@hbcke Sorunlu Alışveriş

'Genel Tartışma' forumunda Varsayılan ismail tarafından 10 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    @hbcke isimli üyeden lambalı amfi aldım. Amfiyi almadan önce, amfinin bana sağlam geleceğine güveniyorsan alışverişi yapalım diye telefondan anlaştık. Bir-iki saat sonra beni aradı ve tamam halledeceğim, alışverişi yapalım dedi.

Amfi geldi ve bowwww diye çok güçlü bir ses ve çok cılız şarkı sesi dışında bir ses alamadım. ses ayar düğmesi de hiç işe yaramıyordu. satıcıyı aradım ve durumu anlattım, bana, amfide daha önce öyle bir sorun yaşamadığını bağlantılarda sorun olabileceğini söyledi. Daha önce lambalı amfi kullanmadığım için her halde ben bir yerlerde yanlış yapıyorum deyip elimdeki en iyi kabloları kullandım, ama sonuç aynı.

Ben de bilse bilse @ahmet çekirdek çözer bu sorunu deyip onu aradım. Onun söylediği bir çok şeyi denedim ama sonuç değişmedi, bowwwwww. Ahmet hocaya da ilgisi için teşekkür ederim.
    Sonra ses ayar düğmesinin içe göçtüğünü fark ettim. Aslında ilk başta fark etmiştim, ama her halde tasarımı böyledir deyip pek önemsememiştim. Sonra sağlam olanların resimlerine internetten dikkatlice baktığımda öyle bir çukurun olmadığını fark ettim. O an ışık yandı.

Hemen Ahmet beye ses ayar potunun fotoğraflarını yolladım ve satıcıyı aradım. Durumu izah ettim ve büyük ihtimalle sorunun bu olduğunu söyledim. Cihaz büyük ihtimalle kargoda iken ses potu üzerine düşmüş ve o hale gelmiş. Satıcıya ne yapacağız şimdi dediğimde, güle güle kullanın ben çok güzel paketledim dedi.
    Ben de, sonuçta kırılmış işte demek ki yeterince iyi paket yapmamışsın, seninle başta cihaz bana sağlam geleceğine inanıyorsan alışverişi yapalım diye anlaşmıştık dedim.

Satıcı bunun üzerine bana, kardeşim (kendisi, ondan yaşça büyük olduğumu da biliyor. Tanımadığı insanlara kardeşim diye hitap edenlere karşı ayrıca uyuz oluyorum) diye hitap etmeye başlayıp senin cihazın sesini beğenmeyip kırmadığını nereden bileceğim dedi. Bu laftan sonra zaten karşımdakinin ne tip bir insan olduğunu anladım.

Ahmet bey ön paneli açıp, potansı kontrol etmemi istededi. Paneli açtığımda potansın kırılıp devre bordundan ayrıldığını gördüm. Ahmet bey gönderin yapalım dedi. Ben satıcıya bu tamir ücretini siz ödeyin dedim, sonuç aynı gevelemeler.

Pazartesi ses potansı alıp takacağım.

Özetle : O cihazın bana sağlam geleceğine güveniyorsanız alışverişi yapalım diye anlaşıyoruz, Cihaz kargoda darbe alıp hasarlanıyor ve kullanılmaz hale geliyor. Satıcı " güle güle kullanın diyor"

https://hizliresim.com/9wmNIy

https://hizliresim.com/LhogJG

https://hizliresim.com/TNEFbI

#1 Varsayılan ismail, 10 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 10 Mayıs 2020
  2. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    521
    Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Muhtemelen kargoda kırılmış. Kargo sorumluluğu karşı taraftaymış öyle anlaşılmış sanırım. Bunun kanıtı var mı? Kargoda birşey olursa satıcının sorumluluğuyla ilgili? Paketleme nasıldı?

3. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Teşekkür ederim. Evet hassas cihaz olduğunu ve ocihazın bana sağlam geleceğine güveniyorsan yolla diye iki üç defa söyledim. Bu konuşma telefonda oldu. Konuşma kaydı yok.

Paketlemenin önemi var mı ? Sonuçta elime darbeli geliyor. Yine de şöyle cevaplayayım "Elime sağlam gelecek kadar iyi değil"

#3 Varsayılan ismail, 10 Mayıs 2020
  4. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Varsayılan ismail isimli üyeyle bir alışverişimiz oldu. Bu üye ile ilk görüşmemizde pazarlık yapmak istediğini söyledi. Ben pazarlık yapmak istemiyordum ama ne üzerine pazarlık yapmak istediğini merak ettim ve sordum kendisi normalde alıcıya ait olması gereken kargo ücretini benim ödemem gerektiğini yoksa almayacağını söyledi. Ben de 20tl yi geçmemesi kaydıyla karşılayabileceğimi söyledim. Kendisi ucuzcu olmadığını donanımhaber dekiler gibi olmadığını anlattı bana ama burada olan çelişki 15tl lik kargo ücretini satıcıya kitlemek onun için ucuzculuk değildi.
    İkinci gün evde kargolama eşyalarının yani paketleme eşyalarının olup olmadığına baktım ve arayıp gönderebileceğimi söyledim. Kendisiyle anlaştık. Kendisinin de itiraf ettiği gibi güzelce paketledim yani balonlu hava yastıklarına bantla kırılmayacak bir şekilde paketledim.Neredeyse Ahmet abinin bana gönderdiği gibi paketledim.
    Ki lambaları amfinin üstüne koyarak yolladım burada @Varsayılan ismail ses potunun kırıldığını savunuyor ama komik olan taraf amfiye darbe gelse amfinin üstündeki lambaların kırılması gerekirdi. Neredeyse amfinin hiç bir yerinde deformasyon yok ama şansa bakın ses potu kırılıyor.
    Üstelik kendisi amfiyi ilk aldığında beni aradı ilk aradığında sesini beğenmediğini söyledi. İkinci aradığında dipses olduğunu söyledi. Üçüncü ve son whatsapp konuşmamızda aradan yaklaşık üç saat geçmesinin ardından ses potunun kırıldığını bana aktarmıştır.
    Kargo şirketinden kargo geliyor ve tutanak tutturmuyorsunuz kargoyu elinize aldığınızda ve beni suçluyorsunuz.,
    Allah kitap din deyip bana din ahlak inanç dersi vermeye kalkıyorsunuz. Ki allah din kitap diyen bir insan ve 15 tl gibi bir ucuzculuk peşinde koşan bir insan olarak bana hak hukuk dersi veriyorsunuz.
    Sizi ucuz numaralarınızla baş başa bırakıyorum.
    Ayrıca bunun yanında ilk iki konuşmamızda ve son whatsapp konuşmamızda kendisinden ses ayar düğmesinin bir işe yaramadığı gibi bir geri bildirim almadım o tamamen kendisinin hayal ürünüdür.

#4 hbcke, 10 Mayıs 2020
  5. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    İkinci el bölümünden alışveriş yapacak arkadaşlar dikkat etsin, herhangi bir pazarlık yapmanız ucuzculuk olarak değerlendiriliyor. Sıfırı 600 tl olan amfiyi ahmet bey zaten kargo bedava olarak yolluyordu. Ben ikinci el amfiyi 500tl ve kargo bedava olarak aldım. Bunu ucuzculuk olarak değerlendiriyor. Takdir sizin.
    Şimdi ücret meselesini bir kenara koyalım.
    Ben size kargo bana sağlam gelecek şekilde bana ulaştıracağınıza güveniyorsanız alış-veriş yapalım dedim mi demedim mi ? Siz bir iki saat sonra arayıp tamam demediniz mi? Kargo kutusunun dışında darbe izi yoktu. zaten darbeyi anlamam bir iki saat sürdü.
    Ben size, "Ahmet bey bana gönderin yapacağım dedi" diye mesaj attım. Bu ücreti sizin ödemenizi istedim. Siz "güle güle kullanın" diye dalga geçer gibi mesaj attınız. Bunların kayıtları yazılı olarak duruyor zaten.
    Siz hala benim yalan söylediğimi filan ima ediyorsunuz. Benim bu forumdan ilk alışverişim değil ve ilk sorunlu alışverişim de değil. Ama sizin gibi işi çözmek yerine suçu karşısındakine atanı ilk defa gördüm. Forumda aktif olmasam da ikinci İkinci el bölümünden bir çok cihaz almışlığım var. İlk defa sizin gibi birine denk geldim. Bir daha ikinci el bölümünden hiç bir şey almayacağım, çünkü pazarlık eden insanları aşağılamaya kadar gidiyorsunuz. Ticaret, al-sat bilmiyorsanız, satmayın hiç bir şey. Sonra ikinci elde neden cihaz satılmıyor diye söylenirsiniz aranızda.
    Neyse siz başta sorduğum soruları yanıtlayın, benim ucuzculuğumu bir kenara bırakın.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Mayıs 2020 ---
    Bu arada o kadar çok anlamsız soru sormuş ve çıkarımda bulunmuşsunuz ki hepsine aynı anda cevap veremedim.
    Amfinin sesini beğenmediğimi söyledin diyorsun. Yahu amfiden bowwwwwwwwww diye ses geliyor. Bu sesi beğenmemin imkanı var mı ? Amfinin sorununu anlamak için denemeler yaparken size arada mesaj atıyordum durumla ilgili. Siz o mesajları sanki ben durmadan farklı şeyler söylemişim gibi yazıp, insanları yanıltıyorsun. Bazı durumlarda @ahmet çekirdek beyden cevap bekliyordum. Süreç o nedenle 2-3 saat aldı. Ayrıca amfinin sesini beğenmediğim için tutup ses portunu mu kırdım diyorsunuz? Hakikatenen ilginç bir insansınız. Bu arada amfinin ses portunu iptal edip ses aldık @ahmet çekirdek bey sayesinde. Merak ediyorsan söyleyeyim amfinin sesini sevdim.

#5 Varsayılan ismail, 10 Mayıs 2020
    yigitboylu ve onurdogan4 bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,149
  7. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Civata vardı. Kolay sökülüyor. Hatta amfinin kendisi komple kolay sökülüyor. El yapımı olmasının sonucu.

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,149
    Sonuçta bir civata, tabii ki kolay sökülür. Ama yerinde ve düzgün sıkılmış olsaydı devreye baskı yapmazdı muhtemelen.

Headfi da satın aldığım el yapımı bir amfinin ses ayar knob'u ezilmiş gelmişti, ki iri, plastik üzeri alüminyum bir parçaydı. Ama eğer pot kasaya civatalanmamış olsaydı devreye hasar verebilirdi.

Sonuçta tüm amfinin ağırlığı ses potuna yüklenebiliyor posta esnasında. O yüzden amfilerin orijinal kutularında ses potu için oyuk vardır hep.

Yollayan adama yazdım, pek oralı olmadı, ben de ısrar etmedim. Ama içimde bir ukte olarak kaldı.

Olaya gelince: Postaları sigortalı yollamak en akıllıcası.

Garanti vermek şudur: Eğer olması gerektiği gibi çalışmazsa, düzeltirim. Posta için garanti, aslında sigorta demektir.

9. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Panelin kendisi eğilmiş. Potansı borda bağlayan kahverengi bölge kırılgan. Panel içe çökünce o bölge kırılmış. O kadar düzgün içe göçmüş ki, başta öyle tasarlanmış sandım.

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,149
    Anladım, fotoğraflara tekrar bakınca farkediliyor.

Hammond tipi extrüde alüminyum şase kullanılmışa benziyor, ki iyi bir malzeme. Kargo esnasında pota bayağı bir yük binmiş olmalı. Paketi pot üzerine gelecek şekilde falan düşürdülerse belki?

11. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Büyük ihtimalle, bir metreden serbest düşme. Ben bu tarz cihazlar yollarken özellikle çıkıntılar etrafını doldururum. Düşerse çıkıntıya yük binmesin diye. Amfi balonlu naylola öylece sarılmıştı. Yani potu koruyacak bir ek önlem yoktu. @hbcke min iyi paketledim dediği de bu zaten.

#11 Varsayılan ismail, 11 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 11 Mayıs 2020
  12. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Varsayılan ismail isimli üye sizde algılama sıkıntısı var galiba volum knobunu civatadan çıkaracak kadar bir güç uygulandığına inanıyorsunuz. Ama nedense amfinin üstündeki lambalar sapasağlam duruyor. 1metreden serbest düşme ile volum knobunun kırılabileceğine inanan bir insana ne anlatıyorsam

#12 hbcke, 11 Mayıs 2020
  13. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    @hbcke Şimdi açıklayayım ama sizin "algınız" yeter mi bilmem. Çünkü; amfi potansın üzerine denk gelecek şekilde düşmüştür. Değil mi ? Bunu akıl edebilmek çok da yüksek bir algılama kapasitesi gerektirmiyor bence. Biraz sıkın kendinizi hadi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Mayıs 2020 ---
    @hbcke bu arada cıvata darbeden dolayı yerinden çıkmış demedim. Ön paneli sökmek için o civatayı ben söktüm dedim zaten. Sizin okuduğunu anlamakla ilgili de sorununuz var gibi.

#13 Varsayılan ismail, 11 Mayıs 2020
  14. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Arkadaşlar selamlar, buna benzer çok tartışma oldu bu forumda. Naçizane tecrübeme göre iki taraf da bir şekilde taviz vermeden tatlıya bağlanmıyor konu. Açıkça görünen bir şey var ki iki tarafın da güven sorunu var. Forum yönetimi bu tarz durumlarda müdahil olup çözüm üretebiliyor ancak [mention]ahmet [/mention] bey yaklaşık maliyeti söylese siz de yarı yarıya karşılasanız da konu kapansa iyi olmaz mı? Gitgide üslup kötüleşiyor. Uzayan can sıkıntısından fazla bir şey olmayacak. Uzaktan alış verişlerde bu risk hep var. Şahsen çok tanımıyorsam uzaktan alış veriş yapmıyorum. Burada olan olmuş. Çözümüne bakın bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    mfya bunu beğendi.
  15. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Üç-beş liralık bir parça ve basit bir lehim işi. Ben bu forumdan çok daha sorunlu cihaz aldım. Daha bir ay olmadı @TechnoRom dan aldığım ath-m70x ile ilgili beklenmedik bir masraf çıktı mesela. Ama burada sorunlu alışveriş diye başlık açmak aklıma bile gelmedi. Çünkü kulaklığı zaten sorunlu olduğunu bilerek aldım ve gerçekten uygun fiyatla almıştım.
    Ama buradaki durum farklı @hbcke nin tutumu feci. Hala benim bilerek potansı kırdığımı iddia ediyor bu haldeki cihaza güle güle kullan diye mesaj atıyor. Bu kişi ile alışveriş yapacaklar ne tarz bir insanla alışveriş yapacaklarını bilsinler diye açtım bu konuyu.

#15 Varsayılan ismail, 11 Mayıs 2020
    delgren ve onurdogan4 bunu beğendi.
  16. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    O konu artık insanların takdirine kalacak şekilde ortada. Herkes kendi değerlendirmesini yapıp karar verir. Umarım en kısa sürede çözüme kavuşturursunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  17. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Varsayılan ismail isimli üye şimdi özel konuşmaları mı dökeyim burada. Amacınızın iade etmek olduğunu gösteren whatsapptan konuşmanız var. Allah kitap yazılarınız duruyor. Paylaşalım isterseniz. Yok benle alışveriş yapacak insanlara ne tarz bir insanmış onu gösteriyormuş da bilmem neymiş de.
    Bırak bu yalanları @Varsayılan ismail adlı üye

18. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    @hbcke
    Elbette bu halde iade etmek istedim. Siz, güle güle kullanın yazdınız. Sorunun ne olduğunu anlayınca bari tamir ücretini karşılayın dedim , yine güle güle kullanın dediniz. Şu durumda sizi Allah'a havale etmek ve buradan insanlara durumu anlatmak dışında bir şey gelmiyor elimden. WhatsAppta da yazdığım gibi umarım haksız olan cehennem ateşini tadar. İşe Allah kitap karıştırmak dediğiniz buysa evet, ben parayı size helal etmiyorum.
    Ve siz aynı zamanda cihazı benim bilerek kırdığımı söyleyip iftira atıyorsunuz.

19. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Varsayılan ismail bir insan 3 saatde volume potunun çalışmadığını ve ses ayar düğmesinin çalışmadığını anlayamıyor. Yani ses ayar düğmesinin çalışmadığını 3 saatde anlıyor bir insan. Bir insan düğmenin çalışmadığını dk 1 de anlar @Varsayılan ismail isimli üye.
    Ne güzel şey boz birileri senin yerine yaptırsın senin yerine iade alsın bozuk malı di mi? Sen daha konuşmamızın en başında ses potunun bozulduğunu anlatmadan önce iade istiyordun @Varsayılan ismail isimli üye ne anlatıyorsun.

#19 hbcke, 11 Mayıs 2020
  20. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    @hbcke hala iftira atıyorsun.
    İlk defa lambalı amfi aldım. Çıkan boww sesini benim yaptığım bir yanlışlıktan kaynaklandığını düşündüm. Kablo değişiklikleri, kaynak değişiklikleri yaptım. Çöküşü farkettim ama tasarımı öyledir diye düşündüm. Göçük muntazamdı çünkü. Ben işin içinden çıkamayınca @ahmet çekirdek beyi aradım. O lambaların yerlerini değiştirdi. Priz değişiklikleri yaptırdı. Ama sonuç aynıydı. Tabi bu iletişim kesintisiz olmadı bazen benim işim oldu mesaja beş on dakika sonra baktım bazen Ahmet bey cevap için bekletti. Ben arada ses ayar portunun hiç işe yaramadığını farkettim. Sesi çok az açıyordum çünkü çok güçlü bowwww sesi geliyordu. Ses ayarına çok az dokunuyordum çünkü biraz daha açarsam kulaklığı bozacağını düşünüyordum. Ucuz bir kulaklık takıp öyle denedim. Sesi açmam yada kısmam hiç birşeyi değiştirmediğini fark ettim. Hep aynı bowwww sesi. Sadece amfiye dokununca seste hafif değişiklik oluyordu. Hatta bu nedenle başta acaba evdeki toprak hattından mı diye düşündüğüm için evde 3 4 priz denemiştim. Neyse o an ışık yandı ve amfinin internette ki fotolarına baktım. Öyle bir göçük görünmüyordu. Fotağrafını çekip hemen Ahmet beye foto attım. Normal değil diye cevap yazdı. Ve bir süre sonra panelin nasıl açılacağı ile ilgili bilgi verip paneli açmamı istedi. Tabi panel çıkınca sorun belli oldu. Ahmet hoca başta lambalarda sorun olabileceğini düşünmüştü. Saat gece 11 civarı beni arayıp bir işlem yapmamı istedi. Bende yaptım. Ve amfiden ses aldık. Lambaların bozuk olmadığını anladık.
    @hbcke siz iftiracısınız.
    Ha bu arda senin kardeşin filan değilim olsa olsa abin olurum. Tabi senin gibi biriyle akraba olmak istemezdim zaten.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.