Iriver T10

'iRiver' forumunda fred78 tarafından 18 Mayıs 2007 tarihinde açılan konu

1. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    iriver t10 ile g3 arasında ki fark bas ve tiz farklılığı sanırım.Cowon u3 kullandığım için mach basslar'ın gücünü bilirim.Bu konuda cowon rakipsiz bence (Kendi sınıfında) Ama bu iki cihaz arasında seçim yapmak gerçekten zor.Ancak cowon verdiği garanti ve ödeme koşulları ile daha cazip gibi..

2. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Vallahi garanti koşullarıda düşünülürse Cowon daha iyi seçim derim. Çünkü Kont iriver desteği konusunda pek başarılı değil.

3. ftt

ftt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    t10'un dip sesi u3'ten nispeten daha belirgindi diye hatirliyorum. bununla birlikte t10 icin soyleyebilecegim sey "tas" gibi bir alet oldugudur. delikanli bir alet; kalesinde guven veriyor. "suna kilif alayim da bir sey olmasin," diyesi gelmiyor insanin. diger yandan g3 konusunda bir sey diyemeyecegim ama u3'un "bana nazik davran," diyen bir hali var. kolay yaralanabilir hissettiriyor u3'ler.

4. hammerusta

hammerusta
    Expand Collapse
    Guest

Ben iriver kullanmadım ama cowon konusunda hayal kırıklığı yaşadığımı belirtmek isterm.Zaten hem dh hem de burada bir iki kez bu konudan bahsetmiştim.
    Cowon f2 kullanıyorum ben de.30x2 mW lık ses çıkış gücü var ama biraderdeki ipod suffle onu çok zorluyor sadece ses kademesi 34-35lere gelince hızla yükseliyor ama nasıl söyliyeyim cowonu dinlerken kulağım yoruluyor,iğneliyor uzun dinlemeden sonra(1 saatlik süre)
    Yani ses ayrıntılı geliyor,mesela evde suffle kulaklığı (earbud) ile dinlerken tizleri,basları alıyorum ama ses ışın tabancası ile küçültülmüş geliyor.Buna bulky deniyor sanırım.Benim cowon da işte bu sorun var.Sesler bulky (hacimli gelmiyor)Böyle olunca da mach3bass , mp3enhance , bbe gibi efektlerde fazla birşey hissetmiyorum.
    Cowon kullanan (f2,u3,g3) izmirli arkadaşlar veya bir mağazadaki cowon mp3 çalar ile mukayese edebilirsem sorunun benim beklentilerimde mi yoksa alette mi olduğu meydana çıkacak. :)
    Bunun dışında radyosunun çok kötü olduğunu söylemek zorundayım.Çekim kuvvetli,zaten kısa dalga(fm) yayında kulaklık kablosu anten görevi yaptığı için sorun yok ama ses teneke gibi ve cowonun efektlerinden hiç nasibini almıyor.
    iriver'i hiç dinlemedim ama ses konusunda cowona göre daha hacimli ve bass karaktere sahip bir mp3 çalar olduğunu tahmin ediyorum.
    Son olarak şunu söylemek istiyorum cowon her ne kadar garanti verse de , panatel satış sonrası serviste topu taça atmada çok başarılı :angry

5. hammerusta

hammerusta
    Expand Collapse
    Guest

Bir de şunu sormak istiyorum,cowon f2,u3,g3 vs.. modellerini kullanan arkadaşlar ses seviyesi olarak genelde kaçıncı kademede dinliyorsunuz ?

6. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    ne derece güvenilir bilinmez ama hepsiburda'da vatandaşın birisi aşağıdaki yorumda bulunmuş;

artıları:
    -95 d.b. sinyal/gürültü oranı,temiz ses
    -ayrıntılı ekolayzır ayarları
    -yüksek kalitede (128 k.b.p.s) ses kaydı
    -uzun pil süresi(ortalama kullanıcı için 2700 m.a.pil ile ~25-30 saat)
    -kore malı
    eksileri:
    -kötü plastik kalitesi
    -ses ayarları biraz fazla ayrıntılı,doğru sesi bulmak için
    uğraşmak gerekli
    -radyosu daha iyi olabilirdi...
    sonuçta çoğu insana göre g3 en iyi flash mp3 çalar. pil süresi çok önemli değil derseniz creative nano plus da iyi bir seçenek.

7. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Pek güvenilir olmadığı kesin. 95 dB kesinlikle yalan. Cowonun yalanı.
    Pili 2700 mAh değil 2300 mAh olması lazım.

eksilere ben de ekleyeyim;
    üretimden kalkmış bir model olması...

8. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    kalem pilli olduğu için 2700 mAh pilde kullanabilir,üretimden kalkmış bir model olduğunu bilmiyordum da, gerek dizaynına göre, gereksede taşıdığı bazı özelliklere göre eski model olduğu belli.

9. swan

swan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hala t10 kullanıyorum senelerdir tık demeden çalışıyor :)