Hangisini almalıyım? DJ kulaklıkta müzik dinlenir mi ?(Sennheiser)

'Kulaklık Genel' forumunda prosedur33 tarafından 11 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Urbanite yi kötülemek değil amacım rap ve hip hap tarzına uyumundan bahsettim. Yanlış anlaşılma olmasın.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. prosedur33

prosedur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    İşte bu hd dj serisine hastayım.. Görüntüsü cok hosuma gidiyor. Diyorsun ki bu kulaklık kesin iş görür yani :)
    Fakat gel görki Dj kulaklıgında müzik dinlenmez diyenler var aklımı öyle bi karıştırıyorlar ki öyle böyle degil gel çık işin içinden çıkabilirsen. Napayım bilmiyorum ya. Kaç saat deneme imkanınız oldu bu hd8dj yi. Yani eminmisiniz ? Dinlenirmi sizce? Kendi kulaklıgınız ne bu arada? Hangi kulaklıkları kullandınız ?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 11 Şubat 2016 ---
    Kulakiçi kulaklık sonraki seçenek hocam. Kulaklıklara baktım Earsonics velvet cok pahalı zaten alamam. Eğerki bi kafaüstü bulamazsam değerlendirmeye alırım fx850 yi.

Kullandıgım kulaklık pek fazla yok aslında. Gene sennheiser dan almıştım. CX 200 II kullanmıştım.Memnunda kalmıştım yani. Severek dinliyordum hiç bi sorun yaratmamıştı. 2-3 sene kullandım sonra kayboldu güzelim kulaklık.
    Dedigim gibi bu sefer kulaküstünden yana kullanmaya calısıyorum tercihi. 2. planda kulakiçi

2 kişi bunu beğendi.
  3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,673
    Ankaradaysan bir deneme yapabilirsin urbanite ile

3 kişi bunu beğendi.
  4. prosedur33

prosedur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Siz ne tarz dinliyorsunuz hocam ?

5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,482
    Akg Q701'den Sennheiser hd25, hd650, hddj 8'e, Beyerdynamic dt770 80ohma kadar epey kafaustu kullandim.
    Hddj 8 asil olarak basslari ve de vokalleri ile öne cikan bir kafaustu oldugundan
    EDM,Hip Hop, R&B,Dub-Step,Reggae v.b turlerde iyi giden bir kafaustu.
    Dj kulakliklari ile bu tür muzikler dinlenir.
    Ama klasik muzik,metal muzik dinlenmeyebilir sadece.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  6. prosedur33

prosedur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Bende Dj kulaklıklarda Rap müzik dinlenir mantıgındayım hocam. Ama şurda birisi çıkıp deseki Kesinlikle dinlenmez ben alamam yani elim gitmez. Şüpheci bi insanım bu konuda. Ama sağolun içime bi nebzede olsa su serptiniz. Gerçekten hastasıyım bu serinin.
    Peki bişey daha soriyim izninle HD650 mi yoksa HD8 dj mi ?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 11 Şubat 2016 ---
    Eger Hd650 yse türkiyeye gönderim yapan en ucuz siteyi bulabilme imkanın varmı ?(hemen almicam daha karar vermedim kenarda bulunsun diye daha 1 ay var siparişe)

7. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,482
    En uygun hd650 icin thomann.de Almanya sitesine bakabilirsiniz.
    Turkiye'ye gönderim var.311 euro yani 1026 tlye denk geliyor su an.

https://m.thomann.de/gb/sennheiser_hd6
    0_hifi_kopfhoerer.htm
    Hd650, kendi fiyatı kadar iyi bir lambalı amfi ve de dac yatırımı isteyen bir ürün.Hd650'den tam verim alabilmek icin de 400 saatin üstüne cikmak lazım.Kısaca hd650 ve hdj 8'in öncelikleri birbirinden çok farklı.
    Her ürüne inceleme yazabildim de hd650'yi butun yönleriyle kapsayacak bir incelemeyi yazamadim bile.
    Hd650yi Yeterince anladıgımı dusunmedigimden olabilir bu durum.

#27 karanehir35, 11 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Şubat 2016
    3 kişi bunu beğendi.
  8. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    @Hanamichi Barış, HD8 dj kullanıştım fakat elektronik müzik haricinde diğer türlere gitmediğini Zaman'la anladım.
    Bana biraz basık ve fazla koyu gelmişti.

3 kişi bunu beğendi.
  9. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,673
    Yabancı ağırlıklı elektronik, club, Rock türevleri (arctic monkeys,cake,godsmack korn gibi) Kurban, Ediz hafızoğlu flört gibi Tr müzikler diye kabaca yazabilirim.

3 kişi bunu beğendi.
  10. prosedur33

prosedur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    150-200 liralık bi amfide alman gerekir desen anlarımda, kendi fiyatı kadar bi amfi lazım deyince şöyle bi durdum. Aklım iyice karıştı.. HD8dj hakkındaki gerçekler beni hem üzdü hem ürküttü. Almam sanırım artık. Peki ne alayım harbiden çok karıştı aklım.
    Hiç geç kalmadı hocamdan geldi cevap. Alamıyorum hd8dj:( Peki ne almalı ? Kafam karıştı

11. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    @prosedur33 Audio-technica ATH M50 alın gitsin. Neredeyse her türe gidebilecek bütçe dostu risksiz ve kötü gün dostu bir kulaklıktır. Bu saydığım kriterlerden ötürü zaten mid-fi çevrelerince çok sevilmektedir. Alırken uygun fiyata ve replika olmamasına dikkat edin yeter ;)

6 kişi bunu beğendi.
  12. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    ATH M50X güzel bir seçim olur. M50 ile aynı ses, ama çıkarılabilen kablo bulunuyor M50X olanında. Fiyatları da yaklaşık aynı. Ona dikkat. :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  13. prosedur33

prosedur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Ama öyle olmuyor ya alın gitsin filan. Acelemde yokki zaten. Birazcık uğrastırıyorum sizi kabul. Ama ciddi bi miktar yatırmışkende doğru kulaklıgı almış oldugumdan emin olmak istiyorum. Araştıracam AthM50yi. Tavsiyen için sağol. Kulak pedleri biraz küçük gibi duruyor. Benim kulakları tamamen sararmı ki bu ?(kulagım öyle büyük degil çok)

14. Inlovewithmusic

Inlovewithmusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    dostum bundan yaklaşık 3 ay önce kadar senin istediğinle aynı tarzda bir kulaklık arıyordum sonra m50x i gördüm bende sordum soruşturdum herkes mennundu ben de aldım bir tane kulaklık hakkında şunu söyleyebilirim bass ve ses şiddeti konusunda kesinlikle seni tatmin etmiyecektir bu doğrultuda her ne kadar kolay sürürebilir deselerde amfi ihtiyacın kesinlikle olacaktır benimde bu tarz şikayetlerim oldu ve gidip amfi almak zorunda kaldım şuan m50x ile birlikte fiio e12 amfisini kullanıyorum amfide bulunan bass boost ayarıyla birlikte gerçekten kulaklığa benim isteklerim doğrultusunda boyut atlattı fakat bassları hala yetiyo mu dersen yetmiyo ben de genelde rap ve edm dinliyorum bir tanede in-ear kulaklığım var ath-cks1000 onunla daha çok keyif alıyorum dinlediğim tarzlar doğrultusunda bu yüzden farklı bir kulaklık daha bakacağım yakın zamanda ama pişman olmazsın eğer düşünürsen.

2 kişi bunu beğendi.
  15. zdhakan

zdhakan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Dinlediğiniz müzik tarzı için sony xb950ap/bt yi önerebilirim.Sony sadece bu xb serisi kulaklıklarında esnek diyafram dediği bir özellik kullanıyor.

Sanırım bununla birlikte bass seslerde kulaklığın titrediğini hatta sallandığını hissediyorsunuz.Teknoloji marketlerinde deneme imkanı da var, dinleyebilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Inlovewithmusic

Inlovewithmusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    xb950bt yi kullandım 2 ay bir süre sattım sonra sadece bass veriyodu hocam diğer sesleri iyi değildi beni hiç tatmin etmemişti bide bilmem nedendir ama ses şiddetide çok düşüktü son ses metrobüste yolculuk yaparken neredeyse dışarıda ki sesleri duyabiliyordum.

2 kişi bunu beğendi.
  17. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    Merhabalar. Eğer amfisizde kullanırım arada telefonuma takar dinlerim diyorsanız size şuan kullandığım HD 598 i öneririm. Kulaklık dengeli bir kulaklık zira bassları hiç hafife alınacak cinsten değil. Haftasonu incelemesini yayınlıycam bir aksilik olmazsa. Her türlü müziğe çok iyi ayak uydurabiliyor. Amfi ye bir HD 650 kadar cevap vermese de kendi limitlerinde kaldırıyor ve etkisi hissedilir düzeyde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  18. prosedur33

prosedur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Bu yorumun cok iyi oldu benim için teşekkür ederim. İn-ear en son çare aklımda bulunsun
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 12 Şubat 2016 ---
    Daha geçen gün media markete ugradım. Sony reyonundaki kulaklıkların en tuzlusunu denedim ama pek hoşuma gitmedi. Sony i tercih etmem hocam. Teşekkürler.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Şubat 2016 ---
    Peki araştırıyim hocam. İncelemenizide bekliyorum. Rap müzik için ürettigi bi modeli yokmuymuş ya bu koskoca Sennheiser ın. Öyle bi ürün varsa direkt alacam yani. Hastasıyız kendisinin.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Şubat 2016 ---
    Beats i nasıl bilirsiniz arkadaşlar ?

19. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Ultrasone hfi780 ufak bir amfi ile aradığınız kulaklık olabilir

2 kişi bunu beğendi.
  20. prosedur33

prosedur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Nerden bu kanıya vardınız hocam. Daha önce kullandınız mı bu kulaklıgı ? Rap müzik dinlermisiniz ?