JVC Ha-s160 İnceleme

'Jvc' forumunda Mair tarafından 22 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Eskiden

Collapse Signature Expand Signature
    #1 Mair, 22 Ekim 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Mart 2016
  2. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    JVC'nin hiç bir ürünü beni hayal kırıklığına uğratmadı. Hiç bir kulaklığında sibilance, rahatsızlık vs. gibi anormal sorunlar yaşamadım. Gerçekten denediğim tüm kulaklıkları f/p ürünüydü resmen.

3. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    İnceleme icin teşekkurler oncelikle:)
    150 modelinden kullandim gecen sene, şans eseri Saturn'de dinleyip bayilmiştim. Yurtdişindan temin etmiştik sonra. Bu modeli de dinledim fakat 150 modeli daha dengeli, veremeyecegi basslari vermeye calişmiyor. Ve hic beklemedigim tiz ve mid sunumu var kulaklikta. Colorfly ile birlikte oldukca keyif almiştim.

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

4. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Ellerine sağlık Mahir :)

Bir hususu merak ettim, sürülmesinde bir problem var mı? Zira hassasiyet ve ohm değerleri bir problem olmadığına dair işaret.

5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    Mahir eline sağlık.

Ben önceki kullanmış olduğun JVC'ye göre sesi nasıl onu merak ediyorum.Özellikle basları onun kadar şaşırtıcı mı?

6. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Sağol Yağız. Bir buluşmada kıyaslayalım. Ancak bu dediğin bile 150 ve 160'ın f/p olarak başarısını gösteriyor.

Teşekkürler Ateş. Sürülmede herhangi bir sıkıntı yok düşündüğün gibi. Hatta gariptir ki Clip+ vs Musiland 01 denemesinde amfinin kattığı pek bir şey duymadım. Hatta bilakis götürüyor. Clip+'ta daha dibinizde ses.
    O başkandır Fatih karşılaştırma :c Şakası bir yana, hayır. O kulaklık, incelememde "içine subwoofer kaçmış" olarak bahsetiğim kulaklıktı. Ancak bu durum bir parçada içimde beliren kafa sallama dürtüsüne engel olmadı :)

7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    O kulaklığın baslarını ciddi anlamda beğenmiştim.Daha doğrusu fiyatı performansına göre şaka gibiydi.Pedleri kulağın üstünde değilde içine alan yapıda olsa düşünmez alırdım.Bence 100 tl altı kafaüstü için tek geçilecek kulaklıktır.(HS500 müydü?Yanlışsam düzelt lütfen.)

Bu ise ondan daha da taşınabilir göründüğü kadarıyla.

8. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    O sana geleninin adı ha-s500, buysa ha-s160. Ayrıca bilgin olsun, ona farklı pedler de uyuyor ve bunlara tüm kulağını saracaklar da dahil ;)
    Aslında daha taşınabilir değil :) Evet daha hafif. Ama s500 kendi içine katlanıp az iri bir armut kadar olabiliyordu :D Ancak bu taviz vermiyor.

9. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    12
    Eline sağlık hocam. :eek:k Demek bu jvc hep f/p kulaklıklar yapıyor, çok güzel. Sitesine baktım şimdi de birçok model var ve fiyatları uçuk değil.

10. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,535
    Eline sağlık Mahir abi...

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    562
    Eline sağlık Mair, güle güle kullan.

20$ olmasına rağmen Beats kadar sesi vardır belki de :evl

12. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,065
    Hayırlı olsun.Eline sağlık.
    Fiyat-performans oranıyla anlaşılan epeyce bir albenili kulaklık .
    "Nereden başlasam? " diyenler için tavsiye sırasında başta yer alması gerekir , denilebilirmi?

13. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    s150 denemiştim bende hatta yurtdışı siparişi vermiştim hatta ama ben hiç sahip olamadan başka bir arkadaş kaptı :evl Saturn'de denerken şaka mısın sen diye bir fiyatına bir kulaklığa bakıp durduk.

Beats'lerin Solo HD serisinden daha iyi ve studiolardan daha temiz sesi olduğunu çok rahat söylerim. Belki (o da belki) pro modelleriyle kapışamaz sadece :evl

Eline sağlık Mahir abi, sayende bir sürü f/p kulaklığı incelemesi oluyor forumda :)

14. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Teşekkür ederim ağabey. Bence tam bir başlangıç veya üst seviyelerden gelmişler için dinlenme kulaklığı :coolsmiley: Dendiği gibi, şaka mısın sen? diye sordurtacak birşey. Yine jvc :) s500 de aynı soruyu sordurturdu ;) Definition Fatih'e yollamıştım, benzer fikirleri olmuştu.

Sağol Hasan, hep dt1350 hep Amperior nereye kadar? İnsan ferrarisini satmalı bazen ;)
    Beats konusunda katılıyorum :) Ama şu kesin ki o fiyata bu performans yok artık! dedirtiyor.

Teşekkürler Baran.

Eyvallah Saffetciğim, bizim de olayımız bu galiba; f/p'ci adam :evil Hatta yakında iki tane daha forumda adı bile geçmeyen (birinin markası dahi yok forumda) iem gelecek. Tabii ki f/p :)

Teşekkürler Tayfun kardeşim. Jvc konusuna katılıyorum. XXX modelleri dışında bence gayet iyiler. Dediğin gibi birçok modelleri var ve en iyisi incelemelere bakmak yinede.