JVC FXZ200, sağ taraftan az bas geliyor (Konu Kilitlenebilir, Son)

'Kulaklık Genel' forumunda Sajuuk111 tarafından 1 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba yeni kulaklığımı aldım. Japonyadan geldi, ancak sol tarafın bassları daha güçlü. Burn-in yapmadim. Kullandikca dengelenir mi yoksa geri vermeli miyim ya da sorun kulaklikta mi nerde nasil anlarim?

Sorun benim kulağımda imiş. Arkadaşım test etti ve hiç bir sorunun olmadığını söyledi. Peki şimdi ne yapmam lazım?

[size=24pt]Son durum [/size]

Japonyadaki adamla konuşup, ona geri gönderdim, tam ödeme ve kargo parasını verecek. Tek zararım 70 TL olan gümrük vergisi. (dolar 10 günde yükselirse belki daha az olur :b ) Her şeyi denedim, tam 8 farklı boy kulaklık ucu falan, sağ sol değişik taktım, 3 bilgisayar, 2 telefona taktım, sağ tarafı 2 gün burn-in e bıraktım sadece, sol ve sağ tarafın içine üfledim, hava çektim (bir ara sol tarafın basslarını yedim gibi ama sonra geri geldi maaşallah driverlar kafam patlayacaktı basınçtan ama oynamadı, sağlamlar) Kısaca, sorunun kulaklıkta olduğuna 99% emindim ve adama yazdım. Kabul etti, neticede adam Japon, Türk olsa sen yapmışsındır derdi ;D Böylece, Yaklaşık 650TL'ye malolan bu kulaklık maceram bitti. Herkese emeklerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Belki yeni bir kulaklık alırım şöyle pahalı olanlarından ama biraz dinlenmek lazım :love:

Kulaklığı Ptt'ye teslim etmeden önce gittim vatanbilgisayara, bir Creative MA-350 aldım ve mutluyum :love: (şimdi senin kulaklar lens mi diyebilirsiniz ama FXZ-200'ün basları kesinlikle daha azdı yahu 2 kat fazla bildiğiniz)

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    482
    Çoklu driver olduğundan problem olması muhtemel.

Bunun yanında önce sağ/solu değiştirmenizi, başka player'da denemenizi, bi arkadaşınıza denetmenizi ve başka uçlarla denemenizi tavsiye ederim.

Bunlardan sonra halen sıkıntı varsa problem olabilir. Aldığınız yerle iletişime geçin derim.

Collapse Signature Expand Signature
  3. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Ayni kulaklik bende de var ama hic oyle bir sorun yasamadim. Eger media calar degistirip ondada aynisini yapiyorsa sorun kulaklikta. Bir kere bende ath cks90 pro vardi aynen oyleydi geri iade ettim. Bunun coklu driver ile bir alakasi yok bu bariz bir sorun. Veya halk dilinde kisaca bozuk. Hic zaman kaybetmeden geri iaede edin bence. Bu kullandikca duzelecek bir sey degil.

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    482
    Çoklu driver olursa, bas veya tiz gibi konular eksik olabiliyor. Tek sürücüde bozukluk daha ilginç şekillerde karşımıza çıkıyor genelde.

5. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Aldigim adama simdiden yazdim. Amazondan bir sirketten aldigim icin sorun cikaracaklarini sanmiyorum. Ama sag-sol degistirince gene sol fazla basiyor gibime geliyor, kulaklarimi degistiresim geldi. Eve vardigimda degisik tipleri takacagim bakalim ne olacak... Belki hava boslugu kaliyordur.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    482
    Sağ, sol değiştirince yine sol fazlaysa kulaklık ve kulağınızla ilgili ergonomik birşey olabilir. Uçları denemeniz iyi olabilir.

7. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Yok, kararım kesin. Kendimi kandirmamin lüzumu yok. Soldan bildiginiz fazla bass geliyor. Ama ilk aldigimda bu kadar bass yoktu. Cidden son seste kulagim hissediyor artik, sanki sol taraf artmis sag taraf normal gibi. Bu gece sag tarafi burn-in e birakacagim. Bu kadar bekledim kulaklik icin. Yaziklar olsun. Sacmaligin daniskasi.

8. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    645
    Sağ kulak kanalınızda bir sıradışılık varsa uçlar tam oturmuyor olabilir. Köpük uç kullanmayı deneyin. Belki sağ tarafın duyma sıkıntısı vardır.

9. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Oturmama işini denemek kolay, kulaklıkları ters takın (solu sağa gibi) eğer kulak kanalınızdan ise aynı kulağınıza yine az bas gelecetir...

10. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2

Oturmama veya kulaktan degil gibi, bu sefer de sağ fazla basıyor. Geri göndermeyi hiç istemiyorum ama bakalım... Bir arkadasima da denetip bitireceğim bu macerayı...

11. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2

Merhaba. Bu gün arkadaşıma denettim ve hiç bir sorunun olmadığını, hatta sağ tarafın ona daha baskın geldiğini söyledi (ben de sol) ve bunu ona sol taraf basıyor demeden önce söyledi. Yani tamamen test temizdi benim içimi rahatlatmak için söylemiş olamaz ;D

Şu an cidden çok kararsızım. Bana japonyaya göndermem 100 tl'ye patlayacak. Vergiler ve geri gönderme bedeli* ancak amazondaki adam yarısını vermektense(normalde kullanılmış ürünlerde şartı bu) bana tamamen ödeme yapacağını söyledi. Ama şu an çoooooook kararsızım, yardım edin cidden. Türkiyeden değişik kulaklık uçları bulabileceğim bir yer var mıdır?

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    482
    Japonyaya göndermeniz neden 100TLye patlıyor?

Türkiyede yaşamıyor musunuz?

13. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    70 tl gümrük vergisi vermiştik, 30-40 ta japonyaya gönderme tutuyor :embarrassed

14. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Sinmiyor da sorunun benim kulağımda olduğu da bariz... Ne yapsam bilemedim. bir de 100 lira havaya gidecek... takıntıya dönüşeceğini hissedebiliyorum ama şu an daha az takıntılıyım alışıcam artık ne diyim :b

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    482
    Belki bu sefer takılmayabilir. Ayrıca 10-15 lira civarı tutar kutusu çok büyük değilse.

Direk iade edemiyor musunuz?

16. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Yok bana 100 tl patlaması derken yani eğer geri verirsem 100 tl uçmuş olacak o anlamda. Geri gönderirken zaten gümrük yok amazon sağolsun :angel: Yani adam 70 tl gümrük vergisini tabii ki karşılamıyor, o Türkiye'de kinin problemi diyor haklı olarak.

17. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Dinledim ancak zaten problem olduğunu biliyorum, http://www.audionotch.com/app/tune/ buradan frekans dinliyorum ve 20-80 arası bariz olarak sol tarafta :uzgun

18. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Hayır ödenmiyor, benim demek istedigim gumruk vergisini geri alamayacagim. Bu arada adam bana geri yollama kargo parasini da odemeyi onerdi. Yarin karar verip aileme de soyleyip bir karara varacagim artik. Dolar da yukseldi zaten bizim aldigimiz fiyattan daha iyi oldu ::)

Yine de kulakliklari sevdim... Hic geri gondermek istemiyorum ama sol kulagim cikarinca bir tuhaf oluyor...

19. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Yanlışım varsa düzeltin lütfen erbablar, dinlediğim 3-4 kulaklıkta aynı sorun var o zaman, bence o sorun değil stereodan kaynaklı yani kayttan. Mesala Hd429'da sağ taraf bas ağırlıklı sol normal. Kulaçiçi de aynı şekilde biri birşeyi yükleniyor diğeri diğerini önemli olan ikisini taktığınız da ses kafanızın tam ortasında anormal olmayan bir şekilde buluşuyor mu?

Bir de kaynağı mono yapın bir de öyle deneyin öyle eşit tepki vermesi lazım.

20. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Dostum yardımın için sağol ama bu artık stereo ses probleminden geçti... Saf ton yaratıp verdiğimde sol taraf kulağımı doldururken, sağ tarafta bilgisayarın fanını duyuyorum. Mono deniyeceğim bir de ne biliyim belki çözülür gerçi mono olup çözülse bile tam çözüm değil ama ;D

Bunu aslında tam olarak çözmenin tek yolu güzel bir mikrofon koyup bass ses verip dB'lerini ölçmek ama ben nerden bulayım :sad