JVC HA SZ 1000 Kulaklık için amfi tavsiyesi

'Amfi' forumunda Lian tarafından 26 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Amfi konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

Kulaklığı %90 film izlemek için kullanan biriyim. Ama kulaklık tercih ederken film kulaklıkları bana inandırıcı gelmediği için genelde müzik kulaklıkları içinden tercihte bulunurum.

Bir önceki kulaklığım Aiaiai Tma-1 di onu satıp yeni JVC ha sz1000 kulaklık aldım. Aiaiai ye göre çok daha iyi bir kulaklık tüm tonlar çok daha iyi ve sahnesi daha geniş, sinema havasını çok daha iyi veriyor. Ama amfi olarak Fiio e6 kullanıyorum. Cihaz sanki daha fazlasını verebilecekmiş gibi geliyor. Kısık seslerde de daha güçlü ve derin baslar istiyorum.

Kulaklığın değerleri :
    Max. Input Capability1500mW(IEC)
    16 ohm

Amfiyi bağlayacağım Egreat M34A nın çıkışları
    Audio outputs
    • Stereo Analog Audio
    • S/PDIF Optical Digital Audio

Amfinin illa taşınır olması gerekmiyor ama bilgisayara da bağlamayacağım 200 tl nin üstü bütçe ayırmakta istemiyorum. Yurt dışı ürün önerilerine açığım. Teşekkürler.

#1 Lian, 26 Şubat 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Şubat 2015
  2. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Smsl i biraz araştırdım head fi de pek tutulmadığını gördüm. Benzer fiyara fiio e12 de yüksek güç veriyor + bass ayarları var + taşınabilir. Kulaklığım 16 ohm olduğu için smsl in extra gücü işime yaramaz, fiio e12 daha uygun olur gibi geliyor. Ama arada kaldığım Fiio e 12 nin ikinci eline 200 tl civarı verip almaya değer mi? yada fiio e11k mı alsam. Onuda alırım fiio e6 ile arasında fazla bir bass ve ses farkı olmazsa 130 tl civarı boşa gidecek. Ne yapsam bilemedim.

2 kişi bunu beğendi.
  3. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Fioo e9 veya cc bh2 amfi rahatlıkla istediğini verir.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Şubat 2015 ---
    Fiio e12 en iyi taşınabilir amfilerden paran boşa gitmez. Ama şarj olayı ve çok iyi bir ses dersen cc bh2. Şarjı bir hafta gidiyor harika bir amfi küçük ama çok güçlü.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Dediğiniz cc bh2 amfi de dikkatimi çekti, benim için şarj süresi hiç önemli değil hep evde kullanıyorum. 2 üründe var cc bh2: 180 tl fiio e12: 200 tl bu durumda sizce hangisi daha mantıklı.

5. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Şarj sorun değilse tabiki e12 çok iyi bir amfi. Helede güçlü bas istiyorsan

2 kişi bunu beğendi.
  6. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Ben smsl yi kullandım ama hiç beğenmedim. İllede dac olsun istiyorsan e9 u öneririm. E17 de fena değil ama bence e12 daha güzel. Bence dac olayının bir espirisi yok gereksiz bile sayılabilir. Ses kartı olmayan bilgisayar larda beşki faydasını görebilirsin ama onun dışında seste olumlu bir fark
    Ben göremedim. Ama e9 bütün kafaüstü kulaklıkları besler eğer taşıma derdin yoksa e9 ama pratik ve taşınabilir ve güçlü diyorsan e12. Karar senin
    E11 de güzel ama daha çok kulakiçi kulaklık için. Kafaüstünde pek doyurmuyor.

4 kişi bunu beğendi.
  7. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Bu dac larda sadece usb ile ses girişi oluyor sanırım ben zaten usb ile bağlayamam. Benim film oynatan cihazın sadece bu iki çıkışı var
    • Stereo Analog Audio
    • S/PDIF Optical Digital Audio
    Yanlış mı düşünüyorum?

8. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Seste bas değilde vokaller ön planda olsun ve şarkı sözleri seçilebilsin ve hatta bende beraber söyleyeyim diyorsan cc bh2 derim. Detay beslemesi güzel bir amfi. Ritim ve güçte var ama fio e12 kadar çok güçlü bas önceliği yok
    Doğru düşünüyorsun ama e9 da onları bağlayabilirsin
    Yani kısacası çok yönlü zengin bir kullanım alanı masaüstü amfi istiyorsan e9 derim güçlü bass ve taşınabilir diyorsan e12 ve cc bh2 derim. Onun dışındakiler inecelemelerde mesala arrow 12 falan överler 450 tl falan fiyatıda vardım hatta bende inandım aldım ama inan 180 tl lik cc bh2 ondan 100 kat daha iyi. İncelemeler herzaman gerçeği yansıtmıyor. Eğer öyle olsaydı kimse hayal kırıklığı yaşamazdı.

#8 DASM, 26 Şubat 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Şubat 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  9. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    256
    Teknik değerlerine bakarsak kulaklığınızın amfi ihtiyacı bulunmuyor ama dinlemeden bişey söylemek zor tabi. Kısık seste derin güçlü bas duymak istiyorum demişsiniz ama yüksek ohm ve düşük hassasiyette amfi ile bunu sağlayabilirsiniz. Diğer türlü amfiler genelde sahneye ve enstürman ayrımına katkı sağlar. Kısık seste derin güçlü bas istiyosanız amfi almak yerine elinizdeki kulaklığı satıp daha bas ağırlıklı bişeyler alabilirsiniz ki bence çok daha mantıklı

4 kişi bunu beğendi.
  10. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Aslında bu kulaklık headfi bassclub bölümünde sz2000 ve fostex th 900 den sonra en iyi 3. bass kulaklığı seçildiği için tercih ettim. Fiio e6 yı bile takınca herşey ikiye katlanıyor. Bass iki kattan bile fazla artıyor . Cihaz verdikçe ver diyor. Beni arada bırakanda bu. Madem böyle güçlü bir kulaklık aldık acaba e6 ile gücünü törpülüyormuyum yoksa zaten sınırlar bumu. Sizin gibi teknik olarakta anlamıyorum. Heralde en iyisi ya deneme için bi amfi bulmak yada alıp en kötü tekrardan satmak. Teşekkürler

11. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Dostum e6 tam doyurmaz. Sen kanatkarsın anlaşılan :) e6 bile mutlu ettiyse. e12 ile bir dene veya e9 ile bak o zaman gör. Ben pioneer hdj 2000 de bile bu amfilerle dinledim gayet güzeldi kaldıki sendeki kulaklığın ohm değeri çok küçük daha çok verim alırsın. E6 daha çok kulakiçi için.

#11 DASM, 26 Şubat 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Şubat 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  12. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @DASM
    Ticari faaliyetlerinizi burada yapmayın lütfen. Ayrıca ohm değerinin düşük olması verimli olması anlamına gelmez onu da ekleyeyim.

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  13. DASM

DASM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Ok. Pardon