@hbcke Sorunlu Alışveriş

'Genel Tartışma' forumunda Varsayılan ismail tarafından 10 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Evet aynen bu şekilde beni itham ediyor. Ben iade yada herhangi bir ücret talebinde de bulunmuyorum artık. Zaten sorun belli ve kendim çözeceğim.
    Benim bu başlığı açmam ve tartışmayı devam ettirmem hem ileride yaşanacak başka problemlerin önünü almak ve tabi baştan beri arkadaşın takındığı tavır.

2. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Burakkkk kargoda olduğuna dair de bir delil sunun o zaman beyefendi bu ağır bir itham olarak geldiyse. İstanbul'dan Mersin'e gizli kamera yerleştiremeyeceğime göre size nasıl bir delil sunmamı istediğinizi anlayamıyorum.
    Benim delillerim benim açımdan şunlar kargoyu paketleyen kişi olarak lambaları amfinin üstüne konumlandırdım ve amfinin ses potu öyle sert bir darbe alsa lambaların kırılması gerekirdi ses potundan önce.
    İkinci delilim beyefendinin ilk aradığında sesi beğenmediğini söylemesi ikinci aradığında dipses olduğunu söylemesi üçüncü ve 3 saat geçtikten sonra konuşmamızda volum potunun kırıldığını aktarmasıdır.
    Yani bir insan ses ayar düğmesinin üç saatte çalışmadığını anlamaz ve kusura bakmayın benle alay edilmesine izin vermeyeceğim.
    Üçüncü ve son delilim isimli üyenin tahminleri aslında suçluluk duygusuyla itirafı demek daha doğru olur. Bir metreden serbest düşüş denemişki biliyor isimli üye.

#42 hbcke, 12 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 12 Mayıs 2020
  3. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Bakın hala benim olayla ilgili tahmin yürütmelerimi delil olarak sunuyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Mayıs 2020 ---
    Benim olaya anlam getirme çabalarımı ve sakinliğimi suçluluk sanıyor. Ki o yazımın neresinden suçluluk duygusu yaşadığımı çıkartıyor bilmiyorum. Yani arkadaşın baya ciddi problemleri var gibi.

4. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Allah a inanıyor musun kitaba inanıyor musun diyen her dinci üçkağıtçıya aynen bu şüpheyle yaklaşmaya devam edeceğim.

#44 hbcke, 12 Mayıs 2020
  5. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    @hbcke Yahu aynı şeyleri gevelemeyin. Şu durumda sizi Allah'a havale etmek dışında ne yapabilirim. Size Allah'a inanıyor musunuz diye sordum çünkü ateistte olabilirsiniz. Sonuçta ateist birine seni Allah'a havale ediyorum demek yada cehennemden bahsetmek pek mantıklı değil. Siz bunlardan benim dinci ve üçkağıtçı olduğumu mu çıkarttınız. Sizin gerçekten ciddi sorunlarınız var.

6. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Bir ürünün İstanbul’dan Mersin’e gidene kadar geçtiği o kadar aktarma ve taşıma sırasında hasar alma olasılığı ile alıcının bilinçli olarak sağlam gelmiş bir ürünü kırması olasılığını aynı olasılık olarak görmemi beklemeyin. İddiam yok. İddiası olan sizsiniz. Bir insanı sahtecilikle suçluyorsanız delil sunmanız gerekir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    Picasso16 bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,096
    Nereden biliyorsunuz?

Adamakıllı bir sebep vermediğiniz müddetçe "üç kuruş için verdiği sözü tutmayıp laf ebeliği yapan biri" konumuna düşürüyorsunuz kendinizi.

8. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @zxc kargoda olduğunu o zaman siz kanıtlayın beyefendi ordaymış gibi anlatın lütfen. Ben burada neden kargoda olamayacağını anlatan yazımı paylaşmışım ne demişim amfinin üstündeki lambalar neden sapasağlam da amfinin volum knobu kırılmış demişim.Size daha nasıl anlatmak gerekiyor ben bilmiyorum.
    Bir insan daha nasıl anlatabilir. Anlayamıyorsanız benim size daha anlatacak sözüm yok.

#48 hbcke, 12 Mayıs 2020
  9. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    @zxc @burakk @hbcke meşhur kargonun nasıl paketlendiğini yazayım.
    Amfi lambaları çıkartılmış şekilde balonlu naylola öylece sarılmış. Lambalar ve adaptör de o şekilde ayrıca sarılıp kutuya konmuş. Benim tahminim amfi potun olduğu tarafa düşmüş ve içe girmiş.
    2-3 saatte sorunu anlamamın sebebini daha önce ayrıntılı şekilde anlattım.
    Ayrıca 2-3 saat çok da uzun bir süre değil. Sonuçta emin olmak için aceleci olmamak lazım.
    Telefondan da bu vatandaşa laf anlatmak ne zor iş. Okuduğunu da anlamıyor,anlasa yanlış anlıyor.

#49 Varsayılan ismail, 12 Mayıs 2020
  10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,096
    Kusura bakmayın, konuyla alakasız o kadar çok şey yazmışsınız ki hangisini kastettiğinizi anlayamadım şahsen.

Açıkçası hiç te akla uzak değil olan. Düşme sonucu alınan darbe, ürünün ağırlığı, ve darbeyi alan kısmın alanıyla orantılı. Lamba mı ağır, amfi mi? Lamba darbeyi tüm yüzeyinden alıyor. Amfi durumunda ise amfinin tüm ağırlığı küçücük bir ses potunun üzerine binmiş. Arkasındaki alüminyum paneli eğmesi gayet doğal.

Aksine sizin alıcının amfiye bilerek zarar vermesi iddianız ise çok daha mantıksız geliyor bana. Açıkçası amfi o şekilde düşecek olsa tahminim knob'un kırılacak olmasıydı. Ki o da ucuz plastik bir parça, değişir gider. Üstelik alıcı sizden amfi iadesi de istemiyor. Sadece kargo süresince olduğunu söylediği hasarı karşılaşmamızı istiyor.

11. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Ben istemiyorum artık ne iade ne tamir ücreti. Arkadaşta kendine gelsin artık. Burada kendini savunmak için kişiliği erozyona uğruyor farkında değil. @hbcke bir sakinleş. Biraz düşün sonra yaz. Olayı baştan yanlış anladın. Merak etme maddi bir beklentim yok. Ha şimdi sen bu yumuşak yazıyı benim haksızlığıma , suçluluk duyguma yoracaksan, valla zaten yazık sana.

alikeles, Mikrobiyolog ve onurdogan4 bunu beğendi.
  12. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    @Varsayılan ismail

Tamir edilip ucretinin satici tarafindan mi karsilanmasini talep ediyorsunuz? Urunu iade mi etmek istiyorsunuz?

lucabalo ve jamesdean0701 bunu beğendi.
  13. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Gözünüzle görmüş gibi nasıl bu kadar emin oluyorsunuz onu anlamış değilim. Dediğiniz de ihtimal dahilindedir ama kargo da olma ihtimali çok daha kuvvetli açıkçası. %99 değil %100 emin olmadan da bu şekilde ithamda bulunmak ağır kaçmış .Ürünü sağlam bir şekilde güzelce paketleyip karşı tarafa da kargodaki riskler hatirlatildiktan sonra satıcının kargodan mesul olmaması gerektiğini düşünüyorum,orası da ayrı bir konu.

14. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Hiç bir şey istemiyorum artık. Öncede dediğim gibi konuyu açmamın sebebi iade istemem yada tamir ücreti almak değil. Bu iki talebi zaten WhatsApp üzerinden talep ettim kişiden. Aldığım cevapları da buraya yazdım.
    @Baran Başta bozuk ürün yolladığını düşünüp para iadesi istedim. Sorunun farkına varınca tamir ücretini karşılamasını istedim. İkisinde de cevabı güle güle kullanın oldu. Hatta potansı benim kırdığımı iddia etti. Bu isteklerdeki değişikliğide ondan birşeyler koparmaya çalışmama yordu.
    Bu kadar tartışmadan sonra cihazı iade alsa ne olacak tamir ettirse ne olacak. Kendi vicdanı ile başbaşa kalsın. Bu arda ettiği hakareti size şikayet ettim. Umarım o mesaj için siz bir şey yaparsınız.

#54 Varsayılan ismail, 12 Mayıs 2020
  15. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @zxc isimli üye ısrarla hassas olduğunu belirttiğiniz volum knobunun alınan ufak bir darbeyle bu hale gelebileceğini savunuyorsunuz.
    Serbest düşüş yaşanırken lambalar da uzayda süzülmüyordu herhalde hassas olan lambalar da darbe alıyordu ama tesadüfe bakın ne bir çatlatma ne bir darbe izi var.
    Yazdığım her şey konuyla alakalı olduğu halde ısrarla alakasız şeyler yazdığımı savunmanız cabası.
    Sizin hangi ihtimalin hangi yüzdeyle olduğu olasılık tahminlerinizde bana bir şey ifade etmiyor.

16. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    @radyo @Baran Ben kendi adıma bir daha ikinci el alışveriş yapmam. Çünkü buradan yaptığım bir çok alışverişte kargo çok özensiz gönderildi bana. Bu forumu 2012 yılından beri takip edip alışveriş yapıyorum. Ve yaptığım alışverişler de hep şunu gördüm. Kişi parayı aldıktan sonra kargoya hiç özen göstermiyor. Son dönemde o nedenle get yada önce gönder sonra paranı al şeklinde alışverişe yöneldim.
    Bu sorunlu alışverişte de kargo sorumluluğunu satıcıya yükleme sebebim de buydu. Yahu ayakkabı kutusuna öyle konup gönderilmiş kulaklık aldım ben bu forumdan. Nasıl olsa parayı aldım. Kargoda ne olursa olsun. Dediğim gibi bazen inceleme okumak için girerim artık foruma.

#56 Varsayılan ismail, 12 Mayıs 2020
  17. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    256
    Bu ne terbiyesizlik ya? Kim oluyosunda önüne gelene hakaret etme cesaretinde bulunuyosun? Yönetim el koyusun bu duruma artık. Ben şahsen böyle hakaretlerle kendini anlatan birisini istemiyorum bu forumda. Habire anlama kıtlığınmı var anlama kıtlığınmı var bu nedir ya

18. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @chemist terbiyeyi sizden mi öğreneceğim? Yazdıklarımı okuma gereği duymayacaksın anlattığımı anlamayacaksın e kusura bakma ben de sana algıda kıt derim bunu terbiyesizlik olarak yorumluyorsan o senin sorunun.

19. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,771
    @Varsayılan ismail arkadaştan herhangi bir maddi beklentiniz var mı yoksa Ahmet bey ile mi çözeceksiniz meseleyi? Ahmet bey kesin olarak tamir edebiliyor mu bir de?

Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum, haklı haksız aramıyorum ama "haksız siniri" bu. @hbcke eğer haklıysan da bu şekilde kimseyi hiçbir şeye ikna edemezsin. Forumu, amfiyi boşver; umarım üslubun gerçekten bu değildir. Yoksa hep yanlış anlamaya ve anlaşılmaya müsaitsin..

Nazım ve Picasso16 bunu beğendi.
  20. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    ben şu görüşümü de belirtmek istiyorum. alıcı ürünü iade edemese tekrar ilana koyup satma imkanı varken neden kırıp kendini bir kavganın içine soksun ki. Size sesini beğenmedim dediğinde iadeyi zaten kabul etmemişsiniz. kırık geldiğini kabul etme imkanınız zaten yok. kaldı ki hepimizin gördüğü üzere kabul etmiyorsunuz. nereden bakarsak bakalım, alıcının iddia ettiğiniz gibi bilinçli olarak kırma ihtimali iyice azalıyor. hiç bir faydası yok kendisine. zaten siz kırık olduğundan haberiniz yokken de kabul etmemişsiniz. kusura bakmayın ama hocam siz bu forumda bence ilk defa bir şey alıp satıyorsunuz. emin olun bunların 10-20 katı bedelli ürünler bazen ödemesi bile alınmadan kargoya veriliyor. Güvenin esas olduğu bir yer burası. sorunlar olabilir ama bu kadar ucuz kavgayı çok zamandır görmemiştim. tebrik ederim.

Collapse Signature Expand Signature
    fortress34 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.