Hoparlör Tavsiyeleri

'Hoparlör' forumunda kof11s tarafından 17 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Teşekkürler öneri için. Değerlendireceğim hocam.

2. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Şu aego m i kullanmak bir nasip olmadı.
    Bir ara almak istemiştim o ara kredi kartında sorun olmuştu sonra stok sıkıntısı vs kaynadı gitti.
    Şuan bose c3 kullanıyorum bundan başka megaworks uydulu z2300,harman kardon soundsticks,t3,edifier s530,s730 ve hatırlamadığım birkaç sistem daha kullandım bunların içinde en doğal çalanı soundsticks di ama ses şiddeti bakımından yetersiz geldiği için satmıştım.Eskiden önceliğim basın miktarıyken şimdi kalitesi.Eğer tek beklentim müzik dinlemek olsadı 2.0 alırdım.

t3 için konuşayım bu sisteme 2 kere sahip oldum ilk aldığımda çok güzel gelmişti uydular gerçekten başarılı ama sub yapısındaki pasif radyatörlerden dolayı yumuşak net kontrollü bir bas veremiyor daha çok uğultuya kaçıyor ses yükseldikçe uğultuda artıyor.sub her zaman ben burdayım diyor

3. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
  4. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    552
    :gulme :gulme

Items: TRY 260,63
    Shipping & handling: TRY 208,29
    Total before tax: TRY 468,92
    Estimated tax to be collected: TRY 0,00
    Import Fees Deposit TRY 219,97
    Order total: TRY 688,89

5. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Sorması ayıp aradaki bu 500 liralık fark nerden çıktı ? Kargo ücreti falan mı ?

6. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    552
    Kargo ve diğer vergiler sanırım amazon un karlı olmayan madalyonun öbür tarafı ;D

7. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Kredi kartım olmadığı için göremiyorum fakat bildiğiniz 208 tl mi kargo ? :D Hahahahaha

8. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Eğer satıcı Amerikadaysa çok olası. Öyle ki 50 dolar civarı takipli kargo parası zaten, mesela cep telefonu kutusu boyutlu bir kutu için.
    Ucuz-ca yollama ücretleri bize ait. Onlarda da aynı kutu eğer 1kg'yi geçiyorsa 50 liradan başlıyor, posta değil kargo sınıfına giriyor.
    Örnek: Geçende yaptığım bir mesajlasmada adamın cevabı. $14.99 shipping is air mail tracked up to USA exit port, not tracked in Turkey ( you have to agree to it , or we will not ship )

$49.99 is express mail with tracking in your country Turkey ..

Sözkonusu cihaz da şu haa :) http://patriotmemory.com/product/in...pid=264&prodline=6&group=FUEL&catid=100&src=6

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,176
    Amerika'dan yurt dışına birşey yollamak kıl bir iş. O yüzden çoğu insan tercih etmiyor. Yurt içi olunca kutuya koyup, pul yapıştırıp evinizin önündeki posta kutunuza koyuyorsunuz, postacı gelip alıyor. Diğerinde postaneye gidiyorsunuz, gümrük formları dolduruyorsunuz vs. Vakit kaybına değmiyor.

10. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Bunu Amazon'dan hiç beklemezdim. :'( Bu ses kartı alınca da mı böyle olur dersiniz ? 50 dolarlık bir ses kartına ne kadar kargo ücreti çıkar muhtemelen?

11. awsalli

awsalli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İki ürün arasında kaldım.Bu iki ürün arasından hangisini almalıyım sizce?Ekstradan magnat'a ilerde Sub alacağım.

BOSTON ACOUSTİCS SOUNDWARE XS-5.1 MK2

Magnat Supreme 802

12. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Amfiniz ne?

13. awsalli

awsalli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Amfi pioneer 1122 Vsx

14. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Öncelikle iki ürün birbirinden çok farklı, biri armut diğeri elma. Ürünlerin ses performansı ile ilgili bilgim yok, sadece bir kaç yorum yazacağım.

Magnat Supreme 802
    ------------------------
    Vsx 1122 için kanal başı düşük distortion da 90W ses verdiği idda ediliyor.

Stereo kullanırken belki diğer kanalları front lara yonlendirerek stereo gücünü artırabiliyordur (emin degilim) ama 90W Magnat Supreme 802 leri bence yeterince beslemez (az kalır yani). Ses alır performans alamazsınız diye düşünüyorum.

Magnat Supreme 802 lerin çalışma aralığı için 30-340W denmiş. Yani 30W da ses almaya başlarsın. Hop. ün ses rengi hakkında malesef hiç bir fikrim yok fakat gözüktüğü kadarıyla 2 midbas sürücüsüyle çokta aydınlık bir ses rengi yoktur, biraz bas ağırlıklı gibi gözüküyor.

Boston Acoustics Sound Ware XS 5.1 MK2
    ----------------------------------------------
    Bu ürünün çalışma aralığı için 10-100W denmiş ki buda sizin amfiniz için çok daha optimum bir ürün gibi duruyor. Fakat dinleti alanınızın ebatı önemli, bence küçük alanlar içi tercih edilebilir. 1 çift hop. yerine tam takım almış olursunuz oda ayrı bir durum tabi.
    Ayrıca yurtdışı incelemeleri de çok iyi görünüyor, beğenilmiş fiyatına göre.
    Tabi türkiye fiyatlarını bilemiyorum.

15. awsalli

awsalli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Oronra yardımdınız için teşekkür ederim.Dikkate alacağım.

16. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    PİONEER A-70 K İçin hoparlör araştırıyorum .Max 2.500tl ye kadar. Seçenekler .1.Nft Classic Three 2.Qaqustik concept 20 3.Magnet qunatum 753 4.Kef ls 50

Genelde slow müzikler, Andre Bocelli gibi vokaller ,dinlemek amaçlı çok fazla sesin açılmayacağı komşuları rahatsız etmeyecek şekilde dinlemeyi düşünüyorum o yüzden kısık seste detaylı,sahnesi geniş ,midlerin önde tizlerin belirgin olduğu bir hoparlör istiyorum. Bassları da uzamayan dağılmayan tok bir şekilde vurup geçerse sevinirim. Teşekkürler

17. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Mevcut bütçe ile bookshelf tarzı hop lere bakabilirsiniz daha üst sınıf bir ürün alma şansınızda yüksek olur. Dali Mentor yada Ikon 2, Triangle Color, Dynaudio Excite, B&W CM, ProAc Studio 110 gibi ürünlere bakman şansınız varsa sizi üzmezler. Bir araştırın derim.
    Fakat A70 amfiniz biraz bas karakterlidir bunuda bilmekte fayda var. Hop. ile match ederken parlak bir ürün ile kullanmak amfinin bas karakterini biraz bastırabilir.

18. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bence 1. KEF LS50 2. Qacoustic
    KEF'in inanılmaz güzel bir sahne ve 'imaging' çzelliği var. Point source mantığı ile çalıştığı için bence hiçbir hoparlör benzer ses çıkarmıyor. (Belki Tannoy)
    Qacoustic'lerin f/p oranı muhteşem. KEF'in yarı fiyatından az olmasına rağmen çok iyi performans veriyor.
    Timpani'de sanırım deneyebilirsiniz Qacoustic. KEF de eminim deneme şansı verecektir.

19. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Heco vıcta prıme 302 aldım uygun fiyata güzel performansı var .Dali ikon nun yarı fiyatına Dali ikonla karşılaştırma fırsatım oldu aradaki fiyat farkına değer bir şey duyamadım.Kef pahalı olduğu için vazgeçtim.Concept 20 de mağazada yoktu .İlginize teşekkürler...

20. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Ben de şuan kullandıklarımdan memnunum ama LS50'yi düşünmedim değil.Onların Q serisinden daha iyi olduğunu duymuştum.Sesini çok merak ediyorum fakat kullanıcı yorumlarına baktım,herkes çok memnun tabi ki ama basslarda eksiklik yaşanabiliyormuş zaman zaman.Onun için SUB ekleyenler var.Bende ona karşıyım.Her zaman stereo 2.0 en iyisi müzik için.