@hbcke Sorunlu Alışveriş

'Genel Tartışma' forumunda Varsayılan ismail tarafından 10 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,781
    Bence amfiyi Ahmet beye gönderin tamirini yapsın. En kısa çözüm budur. Ben olsam bu şekilde yapıp rakama bakmazdım. Tartışma bu şekilde sürerse ve üsluplar kötüleşirse forumdan atılma bile olabilir. Bence gerek yok. Kendi görüşümdür kimseyi bağlamaz

onurdogan4 bunu beğendi.
  2. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    386
    Konudan bağımsız olacak ama ben 100tl için ikinci el ürün alınmasına takıldım. Bu kadar az fark için ikinci el almaya değer mi?

3. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Sonuçta bu hobi. Sıkılınca ben de satarım diye düşünüyorum. Ve en az zararla bu hobiye nasıl devam edebilirim diye düşünüyorum. Hem güzel bir ikinci el pazarı olması iyi bir şey. @akifb sadece 100 lira ucuza alıyorum ve hala ucuzculuk yaptığımı söylüyor @hbcke. Şaka gibi değerinde alsak suç, az fiyatla alsak suç

#23 Varsayılan ismail, 11 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 12 Mayıs 2020
  4. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    135
    Konudan bağımsız olarak birşey dikkatimi çekti. Açtığı ilan başlığında sürekli "mal benim malım işine gelirse" edasıyla agresif bir dil kullanıp pazarlığı adeta hakaret sayanlar. İlan başlığında sürekli gözdağı verme ihtiyacı içinde olan kişilerin alışverişleri büyük oranda sorunlu oluyor. Ben şahsen böyle kişilerden alışveriş yapmıyorum. Bu benim için bir prensip meselesi artık. :)

#24 onurdogan4, 11 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 11 Mayıs 2020
    mfya, alikeles, chemist ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,315
    Karşılıklı yazılanlara değil de olaya odaklanmaya çalışıyorum. Bu olayda parayı tam olarak ödeyen alıcının hatası nedir? Neyi eksik yaptığı için bu durum ile karşılaşmıştır?

6. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Satıcı tam olarak neyi yanlış yapmıştır? Siz sanırım olayı yaşadınız biliyorsunuz ve fikirleriniz var üstüne konuşun @Mikrobiyolog isimli üye. Ne de olsa olay benle @Varsayılan ismail değil sizlerle gerçekleşti. Siz kesin doğruları yanlışları biliyorsunuzdur ben tutmayım anlatın.

7. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    135
    Kendi doğrularını lafı uzatmadan tane tane anlatabilir misin? Sen niye haklısın karşı taraf niye haksız?

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,122
    Biri şikayet etmiş. Bu durumda siz de kendi açınızdan durumu ifade edebilirsiniz. Biz de durumu sizin açınızdan görüp anlarız. Ancak bir şekilde ciddi bir artniyet okunuyor yazdıklarınızdan. Pazarlık yapıp anlaşmışsınız, ama şimdi de ucuzcu diyorsunuz... Ama anlaşıp satmışsınız da. Parayı alıp malı yolladıktan sonra, "ben zaten sana satmak istemiyordum, ne halin varsa gör" yaklaşımı için çok geç değil mi?

Haklılığınızı ifade etmeniz gerekirken olayla alakasız öğeler içeren bir resim çiziyorsunuz, ilk mesajınızda din vurgusu falan yapmışsınız...

Belki de haklısınız, gerçekten de üç kağıtçı biri ve bile bile lambaları çıkarıp, amfiyi yere atıp, kırdı potu. Ancak bunu destekler mahiyette artniyet olarak sınıflandırılabilecek bir kaç kelam dışında bir şey de yazmamışsınız.

Yanlış anlamayın. Haklı olan taraf çok açık ve net şekilde siz olabilirsiniz. Neredeyse hiç bir şey bilmiyoruz. Ancak kendi gördüğünüz netlikte ifade edememişsiniz ya da etmemişsiniz durumu bir şekilde... Tabii ki sizin tercihiniz.

9. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,372
    Demagoji'ye doyduk, sıra gerçekleri anlatmakta ve agresifliği bir kenara koymakta

Collapse Signature Expand Signature
    fortress34 bunu beğendi.
  10. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    WhatsApp yazışmalarını da paylaşabilir. Ben memurum, özel yazışmaları paylaşıp dert almak istemiyorum. Ama buyursun kendisi paylaşsın. O zaman tavırları filan daha net görürsünüz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Mayıs 2020 ---
    @hbcke buyur paylaş yazışmaları.

fortress34 bunu beğendi.
  11. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @zxc beyefendi algınız da bir kıtlık mı var yazdıklarımın hepsi zaten olayı anlatıyor. Yazdıklarımı okumaya üşenip bana bir de anlat ne demek ben her gelene bunu açıklamak zorunda mıyım? Önce yazıları okuyun. Demajojiyimiş bilmem neymiş. Saçma sapan şeylerle itham ediliyorum.

12. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,315
    Satıcının yanlışı sattığı malın arkasında durmaması, kargoyu paketleyen kişi olarak sorumluluğunu üstlenmemesi.

Nazım, fortress34, Picasso16 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    406
    Satıcı son derece ofansif. Her mesaja karşı tavır aynı. Sebebini bir türlü anlamıyorum. Son derece iyi fiyata satmış zaten. Paketlemeyi yapan da kendisi. Öncesinde kargo ile ilgili kaygı alıcı tarafından dile getirilmiş. Ben örneğin satmak istemiyorum kargoyla. Alıcı sorumluluğu alırsa açıkça bu riske girerse ancak satarım. Ülkemizde kargonun durumu belli neticede.
    Buna rağmen satış yapılmış. Yazılanlardan okuduğum ve anladığım, burada kabahat satıcıda. Alıcının hatası ise ilk başta sorunu tespit edememiş olması. Keşke o kadar zaman kaybetmeden satıcıya ürünün fotoğrafları yollansaydı. Ürünü beğenmedi iade etmeye çalıştı sonra da potu bilerek kırdı gibi çok çirkin pek de alışık olmadığımız bir ortamın içine girilmezdi. [mention]ahmet çekirdek [/mention] hocam eğer çok büyük masraflı bir sorun değilse siz çözüverin. =] arkadaşlar anlaşamayacaklar gibi duruyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nazım ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  14. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Mikrobiyolog isimli üye yanlış sattığımı nereden biliyorsunuz? Paketlerken orada mıydınız benimle beraber miydiniz? Neye dayanarak böyle konuşuyorsunuz?

15. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,315
    "Yanlış satmak" demedim, sakin ve dikkatli okuyun lütfen, sorunuza cevap yazdım.

16. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Mikrobiyolog ne fark eder isimli üye yanlış yapmışsın diyorsun sonuçta neyi yanlış yaptığımı oradaymış gibi anlatın. Çünkü siz paketlediniz.

17. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,315
    Anlayamadığınız için tekrar yazıyorum: Hatanız, satıp parasını aldığınız ürünün arkasında durmamanız. Kargodaki bir olumsuzluk sizi de bağlar, çünkü ürünü paketleyen sizsiniz.

Nazım bunu beğendi.
  18. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Mikrobiyolog isimli üye siz hala olayın kargoda olduğunu varsayarak konuşuyorsunuz olay kargoda olmadı olay beyefendinin 3 saat kurcalamasıyla gerçekleşti.

19. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    406
    Bence bu ağır bir itham. Delil sunmanız gerekir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nazım bunu beğendi.
  20. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,315
    Gerçekten buna inanıyor musunuz? Yani sizce alıcı, kargodan sağlam gelen, parasını ödeyip satın aldığı ve bundan sonra kendisinin olacak olan amfiye, eline geçtikten sadece bir kaç saat sonra, volum potunu gövdeye gömecek kadar sert bir darbe mi indirdi?

Picasso16 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.