Kulağınıza Özel Kulakiçi Kulaklık Başlığı Yaptırın!

'Kulaklık Genel' forumunda myloo tarafından 24 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,464
    Hocam size kulak arkası BTE cihazın ucuna takılan kalıptan yapmışlar, normalde UM56 fotoğrafı gösterip bundan istiyorum diyip yapan adama da gössterseniz(UM56 lar zaten ITE cihaz boyutlarında o şekilde de tariff edebilirsiniz.) SM3 e gore yaparlardı, maalesef ülkemin teknoloji olarak bildiği tek şey iphone olduğu için şaşırmadım, tetikte olunuz.

Bu arada normalde adı ITE, BTE, CIC gibi olmasına ragmen bizim TR dekiler tam ne diyorlar bilmiyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  2. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Um56 ornek olması acisindan cok iyi gercekten, bu bilgiler de ilgisi olmayan icin bulunmaz nitelikte :eek:k

Bu arada simdi kafam takildi da, bu kaliplari arastirirken duyma engellilerin forumlarda paylasimlarindan faydalanmistim, keske gorme engelliler de burada paylasilanlardan faydalabilse, onlar icin, eminim ki, cok daha vazgecilmez bir sey ses ve muzik.

2 kişi bunu beğendi.
  3. SercaN__

SercaN__
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
  4. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    [​IMG][​IMG]

bu kalitede bir tip yaptırabileceğimiz yer bulan var mı acaba ? er4 için yeniden doğuş olabilir...

5 kişi bunu beğendi.
  5. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,464
    Abi bu kalitede uç TR de bulman çok zor. Ancak diğerlerinin yaptığı gibi işini görecek uçlar yaptırabilirsin. Şeffaf renkte filan olur, bu kadar da düzgün şekilli olmaz.

6. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Yine de elinizde tup seklinde ince uclu kulaklik varsa deneyin bence MK5 oldukca rahat olmustu.

7. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    cA'nın yaptığı uç galerisi linki vereyim :https://www.facebook.com/media/set/?set=a.224018804385615.49875.223884597732369&type=3

ben dt150 ve fx700 ü elden çıkarıp, custom art music one siparişi verip aynı anda, er4p ye custom eartip yaptıracağım. fiyat istedim. bakalım abuk birşey istemezlerse girişeceğim bu işe... gerçi custom one ile custom tip ile er4'ün aynı anda olması da ne kadar mantıklı o da ayrıca tartışılır...

#47 KaraSinek, 11 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haziran 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  8. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    Er4 için macera başladı

5 kişi bunu beğendi.
  9. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Heyecanla bekliyoruz gelişmeleri

10. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Hayırlı olsun hocam. Umarım istediğiniz verimi alırsınız :)

2 kişi bunu beğendi.
  11. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Bugün hem bir arkadaşım ile görüşmek için hemde uzun zamandır aklımda olan custom tips yapan bir yer bulurum belki diye Altıparmak caddesine gittim ( Bursa ) .

İlk uğradığım yer http://www.bursaisitme.com.tr/KulakKaliplari.aspx?sayfaid=5 , maalesef tips yapmıyorlar, fakat iem i ciem e çeviriyorlarmış :) tabii ilgili kişi bu konularda pek bilgili değil di :gulme kulak kalıbını alıp kulaklık ile birlikte Siemens e gönderiyorlar, Siemens ta kulaklığımızın sürücüsünü alıp ciem haline getiriyormuş, tabii bunları dinlerken bi gözlerim parladı:cheesy:
    Fiyatının 500 TL öğrenince de hayal kırıklığına uğradım, lakin Ckr9 a o kadar masraf yapmaya değmezdi, parası bol olan için iyi olur ama :)

Ardından 3 işitme merkezine daha uğradım ve kendimi uzaylı gibi hissettim, müzik dinlemek için dediğimde hepsinin surat ifadeleri bi garip oldu:kafa: ne ben anlatabildim ne de onlar beni anladı, hatta birinin vitrininde bildiğin custom tips vardı, işte bundan istiyorum, sadece hortumun girdiği yere benim kulaklığın nozle ı girecek dediysem de olmadı, kız ısrarla o tips in sadece işitme cihazı için olduğunu , müzik dinlemek için olmadığını söyledi, ben de pes ettim. Şu Custom Art gibi işler yapacak bir yer yok mu Bursa da yahu ?

2 kişi bunu beğendi.
  12. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    eldeki bir kulaklığı parçalayıp ciem yapmak cesaret ister. neyseki elinizdeki ckr9 dynamic drive, bunu cieme ceviremezlerdi zaten. işitme cihazları genelde armatür sürücülü oluyorlar, ba kullanan bir kulaklığı cieme çevirme macerasına girişebilirsiniz fakat sonuç büyük ihtimalle hüsran olacaktır. zira işitme cihazı satan yerler bu işi daha önce çok yaptıklarını düşünebilirler fakat hiç yapmadıklarına eminim. pratikte sürücüyü alıp slikon kalıba yerleştirmek aynı şey gibi düşünülse de çok farklı disiplinler gerektiriyor. daha önce kulaklık yapmamış denememiş birisiyle maceraya hiç gerek yok.
    @Tuncay_D
    ckr9 için düşünüyorsanız ayrıca görüşümü de belirteyim gayet rahat bir kulaklık. boşuna para harcamayın. farklı silikon tipler ile deneyin eğer rahatsızlık duyuyorsanız. ckr9 sizin için ömrünü doldururunca direk bundan ca music one dan başlayın bence.

#52 KaraSinek, 16 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Haziran 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  13. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,464
    @Tuncay_D hocam, IE8 maceramdan aldığım derslerden birisi de dinamik kulaklığa UM56 gibi bir şey yaptırmamak gerektiği oldu. Parçalayıp CIEM yapma konusunda dinamiğe yaparım demek baya uçuk bir iddia olmuş. Gerçi biz Türk firmalarından alışkınız, tencere üreticisi bize termik santral(dünyada 5-6 firma yapabiliryor) yaparım diye geliyor mesela. Halbuki dinamik IEM unique melody bile custom yapmaya cesaret edemiyordu.

4 kişi bunu beğendi.
  14. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    @KaraSinek @tsn141 , yorumlarınız için teşekkür ederim, zaten iem i ciem yaptırmak gibi bir düşüncem hiç yoktu, Ckr9 için tips yaptırabilir miyim , o da olmazsa en azından kalıp fiyatlarını öğrenirim diye çıktım yola, maalesf müzik , kulaklık , sürücüler v.s. hiç alakaları yok, sadede işitme cihazlarına kilitlenmişler, olabileceği halde farklı bir amacı kafaları basmıyor.

Ayrıca Tahsin in 3-5 mesaj üstte dediği gibi, iem i ciem yaptığını iddia eden yerde ki yetkili Kişi habire İphone ve İpod kulaklığı diye bahsediyor :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Haziran 2015, İlk mesaj zamanı 16 Haziran 2015 ---
    @KaraSinek , hocam Ckr9 da değil de benim kulaklarda sorun var, tips i yerleştirdiğimiz o çukur bölge kulağımın birinde biraz daha derin ve geniş ( sanırım ) , daha önce ki kulaklıklarımda da biraz fit problemi yaşardım fakat Ckr9 da bu daha fazla oldu, nezle nin açılı olmasından kaynaklanıyor olabilir.

15. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    bu firmalara gitmişken kulağınızın kalıbını aldırsaydınız keşke, fit sorununuzu daha iyi analiz etmenize yarayabilir. piyasa da çok fazla tip var, benim ufak bir tip kolleksiyonum var diyebilirim :) her kulaklıkla deneme yanılma ile uygun tipi buluyorum. farklı markaların değişik double flangeları sorununuza çözüm olabilir, veya spinfit deneyebilirsiniz.

bu arada ben de ufak bir bilgilendirme geçeyim, imer işitme ile custom tip yaptırma konusu yalan olmuşa benziyor. şu sayfaları ümitlendirmişti http://www.imerisitme.com.tr/page143.html ama görünen o ki sitelerini zamanında yaptırırken piyasada bu konuda ne varsa koyalım demişler... her ne kadar bu istekle gelen ilk insan olsam da kalıbımı alan firma yetkilisi ilgili idi, olacağı izlenimini bırakmıştı bende. haftasonu kalıp alınmıştı. pazartesi kulaklık ile birlikte kalıbı ustaya verdiler. ustaları ancak akrikilk olursa olur demiş, şahsen akrilik er4 ile benim istediğim konforu sağlamayacak... usta ile birebir konuşsam belki olaylar değişebilir, lakin ustanıın çalışma saatlerinde ziyaret etme şansım da yok.
    ben de er4 için masraf yapma modumu kapıyorum. direk CA music one yönelmem olası...

16. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Şimdilik kulaklık değiştirme şansım olmadığı için kalıbı sonra ya bıraktım.
    Bende farklı tip arayışındayim. Er4 dün olmamasına üzüldüm, referans olurdu en azından.