Hangi siteden %100 orjinal kulaklık alabilirim ? ( Yurt dışı )

'Kulaklık Genel' forumunda cabarov tarafından 26 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
  2. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Collapse Signature Expand Signature
    #2 Synthyss, 26 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ocak 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,768
    Hocam ben olsam Amazon'da varsa alacağım kulaklık oradan almayı tercih ederim. Amazon tarafından satılan veya Amazon tarafından onaylı bir ürünse, diyelim üründe bir sorun çıktı sorgusuz sualsiz geri alıyorlar.

Nereden biliyorsun derseniz, ben 1More u alırken ilk geldiğinde nasıl olduysa jelatinsiz kutuda geldi. Önce acaba jelatinsiz mi zaten ürün diye kutu açım videolarına baktım, jelatinli olduğunu görünce hemen irtibata geçtim. Adamlar "biz ne bilek kullanmadığınızı, sizin açmadığınızı vs " demeden özür dileriz hemen iade sürecini başlatabiliriz dediler. Bende böyle müşteriye anında güveniyorsunuz madem, iade değilde, değişim olsun bari dedim. Ürünün yenisini aynı gün kargolayıp gönderdiler, hızlı kargoyla 5 günde falan elimde oldu. Bende o arada 45 TL ye PTT kargoyla geri yolladım açılmış olarak geleni. Ellerine ulaştığında 15 Dolara kadar olan kargo ücretini de bana iade edeceklermiş.

Ek bilgi: Değişim sonrası yeni gönderdikleri ürün için gümrük, kargo vs hiç bir şey ödemedim doğal olarak.

Yukarıda önerilen siteleri bilmiyorum ama bir sorun yaşarsanız iade vs süreçleri nasıl olacak araştırmak lazım.

2 kişi bunu beğendi.
  4. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Teşekkür ederim. Benim yazdığım sitelerde %100 güvenilir mi hocam ?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Ocak 2017, İlk mesaj zamanı 26 Ocak 2017 ---
    Benimde önceliğim amazon ama dün sepete atıp deneme yaptım kargo dahil 140 dolar tutan kulaklık için 61 dolar vergi veya depozit gibi bir şey istedi. Bazıları o depozit olarak fazla alıyor sonra iade ediyor dediler ama ya etmezse diye korkuyorum. O yüzden alternatif site arayı içindeyim.

5. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Gear4music'i bilmiyorum gerisi güvenilir

2 kişi bunu beğendi.
  6. Brabus

Brabus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Hocam bildiğiniz gibi gümrük vergi sınırı 30 euro olduğu için 30 euro üstü ürünlerde gümrük vergi kesiyor. Amazon bunu baştan hesaplayıp parayı sizden alıyor ki gümrük işleriyle uğraşmayın. Bazen amazon'un hesapladığından daha az vergi kesebiliyorlar, böyle durumlarda fazlalığı amazon iade ediyor.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,768
    1More Triple Driver aldığımda 85 Dolar'dı normalde 17 Dolar kesilecekti, ama 37 Dolar gümrük aldı, ödediğini bir çok kez okuduğum ve kulaklığı da çok istediğim için aldım. Dün itibariyle 19 Dolar geri iade edildi. Ödüyor yani merak etme. Eğer gümrüksüz geçse tamamını ödeyecekti, bazen denk gelip gümrüğe takılmadığında.

Yalnız gümrük geri iadesini 1.5-2 ay sonra yapıyor. Kulaklıklarda neden böyle şişirme bir gümrük çıkıyor anlamış değilim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Ocak 2017 ---
    Amazon normalin üstünde gümrük ekliyor kulaklıklarda, sebebini bilmiyorum ama bende yaşadım 85 Dolarlık ürüne 37 Dolar gümrük ödedim. 2 ay sonra 19 küsur geri ödediler.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Ocak 2017 ---
    Bu arada kulaklıklara normalin üstünde gümrük ekleyen Amazon.com, Amazon.de de aynı fiyata bulabiliyorsanız oradan da alabilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  8. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Hepinize çok teşekkür ederim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Ocak 2017, İlk mesaj zamanı 26 Ocak 2017 ---
    Amazon.de de aradığım model yok hocam. :(

9. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,768
    Anladım hocam o zaman belirttiğiniz sitelerden bakın. Eğer bu siteler uygun kargo fiyatıyla TR ye gönderim yapmıyorsa, ABD den TR ye gönderim yapan parcel forwarding firmalarından biri daha avantajlı olabilir. Bu firmalardan birini 3 kez kullandım baya memnun kaldım. Size ABD de bir adres veriyorlar, ürünü oraya gönderiyorsunuz onlarda size kargoluyorlar. Kulaklık için 10 Dolar gibi bir masrafı çıkar, çok büyük bir kutusu yoksa.

2 kişi bunu beğendi.
  10. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.:hug

11. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,076
    gear4music bayağı iyi bir site, kulaklığımın temin süresi uzadığı için kargoyu ekspres yollamışlardı.

3 kişi bunu beğendi.
  12. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    lendmeurears.com bu site de iyidir ben oradan GR07BE ve A83 almıştım

2 kişi bunu beğendi.
  13. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Accessoryjack güvenilirdir. Problem yaşamazsınız. Bahsettiğiniz diğer sitelerle alışverişim olmadı.

2 kişi bunu beğendi.
  14. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Accesoryjack den kulaklık almaya karar verdim, mail attım faturayı düşük yazacaklarını söylediler. Sizce faturayı düşük yazdırırsam bir sorun olur çıkar mı ? Shure Se215 special edition alacağım.

@myloo

15. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,768
    30 Euro altında mı yazacaklar fiyatı? Gümrüktekilere bağlı bu kulaklığa bakıp bu pahalı bir şeye benziyor derlerse gerçek fiyatı araştırıp sizden gümrüğü ödemenizi isterler mi bilemem. Bu tip şeyler olabildiğini duymuştum. Ama kulaklık kutusu çok büyük olmayacağından belki bakmazlar bile.

2 kişi bunu beğendi.
  16. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Teşekkür ederim o kadar düşük yazdırmam. Atıyorum 50 dolar yazsınlar az vergi ödiyim. Kutusu küçük kulakiçi diye göze batacağını zannetmıyorum batarsada gıder öderim yeter kı gerı donmesın. :)

17. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    124
    Merhaba hala arıyorsunuz site sanırım. :) Faturayı düşük yazabilirler onunla ilgili bir sıkıntı olmaz 30 euro üzeri şuan hemen hemen herşeye vergi kesilmekte gümrükte şansınıza geçebilirde gümrüksüz. Şayet ürün kaybolursa kargodan ürün bedelini alabilmeniz için fatura ibraz etmektesiniz bu durumda örnek olarak 100$ olan ürüne 50$ fatura kestirmişseniz sadece 50$ kargodan ürün bedeli alabilirsiniz. Gümrük işleyişinde bir farklı hususta şu yönde; siz 50$ fatura üzerinden %20 vergi ödeyeceğinizi düşünürken o an gümrük işlemlerini yapan kişi ürünün paketini açıyor ve ürüne bakıyor google da bu ürünü aratıyor Tr üzerinden herhangi birinin sattığı fiyatı baz alıp vergi kesiyor, Tr de bu ürünü bulamıyorsa yabancı sitelerden baz alıp kesiyor. Yani anlayacağınız tamamıyla artık şansınıza kalmış bir durum.

Geçenlerde size yeterince açıklama yapmıştım ama pek dikkate almadınız sanırım. :)

2 kişi bunu beğendi.
  18. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Fiyatı düşük göstermenin olumsuz bir duruma yol açacağını düşünmüyorum. Zaten açıp incelerlerse ve vergi çıkarmaya niyetleri varsa vergi mutlaka çıkar. Ama fiyatı düşük gösterince bazen hiç bakmıyorlar ürüne. Gümrük işi tamamen o anki yoğunluğa ve şansa bağlı bir şey ama siz yine de düşük gösterin en azından şansınızı denersiniz. Tabi abartılı derecede düşük de olmasın fiyat 50 dolar iyidir mesela :)

2 kişi bunu beğendi.
  19. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    124
    Zaten olasılıkları ve gümrük işleyişinin nasıl olduğunu yazıyoruz. Fiyatı düşük gösterme işleminde de başınıza gelebilecek durumları, 100$'lık bir ürün siparişinizde 50$'lık göstermeniz durumunda olumsuz bir olay gerçekleşirse sadece 50$ alabileceğinizi hatırlatmak istiyorum . :) 13 Ocakta işleme alınan yasa ile gümrükten geçen ürünler yoğun denetim altındadır bunu göz önüne almakta fayda var. Ürünü ucuz alayım derken başka sorunlar çıkmasını istemeyiz ;)

20. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Forumda yurtdışından çok sık şekilde alışveriş yapan arkadaşlarımız var onlar bu konuda en net bilgiyi verebilirler. Ben şahsen bugüne kadar vergi sınırını pek geçmedim ve hiç vergi çıkmadı bana.

2 kişi bunu beğendi.