Hifiman HE-400s

'Haberler' forumunda zxc tarafından 14 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Yok tabi.

Yemin ediyorum banlayacaklar beni artık. İnsan bir tane konuyla alakalı mesaj yazar yahu, kendimden utanıyorum.

Hah buldum. HE400 (eskisi) aşırı güçlü olmayan amfi ile de gayet güzel ses veriyordu. Demek ki S de ciddi değişiklik yapılmış...

Collapse Signature Expand Signature
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,106
    Ben bu tip heyecanlı konuları sitenin trafiği düştüğü zamanlarda gündeme alma taraftarıyım, bari bir işe yarasın niyetine. :)

3. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bana artık heyecanlı gelmiyor ki, hepsi milyon kere konuşuldu, iki tarafında ne yazacağı önceden belli :testere ;)

Ama Türküz ya hepimiz, gazı verip fitili ateşlemeyi seviyoruz işte :p

3 kişi bunu beğendi.
  4. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Her türlü yapılan tartışmaları destekliyorum. Karşı görüş insanlar birbirine birşey kanıtlamak değil de, bilgisi olmayan-konu üzerinde kararsız kalmış insanları düşünmeye sevk etmeleri konusunda tartışılıyor.

İnsanlar düşündükleri-bildikleri fikirleri yansıtsın ki gelişelim aşalım kendimizi, Japonya olalım Harakiri yapalım yapışmayalım efenim koltuklara.

Tartışmalar sonuca bağlanmasa da, tatlı bitmese de, kazanan yok gibi görünse de aslında yüzlerce insanın ''vay arkadaş mantıklı lan'' deyip akıl terazisinin sinirsel elektromanyetik sinyalleri harekete geçirmesi bile ka^fi.

4 kişi bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,106
    Bu tip tartışmaların, otoyolda gidiyorken yan şeritte olduğu farkedilen kazanın bakışları cezbedici çekiciliğine de sahip olduğunu düşünüyorum şahsen. :D

2 kişi bunu beğendi.
  6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Genelde kulakiçi kulaklıklarda olur trend.Bi model çıkar alır-yürür.W4,PFE232 en akla gelen örnekleri.Aynı akımı kafaüstü kulaklıklarda bu derece güçlü yaşayamıyoruz.

Kafaüstünü kulakiçinden çok daha fazla kullanan ve seven biri olarak H400S akımı sevindiriyor beni.

7 kişi bunu beğendi.
  7. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Hifiman bunu hep yapıyor sanki, HE400, 500 ve 6 da sanki baya bir trend olmuştu bir ara.

8. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Merhabalar,

He400s için bu kadar şey yazılması çok güzel. Çok beğendiğim bir kulaklık benim de. Ufak bir trick'den bahsedeceğim. Daha önce belirtildiği gibi Focus Pad'lerin özellikle alt frekanslara olumlu yönde katkı yaptığı bir gerçek. Ben hala bazı parçalarda kadife pad'i tizleri için tercih ediyorum; fakat bir kısım kullanıcı için stok kadife pad'lerde tizler yeri geldiğinde sivri olabiliyor. Tam tersi de bazı parçalarda dafocus pad için geçerli. Bunun için deneyip keyif aldığım ufak bir trick yazacağım. Focus pad'lerin arkasında bulunan toz önleyici kısmı eğer çıkarırsanız; yani focus pad'lerin orta kısmı simit gibi boş kalacak şekilde yaparsanız, focus pad'ten sonra eğer tizler konusunda benimle benzer hassasiyetlere sahipseniz kadife pad'leri bir daha aramıyorsunuz. Deri kısım plastik halkaya yapıştırılmış olduğu için bu trick maalesef focus pad'ler üzerinde geri dönülebilir bir trick değil. Yani köşeleri zarar vermeden ısıtıp ayırabilir, toz önleyiciyi çıkardıktan sonra tekrar yapıştırabilirsiniz; fakat fazla riskli. Ortadaki toz önleyiciyi dairenin köşelerinden bir makas yardımıyla gerdirerek yavaş yavaş dairesel olarak kesip çıkarabilirsiniz. Makasın ucunun kesim sırasında pad'lere zarar vermediğine emin olun, aceleye getirmeyin :)

Saygılar, Sevgiler
    Boğaç

10 kişi bunu beğendi.
  9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,506
    Biraz eleştiriye dayalı bir yorum olacak ama ben gördüğümü ve düştüğüm durumu belirtmek istıyorum.

Bir kulaklık düsünün,hakkında 9 sayfa tartışma olsun ve bir kelime bile fikir vermesin.

Kimisi sub-basları derine inıyor dedi,kimi armatür bası sevenler için ideal dedi,kimisi tizlerinin cok yumuşak oldugundan bahsetti,kimi açık çalıyor dedi,sonra birden sıcak çalıyor dedi.Basları sert diyenler oldu,hic bası yok diyenler oldu.

Kulaklıgı almak isteyen bir kişi olarak yorumları okudum ve hiç bir fikir edinemedim maalesef.

Bu kadar çok çelişkili yorum varken sanırım yine bildiğim yolu izleyip Dt990 600 ohm veya biraz bekleyip th600 falan alacağım.

Bu kadar yazıp katkı yapmaya calısanlara saygım sonsuz,ancak biraz empati yapın ve şu 9 sayfayı okuyun :)

4 kişi bunu beğendi.
  10. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Amazonda 5 yıldız almışsa tamamdır benim gözümde , haa orası bizden çok mu iyi biliyo, hayır... Zx2 yi kamerası yok diye eleştirenler olunca dedim ki burda her türden adam var :)

2 kişi bunu beğendi.
  11. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Konuyu karıştıranlardan biri de benim. Böyle olmasının sebebi burn-in ile kulaklığın çok değişmesi.
    Fark öyle böyle değil. Aynı zamanda focuspad in sesi çok değiştirdiğini söylüyorlar bas açısından. Bundan ayrı olarak focuspad in toz korumasını çıkarma modu ve çeşitli grill modları bulunuyor kulaklıkta. Herkes farklı şey söylüyor çünkü herkes farklı bir burn-in zamanında ve farklı modlar ile kullanıyor. Bunların hepsi çok garip biçimde çok fazla etki ediyor sese.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317

Senin DT 990 premium 600 ohm+DV 3322 +(alabileceğin kadar iyi bir DAC) alıp dükkanı kapatmadığın hata.Bak iddia ediyorum,hatta ezberini bozuyorum ki senin kulaklığın 990 varken HD 650 değil!

O derece .

2 kişi bunu beğendi.
  13. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Alarm!

Forumda aşırı gaz yoğunluğu tespit edilmiştir... :evl

Gaz seviyesi normale dönene kadar, forum girişlere kapatılmıştır. ;D

#173 okty_k, 4 Ekim 2015