IBASSO IT03 inceleme

'Ibasso' forumunda seiim tarafından 15 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Bir de 99 usdlik bir iem var ki, o hepsine birden-tabii basshead bassi anlaminda- kafa tutabilir.
    Supriz olsun.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  2. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Abi süprizi bozmak istemem ama birkaç önceki mesajında bahsetmiştin sanırım bu kulaklıktan:)

3 kişi bunu beğendi.
  3. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Ne o ne o hadi şöyle :)

2 kişi bunu beğendi.
  4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Herkese bassli kulaklik sana tizli kulaklik Özen.
    Seni akgci yapacaz ha gayret.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  5. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    @metalliaz arkadaşımızdan aldığım it03 dün elime ulaştı.

ilk izlenimler oldukça olumlu. LZA4'ten sonra fit çok iyi geldi. neredeyse kulakla birleşiyor. izolasyonu dışarıda deneyemesemde iyi gibi.

ses konusunda, subbas A4'ten fazla. ayrıca daha da kontrollü. A4 subbasta dağılırken bu daha sıkı. elektronik müziklerde oldukça keyifli.

midbasta maalesef A4 daha başarılı geldi. A4'ün hakikaten çok tatlı midbasları var. bunda ona göre daha çekinik.

midler it03te daha önde, A4'ün v karakterine göre bu çok daha flat. midlerdeki detaylar ve vokal daha ön planda. benim sevdiğim bir karakter.

tizler A4'ün mavi filtresinden daha parlak gibi geldi. tam sınırda diyebilirim, daha fazla olsaydı rahatsız ederdi. ayrıca sibilansa daha yatkın diğerine göre.

sahnede A4'ün arka filtresi nedeniyle açık bir avantajı var. genel çözünürlük bence it03te daha iyi.

öyle işte.

20 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Güle güle kullan Baybars hocam :D

3 kişi bunu beğendi.
  7. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Kisa ve oz inceleme olmus elinize saglik.
    Bende Ömer in it03 ünü bi yarim saatte olsa dinledim. Gercekten fiyatını hakeden bir iem. Ciddi anlamda bass ve mid sunumu fiyatının ötesinde.

4 kişi bunu beğendi.
  8. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Ahmet Bey'den fiio x5iii, Selçuk Bey'den de it03 satın aldım cihazlar henüz bana ulaşmadı,ikisi umarım güzel bir kombinasyon olur.

9. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Fiio x5iii ve it03 elime geçti nihayet☺️ Kulaklık için inceleme yapılmış zaten ama ben de genel olarak gördüklerimi yazacağım. Kulaklığın yapısı herkese uygun değil, şeklinden dolayı kullanamayan satan bile var hatta bu sitede mi görmüştüm hatırlamıyorum ama sıfır kulaklığı kullanamadan satmak zorunda kalsam şahsen üzülürdüm. Benim kulağıma sorunsuz oldu. İçinden çıkan kulaklık uçları berbat denecek seviyede. Xioami piston 3 almıştım onun bile süngerleri daha güzeldi. Daha önce se425 kullandım gerçekten içinden çıkan başlıklar çok güzel ve çeşitliydi. Örgü şeklinde kablosu biraz basit göstermiş ama sağlam görünüyor. Yaklaşık 50 saattir kullanımda burn in için ibasso 150 saat öneriyor o yüzden sesi için tam olarak yorum yapamayacağım. Genel olarak bas karakterli kulaklık değil sesler dengeli geliyor. Ben sesini beğenmedim diyemem ama bu para bu kulaklık için değer mi tartışılır. Yapısı herkes için uygun değil kulağa oturmayabilir. Ses olarak kötü değil ana içinden çıkan başlıkların kalitesizliği hayal kırıklığına uğrattı beni biraz. İnceleme yapan arkadaş sağ sol yazısı göremedim yazmış ama kulaklığın üzerinde yazıyor ayrıca sağ kablo girişinde de R harfi var. Dediğim gibi bu rakamlara çıkıldıkça se425 falan alınabilir ya da ikinci el se535 alınabilir. Benim gördüğüm yani daha önce kullandığım için yazıyorum se425 daha güzeldi.

10. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    Ben satmıştım fit sorunu yüzünden aldıktan 2-3 gün sonra:) Yalnız da değilim gördüğüm kadarıyla, uyum sorunu yaşayan başkaları da var. Üzülüyor insan, evet.

Hafızadan ayrıntılı bir karşılaştırma yapamayacağım ama bence IT03, yıllar önce dinlediğim Shure Se535'ten çok daha tatmin ediciydi, en azından dinlediğim türler için.

11. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Tabi müzik türü ile de alakalı ama gerçekten kulaklık başlıklarıon liralık şeyler içinden çıkanlar. Kocaman kutu yapmışlar içinden güzel birşeyler çıkacak falan seviniyor insan sonuç hüsran ☺️Neyse sesi kötü değil yerden yere de vurmayalım dinliyoruz bakalım.

12. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    Taşıma çantası da kaliteli malzemenin kullanışsız tasarımla eşsiz birleşimi adeta :)

Ben çeşitli denemelerden sonra her zamanki gibi dönüp Sony Hybrid kulaklık uçlarıyla kullanmıştım hocam, tavsiye ederim.

13. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Sony hybrid kulaklığım yok maalesef dolayısıyla ucu da yok ☺️ Bir şeyler deneyeceğim artık bendekilerden hangisi olur bilmiyorum. Mail atacağım adamlara bence kutudan o uçları çıkarın yakışmıyor diye ☺️

14. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    hocam bende it03 kullanmaktayim. Pamuklarini begenmedigimden rha tips siparis etmistim, gercektende fark olmustu. Sesde govdelenmeden basslara ve tizlere kadar hissetmistim farki. Belki yardimci olur yorumum. @godsmack82

15. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    kulaklığı yeni alıp hemen yorum yapmayı doğru bulmuyorum. alıştığınız karakterden sonra farklı bir sesi yadırgayabiliyor kulak. bir iki hafta süre verin. 250 dolar için bence f/p denebilir.

5 kişi bunu beğendi.
  16. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Katılıyorum size hocam. Benim ilk 5 günüm ile 1.aydan sonrası aldıgım zevk ve keyif inanılmaz farklı olmustu. Halada kullanmaktayım sanırım aşık oldum bu ieme, özellikle cks77x ten gecıs yaptıgım ıcın olabılır :) Bundan sonra kulaklık alırsam sanırım it04 olur.

2 kişi bunu beğendi.
  17. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ben zaten 150 saat burn in henüz yapmadığımı ses ile alakalı yorumun yanlış olacağını belirtmiştim. Shure için örnek vermem tamamen içinden çıkan on liralık kulaklık başlıklarından dolayıydı bir anlık öfke ve hayal kırıklığı diyelim.

18. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu bana. Evet, malesef uclar ve cantası cok kullanıssız. Yani sanki nasıl kufur yıyebılırız diye ugrasılmıs turden, fakat ben iemden cok memnunum. Dinledigim tarzlara muthiş uyum sagladı. Kısaca özetlemem gerekirse; Ben aşırı bass ve basların dagılmasını seven bir insanım, fakat elektronik muzıklerde ki o bass tepkimesine hayran kaldım. Tam zamanında vuruyor tam zamanında geri cekiyor ve bu sıradada basslarda govde ve guc kaybı yasatmıyor, neyse onu verıyor. Ozellikle hareketli parcalarda muthis keyif veriyor :)
    Umuyorum ki sizde begeniceksiniz, burn icin 150 saate gerek yok bu iemde kanımca. 50 saatte ses %80-%90 civarlarında oturuyor. Burn surecı sonrası izlenimlerinizi buraya yazarsanız sevinirim, bide sizden duymak ısterım.

3 kişi bunu beğendi.
  19. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    60 saati geçti ☺️ ben de bass seviyorum, kullandığım cihaz da yeni olduğu için, daha doğrusu ben yeni aldım Ahmet Bey'den (fiio x5iii) hem dapı hem kulaklığı çözmeye çalışıyorum ☺️ . Dx 90'dan sonra clip+ saymazsam bir senedir dap kullanmadım. Cihaz android ile çalıştığı için çok sevdiğim poweramp diye bir player var onu yükledim şarkıları onunla dinliyorum. İstediğim bass seviyesini de eq ayarlarıyla yakaladım evet kulaklığın bass'ları dehşet derecede denilebilir,sahnesi de geniş daha önce aynı bildiğim şarkılarda hiç duymadığım sesleri yakaladım. Fiyat performans ürünü denilebilir evet. Kızan arkadaşlar haklı sesi güzel ama uçlar güzel değil ve kulaklığın fiziksel yapısı her insana uygun değil. Uçları saymazsak ben sesini beğendim.Hocam siz o uçları nereden aldınız? Amazon'da Türkiye'ye gönderim yok yazmışlar bir kaç yere baktım ama..

2 kişi bunu beğendi.
  20. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Ben amazondan almıstım. Rha nın dual density modeli, bir bakın ıstersenız ben baktım hala satısta var.