Hifiman HE-500 İzlenimleri

'Hifiman (Head Direct)' forumunda MuttFTS tarafından 2 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    He-500'ü taşınabilir amfilerle kullanan oldukça insan var head-fi'da. Matrix de kullanan bazı kişileri memnun edebilir. Hasan concerto ile kullanırken tatminkar bir sesi vardı ama kulaklık bana daha fazla güç verirsen ben giderim diyordu ve gitti ;D
    Concerto ile matrix'i aynı seviyede tuttuğumu düşünme. Concerto-Stello da100 ikilisi RWA Isebellina'dan daha iyi bir performans veriyordu :)

2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,519
    Tabiki tutmam.Concerto dediğin amfi 600 dolar diye biliyorum.Bir de deri olan padler ile elektronik müziğe gidecekmiş gibi duruyor.

Ben de jd labs ile kullanan görmüştüm sanırım.

3. doxa

doxa
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Output ne kadar güçlüyse bass performansı o kadar artıyor. Bunun nedeni de boomy ve dağılan bir bası yok he-500'ün. Çıkış güçlendikçe daha sıkı ve etkileyici bir bass performansı veriyor.

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Deri padler ile bas daha çok olsa da malesef sahne ve detay gidiyor gibiydi. Kadife padlerle daha iyi yani bence.

Collapse Signature Expand Signature
  5. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Merhaba,

Geçen sene HE 400 aldım.
    Şu andaki düzenim ipod Touch --> Fiio L9 --> Meier 2Stepdance --> HE 400 şeklinde. Şu anda güçle ilgili bir sıkıntım yok bu combo HE 400 e yetiyor.

Yolda gelmek üzere olan bir iBasso DX50 var. O gelince ipod touch yerine geçecek.

Yakında ABD den bir arkadaşım geliyor ve aklım HE 500 almak gibi bir kurt düştü. Almakla ilgili bir sıkıntım yok ancak asıl sorunum bu combonun iBasso DX50 + Meier 2Stepdance, HE500 ü sürüp süremeyeceği.

Sipariş vermek için çok zamanım yok, uzun uzun araştırısam geliş zamanını kaçırabilirim. O nedenle daha önce konuyu incelemiş olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ?
    Teşekkürler.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Elinizdeki ürünlerle HE500'den ancak HE400 kadar performans alırsınız. (Hatta daha azını)

Ayrıca zaten Türkiye'de de HE500 Amerika'yla aynı fiyat. Oradan getirtmenin bi manası yok, aceleye de gerek yok.

7. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Schiit Lyr alsam (sadece amfi) ve buna ibasso DX50 yi direkt bağlasam yani ekstra dan herhangi bir DAC almadan, sizce olumlu sonuç alır mıyım ?

Ya da şöyle sorayım ortalama ve HE500 e yetecek bir amfi alsam, iBasso DX50 ile kullanmak için ille de bir DAC a ihtiyacım olur mu ? DAC almamam ne derece etkiler ?

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    İşin aslı ben DX50'nin sesini pek beğendiğimi söyleyemem. Player olarak iş görür ama öyle bir sisteme ancak geçici bir DAC olur. Mutlaka değiştirmeniz gerekir.

9. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Yanıt için teşekkürler.
    Bir kaç gündür nasıl bir amfi + DAC alsam diye bakıyorum ama elbette hem pahalı hem de ulaşması güç çözümler. En iyi olanı Bifrost + Lyr ama toplam maliesi 800 USD yi buluyor ve ancak ABD den getirtebilirim.

Aslında şöyle 200 USD civarı bir şey bulsam en azından 1 sene felan onunla geçireyim diyorum. Hem adım adım gitmek sesdeki gelişimleri tatmak açısından da iyi olur benim için.
    Dün NFB 12 ye baktım hem DAC hem de Amfi. http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB12/NFB12EN.htm
    Sizce nasıl bir amfi, TR ye gönderim de yapıyorlar o açıdan uygun. 215 USD + 25 USD nakliye
    O2 de baktım ancak güç olarak yetersiz kalır sanırım.

Sizin önerebileceğiniz bu fiyat aralığında bir şeyler var mı ? HE500 ü sürmesi gerektiğini, genel olarak Rock, Alternatif Rock, Jazz ve Klasik müzik dinlediğimi göz önüne alarak.

10. kuzey2011

kuzey2011
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    matrix m-stage

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Baska bi kulakliginiz yoksa hoparlor amfisi bakin.

12. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    Şuanda dışarıda olduğum icin tam modeli bilmiyorum ama emotiva diye bir amfi firmasi var. He500 he6 gibi kulaklıklarla deneme yapmıslardı head-fi'da. Oldukça beğeniliyordu yanlış hatırlamıyorsam

13. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Matrix M-Stage e baktım sıfırı 240 USD ye kargo dahil TR ye gönderimi var.
    Güç olarak yeterli olur mu ?
    Sitesine göre : Output Power: 200 mW / 300 Ω, 400 mW / 60 Ω

HE500 için sanırım 1W öneriliyor, 38 ohm olduğunu dikkate alırsak bu amfi HE500 için yeterli olur mu ? Değerlere göre olmazmış gibi feliyor ama hatalı da okuyor olabilirim : http://www.matrixelectronics.net/matrix-m-stage-headphone-amplifier-amp-black-color-p-190.html

14. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Baktım ona Emotiva-X Mini A-100 modeli. Fiyatı da gayet uygun 170 USD civarı.
    Aslında speaker amfisi ama kullananlar memnundu.
    Sorun TR ye gönderim yapmamaları, Head-fi de ve ebay de de satıcı bulamadım.

Bir de sonradan illaki satacağım için tutulan bir model almayı tercih ederim ( M-stage, Magni, O2 vb...)

15. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    Bu saydıklarınızdan hicbiri ile he500'u hakkiyla suremezsiniz maalesef...

16. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    O2 zaten tamamen konu dışı kalir :)

17. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Meier Concerto için diyebilirim ki, sürüyor ama o bile "arkadaş aslında bu kulaklık benim sınıfım değil, daha güçlüsü lazım" diyordu. Yazdıklarınız meier yanındaki durumu düşünülürse bence boşverip bir hoparlör amfisi bakın derim (emotiva sadece olabilir kulaklık amfisi olarak)

18. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Yani Matrix M Stage I de hic dusunmeyim oyle mi ? Peki emotiva harici ne onerirsiniz

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Kanal başı en az 1W veren, mümkünse 2W civarı, solid state (lambalı olmayan), hafiften sıcak tarafta bir amfi tavsiye ederim.

O2, Matrixle felan süremezsiniz. Yani en başta sürdüğünüzü düşünürsünüz de, diğer türlü performansı katlanıyor kulaklığın.

2 kişi bunu beğendi.
  20. doxa

doxa
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben He500 ile lake people g-109 kullanıyorum 2000mw'a yakın output var ve bence gayet yeterli sürmek için he-500'u. Ayrıca emotiva'nın da he-500'u hakkıyla sürdüğüne dair oldukça çok şey okudum. Bence gelecekte planar dışında bir şeyler denemek isterseniz lake people g-109 veya violectric v-100 gayet uygun tercihler olur.