@hbcke Sorunlu Alışveriş

'Genel Tartışma' forumunda Varsayılan ismail tarafından 10 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Burakkkk isimli üye sizle daha önce earsonics sm64 alışverişimiz oldu senden aldığım earsonics sm64 ün içerisinde hava baloncuğu tarzında şeyler vardı.Üstelik o hava baloncuğu yüzünden kulaklıkta çatlama oluşuyordu . Bana bundan bahsetmeden satmıştın. Bana güven diyecek en son insanlardan biri sen olmalısın. Çünkü forumdan görüştüğüm bir kaç kişi de seninle ilgili mallarını hor kullandığın yorumunda bulundu. Aynı sm64 ü bu forumda aldığım paraya sattım yani 600tl ye aynı sm64 bir yıl sonra 900tl olarak satıldı. Bana satmak üzere aldığım ikinci el hifiman hm901 üzerinden bir ton laf yaptı forum ahalisi. Fırsatçılığım kalmadı aynı forum ahalisi tarafından. Sanki forumdaki güveni ben bozmuşum gibi davranışlarınız çok garip.

2. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    @Engin Potansı ben aldıktan sonra @ahmet çekirdek hocanın yönlendirmesi ile potası değiştirmeye karar verdik. Ben başaramazsam buradaki tanıdık bir ustaya yaptıracağım. Amfinin başka yerinde sorun yok gibi. Ahmet hocanın yardımı ile potans girişini iptal edip ses aldık. Hatta bir iki saat müzik dinledim.

3. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Sm64 size sattığımı hatırlamıyorum. Berk39 olması lazım o satın almıştı. Satın aldıktan 2 YIL sonra bir iletişim oldu. Bile bile kırık sattığımı falan iddia ediyordu. Para falan istemişti benden =] 2015 yılından bu zamana taradım. @Mikrobiyolog o tartışmada uyarmıştı beni sen olumlu tavrını koru uğraşma diye. Onun mesajını görünce hatırladım. Eğer o zaman aynı kişiyseniz , hesabınız silinmiş siz de yeni hesap açtıysanız sizin bu kafayla daha çok silinir o hesaplar.

Şuna son derece eminim ki sattıktan sonra her hangi bir bildirim olmadı. Kabarcık nedir baloncuk nedir bilmiyorum inanın. İlk defa duydum. Bozuk kulaklık denmiş o zaman şimdi de kabarcık yüzünden çatlama oluşuyor demişsiniz. Ne demek ki bu kabarcık oluyor sonra zamanla çatlıyor mu sürekli? Benim ürün sattığım insanlar bellidir hocam. Elimdeki ekipmanlar da hor kullanılamayacak kadar da kıymetlidir. İmzamda bir kısmı var. Gerçekten yaşadığınız kafayı anlamak imkansız. Nereden kiminle ne konuştuğunuzu da yazın bilelim. İnsanları bir şeylerle itham ederken bir delil sunmama gibi çirkin bir davranış biçiminiz var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  4. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Burakkkk ne var biliyor musun kardeşim sana ne söylesem yüzün kızarmayacağı için boşver sana tüketilen kelimelere yazık. Sen o yalanlarını yeni üyelere yedirirsin de benim gibi eski üyeler anlar nolduğunu sen boşver.

#64 hbcke, 12 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 12 Mayıs 2020
  5. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    kanıta ihtiyacı olan sizsiniz. kabarcıklı bozuk ürün sattığımı söylüyorsunuz. Ürünlerimi hor kullandığımı söylüyorsunuz. Kaldı ki ben size satmadım, başka bir üyeye sattım. O üyenin hesabı silindi. Sizseniz ve tekrar üyelik açtıysanız bilemem. Huzur kaçıran bir figür olduğunuz aşikar. Arkadaşla aramızdaki telefon görüşmesiydi ve bütün tantana da ben bu talebi foruma yazınca çıktı. zarardan bahsediyordu arkadaş ürünü satın aldıktan 2 yıl sonra. evet tam 2 yıl sonra. sizseniz o kişi gördüğünüz üzere geçen onca zamanda aynı davranış ve alışveriş şekliniz hiç değişmeden devam ediyor. Ürünlerimi kullandığımı iddia ediyorsunuz ama şu an ilandaki Oriolus'u 2018 yılında ben Serdal'a sattım, o sonra Taylan bey'e satmış. Ürün hala son derece temiz ve bir tanıdığıma yönlendirdim ve tekrar alınmak üzere.
    Anladığım kadarıyla daha önce hesabı silinen berk39 isimli üye ile aynı kişisiniz. Yaşça çok küçük olduğunu 2015 yılında öğrenci olduğunu da hatırlıyorum. aradaki yaş farkı zamanla azalmıyor. saygısızlık yapıyorsun. 2015 yılında aldığın 2017 yılında ürünle alakalı şikayet ilettiğin o fantastik tartışmadan ben dersimi aldım. Asla buradaki insanları meşgul etmek istemem. Saygısız hitaplarını iade ediyorum.

Picasso16 bunu beğendi.
  6. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Burakkkk nasıl da suçluluk duygusuyla Serdalı hatırladınız konuşmamızın onla geçtiğini nasıl da hemen şip şak anladınız demek ki son ve tek vukuatınız değilmiş

7. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Nasıl bir kafa yaşadığını inan bilmiyorum. Oriolus'u Serdal'a sattım. sizinle hiç bir alakası yok.

8. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Ayrıca sadece Serdaldan da duymadım Serdal la kavga ettim o yüzden adını yazmadım. Size hiçbir açıklama yapmak zorunda da değilim.

#68 hbcke, 12 Mayıs 2020
  9. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Hocam sen ne anlatıyorsun. Serdal’a oriolus’u sattım. O kullandı başkasına sattı. O ürün hala satışta ve son derece temiz. Ben bunu ürünlerini hor kullanıyorsun dediğinize taze satıştaki bir ürünle cevap verdim. Serdal ile bir tartışmamız falan yok. Bir çok başka alışverişimiz de oldu kendisiyle yakın zamana kadar. En son mtw satın aldı sanırım benden. Sen ne okuduğunu anlıyorsun ne derdini anlatabiliyorsun. Ben iletişim kuramıyorum. Kurmak da istemiyorum. Emin ol, aynı kişi olduğunu bilseydim engeller geçerdim. Sen o kadar benle ilgili şikayetin varsa 2-3 ay önce fostex için görüşürken neden söylemiyorsun ben seninle alışveriş yapmam geçmişte sorun yaşadık diye. Bana hala bir şey satmaya çalışıyorsun. Ben böyle değişik bir şey ömrümde görmedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fortress34 bunu beğendi.
  10. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    @Burakkkk fostexi almayacağını biliyordum ki zaten iki kere oyalamandan alıcam demenden kafa bandı kötü deyip yalan söylemenden zaten almayacağına yüzde yüz emindim zaten.
    Senin gibi kendini akıllı sanan karşındakini salak sanan çok bu memlekette. Sana bir şey satmaya çalışmıyorum arkadaşım sen benle iletişime girip almaya kalktın.

#70 hbcke, 12 Mayıs 2020
  11. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    @berk39
    @hbcke her iki uyelik de ayni kisiye ait ve suresiz olarak banlanmistir.

Konu icerisinde gecen sm64 konusuna bakmak icin link:

http://techno-fi.net/threads/İkinci-el-hatalar-ve-yanlışlar.11419/?_params=Array

Ilk mesajda kibar bir ogrenci portresi cizen uyenin bugun satici pozisyonuna gectigindeki dilini tebrik etmek gerekir gercekten.

Bu olayi da icine alacak sekilde son bir iki yilda sureki olarak ikinci el konularindaki sahtekarliklarla, kucuk para hesaplariyla, konuda da gozukecegi uzere cirkin bir dil ile karsilasiyoruz. Herkesin paraya ihtiyaci vardir ama ticaret ahlakina bu kadar uymayan konuyla karsilasmaktan bıktık. Para icin bu kadar kuculmeye gerek yok diye dusunuyoruz.

Acikcasi 2.el konulariyla hicbir zaman ugrasmak istemedik ama dolarin 7 lira oldugu, alim gucunun neredeyse yok oldugu zamanlarda hobiye devam edip para harcayan uyelerin satim yapabilmesini saglamak amacli acik tutuluyor. Ancak bu bolumu kimisi sadece ticari kaygiyla ve para kazanma uzerine kullanmaya calisiyor, kimisi yurtdisindan inceleme yapilmasi uzerine ucretsiz/indirimli aldigi urunlerin ticaretini yapmak icin kullaniyor(piyasa kirarak ve urun degerini dusurerek)

Foruma yillardir cok fazla mudahalemiz olmuyor ama 2.el konularinda tavrimiz sert olacaktir. Sahtekarliklarinizi, para kazanma hirslarinizi baska yerlere saklayin, bu foruma degil.

2.el konularinda illaki tartisma olabilir, basliklar acilabilir, her iki taraf kendini hakli gorebilir vs. Parayi degil sayginigi on plana alabildigimiz surece sorunlar cozulecektir.

Iyi forumlar.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.