Ifa'dan hırsızlık haberi: Orpheus çalınmış.

'Haberler' forumunda Sechtdamon tarafından 2 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Head-fi'de Sennheiser yetkilisinin paylaştığı bir habere göre bir Sennheiser Orpheus çalınmış.

Başka bir kişi ise, bir üyenin de He-1000 çaldırdığını söylüyor.

Yüksek kademe ürünlere yönelik hırsızlıklar artıyor galiba. Bütün ilgi Orpheus'un yerine geçecek kulaklık sistemine yönelince yeteri kadar koruyamadılar galiba.

Detaylar:

http://www.head-fi.org/t/779696/theft-of-orpheus-at-ifa-2015

2. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    30 bin $'a kulaklık satarsan çalarlar tabii.
    İmkanım olsa ben de çalarım :evl

3 kişi bunu beğendi.
  3. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Aman hocam yerin kulağı var, muhtemel şüpheliler arasına girmeyin. :) Yalnız üzüldüm ya, çalan insan anlayan biri olsa bile, kıymet vermiyor demek ki. Bir de üstüne bir üyeden he-1000 çalınmış, açıkçası ona daha çok üzüldüm.

4. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    keşke satın alıp çalsaydı...

5. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    5 TL bile çalmadım hayatım boyunca, belki yerden bulduğum 10 kuruşu almışımdır ama insanın bunu çalası geliyor da, gelmiyor da. Ben eğer çalacak olsaydım, satmak için çalmazdım, orası ayrı. :D Bu arada dalga geçiyorum, çalanı bulsam önce ben teslim ederim yerine. Karşılığında da 1 gün deneme süresi isterim. :)

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Reklamın iyisi kötüsü ........... diyesim geldi. :evl

5 kişi bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Bi aralar çalan çalana. Audezeler de gittiydi böyle. Bence Altman amca kapıya bi kilit daha taktirsin. Fiyat/Yük oranı en yüksek ürün onunki gibi duruyor çünkü...

3 kişi bunu beğendi.
  8. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Taşıması zor olmamış mıdır ki? 500 gramdan başlıyor en hafifi Audeze'lerin. :D

Collapse Signature Expand Signature
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Audeze bir yana da muhtemelen gram başına fiyatı baz alacak olursak Tera player altından daha önde olabilir şu an

4 kişi bunu beğendi.
  10. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    O olayda depoyu patlattılar Aras hocam. Yüklü sayıda kulaklık çalınmıştı. Sigortalari olmasaydı topu dikerlerdi herhalde.

11. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Şaka amaçlı yazdım zaten de depo olayı garipmiş. Hmm... Kulaklık firmaları güvenliği artırsınlar o zaman bir zahmet. Belliymiş bu işe yönelenlerin olduğu.

Cidden kullanan var mı Audeze? Bakıyorum ama 460 gram, 500 gram falan çok ağır gözüküyor. Kullanılır mı ki?
    Orpheus'da 360 grammış. Onun ağırlığı normal de Audeze'ler bana çok garip geliyor.

12. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    625
    Lcd-2 550 gr civarıydı. 1 saatten sonra boyun fıtığına elverişli hale geliyor insan.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    @Aras LCD-2 ve LCD-3 kullandım. Bu kulaklıklar bana göre ağırlıklarından yanında baskıyı yanlış yerden kuruyor ve rahatsızlık yaratıyor. LCD-3 kullanırken kafa bandı kafanın tam ortasından basınç uyguluyor sadece ve zaten ağır olan kasa iyice çekilmez olabiliyor. HD800'e geçtiğim zaman dünyalar benim oluyordu ağırlığı kafa bandına dengeli dağıttığı için:) Bu konuda hem ağırlık(hadi mecburi diyelim) hemde kafa bandı basınç noktası(mecburi değil) hatalı bir bana göre.

5 kişi bunu beğendi.
  14. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Planar'ın sesini 400s ile çok beğendiğimden he-560 veya şimdi modelini hatırlayamadığım bir audeze modeli arasında kalmıştım da. Kalmıştım dediğim 1-2 yıl sonrası için plan yapıyorum. :) Büyük ihtimalle seri de yenilenir ama ses olarak audeze in daha üstün olduğunu duymuştum. Boş günümde 13 saat kulaklık takan biri olarak hifiman hafifliği daha mantıklı olacak gibi. Şimdiden karar vermek de mantıksız ama umarım hafif ve güzel bir şey çıkarırlar. :)
    Cevap için teşekkürler.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    He-500 te çok hafif değildi ama kafa bandı daha kavisli olduğu için uzun süre takabiliyordum. Lcd serisi eli mahkum kafanın direk tepesinden tek noktadan baski uyguluyor. Kötü dizayn. Bir de ne yapmaya tahtadan alüminyuma geçtiler lcd-x için anlamış değilim. Sankı yeterince ağır değilmiş gibi.

2 kişi bunu beğendi.
  16. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    625
    He-560'ı LCD-2'ye tercih eden birçok kişi var. LCD-2'yi tercih eden azınlık ise Fazored olmayan versiyonunu tercih ediyorlar. Bu iki kulaklığın aralarındaki farkı ağırlıkla ses rengi ve basslar yaratıyor. He-560 ortanın bir tık sıcak tarafında kalırken LCD-2 bariz sıcak sesler veren bir kulaklık. LCD-2'nin bassları kulak titreten daha, patlayan cinsten ve sünen basslar iken, He-560'da basslar daha kontrollü, gövdeli ve sıkı vuran cinsten. He-560 daha enerjik iken, LCD-2 daha duygusal bir kulaklık.

Konfor bakımından ise He-560 kıyaslanamayacak kadar LCD-2'nin önünde. LCD-2'nin headband dizaynı He-560 ile aynı gibi görünse de üzerine bir de ağırlığı eklenince uzun süreli dinlemelerde kafamı ve boynumu ağrıtmıştı.

LCD-3 ve LCD-X'in bambaşka dünyalar olduğu söyleniyor. Dinlemediğim için bir şey diyemiyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  17. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    Planarlarda ağırlık sebebi malzemeden ziyade mıknatıs, sıra sıra kullanılan mıknatıslar yük yapıyor baya. Tek taraf mıknatıs bu soruna iyi bir çözüm gibi duruyor.

@zxc Abi bizim adamın deposu yok, siparişten sonra yapıyor ürünü dolayısı ile soyulacak bir stok yok. Yazılım sorununa bulduğu çözüm gibi soyguna da böyle çözüm bulmuş :p

Bu Audeze nin soyguncuları yakalandı mı? Yakalanamamsı da çok ilginç, çalınan ürünlerin seri numaraları belli ürünü alacak olan kitle de soygundan haberdardır. Baya ilginç...

3 kişi bunu beğendi.
  18. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Sigorta karşılamış hocam zararı hemen ama, bir süre tedarik yolları sıkıntıya girmişti takip ettiğim kadarıyla Tahsin hocam. Hırsızlar da yakalanmadı diye biliyorum, en azından takip ettiğim zamanlarda yakalanmamışlardı. Ama onlarda da önlemsizlik var; metal garaj kapısı koymuşlar deponun önüne içeride 200-300bin dolarlık ekipman... Adamlar kaynak makinesiyle kesmiş, girmiş içeri.

De hadi orada önlemsizlik vardı, Ifa'da bu kadar kamera varken nasıl çaldırılır ya. Kocaman kutu, gösterişli ürün. Gelen geçenin de mi dikkatini çekmemiş ki böyle yürütüp gidebilmiş?

19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Eyvah @tsn141, sakın Breaking Bad'ten esinlenen biri Altmann amcayı tavan arasına zincirleyip karın tokluğuna Tera player ürettirmesin?

Audeze konusunda ne olduğunu bilmiyoruz tabi ama kesin olan bir şey var ki o da bir depo dolusu LCD'yi sigortaya satmak, bu zamanda birçok başarılı alternatifler varken müşteriye satmaktan çok daha kolay olsa gerek.

4 kişi bunu beğendi.
  20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Abyss dinlemeden konuşmak boş muhtemelen ama şahsen çift taraflı mıknatıs kullanan HE-500'ün sert vuran baslarını, güçlü ama bir şekilde sert vurabilmekten yoksun HE-560'in baslarina tercih etmiştim. Kim bilir belki de o yüzden HE-1000'in dizaynı esnasında asimetrik te olsa yeniden çift taraflı mıknatıs kullanmayı tercih etti Hifiman.