Harman Kardon AE Kulakiçi Kulaklık

'Diğer Markalar' forumunda Hanamichi tarafından 18 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Bazen kulaklığınızı her gün kullanmak istemezsiniz ,farklı sesler ararsınız,kulaklığınız akustikte iyidir de arada trance/r&b/pop dinlemek istersiniz. Bende tam böyle bir arayışın ortasında Harman Kardon AE ye denk geldim .
    3561 eklentisini görüntüle

Kulaklığın çıkış fiyatı 150 dolar ,amazonda şu an 70 dolara satılıyor. Bendeki versiyonu Htc One telefon ile birlikte verilen sarı renk olanı onunda amazon fiyatı 23 dolar. Fiyat böyle olunca kulaklık ister istemez zaten bir fiyat performans ürünü oluyor . Peki ses karakteri nasıl nelere gider .

Kulaklığın fiyatı baz alındığında ciddi bir bas performansı var.Elektronik altyapılı müzikler için oldukça iyi , bir bas kafa için yetersiz olsa da müzik dinlerken ön plana çıkan güzel bir bas yapısına sahip .

Vokal performansı için ses temizliği ve çözünürlük yeterli ,detay olarak çok derinlere inemese de ortalama bir sunumu var.

Tizler gerçekten fena değil ,dinlemesi zevkli ,çözünürlük güzel . Dinlediğim bazı caz albümlerinde bateri ritimlerini takip etmesi zevkliydi .

İzolasyon açısından yeterli izolasyonu sağlıyor,kablosunda mikrofonik etkiler rahatsız edici düzeyde değil ,kablosu karışmıyor . Malzeme kalitesi iyi çabuk zarar görecek hassas bir kulaklık değil .

Kulaklık V yapıda ,bazı türlerde biraz parlıyor ,kayıt kalitesinden etkileniyor. Her müzik türünde dinlense de bas altyapılı türlerde verdiği bas kalitesiyle daha çok keyif veriyor. 200 $ seviyesindeki kulaklıklar ile kapışamaz ama ikinci bir kulaklık için fiyatı gerçekten çok uygun . Elinde iyi bir kulaklık olup ,günlük yaşamda da telefondan müzik dinleyen kullanıcılar için güzel bir seçenek.
    İlgili Linkler :
    http://www.amazon.com/Harman-Kardon-High-performance-In-ear-Headphones/dp/B00P04XJ0O/ref=pd_sim_23_2?ie=UTF8&dpID=41k6UOpPCDL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR116,160_&refRID=0NV4S33PTW0XZWX1TTYF
    http://www.amazon.com/Harman-Kardon-NI-Precision-Headphones/dp/B008BHJPSC/ref=pd_sim_107_6?ie=UTF8&dpID=31WlXGobZzL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160,160_&refRID=0EK7HWQ76RT65JCHSDVM
    3559 eklentisini görüntüle 3560 eklentisini görüntüle

#1 Hanamichi, 18 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Mart 2016
    6 kişi bunu beğendi.
  2. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Teşekkürler Barış hocam bilgilendirme için. Ürünün şekli ve fiyatı cezbedici gerçekten.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Güzel görünüyor fakat dikkat, özellikle üstteki link sahte ürün olabilir. Fiyat aralığı çok geniş, iyice araştırmadan almayın derim (159USD dan 23USD ye varan fiyatlar var).

4. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Bende 150 $lık kulaklık neden 23 $ düşsün dedim ama 23 $ olan htc one modelinin kutu içeriğinden çıkan kulaklık . Kutu v.s. olmadan satılıyor yine de çok düşük ama amazonda sahte ürün olur mu bilemedim çok alışveriş yapmadım .

5. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Anlıyorum, ama oluyor sahte ürün. Yani Amazon artık neredeyse ebay gibi oldu, millet dükkan açıp satıyor. Mesela Ships from and sold by BluetoothPlus. yazan ile Sold by juhnrum and Fulfilled by Amazon. arasında fark var.
    Saatlerde mesela nerdeyse hiç bir marka üretici garantisinde değil. Sahte değiller ama grey market denilebilir.

Sonuçta mantık olarak adam telefonlar için üretilen IEMi hakikaten ucuza alıp o fiyata satıyor da olabilir, ben sadece dikkat edin demek istedim :eek:k

Edit: Ben de merak ettim şimdi, yanlış bilgi de vermek istemiyorum haliyle. Okuyorum:
    https://services.amazon.com/selling/getting-started.htm/ref=asus_soa_snav_how

Burada ve FAQ sunda okuduğum kadarıyla neredeyse ebay ile aynı sistemle çalışıyor. Aynı korumalar filan var, ama aslında sadece aracılık yapıyor Amazon. Sahte ürün de bu konuda çok kıyak, çünkü (gerçeği ile yanayana kıyaslama imkanımız olmadığından) anlaması çok zor.

6. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    T
    Tam şurda fiyat performans ürünü bulmuşum ,amacınız ne sizin . Her yazdığım ürüne böyle yapıyorsunuz . Motosiklet hakkında birşey soruyorum yok sen 125 cc kullanıyorsun sen anlamazsına getirmeler. Lütfen mükemmel kulaklarımı karalamaya çalışmayın kıskanıyorsunuz belli.

#6 Hanamichi, 18 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Mart 2016
  7. postgres

postgres
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    123
    Yalnız $23' lık üründe dikkatimi çeken bişey oldu, kullanılmışı $10 daha pahalı :naughty

8. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    @Hanamichi Ben aslında sizin forumdan ihraç edilmeniz için gizliden kulis yapıyorum, yönetime söyledim ne parası var, ne kulak. Motordan da anlamıyor. Hoparlör desen ııı ıııh... Onlarda baya sıcak baktılar, yolunuz açık olsun. Neyse ki ben de mafyanın bir parçasıyım, o yüzden bana bişi olmuyor...

2 kişi bunu beğendi.
  9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Elinize sağlık ve teşekkürler.

2 kişi bunu beğendi.