IBASSO IT03 inceleme

'Ibasso' forumunda seiim tarafından 15 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    Teşekkür ederim yorumlar icin..Aklıma yattı diyebilirim artık bakalım hayırlısı :))

Genelde ne kadar tizleri sorsam da asıl meselem müzikalite ,atmosfer,dinlenilebilirlik gibi konular.Kısacası eğlenceli ,müzik dinletebilen ama detay ve ayrım konusunda da geri kalmayan bir kulaklık oluştu aklımda..

2 kişi bunu beğendi.
  2. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Bazı yerlerde (head fi de) metalik tiz ve parlamalarla ilgili yakınanlar duydum ama bu insanlar midlerini de beğenmemişti. Tabi çok üst seviye kulaklıklarla karşılaştırdılar galiba.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    Acıkası bu kendi fikrim nacizane..Bir kulaklıgın parlaması veya metalik ses vermesi için diğer abileriyle karşılaştırılmasına gerek oldugunu dusunmuyorum.Ya tizleri parlıyordur,ya parlamıyordur :)) Biraz düz mantık olabilir ama ben böyle düşünmekteyim.

Ben headfi de metalik bir ses verdigini okumadım ama,tizlerin biraz parlama noktasına vardıgını okudum @Pax 'ın dediği gibi.

2 kişi bunu beğendi.
  4. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Ya hocam ben sordunuz diye söyledim aynı fikirdeyim zaten headfi de birinin iyi dediğine inadına kötü diyen de var.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  5. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Kendi telefonumla dinlerken kimi müziklerde parlama sınırına gelebiliyor. DAP ile dinlerken hiçbir parlama duymuyorum. Mesela lansmanda dinlediğim ie800s in tizleri 03 e göre hem daha ince hemde daha parlaktı.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  6. Alidemirtas

Alidemirtas
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam bu kulaklığın mikrofonu var mı yok mu hiç bir yerde bu bilgiye ulaşamadım.

7. seiim

seiim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    119
    Selam, kendi aksesuarları arasında yok ama herhangi bir mikrofonlu MMX kablo iş görür.

8. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    2 gündür ibasso it03 kullanıyorum cb12s ile. Şu an içindeki bir silikonla kullanıyorum fakat beğenilmiyor sanırım ben sesine bu haliyle bile çok sevdim şimdilik biraz bahsetmek istiyorum.
    Fiio x5iii ile kullanıyorum 2.5 balanslı çıkış ile .

Enstrüman ayrımı çok iyi, frekans dengesi çok iyi, sahnesi doğal ne geniş ne dar, fiio x5iii ile oldukça uyumlu oldular. Ben bu kulaklığı çok sevdim, benim beklentilerimi aştı hatta. Çok doğal ve doğru çaldığını düşünüyorum. Frekanslarda herhangi bir parlama hissetmedim. Sunumu it01 gibi risksiz değil yalnız çıkması, vurması gerektiği zaman zerre çekinmiyor. O aranan duyguyu heyecanı yaşatıyor bana.

cemq, erdal, onurdogan4 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  9. a.ekin

a.ekin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Ibasso it03'ün üretimi durmuş. Bu kulaklığa eş değer bir kulaklık önerir misiniz?