Korona virüsü

'Konu Dışı' forumunda zxc tarafından 16 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    140
    En azından sp2000'i alayım :)

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Umarım alırsın reis istersen foruma yaz bazıları yolluyor ekipmanını denemek isteyenlere

3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,834
    Sanırım arkadaşın mesajı ölümden ziyade cihaza odaklı. Mesela şahsen sp2000'i dinlemeden ölsem gözüm arkada kalmaz muhtemelen. Çünkü n'olduğunu bile bilmiyorum. Hatta bu mesajı yazmadan önce merak edip Google'da aratacak kadar bile umrumda değil, o derece. :)

Totem bunu beğendi.
  4. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Ben merak edip arattım da birşey bulamadım harbi ne olduğunu bilen varsa yazsın :)

5. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    140
    A&k sp1000'in abisi. "Benim de umrumda olmaz" ama biraz mizah katayim dedim, terminolojimizden :)

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,834
    Behey behey... $3500 gayme. Mucevhere benzeyen muzik calarlari protesto etme karari alayim en iyisi... :)

Totem bunu beğendi.
  7. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Ben denedim. İşletim sistemi laglı, TIDAL özellikle çok yavaş ve sürekli donuyor. Çok ağır ve cepte taşımak imkansız. Ses kalitesi olarak da düşük segment cihazları göre aşırı bir fark yok.
    Dışarıda kullanım için uygun değil. Evde kullanım için 3500 dolara zaten daha iyi Dac/Amp'ler alınır(Hugo 2 vs.)
    Tasarımı çok güzel. Fiyatının büyük bir kısmı tasarıma gidiyor sanırım :D
    Overpriced

refuserQ, stakanar ve Totem bunu beğendi.
  8. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Öyle bir gömmüşsün ki dinleyesi kalmamıştır

9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,834
    Tamamen arkadasin iyi niyetinden. Maksat arkadasin gozu arkada kalmasin. Yoksa birakin dunyayi, galakside boyle ses yok... belki Ahmet abinin amfilerinde anca... :D

yigitboylu ve refuserQ bunu beğendi.
  10. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    140
    Hugo2vs sp2000 yapan birinden, sp2000 hakkında muazzam detaylar işittim. Keza bu kişinin kulakları benim için ultra bir referans; dünya için de öyle.

Ama yine de iyi niyetliyim. :D bana wm1a da yeter.

11. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Koronavirüse geri dönersek... Alınan önlemler maalesef yarım yamalak ve yetersiz. Avrupa ülkelerindeki gibi sokağa çıkma yasağı ilan etmek için hala neyi bekliyorlar?
    Okullar kapatıldı, çoğu işyeri kapatıldı. AVM'ler neden hala açık ?
    65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş. Güzel ama neden sadece 65 yaş üstü ? Haberlerde görüyoruz insanlar parklarda sahillerde geziyor.
    Hemen sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi lazım. Muhtemelen bir iki hafta içinde edecekler ama çok geç olmadan derhal ilan edilmesi lazım. Her haneden sadece bir kişi gıda ve ilaç alışverişi için çıkabilmeli.

12. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Yunanis
    Yunanistanda da az önce edildi ama Türkiye 85 milyona yakın insan var şuan yasak ilan edilse çalışmak zorunda olan çok insan var onlara da çare bulmak lazım

13. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    Sokağa çıkma yasağı ilan edilmemesinin en büyük sebebi eğer uygulamaya geçerse devletin vatandaşlara fatura kira vb gibi ödemeler için para desteği yapma gerekliliğidir. Bütün dünya ihtiyaç akçesini kullanıyor. Neyse ki faturalar online olarak ödenebiliyormuş. Ben şahsen böyle birşey olduğunu ilk defa duydum ve çok rahatladım :) ekonomi bakanı açıkladı.

mattiadestro bunu beğendi.
  14. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Fatura ödense de halkın çoğunda birikmiş para yok ve fatura en küçük dertlerden biri şuan ekonomimiz tüm nüfusu 1 ay geçindiricek seviyede bile değil

15. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    242
    felaket tellallığından hiç hoşlanmam, kendim de anksiyete bozukluğu ile cebelleşen biri olduğum için kimseyi de paniğe sevk etmek asla istemem. ancak eninde sonunda sokağa çıkma yasağının gelmesi lazım, bu işin gerçekten başka yolu yok. insanlar hala kiraları ödeyebiliyorken, henüz insanların tamamı işten çıkarılmamışken getirmeleri lazım, geciktikçe işler kötüye gidecek. Ülkelerdeki vaka ve ölüm grafikleri ortada,

thng bunu beğendi.
  16. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,260
    Muhtemelen toplu yasak ilan edildiğinde, sosyal devlet olarak çalışanların maaşlarına göre devletin vermesi gereken belirli bir destek miktarı ortaya çıkıyorsa, sosyal değil de müteahhit devlet olduğumuz için "Kötü gün akçelerimizi yedik, yuttuk..Biz bunu iyisi mi vermeyelim, gelin siz ev alın.Ev alırsanız size indirim yapalım daha fazla" diye düşünmüş olabilirler :)

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ, artears, cemq ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  17. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Kesin edilcek mi ama edilirse ne kadar edilcek hepsi önemli aşı uzun süre bulunamıcak gibi hiç gelişme yaşanmadı daha

18. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    125
    Aşı 1-2 seneye ancak gelir arkadaşlar, oda en iyi durum seneryosu. Ebola aşısı çıkmadan önce hastalık çoktan kontrol altına alınmıştı. Aşı üretim süreci çok meşakkatli, şuanda aşı bulunsa bile önce faz1 faz2 faz3 bir çok test den geçmesi gerekiyor buda yıllar alıyor.

Önleminizi alın, hijyene çok dikkat edin. 1 ay sonra bu kapanmalar falan son bulursa oh virüs bitti artık rahatsız derseniz enfekte olmanız çok olası. Bu virüs 1-2 yıl daha bizimle, Türkiye'de bitse bile başka ülkelerden yine gelecektir sonuçta yıllarca sınırlar/uçuşlar kapalı kalmayacaktır.

Nasıl grip'den kaçış yok ise covid 19 dan da yok. Sokağa çıkma yasağı v.b gibi şeyler hızlı salgın yerine yavaş salgın olması için. Yine aynı sayıda insan enfekte olacak ancak herkes aynı anda hastalanıp hastaneleri kitlemeyecek tedavisini olup gidecek. Panik, endişe doğru değil, çünkü çok büyük ihtimal hepimiz bir noktada bu virüsle temasa geçeceğiz.

Şuradaki alaman amca durumu gayet iyi özetlemiş.
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3317362058298483&id=219187464782640

Karna ve CongoFather bunu beğendi.
  19. Karna

Karna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Aynen o yüzden yasak çare değil ilan edilse bile büyük ihtimal aşı yakın zamanda bulunmayacak 1 ay yasak bile tüm düzeni alt üst etmeye yeter daha kesin çözümler bulmak gerek

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,834
    Ne kolay, ne de kesin çözüm olmadığı için bir çok ülke, tüm dezavantajlarına rağmen yasağı tercih ediyorlar.

Perşembeden beri sokağa çıkma yasağı var yaşadığım şehirde. Gıda, ilaç ve belirli sebepler dışında dışarı çıkmak yasak.

NY Times'ın üç gün önceki yazısından:

“We’re looking at something that’s catastrophic on a level that we have not seen for an infectious disease since 1918,” said Jeffrey Shaman, a professor of environmental health sciences at Columbia and the leader of the research team, referring to the Spanish flu. “And it’s requiring sacrifices we haven’t seen since World War II. There are going to be enormous disruptions. There’s no easy way out.

Kongre onaylarsa kişi başı $1000, çocuk başı $500 yardım yapılacakmış herkese burada. Devam ederse yine yapılacakmış... Diğer ülkeler de benzer yardımlar açıkladılar.

#40 zxc, 23 Mart 2020
    Son düzenleme: 23 Mart 2020
    refuserQ bunu beğendi.