Korona virüsü

'Konu Dışı' forumunda zxc tarafından 16 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    abi benden mutlu olmaya hakkın yok diyerek herkesi evliliğe teşvik ediyoruz :)

Collapse Signature Expand Signature
    Mikrobiyolog bunu beğendi.
  2. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,421
    Kardeşten öte sevdiğim, yaklaşık 10 yıldır kader ortaklığı yaptığımız bir dostumun babasını, bu illet hastalık sebebiyle hakka uğurladık bugün. 40'ından sonra iman lezzetini tatmış, o günden itibaren herkesle Allah'ın rızasını kazanmak niyetiyle ve aşk ile iletişim kurmuş, 3 kuruşluk emekli maaşıyla, belki kendisi ihtiyaç sahibiyken bile fakirin fukaranın, garibin gurebanın ihtiyaçlarını gücü nispetince karşılamaya çalışan, çok mübarek bir adamdı İbrahim amca. Çok muhabbetimiz olmuştu, çok nasihat ederdi. Babamı kaybettiğimi haber aldığımda nefesim kesilmişti, bugün de benzeri bir duygu yaşadım. Hele de dostumu ilk kez ağlar görünce daha da zoruma gitti. Bir kucaklaştık ki, sayamadım zamanı ama dakikalarca sürdü belki ağlaması. Bizim nesil çok iki arada bir derede yaşayan bir nesil. Sırlarımız çok, günahlarımız çok belki ama bir yandan da geleneksel anlamda geçmişle bağı olan son nesilmişiz gibime geliyor. Duygusal anlamda böylesi doluluk zamanlarımda bazı şeyleri buraya yazmak bana iyi geliyor. Çoğunu birebir tanımadığım ama iyi insanlar olduğunu zannettiğim dostlara bu vesileyle içimi döküp günah çıkarmaya çalışıyorum. Aslında sesimi duyurmak istediğim Allah ama sizi vesile tutuyorum. Dilerim affeder beni, bizi, hepimizi... En başta da İbrahim amcayı. Hastalığını öğrendikten sonra 1 hafta sürmedi vefatı. Tedaviyi de pek kabul etmemiş. Ölüme bu kadar kararlılıkla, korkusuz, hesapsız ve huzur içinde gidebilen insanlara çok imreniyorum. Yaşayamadığım çok şey var gibi hissediyorum. Veremeyecek çok hesabım var gibi de hissediyorum. Keşke dünyaya olan meylim bu kadar kuvvetli olmasaydı. Keşke geleceğe dair korkularım, güvensizliklerim bu kadar güçlü olmasaydı. Dilerim, Allah canımı almadan bu yönüm de gitgide zayıflar ve tek nefeste can vermek nasip olur.

Hepiniz Allah'a emanet...

Baran, BatmaN19, refuserQ ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,802
    Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun..

4. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,500
    Başınız sağolsun, size ve dostunuza sabır diliyorum.

Sent from my fridge using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Başınız sağ olsun, Allah rahmet eylesin...

6. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    272
    Allah rahmet eylesin , şehit sevabı alır inşallah. Sizlere de sabırlar diliyorum.