Kask için kulaklık

'Kulaklık Genel' forumunda dragstarr tarafından 27 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. dragstarr

dragstarr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Merhaba arkadaşlar. Uzun yıllardır motosiklet sürücüsüyüm ve aynı zamanda bir motosiklet klubünün başkanlığını yapıyorum. Bazen yalnız bazende kluple birlikte geziler düzenliyoruz. İnsanın uzun yolda canı sıkılıyor ve en azından müzik dinlemek istiyorum fakat kaskın içinde in-ear bir süre sonra kulaklarımı acıtıyor onun için kaskımın içindeki kulaklık bölmelerine kaliteli terminaller arıyorum. Tahmini 30mm-40mm arası uyar diye düşünüyorum. Sizin bildiğiniz kaliteli ses veren uygun fiyatlı bir takım terminali nereden bulabilirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    600
  3. dragstarr

dragstarr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    hocam bir kaç arkadaşta intercom var fakat ses seviyeleri yetersiz bana göre ben fiio x1 dap la kullanmayı düşünüyorum

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178
    IEM normalde de acıtıyor mu? Yoksa kask mı bastırıyor? Eğer öyleyse dışarıya çok çıkmayan bir IEM deneyin bence. Ben küçük ve ucuz Panasonic'lerle 4 saat yol yapmıştım, sorunsuz. Üstelik rüzgar sesini yok etmesi de cabası. Zaten kulaklık takmasam kulak tıpası kullanacağım... İyi değil uzun süre rüzgar sesine maruz kalmak.

5. dragstarr

dragstarr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    hocam kaskı takarken hem kulagımdan çıkıyor tam oturmuyor hemde kask biraz baskı uyguladığı için sorun oluyor onun için en iyisi kaska monte etmek. kullandığım kask MT Revenge 120 km gibi hızlarda rüzgar sesi almıyor.

6. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178
    Rüzgar sesi almayan kaskım olmadı hiç. Şimdi Arai RXQ kullanıyorum. Özellikle 120km üzeri bayağı gürültülü. Gerçi kafa, kulak ve boyun yapısına göre de değişiyormuş. Motosiklette ön cam da olmayınca...

8. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,405
    Trafikte kulak içi kulaklık kullanılır mı yahu? Ya arabaların sesini ya da hayatınıızı kurtaracak bir korna sesini duyamazsanız ne olacak? Haydi size ne olacağını siz seçtiniz de, karşı taraf katil oldu yok yere. Ömür boyu düşünecek "Benim hatam var mıydı? Daha önce frene basamaz mıydım? Hızlı mı gidiyordum?", "Motorcunun anası, çocuğu n'olmuştur? Rabbim beni affet..." .

Ben yaya yürürken bile dış sesleri hiç duymadan müzik dinleyenlere kızıyorum vallahi. Daha geçen gün kulaklıklı bir kız, kavşakta ona kırmızı yanarken kendini önümüze attı; önce vaktinde durabilecek miyiz diye, sonra arkamızdaki bize çarpmadan durabilecek mi diye korktuk. Ama o hiç korkmadı, "n'oluyo ya" der gibisinden şöyle bir baktı, kırmızıda yürümeye devam etti.. Arabanın sesini, korna sesini, fren sesini, hiç birini duymadığı çok belliydi..

6 kişi bunu beğendi.
  9. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Motorun bir gurultusu oluyor onu kesecek bir ses seviyesinde dinledigimde korna seslerini duyabiliyorum .Uzun yolda dinliyorum genelde cunku o ses 1-2 saat sonra rahatsiz ediyor .Sehir icindeyse cok kullanmiyorum, takarsamda tek tarafli takarim ama ozellikle is cikis saatleriyse kulaklik takmiyorum kimin ne yapacagi belli olmuyor .
    istanbul trafiginde kesinlikle herseyi duymak gerek cunku sinyal kolunun yerini bilmeyen suruculer var adam onu tesbihi asmak icin yapmislar saniyor . Diger taraftan 70 le akan trafige 120 yle girip serit degistirirken sinyal vermiyorlar beni gormuyorlar diyen motorcular da var . Herkes butun isini birakti zaten seni bekliyor. Bence saat 17.00 19.00 arasi Istanbulda motor kullanabiliyorsaniz gidin moto gpye basvurun tehlike ayni . :D

#9 Hanamichi, 28 Ekim 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Ekim 2016
    10 kişi bunu beğendi.
  10. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Hocam güneş gözlüğü gibi düşünün müzik dinlemeyi motorla eğer tabi in-ear ve çok yüksek dinlemiyorsa müzik, sıfıra indiremezsiniz zaten sesi, başarsanız da sonucu işitme kaybı olur, kim neden böyle bir salaklık yapsın. Sonuçta güneş gözlüğü takınca kör olmuyoruz, filtre ediyoruz. Ayrıca şehir içi kullanımlarda ben de karşıyım müzik falan dinlenmesine tabii ki, çok çok daha dikkatli olunması gerekiyor nerden ne çıkacağı hiç belli olmuyor. Uzun yollarda hafiften kulaklara serinlik için olabilir bence.

11. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Ben shure 535 kullaniyordum kaska sokmak biraz maharet isterdi ama makul sesle cevreyide az biraz duyarak cok keyifli tek zarari gaz sarkilari dinlendigi icin hizin otomotik olarak yuzde 30 artmasi yol bos olunca

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178
    Korna ve motor sesini duymamak mümkün değil yahu. Eğer duyulmayacak şekilde açıksa ses, zaten bir süre sonra duyma duyusu da kalmayacaktır. Fırtınalar esiyor benim kaskın içinde otoyolda giderken. Kulak tıpası şart. Uzun yolda IEM daha iyi bir alternatif. Tıpa kadar etkili olmasa da en azından asıl kulağa zararlı olan rüzgarın etkisi gidiyor, bir yandan da etrafi seyreyleyerekten ilerlerken favori fon müziğiniz çalıyor. Şehir içi zaten tak çıkar üşenirim ben. Ama otoyola çıkacaksam kulak tıpası kullanırım mutlaka.

4 kişi bunu beğendi.
  13. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Kaskin icinden iem kullanilabilecegini dusunmemistim hic. Aydinlanma yasadim :D

Antalya falan gibi memleketlerde keyiflide istanbul trafigine can mal hic bir sey emanet edilmez.. sabir testi gibi masallah sehir..

2 kişi bunu beğendi.
  14. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Ben ya tıkaç ya da sennheiser cx300 kılıklı IEM dinliyorum, düşük profil olduğundan neredeyse hiç rahatsız etmiyor. Kaskı takarken kayışlarından dışarı çekerek takarsanız daha zor düşer kulağınızdan.

15. Pyro

Pyro
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    istanbul trafiği gibi magandalığın gurur vesikası sayıldığı, saygının sevginin yanından geçmemiş bir uygarlık için dışarda olan bitenin farkında olucak düzeyde müzik dinleyin. dünyayla bağınızı koparmayın :>

16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178