HD 800 / DNA STRATUS amfi yardım!!!

'Amfi' forumunda amilya tarafından 30 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,913
    Araba anolojisine boyut atlatmış yukarıdaki ilanın yazarı:

" 15 Watt olmasina ragmen yuksek torku sayesinde pek cok ampliden daha fazla hoparlor sürme yetenegine sahip. "

Bereket Turbo falan dememiş :)

2 kişi bunu beğendi.
  2. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    616
  3. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,604
    Merhaba,

HD800 için önerilen amfilerden biridir DNA. Şimdi konuda birçok kere yazmışsınız fakat birkez de ben uyarıda bulunayım. Bu seviyelerde amfi alıp dacı 1 yıl sonra anca alabilirim diyecekseniz v200+yulong da8, matrix x-sabre tarzı bir birleşim size çok daha iyi performans verecektir. Ancak amfiyi aldıktan sonra arayı çok uzatmadan dac alacak iseniz DNA tarzı amfiler tabii ki daha mantıklı.
    Dac konusunun üstünde durulmasının elinizdeki ses kartının sistemde darboğaz yaratacak olması. Amfiye de kulaklığa da hakaret olur :) Sizin önceliğiniz şuanda amfi olduğu için Zana Deux araştırmanızı da öneririm. Bu ürünleri denemedim fakat önerilen üst düzey iki amfi bu ürünler. Sadece lambalı düşünmeyin. Kimi ss amfiler lambalı tonunda ses verebiliyor.

Getirtme meselesine gelince Amerika'dan gelen bir tanıdık var ise bavulunda varsa getirebilir. Kargo yolunu seçecekseniz vergi vermeniz çok büyük ihtimal ve kişisel ürün getirtme sınırı var. Kaç dolar olduğunu bilmiyorum fakat bir araştırmanızı öneririm.

2 kişi bunu beğendi.
  4. amilya

amilya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Benim biraz takıntım var flat ses ile ilgili solid state amfiler özellikle de tizleri parlak olan hd 800 ün tizlerini daha da coşturabilir. Tizleri törpülenmiş ss amfilerde hd 800 gibi üst düzey kulaklıklarla pek iyi gitmediği ile ilgili yazılar okumuştum
    Zana deux incelemesini forumdan okumuştum ses karakteri dediğim gibi bana çok uymuyor. Hani öneri isterken de dna Stratusun üzerine bireyler koyabilecek ve daha rahat ulaşabileceğim amfiler Olmasını kast etmiştim.
    Dac olayı ise şu anda bile ben dna stratus ile çok iyi bir dac ı aynı anda alabilirim lakin ben Temmuz Ayında almıştım kulaklığı yaklaşık 3 ay boyunca amfi baktım. Amfiyi temin ettikten sonra yaklaşık 2-3 ay kadar tekrardan dac ara kablo ve kulaklık kablo upgrade i ile uğraşmak istiyorum. Tabiki forumda hd 800 ile çok iyi kombin oluşturanlar var ancak ben hani biraz daha ne aldığımı ne kullandığımı bilmek istiyorum.
    Son olarak buradan yurtdışından ürün istemek konusundaki almak istediğim tavsiye yönetici arkadaşın da belirttiği gibi belirli bir bedelin üzerindeki ürünleri getirtemiyorsunuz ithalata giriyor ve ben bu konularda çok Yetersizim. Bu daha önceden yurtdışından ses Ekipmanları isteyen arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Pazartesi Gününe kadar bişeyler öğrenemezsem forumdaki değerli arkadaşlardan firmanın bana Gönderdiği mail deki ön sipariş talebi için istedikleri 1000$ ı gönderecem ürün Ocak sonu şubat başı gibi hazır olacak o tarihe kadar da incelemelerime devam edecem.
    Alakadar olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 8 Ekim 2014, İlk mesaj zamanı 8 Ekim 2014 ---
    Hatta head fi de hd 800 ve ss amfi tavsiye eden neredeyse hiç bir foruma rastlamadım diyebilirim
    Tercihimin vakuum tüplü amfilerden yana olmasının sebebi de biraz bu sebepten :)