JVC Ha-Fxt 90 İzlenimlerim

'Jvc' forumunda sulobas tarafından 11 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. sulobas

sulobas
    Expand Collapse
    Guest

Öncelikle herkese merhabalar,

Bu gün elime ulaşmış olan JVC Ha-Fxt 90 Limited editon kulaklığımdan ilk izlenimlerimi aktarmak istedim. Kullandığım kaynak Nokia 520 cep telefonu, yani büyük ihtimal, iyi bir kaynakla, anlattıklarımdan biraz daha iyi olacaktır.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, kulaklığın ses karakteri aradığım ses karakterine çok yakın o yüzden çok sevdiğimi belirtmek isterim. Genel olarak ses nasıl derseniz, biraz bası(orta-bas) fazla olarak dengeli, hacimli ve geniş sahneli (ieme göre) diyebilirim. Tek tek bahsedecek olursam;

Bass: Kesinlikle önceden sahip olduğum Brainwavz b2 ve Fischer Audio tandem'den miktar olarak, derinlik olarak daha iyi, kalite olarak ise biraz b2 ile aynı geldi diyebilirim, belki miktar olarak daha fazla olduğu için biraz daha kaliteli geliyor olabilir. Ama orta baslarda ki fazlalığı keşke derin baslarda olsaydı. B2 kadar olmasada tok diyebilirim. Ama bir armatür kadar değil davula vurulduğu zaman arkasından yumuşak bir hava geliyor, umarım anlatabilmişimdir.

Mid: Ne ileri ne geri lineer geldi bana, brainwavz b2'deki gibi özellikle kadın veya erkek vokallerde iyi diyebileceğim kendini öne çıkaran bir yapısı yok. Sadece akustik gitar seslerinde sanki ayrı bir güzelliği var gibi geldi.

Tiz: Tizler tam istediğim miktarda diyebilirim. B2'deki sivrilikten eser yok midler gibi tam ayarında. Uzaması yeterli geldi bana göre. Üst frekanslara karşı bir hassasiyetim olmadığından pek fazla bir şey söyleyemeyeceğim.

Enstrüman ayrımı gayet güzel fakat, brainwavz b2 kadar temiz değil sesler. Ayrıca,bas frekanslarıni hafif fazlalığı yüzünden olsa gerek, ses hacimli geliyor, önceden de belirttiğim gibi sahne olarak fena değil.

Bunların yanında eklemek gerekirse; kulaklık kesinlikle çok rahat, büyük gibi gözüktüğüne aldanmayın çok güzel oturuyor kulağa. Malzeme kalitesi bana göre iyi.

Kısacası izlenimlerimi aktarmak istedim umarım bu kulaklığı düşünenler için yararlı olur. İyi forumlar.

2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Biraz daha geliştirirseniz daha iyi olacak. Bir izlenim edinmek zor bu şekilde. :) Pek bir olgu yaratmıyor kafada.

Collapse Signature Expand Signature
  3. sulobas

sulobas
    Expand Collapse
    Guest

Doğrudur hocam, henüz yeni yeni orta seviyelere girdiğim için pek fazla tecrübem yok açıkcası. Alt seviyede çok kulaklık denedim fakat ortaya yeni girebildim ki bazı kişilere göre belki bu hala başlangıç seviyesidir. Kaynak eksikliği ve tecrübe eksikliği nedeniyle sadece ilk dikkatimi çeken şeyleri yazabiliyorum henüz, ileride daha iyi olur umarım. :)

4. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Tabii ki daha iyi olur :) Hatta bir süre sonra incelemeyi güncellemenizde fayda var.

Collapse Signature Expand Signature
  5. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Hiç bilgi olmamasından iyidir. Şöyle bir kaç tane de resim falan koyarsanız görsel olarak da çeker insanı, göze daha çok hitap eder. Elinize sağlık bu arada , farklı bir kaynakla deneyip, Ateş hocamın dediği gibi incelemeyi güncellerseniz çok yararlı olur :eek:k

6. sulobas

sulobas
    Expand Collapse
    Guest

Teşekkürler önerileriniz için. Elimde maalesef güzel fotoğraf çekebileceğim bir ekipman yok, o yüzden koyamıyorum.

7. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Çekmeseniz de internetten bir kaç tane detaylı resim alıp koyun, en azından neyin incelemesini okuduğunu görebilir insanlar :eek:k

8. queS

queS
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hayırlı olsun öncelikle.
    B2 ile çok güzel kıyaslamışsınız kulaklığı ancak FA Tandem için ne söyleyebilirsiniz. Tandem'i ilanınızda B2'nin daha basslısı olarak tanımlamıştınız, FXT90'a göre nasıl kalıyordu peki?

9. sulobas

sulobas
    Expand Collapse
    Guest

Teşekkür ederim, tandem de dengeli bir kulaklık bana göre bir frekansın diğerini örttüğünü duymadım hiç, ama sesi daha sıcak ve kalın diyebilirim, bass kalitesi güzel ancak miktar olarak fxt 90'dan geride bana göre.