Hifiman Re-262 & Re-272 Kulakiçi Kulaklık Karşılaştırması

'Hifiman (Head Direct)' forumunda Baran tarafından 9 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Uzun zamandır yapmak istediğim re-262 - re-272 incelemesini sonunda yazmaya karar verdim. Zamanında head-fi’de re-262 oldukça dikkatimi çekiyordu yorumlarından dolayı ancak head-fi balonu olabilir diye düşündüğümden dolayı almıyordum. En sonunda Hifiman’e duyduğum güvenle almaya karar verdim. Re-272’yi de deneme-karşılaştırma maksadıyla sevgili Tanık’tan(@witness) ödünç aldım. Kendisine buradan teşekkürü bir borç bilirim. Re-272 o sıra satıştaydı ve pek sorulmayan bir ürünken Ankara’dan iki alıcısı çıktı. Sonunda da Umut abi kavuştu kulaklığa…

Sadede geçecek olursam;

Paket İçeriği:

Gerek kutu boyutu gerek içerik olarak aynılar. Her ikisinden de

- 4 çift uç
    - 3 adet uzatma kablosu( 1 tanesi balanced)
    - 5 çift filtre
    - 1 adet yaka klipsi çıkıyor.

Paket içeriğine genel anlamda yeterli diyebiliriz ama daha fazla uç olabilirmiş. Bir de kutu olarak biraz fazla büyük ve taşınabilir olmadığı kesin. Yanında daha ergonomik bir taşıma çantası çıksa çok daha iyi olurdu. Bunun yanında yedek filtrelerin fazla fazla olması da oldukça iyi bir durum. İnsanlar meraklarından dolayı filtrelere genelde zarar verebiliyor…

Malzeme kalitesi:

İki kulaklık da aynı kablolara sahip. Çok kaliteli diyemem fakat sorun çıkartacak bir yapıda değiller. Jack kısmı da resimde görüldüğü üzere sağlam yapıda. Kulaklıkların birbirinden ayrıldığı nokta ise kasalarda kullanılan malzemeler. Re-272 daha parlak bir yapıda ve güven duygusunu daha fazla veriyor; görüntü olarak da daha güzel. Bunun dışında herhangi bir farklılığı yok.

Bu konuda kablo uzunluğuna ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Gerçekten uzun kalıyor kablo. Keşke daha kısa yapsalarmış…

Ses:

Genel olarak re-272 açık karaktere sahip bir kulaklık, re-262 ise daha çok mid odaklı bir kulaklık diyebilirim.

Tiz:

Re-272’de tizler ön planda. Oldukça detaylı hatta şuana kadar dinlediğim en iyi tiz detayına sahip iem diyebilirim. Daha iyi tizi dinlediniz mi derseniz aynı markanın he-6, he-500 ve he-5 kafaüstü kulaklıklarını örnek verebilirim. :) Kendi kulaklığım hd600 ile karşılaştıracak olursam hd600 daha doygun veriyor daha müzikal fakat re-272 daha iyi bir çözünürlük ve hız sunuyor. Gerçi re-262 ile karşılaştıracağım bu incelemede fakat tizler için ayrı bir yer açmak istedim. Re-262’de de tizler oldukça iyi bir çözünürlük sunuyor fakat re-272’nin aksine genel sunumda kendine önde değil biraz arkada yer buluyor. Özellikle midlerin arkasından eşlik ediyor müziğe. Tabi arkadan çalması aklınıza perdelimi sorusunu getirmesin çünkü herhangi bir perde yok enstrümanların önünde. İkisi arasındaki belirgin fark ise tizler sivrileştikçe/yükseldikçe ortaya çıkıyor. Buralarda kayıt kalitesine bağlı olarak re-262 biraz rahatsız edici olabiliyor. Normalde birçok kişiyi rahatsız etmeyecek düzeyde olsa da re-272 ile yan yana olunca bu fark kendini belli ediyor. Re-272 daha yumuşak rahatsız etmeden bu noktalardan geçmeyi başarıyor.

Sonuç olarak her ikisinin de bu konuda iyi olduğunu fakat re-272nin kalitesiyle daha ön planda olduğunu söyleyebilirim. Birde tiz konumu olarak re-272’nin önde 262’nin ise biraz arkada kaldığını belirtmek gerek.

Mid:

İkisinin arasındaki karakter farkının en belirgin olduğu nokta bana göre burası. Re-262 genel anlamda mid odaklı bir kulaklık. Vokaller oldukça yakın söylüyor. Re-272 de is bu durum tam tersi. Biraz geriden geliyor, re-262’ye göre uzak kalıyor. Re-262’de sahnenin önünde oturuyor gibi hissederken 272’de salonun ortasında oturuyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Bu konuda ben 262yi daha çok seviyorum. Daha doygun, dolgun, dolu dolu ses veriyor. Re-272 bazı kişilere göre cılız ses veriyor gibi gelebilir özellikle de re-262’den sonra. Enstrümanlar bir boşluktan kulağınızı geliyormuş gibi. Re-262’de ise enstrümanlar yakınınızda çalıyor.

Çözünürlük olarak her ikisi de oldukça iyi iş çıkartıyor. Re-262 daha sıcak bir şekilde verirken enstrüman seslerini re-272 daha analitik bir yapıda veriyor. Re-272 üst midlerde nadirde olsa sivrileşiyor. Bu durum kayıt kalitesi kötü olan parçalarda ortaya çıkıyor aslında. Her iki kulaklıkta kayıt seçen cinsten. Kötü kayıttaki hataları hemen belli ediyor ki 272 bu konuda daha acımasız. Eğer ki kayıt kötü ise, bana göre ilk olarak üst midlerde gösteriyor kulaklık. Kaliteli kayıtlarda ise bir sorun yaşamıyorsunuz. Re-262 yeterli gücü alamadığında daha çok sivrilme yaşatıyor. Bu konuya amfiye verdiği tepki başlığında değineceğim.

Re-272’de midlerin biraz geriden gelmesi kimisi için eksi puan getiriyor kulaklığa kimisi içinde artı. Sonuç olarak kişinin zevkleriyle alakalı bir durum. Benim için biraz eksi puan getiriyor kulaklığa; özellikle de karşısındaki re-262 gibi mid odaklı bir kulaklık olunca… re-272’nin mid konusunda avantajı ise hızı. Zaman zaman re-262 bu konuda re-272’e göre yavaş kalabiliyor. Rahatsız edici düzeyde değil fakat re-272 daha başarılı bu konuda…

Sonuç olarak karakterleri farklı: biri önde mid yapısına sahipken diğeri arkada yer buluyor kendisine. Gerçekten her ikisi de kullanıcısını mutsuz etmeyecek cinsten.

Bas:

Bu konuda çok büyük farklarının olduğunu söyleyemem. Her ikisi de bas sevenleri tatmin edecek karakterde değiller. Re-272’de baslar birçok kişiye göre eksik gelebilir fakat gerek çözünürlüğü gerek vuruşlarda ki kalite başarısıyla benim hayli hoşuma gidiyor. Bas vururken bile içine çözünürlük katmayı başarmış Hifiman. İnsan bazen keşke biraz daha bas olsaydı diyebiliyor.

Re-262’nin basları daha yoğun rakibine göre. Kulaklık genel anlamda daha koyu bir arka planda çaldığı içinde daha avantajlı bu konuda. Çözünürlük olarak oldukça iyi ama bu kulaklıkta ki bas miktarı da bazı kişilere göre az gelecektir, özellikle de yapay ortamlarda yapılan müzikleri sevenler için. Enstrüman vuruşlarında ise oldukça başarılı. Gereksiz şekilde uzatmıyor insanı yormuyor. Normal bir dinleyici için yeterli bana göre.

Gideceği türlere örnek verecek olursam; her ikisinin de r&b, rap, bilgisayar ortamında yaratılan basslara gideceğini düşünmüyorum. Her ikisi de gereksiz uzamıyor müzik ne ise onu veriyor. Re-272 pop türüne de pek gitmez fakat re-262 pop türüne gidecektir.

Sahne:

İki kulaklığında sahnesi gerek yatay olarak gerek derinlik olarak geniş. Re-272 yukarıda da yazdığım gibi sahneyle dinleyici arasına biraz mesafe koyuyor. Özellikle midlerin biraz geriden çalmasından kaynaklanan bu durum aynı zamanda seslerin bir boşluktan çıkıp da kulağınıza geliyormuş hissi yaşattırıyor. Re-262’de ise sahne size oldukça yakın. Sahne bu kadar yakınken sağladığı genişlik ise fiyatını düşündüğümüzde gerçekten çok iyi seviyede diyebilirim. İnsan bazen şaşırabiliyor sahne konusunda. Kayıt kalitesine bağlı olarak enstrümanlar arası boşluk gayet belirgin. Sahnede arka arkaya çalan enstrümanların seçimi iyi seviyelerde. Re-262’nin sahnesini bu fiyat seviyelerinde V-sonic Gr07’de bulabiliyorsunuz ki gr07 daha pahalı bir kulaklık.

Re-272 ayrım konusunda çok başarılı. Enstrümanlar tane tane geliyor ve rahatlıkla yerlerini algılayabiliyorsunuz.

Sonuç olarak her iki kulaklığın da sahnesi oldukça iyi seviyelerde. Enstrüman ayrımı da oldukça iyi. Her ikisinin de sahne konusunda birçok kulaklıktan üstün olduğunu söyleyebilirim.

Amfiye Tepki:

Re-262 bana göre amfiye ihtiyaç duyan bir kulaklık. Yüksek empedansı nedeniyle yeterince güç alamadığı zaman üflemeli çalgılarda ve vokallerin yükseldiği yerde rahatsız edici şekilde sivrilebiliyor. Bu durum insanın bazen canını sıkıyor. Amfisiz sahnesi geniş olsa bile enstrüman ayrımı biraz kötüleşiyor ve sahnede özellikle derinlik olarak daralma yaşanıyor. Amfili kullanımda ise ses daha rahat, daha ferah geliyor. Enstrüman ayrımı iyi seviyelere çıkıyor ve enstrümanları daha doğru yerleştiriyor sahneye. Bu yüzden re-262’yi güçlü bir player ile kullanmıyorsanız amfi ile desteklemenizi öneririm. Yoksa sivrilmeler can sıkıcı olabiliyor.Re-262’yi La Figaro 336 masaüstü amfisiyle denediğimde de oldukça iyi sonuçlar aldım.

Re-272 ise amfiye çok fazla tepki vermiyor. Amfili kullanımda belki amfinin karakterinden biraz etkileniyor diyebilirim ama kullanmaya değecek farklar yok işin aslı bana göre. Amfisiz de herhangi bir müzik çalarda gayet iyi performans veriyor.

Genel olarak toparlayacak olursam re-272 analitik yapıyı sevenlerin kulaklığı. Gerçekten hızlı bir kulaklık ve tizlerinin performansıyla birçok kafa üstüyle yarışır seviyesinde. Üstelik bu tizlere sahipken insanı yormaması da gerçekten mutlu ediyor insanı. Basları hitap ettiği kesim için bence yeterli. Kalite olarak da oldukça iyi ama önceliği bass olanlar uzak durmalı. Mid’ler ise biraz geriden geliyor. Bu konu da biraz zevk meselesi. Görece geride olan mid’leri sevenler için oldukça iyi kalitesi var. Re-272’nin en pozitif yanı oldukça detaylı olması ve bu detayı verirken insanı yormaması, zayıf noktası ise mid’lerin geriliğinden kaynaklı sesin bazen cılız gelme durumu. Bazen sesi açma ihtiyacı duyuyorsunuz bu yüzden.

Re-262’yi ise mid odaklı kulaklıkları sevenlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Geniş sahnesi, görece geride olan ama kaliteli tizleri, birçok kişiye göre yeterli bass seviyesi ve fiyatını düşündüğümüzde oldukça başarılı bir kulaklık. Bu kulaklığın artı yönü fiyat/performansının iyi olması ve geniş sahnesi. Zayıf yönü ise gerekli gücü bulamadığı zaman üflemeli çalgılarda ve vokallerde sivrilmeler yapıyor olması…

Genel anlamda ikisi arasında karşılaştırma yaptım fakat daha anlaşılabilir olması açısından bir iki örnek verecek olursam; re-272’nin tizleri westone4, sm3, ex1000, tf10 vs. hepsinden daha iyi bana göre. Gerek kalite gerek çözünürlük gerek sunum olarak. Re-262’nin sahnesi sm3 ve w4 kadar olmasa da ex1000 ve diğer birçok kulaklıktan daha iyi.

Umarım iki kulaklığın farklarını az çok anlatabilmişimdir. Kendi fikirlerinizi, eksik-yanlış gördüğünüz noktaları belirtirseniz sevinirim.

*Resimler alıntıdır. Bir kısmı @UmutecH Umut abinin kendi çekimidir.

Saygılar...

©©©Techno-Fi.net©©©

#1 Baran, 9 Aralık 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    93
    Baran eline sağlık. Detaylı, meraklıları tatmin edecek, güzel bir karşılaştırma olmuş.
    Re-262 'yi denemedim ancak Umut'un Re-272 sini bir süre misafir etmiştim. Bu arada W4 de dinleme şansım oldu. Bi' arada SM3 kullanmıştım. Bu üst seviye iemler içinde Re-272 ve CK10'u listenin başına koyuyorum. En sevdiklerim bunlar oldu. Özellikle enstruman ayrımı ve doğal sahne imajı konusunda Re-272 yi listenin başına koyuyorum. Hafızam bana oyun oynamıyorsa , detay ve çözünürlük bakımından CK10'la aynı seviyede, CK10 un basları daha sıkı derim.
    Benim açımdan doğallık ve çözünürlük söz konusu olduğundan, Re-272 hiç düşünmeden alacağım iem olurdu.
    Tekrar eline sağlık, iem meraklıları için çok faydalı olmuş.

3. Fresk

Fresk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Elinize sağlık ,oldukça detaylı ve doyurucu bir inceleme olmuş.

4. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Eline Sağlık Baran,
    RE262'ye göre re272'nin nerede olduğunu oldukça detaylı bir şekilde anlatmışsın. Benim de bir merakım kalmadı denilebilir :)

5. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Eline sağlık Baran.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Teşekkürler abi. 272 gerçekten üst düzey bir iem. Detay ve çözünürlük seven kimseyi mutsuz etmez diye düşünüyorum :)

7. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Teşekkürler Korhan abi
    Teşeşkkürler Tanık. Sen olmasan 272'yi dinleme fırsatım olmayacaktı...
    Teşekkürler Boğaç :)

8. archieduke

archieduke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Baran eline kulağına sağlık. Bir sorum olacak Daha yeni Vsonic Gr06 aldım. Aklımda hep re-262 vardı ikiside yorumlardan anladığım kadarıyla mid merkezli kulaklıklar. Sen Gr06 yıda incelemiş biri olarak birbirlerine karsı artı ve eksileri hakkında bir iki kelime edebilirmisin?

9. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Elinize saglık hocam.Zevkle okudum.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Teşekkürler abi. İkisini karşılaştıracak olursam; 262'nin sahnesi belirgin şekilde daha geniş ve daha derin. Tiz-mid-bas olarak ayıracak olursam 262 hepsinde gerek çözünürlük gerekse vuruş kalitesi olarak daha üstün. Gr06'da baslar daha yoğun. Midlerde parlamalar yapıyor Gr06. Fiyatına göre oldukça güzel kulaklık fakat 262'nin rakibi olacak bir kulaklık değil :)
    Teşekkürler :)

11. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Eline sağlık Baran, güzel bir inceleme-karşılaştırma olmuş. İmkanın varsa PFE ile ufak bir kıyas yapabilir misin?

12. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    135
    Elinize sağlık Baran hocam.

1 günlük re262 kullanıcısı olarak amfi konusuna kesinlikle katılıyorum. Kulaklığı önce laptop'a taktım ve dinledim daha sonra Fuze ile dinledim ve beslenememe sıkıntısının ne olduğunu ilk defa anladım.

Normalde rockbox ile -20dB seviyesinde dinlerken sesi 0 a çektim ona rağmen laptoptan dinlediğim gibi gövdeli bir ses gelmedi. Fuze'da ses kısık, detay düşük, sahneden eser yok; laptopta ise durum tam tersi. Bir de kaliteli bir DAC olsa sesin çok daha iyi olacağına eminim. En yakın zamanda e11 ya da bekleyip e12 almayı planlıyorum.

13. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    [quote author=Siyah Nur link=topic=5571.msg74984#msg74984 date=1355092067]
    Eline sağlık Baran, güzel bir inceleme-karşılaştırma olmuş. İmkanın varsa PFE ile ufak bir kıyas yapabilir misin?
    [/quote]
    Ayhan 262 ile karşılaştıracak olursam 262'nin daha derin ve geniş sahne yapısının olduğunu düşünüyorum. Pfe'de tizler ön planda 262'de midler daha ön planda. Çözünürlük olarak ben 262'yi tercih ederim. Bas miktarı olarak 262 biraz daha fazla miktar olarak. Sunum olarak biraz farklılar yani.

272 ile kıyaslayacak olursam; 272'de pfe gibi bir yapıda fakat bana göre her işi daha kaliteli yapıyor. Arada sınıf farkı var diyebilirim rahatlıkla :) Bu konuda Tanık'ın incelemesi mevcut. Aynı zamanda @cique Cihan abi her ikisini aynı anda elinde bulundurdu. O da benden daha sağlıklı yorum yapacaktır...

14. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Teşekkürler. Kulaklığınız hayırlı olsun :)

Amfi ile kullanımda çok daha iyi konuma gelecektir kulaklık...

15. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    En az 10 kere okudum ekleyeceğim veya katılmadığım birşey bulamadım :) Son zamanlarda incelemelerin kalitesi düşmeye başlamıştı,eline koluna sağlık çok iyi iş çıkarmışsın. :yourock

Kısa bir not ekleyeyim,bu aletler ciddi bir burn-in süresine ihtiyaç duyuyor.200 saatten fazla yanmamış üründen yanlış ses alacağınıza garanti veririm.Sevgiler.

16. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok güzel bir inceleme hazırlamışsınız, elinize ve kulağınıza sağlık. :) Bir şey merak ediyorum. Ben de Robius gibi yeni bir Re-262 kullanıcısıyım. Robius ile özelden haberleşiyorduk, onun bilgisayar-sansa fuze karşılaştırmasından sonra kendi clip+ ve Realtek High Defination Audio entegre ses kartlı bilgisayarım ve Sony markalı android telefonum ile amfili ve amfisiz olarak karşılaştırma yaptım. Amfi olarak E6 kullanıyorum. Bilgisayar ve telefon ile amfisiz müzik dinleyince ses çok kalitesiz çıkıyor ve özellikle zil sesleri birbirine karışıyor, baslar çok donuk ve güçsüz geliyor, Clip+'da ses kalitesi daha iyi, detaylarda azalma, baslarda ve tizlerde güçsüzlük oluyor. Daha sonra amfi ile denediğimde telefon ile bilgisayarda çok büyük ölçüde düzelme oluyor, sahne genişliyor, detaylar artıyor, üst üste binmeler ortadan kalkıyor. Buna karşılık Clip+'da seste daha az düzelme oluyor, buraya kadar durum normal gibi, çünkü Clip+ amfisiz diğer ikisinden daha iyiydi. Ama amfili kullanımda Clip+'nın ses kalitesi biraz daha geride kalıyormuş gibi geliyor bana, işte buna anlam veremedim pek. ??? Nasıl yorumlamak gerekir bu durumu?

Biraz uzun bir soru oldu, kusra bakmayın, sormasam içimde kalırdı. :)

17. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Teşekkürler. Kulaklığınız hayırlı olsun :) Sorunuza gelecek olursam amfili kullanımda clip+'nın geri planda kalmaması gerekir aslında. Bu duruma pek anlam veremedim fakat amfisiz kullanımda hepsinin güçsüz kalması normal diyebilirim. Birde bu karşılaştırma olduğu için ve her iki kulaklıkta ayrıca incelendiği için burn-in süresine değinme gereği duymamıştım. Kulaklığınız yeni olduğu için şuanda özellikle amfisiz kullanımda dar sahne, sesleri karıştırma gibi sorunlarla karşılaşmanız çok normal. Amfili kullanımda mutlu etmeyebilir şuanda :) 262 incelemesinde burn-in sürecini ben yazmıştım. Buraya da kopyalıyorum.

SES ;

Burn-In - Pişme

Pişme süreci Sevgili Baran (baran88) tarafından kaleme alınmıştır

Kulaklığı ilk taktığımda oldukça hayal kırıklığı yaşadım. Okuduğum yorumlara göre sıcak ses, geniş sahne, biraz geride ama kaliteli tizler beklerken yanlış ses, geride ve perdeli tizler, karışan midler ile karşılaştım. Vokaller oldukça yakındı ve sanatçı sesini yükselttiği anda oldukça rahatsız edici parlamalar yapıyordu. Bu kulaklığa verilen para boşuna diye düşündüm.

Kulaklık burn-in sürecindeki yorumlarımı yazacak olursam:

Bas:

Koyu ve perdeli baslara sahipti. Çözünürlük sıkıntısı insanın direk dikkatini çekiyordu. Birbirine karışmalar ve patlamalar meydana geliyordu. Hele kaydınız kötüyse bu işlerden anlamayanın bile fark edeceği düzeye geliyordu. Amfi ile oldukça toparlanıyordu basslar ve karışma sorunu biraz olsun azalıyordu.

Mid:

İlk göze batan oldukça koyu ve yakın olmasıydı. Özellikle vokaller hemen önünüzde söylüyordu diyebilirim. Yoğun ve koyu olunca da birbirine karışma durumu oluyordu. Amfi bu duruma çözüm olsa da koyuluğu ve parlaması can sıkıcı oluyordu.
    Parlama konusuna ayrı parantez açmak lazım. Kulaklığı 0 alacak biri için en sinir bozucu durum bu nokta olacaktır. Çünkü vokaller yukarı çıktığı anda kulaklık kontrolünü kaybediyor ve parlıyordu. Üflemeli çalgılar ise ıslık şeklinde geliyordu.

Tiz:

Geriden ve perdeli şekilde geliyordu. Mid ve baslarda ki gibi büyük hayal kırıklığı yaratmasa da geriden gelmesi can sıkıcı olabiliyordu. Sibilance gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım…

Sahne:

Kulaklığın en olumlu yanıydı diyebilirim. İlk andan itibaren kendini belli ediyordu fakat güç istediği açıktı. Amfi ile kullanımda sahne olukça genişleyip enstrümanların tane tane duyulmasını sağlıyordu.

Umut abinin inceleme yaptığı kulaklık yaklaşık 250-300 saat çalmıştır. 0 alacak arkadaş olursa kulaklığı 200saat civarından sonra değerlendirmesini öneririm. Yoksa $150’ı bu alete mi verdim diyebilirsiniz. Burn-in’den sonra ise çoğu kişi için bu kulaklık son nokta olabilir…

İncelemenin tamamı için: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=4805.0

18. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Çok teşekkürler abi güzel yorumun için :)

19. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim. :) Açıkçası Clip+'da amfi ile ses bayağı toparlanıyor, ama nedense bilgisayar amfi ile daha iyi bir ses veriyormuş gibi geldi bana. Burn-in'den sonra karşılaştırmak daha doğru olacak sanırım. Gerçi ben bu haliyle bile mutluyum aslında. ;D Kulaklık burn-in olmaya başlayalı 20 saati geçmiştir, ses giderek güzelleşiyor.

Alıntı yaptığınız yorumunuzu daha önce okumuştum, her şeyi çok güzel açıklamışsınız. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim. :)

20. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Benim için yeterli oldu bu cevaplar, teşekkür ederim.