IBASSO IT03 inceleme

'Ibasso' forumunda seiim tarafından 15 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    It03 satmak isteyen varsa mesaj atabilir arkadaslar bana.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  2. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Dx80 gerek sesi gerek yazılımı ile en mantıklı seçeneklerden biri bence.Dx90 biraz daha eski ve yazılım olarak sorunlu diye biliyorum.Forumda Dx80 için de yorumlar gayet olumlu.Ayrica Dx90dan daha müzikal bir sunuma sahip olduğu söyleniyor.Yazılım desteği anlamında da firma iyi ayrıca çeşitli yazılımlar ile farklı karakterlerde çalabiliyor Dx80 ki bu da bence cidden güzel bir olay.

3 kişi bunu beğendi.
  3. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    dx80 +1

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  4. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    DX80, Ibasso'nun şu ana kadarki en iyi dapı. Çift dac kullanıyor. Yazılımdan kaynaklı midlerde biraz perdeli, -Ali abinin tabiriyle grenli- bir sunumu vardı bazı sürümlerinde ama muhtemelen düzeltilmiştir. DX90'a göre çok daha iyidir. Ona göre daha sıcak ve müzikal çalar. Kullanmış biri olarak öneririm içiniz rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    bilgiler icin tesekkurler dx80 ide dusuneyim

6. seiim

seiim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    119
    DX80 kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye edeceğim bir DAP'tır, bahsettikleri gibi FW ile epey güncellendi ve arayüz ve kullanım açısından bence çok başarılı.

2 kişi bunu beğendi.
  7. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    @seiim hocam dx80 ileit03 nasil sen dinlemis biri olrak ikiliyi sana sorayim

8. seiim

seiim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    119
    Merhabalar, IT03 aslında çok rahat bir kulaklık şu bağlamda, mesela bazı özellikle sadece armatür sürücülerden oluşan bir kulaklık yapısı gereği seçici olabilmekte, zira parçalar ufalıp hassaslaştıkça, hata kabul oranı daralıyor. Ben üç farklı cihazda da dinledim dinlemesi keyifli ve enstruman ayrımı çok iyiydi. DX80 zaten kendini ispatlamış bir DAP, eğer alır ikisini birlikte kullanıpta yine de beğenmezseniz, bu sizin beklentilerinize hitap etmiyor demektir bence. Fiyatlarından bağımsız olarak söylüyorum bu kadar başarılı cihazlara sahip olmak gerçekten iyi bir hali vaziyettir. Beğenip beğenmemek tamamen kişisel bir durum.

2 kişi bunu beğendi.
  9. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Sagolun aciklama icin alinca goruslerimi paylasicam

2 kişi bunu beğendi.
  10. seiim

seiim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    119
    Keyifli dinlemeler, atla deve değil bu işler keyif almanıza bakın derim, gerisi ütopya. İyi akşamlar.

2 kişi bunu beğendi.
  11. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Hocam şu anda Dx80 i ikinci el olarak satan bir arkadaş var.Fiyatı da sıfır fiyatına göre oldukça iyi.Bilgin olsun.

2 kişi bunu beğendi.
  12. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    It03u samsung note 4 ile denedim.Hic bir ses gelmedi.
    Bir fikri olan var mi?

#32 Elano68, 5 Şubat 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Şubat 2017
  13. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    It03 ü iki gündür bende dinliyorum . Custom yapısı ile fitliği çok iyi izolasyan süper .Ses kalitesi de fiyatına göre oldukça iyi bassları güçlü tok bir kulaklık hiç dağılmadan oldukça güçlü veriyor .Bazı vokallerde biraz sibilance girer gibi oluyor koyu daplarla veya kablo upgrade ile oda giderilebilir gibi duruyor .Bas ağırlıklı bir kulak olsa da oldukça dengeli sadece elektro -pop değil diğer müzik türleri de dinleniyor .Sonuç olarak kendisinden iki katı pahalı olan bir çok kulaklığın yaptığı işi hemen hemen yapıyor bu fiyata gözü kapalı alınır güzel güzel kullanılır .

8 kişi bunu beğendi.
  14. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Evet hocam baslari da gercekten derine inebiliyor.Yaklasik 150 saatlik bir burn in suresi var aletin.
    Benim alet burn in oldugundan ve sanirim uygun dap ile kullandigimdan vokallerde rahatsiz edici hicbirsey duymadim hocam.

4 kişi bunu beğendi.
  15. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Ben cowon plenue d ile dinliyorum ondan olabilir burn süresi tamamlanınca da düzelir büyük ihtimalle :)

3 kişi bunu beğendi.
  16. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Aynen hocam ses genel manada iyileşiyor.Baslar sıkılaşıyor,tizler yerine oturuyor iyice ve yumuşuyor.Kulaklığın beğenmediğim iki tarafı var.
    1-Taşıma çantası kullanışsız
    2-Uçları çok iyi değil.

Ben sony hybrid uçları kullanıyorum güzel bir fit ve yalıtım sağlıyor.Bas olarak da normal uçlara göre daha iyi geldi biraz.

3 kişi bunu beğendi.
  17. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Arkadaşlar merhaba bugun sony xba z5 ve zx 2 dinleme fırsatı buldum ve hali hazırda kullandığım it03 ve x3 ile kıyaslamaya çalıştım.
    İt03:Stok kablo

Z5: Bakır Custom Kablolu

Fiio X3 üzerindeki testler:

İt03 Subbass:8, Mid ve vokal:8, tiz:8 ferahlık:8, ses seviyesi:70

Z5: Subbass 7, Mid ve vokal:7, tiz:6, ferahlık: 6, ses seviyesi: 82

Sony Zx 2 üzerindeki testler

İt03: Subbass:8, mid ve vokal: 9 ferahlık:8

Z5: Subbass:6, mid ve vokal:9 ferahlık:8. Ses seviesi olarak, düşük seste müzik dinlememe rağmen, z5 zx2 son seste bile bana yetersiz geldi. Zx2nin ses limitini kaldıran bir arkadaş varsa lütfen söylesin:D

Sahne olayını tam anlayamadığım ve kendi dinlediğim türlerde önem arz etmediği için yorum yapamıyorum ama midler z5 de it03e göre daha geride konumlandırılmış.Yani daha uzaktan geliyor sesler. Bu da sahnesinin daha geniş olduğu sonucuna ulaşmamızı sağlıyor kanımca.

x3 ile z5, iki cihaz da koyu çaldığı için ortaya çok iyi bir kulaklık çıkmıyor, ses fazla koyulaşıyor ortalama bir ulaklık performansı sunuyor. z5 zx2 takıldığında ise bas dışında ciddi bir yükselme yaşanıyor.

it03, z5e göre daha uyumlu bir yapıda.X3 ve it03 dinlendiğinde z5deki gibi sıradanlık durumu yok, daha açık, daha ferah bir sunum var.

Yani kısaca it03 geniş sahneli ama midleri ve vokalleri önde, z5e göre biraz daha belirgin ama yormayan tizlere sahip. Genel ses karakteri biraz daha açık. bas olarak ise it03 daha iyi her iki dapta da. X3de de güzel bir performans sunuyor genel seste

Zx2 güçsüz ve z5 de it03e göre daha zor beslendiği için zx2de bas farkı artıyor.

Z5 ise koyu yapıda, yine it03den biraz daha geniş sahneli ve bu sahneyi geriye konumlandırılan ve böylece geride midleri olan, it03e göre geride ama kaliteli tizlere sahip bir kulaklık. Asıl performasnı iyi bir dapla gösteriyor. Güç verdikçe ve dap kalitesi arttıkça performansı artıyor z5 in. Yalıtım olarak ise z5 geride.

Yani burda işler tamamen kişisel tercihlere bakıyor ama it03ün benim daha fazla hoşuma gittiğini belirtmem gerekiyor.

Bu arada z5i toplamda 1.5 saat filan dinledim. Yorumlarım buna göredir.

Aklıma gelirse birşeyler yine eklemeye çalışırım.

#37 Elano68, 11 Mayıs 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Mayıs 2017
    8 kişi bunu beğendi.
  18. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Şaşkınlığımı gizleyemiyorum, gerçekten çok ilginç. İt03, kendi fiyatının neredeyse iki katı fiyata sahip z5 e kafa tutuyor :)

2 kişi bunu beğendi.
  19. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    522
    eğer hal böyleyse o koca z5 i almak manasız o zaman ben bunu çıkarıyorm doğru mudur?

20. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Hocam dedigim gibi farkli karakterdeler ama genel manada dusunur, it03un fiyatini da goz onune alirsak evet it03 daha mantıklı.