Hifiman HE-400s

'Haberler' forumunda zxc tarafından 14 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,106
    Hifiman'den gelen e-mail'de yaziyor. Hifiman'in en yeni HE serisi kulakligiymis, portable muzik calarlarla kullanmak icin. Hakkinda baska hic bir bilgi bulamadim malesef.

2. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Geç alınmış bir karar. Neden Hifiman taşınabilir kafaüstü üretmiyor diyordum. Gelirse planar sürücülü PM-3'e rakip olur.

3. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975

Resmi satış kanalları:

Ebay: http://www.ebay.com/itm/HIFIMAN-HE4...438?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3aad291b0e

Head-direct: https://www.head-direct.com/Products/?act=detail&id=268

ürün bugün satışa çıktı arkadaşlar , bekleyen varsa haber veriyim dedim , şahsım adına her an alabilirim gibi duruyor :)

head-direct den alırsanız , ems ile 10 dolar kargo ücretile gönderim yapıyorlar toplam 299+10 : 309 Dolara geliyor. Ptt ile geleceğinden belki gümrüğe de takılmaz.

ebay üzerinden sipariş geçerseniz de kargo ücreti olarak 299+42,5o : 341,50 dolar ödüyorsunuz , ödeme yöntemi iki sitede de paypalla yapılıyor.

Bu arada ürünleri de çinden gönderiyorlar , amazona da eklediler ama Türkiye ye gönderimi yok oradan;

http://www.amazon.com/HIFIMAN-HE400...id=1435763555&sr=1-4&keywords=hifiman+he-400s

buradan bakabilirsiniz , orada bir not düşülmüş "Will Ship from China before it is in stock in USA Warehouse."

bütün dünya ya teslimat şimdilik çinden yapılıyor kısaca , forum baktım durgun bu aralar yeni eğlencemiz bu olsun.

evet ürün hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ,

Oppo pm-3 - Philiphs Fidelio X2 ve Hifiman- He 400s bu ürünler kafa kafaya çarpışır diye düşünüyorum şahsen , şimdilik bu kadar.

Collapse Signature Expand Signature
    14 kişi bunu beğendi.
  4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,506
    Neden bilmıyorum ama bi kulaklıgın teknik özelliklerinde ''easy drive'' gibi ibareler yazıyosa o üründen korkuyorum. :evl

6 kişi bunu beğendi.
  5. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975

Planar magnetic kulaklıkların kolay sürüldüğü pek görülmemiştir aslında , Oppo Pm-3 , 26 Ohm'la iyi puanlar aldı oda yeni çıkan bir ürün.

Hifiman HE-400s , 22 ohm . Bu ikisi kötü kapışacak. Ben easy drive olayına kafa üstlerde pek önem vermiyorum , 16 ohm çıkışlı ne kulaklıklar gördüm amfi'yi görünce hepsi şaha kalkıyor , yeni bir kulaklık gibi oluyorlar. Bu söylemim tabiki kafaüstü için geçerli , kulakiçinde durum daha farklı.

#5 bakieryigit, 1 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Temmuz 2015
  6. Submariner2

Submariner2
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    488
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Temmuz 2015, İlk mesaj zamanı 3 Temmuz 2015 ---
    Paylaşım için çok teşekkürler BakiEryiğit kardeşim :)

7. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Bir he400s siparişi geçtim. Head direct siparişleri bir haftada ulaşıyor mu?

6 kişi bunu beğendi.
  8. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Aşağı yukarı.

9. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Ürünü çıktığı gün satın alan bir arkadaşıma sorduğumda , kendisi daha kargoya verilmediğini söyledi , sanırım yoğunluk var ve toplu gönderim yapacaklar.

10. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Sırf tasarımı için alınır , normal he400 modeli iğrençken bu model çok hoş olmuş , kadife pedlerde çok şahane ... Fidelio x2 ile iyi dövüşecek bunlar , bunu görünceye kadar x2 diyordum şimdi he400s :cheesy:

2 kişi bunu beğendi.
  11. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Evet ben de öyle düşünüyorum. Dünyanın dört bir yanından sipariş geçildi ve henüz kimseye kargolanmadı, ara ara takip ediyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  12. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    İncelemeleri görmeden Fidelio x2 ile ne kadar yarışır bilemiyeceğim ama beklentinin üstünde gelirse cihaz olabilir tabii bakacağız :) Fidelio x2
    50mm neodymium driverlardan kullanıyor , he400s Planar magnetic driver kullanıyor , daha çok oppo ile kıyaslanır gibi geliyor bana ama tabii bir çok x2 kıyaslaması olacaktır , Fidelio x2 şuan 1500 dolarlık pek çok ürünle kıyaslanıyor açıkçası hE400s oraları zorlar mı bir kaç inceleme çıkana kadar birşey söylemek zor ama bekletilerim iyi bir kulaklık olduğu yönünde , x2 ile kapışırsa bir adet de ben sipariş geçeceğim :) bakalım.

2 kişi bunu beğendi.
  13. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    İkiside 299 dolar o yüzden şey ettim :)

14. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Head-Direct bu hafta göndermeye başladı ilk siparişleri. Haftasonu çalışmadıkları için stok olsa da kargolamamışlar.

15. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Güzele benziyor... :)

16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,506
    Alın o halde ;)

17. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Almam için kapalı kulaklık olması gerekiyor ;). Bir de Shure SRH1540'tan memnunum :eek:k.

2 kişi bunu beğendi.
  18. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Kulaklık iki gün içinde elime ulaştı TNT ile. Yalnız biri bunlara bu kulaklığı mobil cihazların besleyemediğini usulca kulaklarına fısıldamalı. iphone 5s, galaxy s5, lg g3 ve ipad air ile denedim, en güçlü ipad çıktı. Çok kısaca tabir etmek gerekirse %40 verim alınıyor ya da alınmıyor telefonlarla bu şekilde.

Karakterini merak edenler için hd650'ye çok benzettim. Daha kolay sürülebilen planar versiyonu gibi geldi bana. Tabi bu ilk 10 dakikalık ve kulaklığın maksimum sağlayacağı verimden çok uzak bir yorumdur. Yazmadı olmasın diye eklemek istedim. Hm603s'i kaybetmeseydim çok iyi ikili olabileceklerini düşünüyorum dipnot.

Edit: Bu ilk izlenimi uzun bir yol yapıp yorgun halde yazmıştım. Edit gereksinimi duyma sebebim sürülme konusudur. %40 lafımı %70'e çekiyorum. Konu dahilinde o denli giydirmemek lazımmış, kayıttan da olabilir diye düşünüyorum.

Şimdilik en sevdiğim yanı havadarlığı, kuru sesten uzaklığı, ciddi derecede derinlere inebilen subbass ve yüksek olasılıkla planarın farkıyla daha önce tecrübe etmediğim tatlılıkta enstrüman tınıları. Gitar, davul ve viyolonselin tınısı dinamik ve armatürden daha farklı geldi bana.

Verim durumunu daha yukarılara çıkarmak için tekrar bir dap ya da amfi alacağım.

#18 florence, 9 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Temmuz 2015
    8 kişi bunu beğendi.
  19. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Şimdi hifiman bizi kandırmış mı oluyor? :evl
    Şaka bir yana şaşırdım doğrusu....Hem kolay sürülür diye milleti gaza getiriyorlar sonrada bir bakıyorsun nanay ...
    En önemli detayı sormak istiyorum , kulağı saran bi yapısı var değil mi? Over-ear oluyor yani , inş öyledir ... On-ear'lar çok rahatsızlık vermeye başladı bende ...

İyi günlerde kullanın :eek:k

20. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Teşekkürler. Hayır on ear değil. Komple sariyor kulagi. Hifiman konfor konusunda çok iyi iş çıkarmış bu kulaklıkta. Kadife pedler ile saatlerce dinlenir diye düşünüyorum. Ayrıca hafif bir kulaklık. Cuplar metal plastik alaşımı bir madde ile üretilmiş.