Jerry Harvey Audio ANGIE İncelemesi

'Jerry Harvey (JH Audio)' forumunda VirtuFortuna tarafından 24 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Eklettiğimiz sürücünün genel olarak etkisi oldukça düşük. Zaten özellikle orijinal SE5 sesini en az etkileyecek şekilde rica etmiştik. Eklenen sürücü haricinde her şey aynı. Yani arkadaşımdaki kulaklık yabancı kaynaklarda okuduğumuz incelemelerle çok paralel bir ses verdiğinden SE5'i eklemekte sakınca görmedim. Eklediğimiz sürücü tweeter ve en üst frekanslara katkısı var. Buna rağmen tizler yine en arkadaki frekans grubu.

Angie hakkında görüşlerinizi belirtmeniz beni memnun eder. Sonuçta kendi yazdıklarıma da farklı açılardan bakma şansım olur.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    Isin acikcasi bu sekilde urunde dinledim ama se5 ile genel karakter benzese de detaylarda ciddi farklar vardi. Tuning olayinda cok az etkileme gibi bir durum pek olmuyor maalesef, o yuzden se5 demek pek dogru degil :) Size tavsiyem orijinal bir se5 dinlemeniz. Gzregorz malum sahislari durttugunden benzer sesi sunmaya bile korkuluyor diyebilirim:)

3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Çoklu incelemeye eklediğimi buraya da ekleyeyim dedim. Selamlar.

Yapı:
    Listedeki en büyük kasaya sahip olmasının yanı sıra bence en güzel ürün de Angie. Kasa o kadar şaşalı ki pahalı bir oyuncağım diye bağırıyor adeta. Kasa büyük ancak içi de dolu 8 sürücülü ve 3 yollu bir tasarımla gelmekte Angie. 4 pin kablo soketi de sıkılıp sabitlenebilen yapısı ile çok iyi olmuş bence. 4 pin mekanizmasıyla ilk başlarda iyi oturtamadığımdan dolayı sorun yaşasam da bir kere vidasını düzgün sıktıktan sonra sorun yaşamadığımı belirtmek isterim. Ayrıca kulaklığın soketten ayrılıp düşme riskini de sıfıra indirdiğini unutmamak lazım. 2 pinli kasaları Kızılay’da az kovalamadık. Hayır, boyunda asılıyken düşüyorsun tamam da nasıl her seferinde sağ adımımla beraber kendine şut çektiriyorsun, neyse.. Yalnız bu 4pinin eksisi de kablo yükseltme seçeneğini oldukça azaltmasıdır. 4 sarmallı epik kablo normal olarak biraz kalın ancak yumuşak bir yapıda. İlk defa bir kulaklıkta karşıma çıkan kablodan bas ayar mekanizması da oldukça kullanışlı ve sağlam görünmekte. Boğaz bölümü ( Uç takılan yer) ise düz bir yapıda ve oldukça uzun bir yapıda. Bu tarz semi custom denilen kulaklıkların hemen hemen hepsinde yaşanan ucun kayması sorununu yaşatmaması ise takdire şayan. Altın kaplama L şekilli jak’ da sağlam görünüyor ve malzeme kalitesinde sıkıntı yok. Yapı konusunda eksi vermek gerekirse kasanın büyüklüğü hatta çok büyüklüğü haricinde eksi vermek istemiyorum.

Konfor: Belki inanmayacaksınız ama devasa kasa boyutlarına rağmen oldukça rahat bir kullanım sunmakta Angie. L boy Phonak uç ile 1saatten fazla bir yürüyüşte bir kere elimi atıp düzeltme ihtiyacı hissetmediğim şeklinde bir örnek verebilirim. Ben her ne kadar rahat bulsam da bu boyutlardaki bir aleti kesin alın çok rahat kulaklık diyemiyorum normal olarak. Hafızalı bölüm de dâhil olmak üzere kablo konfora negatif etki etmemekte. Konfor bölümünde de eksiyi büyük kasaya ve çok olmasa da kabloyu ağırlaştıran bas ayar adaptörüne verebilirim.

Yalıtım: Büyük kasa ve uzun boğazdan aldığı destekle oldukça üst düzey bir dış ses yalıtımından bahsedebilirim. Hatta hafızam beni yanıltmıyorsa ilk 5’e rahat girecektir bu konuda.

Bas: Öncelikle belirtmek gerekirse kabloda bulunan bas ayarı gerçekten işe yarıyor. Yani ayarı açıp kısarak gerçekten bası arttırıp azaltabiliyorsunuz, burada herhangi bir abartı yok. Analog saat sistemini göz önüne getirdiğimizde 8 ile 4 arası bir ayar alanı mevcut Angie’ de. 4’de bas ciddi anlamda yoğun, hiçbir bas kafanın az diyemeyeceği orandayken 8’de ise kendini belli ettirse de kimseyi rahatsız etmeyecek oranda olduğunu düşünmekteyim. Bu ayarın çoğu ayara izin veren tasarımların aksine etkiyi direk bas bölgesine yapmasını oldukça başarılı buldum. Birçok üründe ayarla oynadıkça ses renginden çözünürlüğe kadar değişimler mevcutken Angie ’de bu olay minimum seviyede.Buradan sonraki yorumlarımı ayar portu saat 12-2 arasında ayarlı olduğunu dikkate alınız lütfen.
    Bence Angie’nin baslarının hiçbir özel yanı yok yani ne yerin dibine sokabiliyorum ne de fazlasıyla övebiliyorum. Yoğunluğu mid baslarda olan yeteri kadar derine inebilen hafif koyu, biraz sert bir bas sunumuna sahip. Oldukça hızlı olan alt frekans sunumu üstlere doğru ton olarak az da olsa açılmakta. Anlatması zor olsa da belki bu ton açıklığı kulaklığı boğuk veya genel karakteri koyu olarak adlandırmamamızı sağlamakta. Bence kulaklıktaki en önemli ayar midbas bölgesindeki tonlama ile yapılmış. Yalnız bu fiyat bandında özellikle midbas bölgesinin çözünürlüğünün daha yüksek ve daha stressiz çalmasının gerektiğini düşünmekteyim. Özellikle yüksek seste mid ve üst basların biraz kolay çamurlaşabildiğini düşündüğümü de ekleyeyim. Bilenler için Shure 846’dan çok daha sorunsuz bir alt frekans sunumuna sahip olduğunu, Tralucent 1plus2 kadar geniş alana yayılamadığını ancak ona göre de oldukça hızlı olduğu gibi tüyolar verebilirim. Angie’nin alt frekanslarda yaptığı en iyi iş ise davul performansı bence. Doğal mı bilmem ama hem hıza ayak uydurabiliyor hem de tonlaması oldukça etkileyici. Bu davul performansı yüzünden Earsonics Velvet’i 5dk’dan daha fazla dinleyemediğimi de ekleyeyim.

Mid: Vokallerden başlarsak yeteri kadar detaylı ve çoğu kişi için etkileyiciler. Vokal ön ortada konumlandırılmış. Öyle parlama, çatlama gibi sıkıntısı olmasa da kötü kayıtlara fazla duyarlı. En çok midbas ve vokalde sezilse de Angie her şartta iyi kayıt istiyor. Benim gibi garajda kayıt yapan grupları çok seven biriyseniz can sıkabilir kötü kayıtlar. Üst midlerde sbilance sıkıntısı yok ancak iyi kayıt kuralı devam etmekte, yani kayıtta varsa sbilance’dan kurtulamazsınız.

Tiz: Üst frekanslar rahatsız edici bir yapıda değiller. Kayıttaki duruma göre miktar olarak oldukça doğru konumlanabiliyorlar. Angie’nin hafif renkli kalabilen tizlerinin uzaması ise iyi seviyede. Hız konusunda da sorunu olmayan Angie’nin tizleri bence biraz midlere yakın kalmakta. Detay konusunda sıkıntı çıkarmıyor ve bir pfe232 gibi ayrıklık beklemesem de bir tık daha ayrılsalar fena olmazdı. Çok ayrılınca da kompozisyona odaklanmak zor olabiliyor onu eklemek lazım.

Diğer: Teknik olarak çok üst düzey bir ürün olduğunu düşünmüyorum Angie’nin. Sahne çok geniş veya derin değil arka planda ultra sessiz değil. 1000usd’nin üzerine çıkınca insan daha fazla istiyor normal olarak. Ayrıntıya girersem sahne 1plus 2 kadar geniş değilse de Shure 846 gibi de dar da değil. Derine inebilmede pek sıkıntı çıkarmasa da yükseklik olarak daha çok beğendiğimi belirtebilirim. Dik duran tombul bir silindirik yapıdan bahsetsem yine anlaşılmaz sanırım J Neyse sahnesi için boğuk, basık veya dar gibi terimler kullanamayacağımdan dolayı bu konuda da sınıfı geçti diyebiliyorum. Ancak arka planı daha sessiz olsaydı daha iyi enstrüman ayrımı ile çok daha iyi iş çıkaracağını da düşünmekteyim. En önemli yeri unutuyordum; Sahne biraz uzağa kurulmakta bütün enstrümanlar bir tık uzaktan seslenmekteyken vokalin enstrümanlardan ayrımı iyi seviyede. Sahnenin uzaklığı sunumu ferahlatırken detayı da azaltmakta tabi. Aynı zamanda sürülmesi kolay bir ürün Angie, herhangi bir mobil telefonla bile rahatlıkla sürebileceğinizi söyleyebilirim.
    Küçük bir dipnot ekleyeyim; Çakma SQNY ( Çakma Sony bile değil insafsız) kullanıp Angie detaysızmış abi ya demeyiniz, askerliğimi dağcı-paraşütçü komando olarak yaptım baştan uyarayım.

Genel: Jh duygusal bağ kurulabilecek bir ürün üretmiş bence. Kulaklığı ilk gördüğümde ne kadar kötü çalabilir ki demiştim. Ayrıca hiçbir müzik türünde sırıtmadığını da düşünüyorum. Genel ses rengi için ortanın koyu-sıcak tarafında. Yalnız çok yüksek seste bozulma oldukça belirgin buna dikkat etmeli. Ben illa 30’u görmeden sağır olacağım diyen arkadaşlar uzak dursun Angie ’den. Toparlarsak Angie hiçbir şeyi abartmadan yapıyor. Örneğin Tralucent 1 plus 2 teknik olarak çok daha iyi bir kulaklık ancak yapı kalitesinin yanında yavaşlığı, midlerin konumu veya üstlerin sunumu ile bazı müzik türleri için çekilmez olabiliyor. Tabi bu seviyelere çıkmadan da bunlar anlaşılamayabilir. Kayıt gibi kaynağa da tepkisi üst seviyede Angie’nin. iPhone’ da dinlerken beğenmediğiniz kulaklığı Chord Mojo ile çok sevip, Lotoo Paw Gold ile de tapabilirsiniz diyerek burada bitiriyorum.

8 kişi bunu beğendi.
  4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Yani şöyle söyleyeyim benim dinlediğim kulaklığın arka plan başarısı, midlerdeki çözünürlüğü, alt frekans başarımı Angie'den kesinlikle iyiydi. Ve orijinal SE5'in de öyle olduğunu tahmin ediyorum. İncelemede verdiğim SE5 ile alakalı noktalar sonuç itibariyle doğru olmuş olmaz mı? Yanlış ise Angie de dinlemiş olduğunuza göre hatalı cümleler varsa değiştirebilirim. Ya da komple SE5'i silebilirim.

@UmutecH teşekkürler :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  5. getready4war

getready4war
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    @UmutecH Direk Tralucent ile karşılaştıracak olsaydınız sizinde dediğiniz gibi kişisel etkenler daha fazla bu konuda tabi ama hangisini önerirdiniz acaba?

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Spesifik bir sorunuz var mı yoksa genel bir soru mu? Ayrıca 1p2 biraz farklı diğerlerinden, bahse konu hangi tralucent :))

7. getready4war

getready4war
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Bana göre ikisi de duygusal bağ kurulacak türden kulaklık çeşitleri olduğu için (öyle düşünüyorum Angie dinlemedim) genel olarak bir soru sormak istedim tralucent 1p2 değilde ref 1 too ile ilgili sormuş olayım bu soruyu :) Karar verme aşamasında bana iyi gelecektir cevabınız

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Öncelikle ref1 too için uber kablo olmazsa olmaz orayı atlamayın. Ref1too oldukça baslı ve koyu bir alet ancak o kadar bas'ın ve koyuluğun arasında oldukça da teknik kalıyor. Yine de üst seviyeye alışık biri için gereksiz baslı ve perdeli gelebilir. Angie ise politik takılıyor, oldukça etkileyici bir ses rengi ile hiçbir şeyi abartmadan yapıyor. Kişisel tercihim Angie'den yana olur ki, oldu zaten. Tabi arada 2 kattan fazla da bir fiyat farkını atlamayalım. Ayrıca Angie tralucentlere göre çok daha konforlu alet.

4 kişi bunu beğendi.
  9. getready4war

getready4war
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Çok teşekkür ederim cevabınız için şimdilik benim için yeterli bir cevap oldu.

2 kişi bunu beğendi.
  10. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    @VirtuFortuna Orijinal se5'de bahsettiginiz sekilde basarili olacaktir ama atiyorum daha belirgin sekilde iyi olacakti veya aradaki fark daha az olacakti. Benim demek istedigim dinlediginiz kulaklik benzemis olsa bile se5 degil. Neticede 6 surucu barindiriyor ve en basitinden crossover, yol sayisi gibi unsurlar muhtemelen farklidir. Sesi daha iyi veya kotu olabilir. Yoksa yorumlara itiraz anlaminda yazmadim. Zaten o yuzden orijinal se5 dinlemenizi tavsiye ettim. Benzer sekilde yapilan kulakligi dinledigimde karakter benzese de detaylarda farklar vardi.

2 kişi bunu beğendi.
  11. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    Bu kulaklığı bir süre kullandım/denedim. Uzun zamandır vakit bulup yazamadım, şimdiye kısmetmiş.

Kulaklığın şeklini şemalini pek beğenmiyorum sadece el ile yapıldığını hissettiren güzel bir hissiyatı var. Onun dışında JH ve aşırı fanları olan bir iki firma dışında bu kadar büyük kulaklıklar üretilse head-fi'da bir haylı laf yerler diye düşünüyorum. Kullandıkları 4'lü pin olayı sese ne kadar etkisi var bilmiyorum ama sağlam olmakla beraber bence oldukça kaba, kullanışsız. Standart kablosu da oldukça kalın. Bu kablo örneğin para ile satın aldığınız bir upgrade kablosu olsa algım alışabilirdi ancak standart kablo için fazla kaba geliyor bana. Ayrıca bas port ayarı kabloyu aşağıya doğru çekiyor gündelik yaşamda.
    İlginç şekilde bu kadar büyük olan kasa kulağa oldukça iyi oturdu bende. Tabi burası kişiden kişiye değişse de nozzle uzunluğundan dolayı oturma konusunda sıkıntı çıkartmadı. Fit konusunda başta sıkıntı yaşasamda uygun ucu bulduktan sonra sıkıntısız bir şekilde kullandım.

Sesine gelirsek basların kalitesi fiyatının altında yer alıyor. Midbas çözünürlüğü bence düşük, altlara iniyor ama bu konudaki meraklılar mutlu olmayacaktır. Müzik içinde altbaslar var ise iyi düzeyde işini yapıyor. Kablodaki bas ayarını artırdığınız zaman midbaslar bence daha kalitesiz bir hale geliyor. Orta ayar-orta ayarın bir üstü ayarda bence ideal noktaya ulaşıyor. Baskafaları tam olarak mutlu etmez ancak normal noktada bas isteyenler için ideal bir miktara sahip.

Midleri biraz koyu, perdeli ancak rahatsız eden bir yapısı yok. Örneğin Noble K10'dan gelseniz çözünürlük ve temizliğini yadırgarsınız ancak Velvet seviyelerinden geliyorsanız bence oldukça başarılı bulacaksınızdır. Bunun dışında tonlaması biraz koyu olmakla beraber oldukça memnun edebilecek bir noktada çünkü garip bir rengi, parlayan bir yapısı, boğuk dedirten bir ses imzasına sahip değil. Doğala yakın diyebilirim. Fiyatını düşündüğümde keşke biraz daha çözünürlük olsaymış dedirtiyor sadece.

Tizleri bence fazla ince kalıyor. Bu inceliği gidermek adına da uzamayı fazla bile tutmuşlar diyebilirim. İlk taktığım her anda alt tizler fazla ince geldi kulağıma. Çözünürlüğü iyi ayrımı da fena değil ancak fiyatının eder mi derseniz ben etmez derim. Genel olarak parlayan bir yapısı yok. İnceliği ve ayrımı dışında beğendim. Rahatsız etmeden birçok kişi için oldukça tatmin edecek tizlere sahip. Birde biraz sertler.

Sahnesi yatayda geniş ancak derinlemesine sahnede çok başarılı bulmuyorum. Bununla beraber konumlandırma başarısı ve enstrüman aralarındaki boşlukta az. Asla birbirine karıştırmıyor enstrümanları ancak birbirine fazlaca yakınlar. Arka planının çok başarılı olmamasına bağlıyorum bu durumu. Bir de ses biraz fazla uzaktan gelebiliyor. Karakterine alıştıktan sonra bu durumu yadırgamıyorsunuz ama ilk takışlarda öbekler fazla uzaktan ve küçük geliyorlar.

Cihaza eleştiri yöneltmiş olabilirim ancak bunlar fiyatını düşündüğünüz zaman geçerli. Angie benim dinlediğim kulaklıklar içerisinde alınabilecek kulaklıklardan. Eksiklikleri var mı bence var ancak dinlerken aman aman rahatsız eden, bunun şurası kötü diyeceğiniz, yüzünüzü ekşiteceğiniz bir kulaklık değil. Fiyatı şöyle 800$ filan olsa çok daha gönül rahatlığı ile önerebileceğim bir kulaklık olabilirdi. Üst segment kulaklıklarla kıyaslayınca bana göre geride kalacak ancak orta segmentin üzerine çıkan bir kulaklık. Bu noktadaki kulaklıklarda örneğin çözünürlüğü çok iyi oluyor, ayrım çok iyi oluyor ancak atıyorum midleri berbat oluyorr vs tarzında ürünler görüyorum. Bu kulaklıkta ise makas bu kadar açık değil. Ne çok iyi diyebileceğim bir yapısı ne de kötü diyebileceğim bir yapısı var. O yüzden karakterini beğenecek insanlara önerebilirim. Pişman olmayacaklardır.

14 kişi bunu beğendi.
  12. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Izlenimler icin tesekkurler Baran hocam @baran88. Jazz özelinde sorarsam cok basarili buldunuz mu Angie'yi. Ben ozellikle kontrbassin yogun kullanildigi parcalardaki performansini merak ediyorum, basslari acaba sert mi verecek, bozulmaya ugrayacak mi, kontbass notalari kalin ya da ince mi gelecek kulaga v.s. Yine okuduklarim Jazz türüyle iyi gittigi yönündeydi. Yakin bi zamanda
    Ogulcan yollayinca bende angie'yi deneyimleme sansi edinecegim. Konu basligi altina ozellikle jazz özelinde izlenimlerimi yazmayi dusunuyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Ben sahne ve çözünürlüğünü beğenmiştim ama dediğin gibi alt seviyeden geldiğim için başarılı bulmuş olabilirim , bir de Oğulcan'ın kullandığı kablo yükseltmesi var onunda tonlama ve sahneye etkisi olmuştur.
    @karanehir Oğulcanın kullandığı kabloyla baslar doğal ,kontrbasta bi şişme hissetmedim caz ve pop için uygun bir kulaklık koyu yapısıyla müziğe odaklanmayı sağlıyor . Ayrıca Allah belanı ver.in otomatik düzeltme

8 kişi bunu beğendi.
  14. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Kulaklık hakkındaki deneyim, yorum ve emeğinize teşekkürler Baran bey. Merak ettiğim ve deneyimlemek istediğim bir kulaklık. Astel Kern dap'ta ses konusunda iyi etkiler bırakıyordur diye düşünüyorum. Rica etsem deneyen arkadaşlar bu konu hakkındaki tecrübelerini yazabilir mi?

15. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    @karanehir35 Jazz türünü dinlemediğim için çok bir yorumda bulunamam ancak orta frekanslar başta olmak üzere tonundan dolayı gideceğini düşünüyorum. Basla ilgili olarak bence yumuşak baslara sahip değil. Boğma, şişme, hız gibi konularda sıkıntı çıkartmaz kontrbas. Çözünürlüğünü fiyatına göre sıkıntı olabilir birde midbasın tonlaması

7 kişi bunu beğendi.
  16. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    @baran88 İzlenimler için teşekkürler.

Açıkçası JH'ler büyüklüklerinden dolayı bence epey laf yediler. Zaten yeni seri ile boyutların küçülmesi de bunun bir sonucu olabilir. Ben 4 pini başarılı buluyorum. Hem çok sağlam ve uzun ömürlü oluyor, hem de bence oldukça rahat, ama kişisel bir yorum bu tabi ki.

Stok kabloyu ben de çok başarısız ve kullanışsız buluyorum. Zaten Toronto'daki butik kablo yapan arkadaşa "hayatımı kurtardın" demiştim tanıştığım zaman :) Kullandığım custom kablo ile çok memnunum. Yeni serinin Moon kabloları daha iyi ama hala aynı problem sürüyor bir nebze.

Fit çok kişisel bir olay ama görüşlerim paralel. Boyutlarına rağmen kulağa oturuşu pek çok kulaklıktan iyi ilginç şekilde. (bendeki versiyon yeni seriler gibi daha ufak)

Bassların fiyatının altında olduğu nispeten doğru olsa da ne açıdan baktığınız çok önemli oluyor. Dinlediğiniz türe göre değişecek bir durum olmasını bir kenara koyarsak, bass olarak fiyatının altında kalan başka üst düzey IEM'ler mevcut. Ben o açıdan "fiyatına göre yetersiz" şeklinde bir bass sunumu olduğunu, piyasaya bakarak çok da doğru bulmuyorum. Armatür sürücülü tüm kulaklıklar zaten bu konuda "muhteşem" veya "acayip gerçekçi" şeklinde yakıştırmalara maruz kalmıyorlar. Benim muhteşem bulduğum altlara Maverick sahip, onda da bass için 1 dinamik ve 1 armatür kullanıldı. Ben armatürlerin bu konuda işinin çok zor olduğu kanısındayım. K10 bile hafif midbass şişkinliğiyle sıkıntılı durumlar yaşatabilirken bu konuda armatürlülerin üzerine çok gitmemek lazım geliyor fikrimce.

Ama tabi Angie acayip sıkı ve katmanlı bassları olan, vurup çat diye toparlayıp geçen bir IEM değil. Ama kontrol ve ayrım noktasında ben başarılı buluyorum. Yani eğer metal dinliyorsanız elbette yetersiz gelecektir. Dediğim gibi beklenti ve tercihler çok belirleyici. Bass ayarı konusuna katılıyorum, bendeki kablo da saat 2 yönüne ayarlı ve bence optimum ayar.

Midlere harfiyen katılıyorum.

Ben sizin aksinize tizleri çok iyi buluyorum ve bence pek çok kulaklıktan daha iyi. Çoğu kulaklık ya sert çalıp kontrolü kaçırıyor, ya fazla yükseltilmiş alt tizleri oluyor, ya agresif olmasın diye yuvarlanıp uzama sorunu yaşıyor, ya da midlerden iyi ayrılamayıp midlere gölge düşürüyor zaman zaman. İncelik noktasında nispeten katılsam da, bence genel spektruma çok ters olacak kadar ince bir tiz sunumu yok. Bu noktada ayarın çok iyi tutturulduğunu, agresif olmamasına karşın çok çok iyi uzadıklarını ve detay seviyesinin de iyi olduğunu düşünüyorum.

Sahne konusunda benzer düşüncelerim var ama derinlik bence epey iyi. Onun haricinde enstruman arası boşlukların olduğunu, ama kirli olduklarını düşünüyorum. K10'a geçince ayrım çok çok keskinleşirken, Angie'de daha iyi bir harmoni ve bütünlük olsa da (bence daha doğal çalıyor), teknik açıdan ayrım o seviyelere pek yaklaşamıyor. Buna K10 izlenimlerinde detaylıca değinmiştim Angie ile kıyaslarken. Enstrumanların yakın olmasına katılmıyorum, bence yeterli şekilde uzaklar, hatta pek çok kulaklıktan da uzaklar bence, ama dediğim gibi aralarındaki boşluklar puslu ve kirli. O yüzden de zaten kulaklığı genel olarak ben ve dinleyen arkadaşlar, çözünürlük, arka plan ve ayrım noktasında en tepe IEM'ler arasında görmüyoruz. Fakat şu da var ki vokal ile enstrumanların ayrımı çok iyi bana göre.

Öğelerin uzaktan gelmesi çok sevdiğim bir özelliği Angie'nin. Bence bunu yadırgama durumu IEM'lerin büyük çoğunluğunun çok yakın çalması. Bana öyle geliyor.

İlk versiyon uygun bulduğunuz fiyatlarda bulunabiliyor. Şu anki yeni seride fiyatı 1300 USD olarak devam ediyor ve bence Rosie gibi bu da o kadar etmez. Ama bazı açılardan pek çok kulaklığın sunamadıklarını sunabilen yapısıyla çok sevdiğim IEM'ler arasında. Keyifli müzik dinleten, işin ucunu kaçırmayan, teknik olmak adına insanı yoran IEM'lere göre bu tarz IEM'ler benim daha fazla takdirimi kazanıyor. Ama söylediğim gibi bu çok subjektif bir şey. Şahsi fikrim sadece bunlar.

Ek olarak kullandığım kablonun ses olarak katkısı mevcut. Stok kablo gerisinde kalıyor. Size göre daha başarılı bulmamın sebebi bu olabilir.

6 kişi bunu beğendi.
  17. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Angie için ses konusunda elbette değişik fikirlere sahibiz ama fiyat işin içine girince kutu içeriği ve üretim kalitesi bence göz ardı edilmemeli. Muhtemelen daha önce değinilmiştir, diğer totl IEM'ler ile kıyaslandığında yanında gelen balanced kablo, metal taşıma kutusu, çok kaliteli dış kutu ve (bana göre) çok kaliteli dizaynı ve üretimi (üretim bendeki v2 için geçerli, @VirtuFortuna nın ki değil :p) fiyatın biraz fazla olmasını açıklıyor bence.

Tabi bunlar ne derece gerekli tartışılır, birçok insan balanced hiç kullanmayacakken veya metal kutusunu pratik bulmazken (ikiside ben) bunların zorla verilmesi aslında pek de mantıklı değil gibi.

Yeni jenerasyonları kesinlikle overpriced, o ayrı :D.

2 kişi bunu beğendi.
  18. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Yani bendekinin de aslında üretim kalitesi aynı ama işçilikte önemli fark vardı tabi.

Fiyatta paketi de göz önüne alınmalı ona katılıyorum ama balanced kablo olayı tamamen AK ile alakalı. Benim Opus #1 haricinde hiçbir yerde kullanmadığım bir kablo oldu. Orda amaç AK Dap'ları satmak olduğundan olmasa da olurdu.

Deniz Abi @dulty bence doğru söylüyor. 1600 USD fiyatıyla U12 yapı kalitesi olarak Angie'ye göre acayip geride kaldığı zaman insan farklı açıdan bakıyor meseleye.

Noble daha yeni kasaları adam etti mesela.

Sent from my F5121 using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  19. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Aynen bunu demek istedim bende, gerekliliği tartışılır ama göz önüne alınmalı bence.

Unutmayın ki ben eski kasa Noble ürünlerinden bile tatmin olan, performans en önemlidir kafasında bir adamım :bu. Sesi böyle olmasa istediği kadar güzel olsun Wizard design bir K10 almazdım mesela.

2 kişi bunu beğendi.
  20. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    @dulty Abi senin kafa yapını biliyorum :) Aslında ben de ona yakınım ama böyle fiyatlar istendiği zaman artık yapı kalitesi ve kutu içeriği çok önemli hale gelebiliyor ses haricinde.

2 kişi bunu beğendi.