Hidizs Sonata / LG Hi-Fi Plus + IT01

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda Black tarafından 9 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    - Şimdiden özür diliyorum konuyu açtığım yer için. Mobilden giriyorum, inceleme kısmına açmışım yeni farkediyorum. -

IT01 kullanıyorum. Normalde kaynak olarak laptop'ımı kullanıyordum. Kış uykusuna yattı, kutusuyla çekmeceye kaldırmak zorunda kaldım bir süreliğine...

Hem evde hem de dışarıda telefonla birlikte dinleyebileceğim bir DAC veya önerileriniz kapsamında bir Amfi arıyorum.

Okuduklarımdan sonra şu iki ürün ilgimi çekti:
    - Hidizs Sonata HD
    - LG Hi-Fi Plus

Hem taşınabilirlik, hem de F/P olarak her iki ürün de gayet uygun görünüyor okuduklarıma göre.. İlk başta ikinci el bir Fiio A3 bakıyordum, A1 bile olabilirdi... ama pek de sıcak bakamadım yorumlardan sonra. Özellikle bu 2 F/P üründen sonra.

Nasıl bir kombinasyon yapmamı öneriyorsunuz ? Bütçem kısıtlı şu aralar, 200-250 TL civarı. O yüzden ikinci el uygun.

Not: Telefon kulaklık girişi arızalı olduğu için böyle bir arayıştayım.

#1 Black, 9 Eylül 2019
    Son düzenleme: 11 Eylül 2019
  2. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Hi Fi plus kullanmadım ancak G7 kullanan biri olarak LG nin genel ses karakterinden hiç memnun değilim. Midler çok geride kalıyor. Tizler resmen kulaklığı sibilans yapmaya tahrik ediyor. Baslar ise bazen kontrolü kaybediyor. Ben bu yüzden G7 ile müzik dinlemeyi tercih etmiyorum açıkcası.

3. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    183
    Selam bende Hi-fi plusı çok önermiyorum. Telefon çok kötü değilse fark hissedilir değil. Basslar tok ve toplu miktarda epey iyi.hifi plusda, ayrım bir tık artıyor. Tizler geriye geliyor. Sahne belki hissedilir hissedilmez açılıyor. Yani karanlık karakterli bir dac hifi plus. Sonatayı bende dinlemedim.

4. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Telefonlar bu konuda biraz gerileme yaşıyor gibi. Sadece G7 değil bir çok cihaz böyle. Samsung A3 2017 kullanıyorum uzun süredir. IT01 aldığımdan beri bir kez olsun deneyemedim şu telefonda. Kulaklık girişi bozuk çünkü. DAC/Amp bulursam anca.
    Koyu bir yapıya sahipse bu hoşuma gider aslında. Biraz da mecburiyetten alıyorum doğrusu. Telefonun kulaklık girişi hasarlı. Dinleyebileceğim düzgün bir telefon da yok başka. En son çare acilinden bir Type-C > 3,5 mm dönüştürücü alacağım... öylesi de eziyet gerçi ama.

5. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    A serisi telefon ile kullanımda dipses yaratıyor. En azından şahsi deneyimim bu yönde olmuştu. Aynı şekilde bu konudan muzdarip pek çok kişi görmüştüm.

Black bunu beğendi.