HiFiman HE560 500 dolar

'Kulaklık Genel' forumunda ugurcanarslan tarafından 10 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. ugurcanarslan

ugurcanarslan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Şöyle güzel bir kulaklık bakıyordum ki karşıma HE 560 ın 500 dolara düştüğü haberi çıktı. Sizce 1800 liraya bu kulaklık alınırmı yoksa bu fiyata başka önerileriniz neler

2 kişi bunu beğendi.
  2. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    684
    Hemen al nerde ise kendi sitesinde 900 dolar.Ama bi okadar da belki daha fazla amfi parasını gözden çıkar
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 10 Temmuz 2017 ---
    Evet beyler Amazon da fiyatlar düşmüş 400i de 249 dolar yorumları alalım

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. cengiz can dilek

cengiz can dilek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    selam arakadaşım bu indirimli fiyatları ilk yazan benim. ama önce hifiman in kendi sitesinde başladı. 899 dolardan 499 dolara düştü + 46 dolar da kargo koyuyorlar. bence en uygun kendi sitesi Amazon da bir sürü gümrük vergisi ekliyorlar. semeriyle sekseni buluyor.

3 kişi bunu beğendi.
  4. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    #4 KaraSinek, 11 Temmuz 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Temmuz 2017
    4 kişi bunu beğendi.
  5. cengiz can dilek

cengiz can dilek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    hifiman sayfasından bir tane 400i almıştım tek kuruş gümrük keilmedi . sen nereden buldun bu 99 dolarlık vergiyi ?

6. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    gümrük mevzuatı hakkında bilginiz olmadan lütfen yanıltıcı bilgi yazmayın. gümrük vergisini hifiman kesmez siz gümrük kontrolleri sırasında ödemekle mükellefsiniz. bulunduğunuz yerdeki kargo işleme merkezinin işini savsaklamasından dolayı vergi ödememişsiniz. burası türkiye ve bu ihtimal var. bu ihtimal amazondan alsanız da var hatta. amazon gümrük vergisini sizin adınızıa ödüyor. eğer ki gümrüğe takılmazsa önceden aldığı bedeli iade ediyor.
    tanımadığınız kişilere hitap şeklinize de dikkat ediniz.

7 kişi bunu beğendi.
  7. cengiz can dilek

cengiz can dilek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    önce özür dilerim sen diye hitap ettiğim için. samimiyet olsun diye öyle yazdım kötü bir niyetim yok. ama yanıltıcı bilgiye gelince ben öyle bir bilgi vermedim onu da nereden çıkardınız ? sizin uslup da bence pek uygun olmadı fazla sert buldum. ben sadece hifiman de gümrük kesilmediğini gördüm onu söyledim. siz 99.00 dolar ekleyince de düzelteyim dedim. tabii ki biliyorum gümrüğe takılınca gümrük ödendiğini. ama ben bu güne kadar gümrüğe takılması gereken ama takılmayan ürün için geri dönüp itiraz eden ve de gümrük ödeyen kimseyi ne gördüm ne de duydum.

8. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,073
    hocam anlamıyorsunuz.

amazon sizden ne olur ne olmaz diyerek vergiyi de alır. gümrüğe takılırsa oradan ödenir. takılmazsa size iade eder.

alacağınız kulaklık ufak tefek bir şey değil. eşek kadar kutusu vardır. %99 vergi yersiniz. hifiman sizi baştan vergilendirmediği içinde evinize gelen ptt memuruna ödersiniz parayı.

2 kişi bunu beğendi.
  9. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Vergiyi teslim anında kapıda ödüyorsunuz. Bence Amazon'da aynı fiyatsa oradan almak daha garantili en azından ters bir durumda kapıda kalmazsınız, fazla kesilen bir şey varsa iade olur. Siz daha önce şansınızdan dolayı gümrük edememişsiniz ama gümrük yok demek olmuyor.

10. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    684
    Amazon dan alıma 3.85 kur çıkarıyor bankalar

11. cengiz can dilek

cengiz can dilek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    arkadaşım kapıda kalmak diye birşey söz konusu değil. eğer miktar fazla değilse ,Türkiyeye posta yoluyla getirilmesi yasak değilse her türlü alırsınız o ürünü .ama vergi ödeyerek ama ödemeyerek.ben 30 yıldır alışveriş yapıyorum yurt dışından.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 11 Temmuz 2017 ---
    ee ben ödemez misiniz dedim ? gümrük vergisi %18 -20 bir bakın bakalım Amazon ne kesiyor ? kulaklık taşınabilir ZATİ ürün tabir edildiğinden gümrüğe takılmaz .yani size alamazsınız demezler. gümrükçülerin dikkatini çekerse ödersiniz gümrüğü ama çekmezse evinize kadar gelir. ben en 30 yıldır Ebay ve daha sonra Aliexpress den sayısız ürün aldım. ama siz ya ben uğraşmayayım .,Amazon uğraşsın bu gümrük işleriyle benim için para önemli değil diyorsanız o sizin bileceğiniz iş.

12. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,181
    Bu sorunun cevabını verebilmemiz için;

Neyle süreceksiniz?

Ne tür müzik dinleyeceksiniz?

Tiz frekanslara toleransınız nasıl?

Sorularının cevabını bilmemiz lazım.

İndirim güzel ama bu hobide daha pahalı olan kulaklık her zaman daha çok sevilmiyor; pek çok kişi daha sıcak çalan HE400i ile daha mutlu olabilir.

Ya da şunlardan biriyle:

https://sennheiser.com.tr/product/sennheiser-hd-600-kulak-cevreleyen-high-end-kulaklik

https://sennheiser.com.tr/product/sennheiser-hd-650-kulak-cevreleyen-high-end-kulaklik

8 kişi bunu beğendi.
  13. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Evine çat kapı diye gelen PTT görevlisi bir anda 300 lira vergi isteyince ve üzerinde paran yoksa mis gibi kapıda kalıyorsun. Görevli arkadaşa ben 30 yıldır alışveriş yapıyorum deseniz de bu durum değişmez. Bu forumdaki kişilerde yurtdışını yeni keşfetmedi.

2 kişi bunu beğendi.
  14. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,966
    Selamlar Cengiz Bey , 30 yıldır alışveriş yapıyorsanız mevzuata göre , Avrupa birliği içinden alınan ürünlerde %18 , Birlik dışı alınan ürünlerden %20 gümrük vergisi alındığını bilmeniz gerekir. Ben aldım takılmadı demek farklı şeydir , gerçekler farklı malesef. Hesabınızı yaparken gümrüğe takılacak şekilde yaparsınız , takılmazsa o sizin şansınızdır , bu ürünler büyük paketlerde geliyor günümüz şartlarında sınır da 30 Euro ya düşmüşken takılmama şansı çok düşüktür.

2 kişi bunu beğendi.
  15. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,535
    He560in fiyati uygun gozuksede herkese gidecek bir karakteri yok. O yuzden pahali hifiman ucuzlamis alalim diyecek arkadaslari uyarayim. He560 almadan once dinlenilmesi gereken bir kulaklik

8 kişi bunu beğendi.
  16. cengiz can dilek

cengiz can dilek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    o da sizin sorununuz. öyle bir sipariş vermişseniz hazırlıklı olacaksınız. siz diyorsunuz ki ben peşin ödeyeyim hazırlıklı olmayayım. o da sizin bileceğiniz iş. Ben sadece tecrübelerime dayanarak konuşuyorum. eğer DHL, UPS veya FEDEX gibi özel firmalarla gelmiyorsa gümrüğe yakalanmama şansınız en az % 50 . ama bu firmalarla gelirse % 100 gümrüğe girer bence.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 11 Temmuz 2017 ---
    arakadışım siz bu cevapları benim mesajları okumadan mı yazıyorsunuz anlamadım. bir bakın bakalım yukarıda duruyor benim nesajlar neresinde demişim gümrük vergisi yoktur diye. ? ben bu mesajı yok sayıyorum .mesajlarımı tekrar okuyup tekrar yazın ona göre cevaplayayım.

17. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Umarım ki alışverişlerinizdeki şansınız devam eder. Şahsen ben 30€ üzerindeki her alışverişimde vergi ödeyecekmiş gibi hesap yapıyorum yanı alışveriş fiyatı+ kargo demiyorum. @KaraSinek 'in belirttiği gibi fiyat+vergi+kargo olarak hesaplıyorum ki sonradan sürprizlere yer bırakmıyorum.

3 kişi bunu beğendi.
  18. cengiz can dilek

cengiz can dilek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    aynen .en doğrusunu yapıyorsunuz ben aksini iddia ettiğimi zannetmiyorum. Öyle bir şey söylemediğim gibi ima dahi etmedim. ama ben şansınız arttırmanız için yardımcı olmaya çalıştım. amazon dan alırsanız % 18-20 den çok daha fazla kesinti yapılıyor vede % 80-90 ihtimalle gümrüğe giriyor.

19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,740
    Amazon'dan alınıp gümrüğe takılmadığı da olur ama söz konusu olan kafaüstü olunca zor ihtimal. Amazon nedense kulaklıklarda TR gönderimlerinde %50 ye varan gümrük ücreti çıkarıyor sonra geri ödüyor 2 ay sonra fazla aldığı kısmı. ama bu saçmalığı bir türlü gidermediler bir kaç kez yazdım daha çok kişi yazsak belki düzelir bilemiyorum..
    Bu arada zaten HIFIMAN HE560 Amazon'dan TR ye doğrudan gönderim yok, 400i ve 400s te var.

2 kişi bunu beğendi.
  20. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    684
    İki kulaklıkta sahibinden de mevcut ve gayet uygun fiyata almak isteyen bakabilir. Aynı fiyata neredeyse