Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Cevabınız için teşekkür ederim. Kendi sitesinde satıldığını bilmiyordum. Fakat kulandığım kablonun nereden problem yarattığını buldum. Bir yerinde açılma var. (Kulağa dolanan plastik borunun başladığı yerde kablonun temas noktası) Bu kabloyu onarabilmek mümkün mü acaba? Kargoyla beraber 60 $ tutuyor çünkü kablo almaya kalkarsam.

2. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Selamlar, arkadaslar. Kullandigim Audiofly Af180 sol kasada ufak bir acilma farettim. Soket i cevirince detaylar resimdeki gibi, normalde farkedilmiyor.

Iyi bir yapistirici ile yapistirdim ama zarar vermemek icin igne ucuyla cok az yapistirici surdum. Soket tarafinda cook az bir aciklik var gorunmuyor ama hafif basinda ince bir cit sesi geliyor. Tavsiyeniz var midir? Firmaya mail attim ama daha once benzer bir sorunla geri donus olmadigi icin birsey yapmayacaklarini soylediler.

[​IMG] [​IMG]

Collapse Signature Expand Signature
    #182 zekixx, 23 Kasım 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Kasım 2016
  3. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    Head-fi'da başlıklarında konuyu gündeme getirebilirsin. Benzer sorunla geri dönüş olmadı diye birşey yapamayacaklarını belirtmek nedir? Arıza bu 100 üründe çıkmaz 1 üründe çıkar.

Ayrıca resime bakınca bir kırılma vs değil açılma söz konusu. Kırılsa haklılar diyeceğim anccak o da yok

4 kişi bunu beğendi.
  4. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Öncelikle geçmiş olsun. Audiofly firması bence yanlış bir harekette bulunmuş. Eğer kendiliğinden bir açılma olduysa bu bir üretim hatasıdır ve inceleme yapması gerekirdi. Ancak siz tutkal sürdüm dediyseniz böyle cevap vermiş de olabilirler :)

Sugru deneyebilirsiniz. Ülkemizde de satan var. Şeffaf olan da var. Geleneksel tutkalardan daha iyi bir çözüm olur sizin için.

https://sugru.com/
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Kasım 2016 ---
    Evet hepsinden önce Baran hocanın dediği gibi Head-fi de dillendirin.

4 kişi bunu beğendi.
  5. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Evet yazicam head fi forumda, epey yazistik yetkiliyle ama turkiye vs oldugu icin cidden cok ilgisizler. Bana yapistirmayi onlar onerdi, supportdan teknik birisiyle konustum yapistir hallolur dedi. Uyguk bizde adama :D.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Kasım 2016, İlk mesaj zamanı 23 Kasım 2016 ---
    Peki sizce sese etkisi olur mu bu durumun? Kulaklikta sadece armatur surucu kullanilmis, hava almasi sorun olusturmaz diye dusunuyorum ama.

6. Dirty mind

Dirty mind
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Direkt yetkili servise yollayın/ yurtiçi yurtdışı

7. Dr. Jay jay

Dr. Jay jay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    4747 eklentisini görüntüle 4748 eklentisini görüntüle 4749 eklentisini görüntüle

Arkadaşlar ilk mesajım şuan yaşadığım kulaklığın kablosunda gelen hasarla ilgili. Yaklaşık 2 yıllık kulaklık, zamanında yorumları okuyarak, fiyat performans ürünü olarak 150 dolara new york best buydan almıştım.

Ürünün eleştirilerinde malzeme kalitesi vardı hep. Bu sorunu şimdi ben de yaşıyorum. Kulaklığın sürücüsü sağlam, ses netliği ve bas konusunda doyurucu. Kenara çöp olarak koymak istemiyorum. İstanbul da kulaklık tamiri yapan üstadlarımız kimler, değişim olur mu acep :)

8. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Abi kabloyu çıkarıp, elinle kasayı sıkıştırdıktan sonra. Japon yağıştırıcısını iğne yada kürdan yardımıyla açıklığa sürebilirsin. Ancak yapıştırıcının içeri sızmayacak kadar kapattığına emin ol. Yapıştırıcı kuruduğunda iş tamamdır.

Yani adamların dönmesi lazım, yanlış olmuş biraz. Bu işlemleri senin yapman riskli. Elinde kalsa ne olacak mesela? Zamanında bu tarz sorunlarda firmalar tonla paraya satıyoruz yolda bırakmayız kafasındaydı. Şimdi çinli mühendis kardeşlerimiz zorladıkça böyle bıçak sırtı şeyler ortaya çıkıyor.

2 kişi bunu beğendi.
  9. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    Siteden @kornography Yağız ile iletişime geçebilirsiniz. Müsaitse yardımcı olabilir belki

10. Dr. Jay jay

Dr. Jay jay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Hocam iletişime geçtim donanımhaber üzerinden ama cevap alamadım olumlu veya olumsuz

11. AngelDust!

AngelDust!
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Arkadaşlar merhaba,geçtiğimiz sene arkadaşıma hediye olarak brainwavz s3 almıştım mp4nation sitesinden. Maalesef bozulmuş,sol kulaklıktan ses gelmiyormuş. Mp4nation'da garanti olayı var mıdır,daha önce tecrübe eden arkadaşlar var mı ? Yurtdışına yollayamazsak burada tamir edecek,yardımcı olacak birileri var mıdır ? Çok teşekkürler.

12. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    @AngelDust! Evet var, email atın onlar yardımcı olur yalnız sanıyorum ki 1 yılı geçmemesi gerekiyor. En garanti order numaranızı email olarak atın onlar yardımcı olsunlar..

13. bmadran

bmadran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    45
    selamlar;

kulakğımın kablosu birazcık sıyrılmış. şu an için bir sorun teşkil etmiyor ancak kesinlike zincirin zayıf halkası.
    sizce sugru ile bu sorunu çözmek mümkün ve mantıklı mı? Hiç deneyen oldu mu merak ediyorum

https://sugru.com/about

14. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    @bmadran Burada deneyen var mı bilmiyorum ama yurtdışında yapıp memnun olan insanlar mevcut. Denenebilir:)

15. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    Momentum in ear'im daha yeni ancak kedim jack kısmının dibinde kabloyu tırnaklarıyla açtı biraz. Garanti bunu yapar mi ya da yeni bir jack arayasina girmeli miyim ?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

16. bmadran

bmadran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    45
    Teşekkürler yanıt için, siparişi verdim. Bugün elime geçerse haftasonu deneyeceğim. Gelişmelerden haberdar ederim.

2 kişi bunu beğendi.
  17. kemaltahir

kemaltahir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba arkadaşlar 2 senedir ckr7 kullanıyordum çok da memnundum en son sanırım 6 ay önce farkında olmadan bastım galiba üstüne sağ kulaklık ayrıldı. Ama seste sıkıntı yoktu. 2-3 kez yapıştırdım bunu. Kullandım sıkıntı olmadı, en son arkadaş yapıştırdı japon yapıştırıcı ile. Sağ kulaklıktan ses gelmiyor şimdi.
    Bunu tamir edebilecek arkadaş olur mu, ?
    Yoksa çöpe mi gidecek?

18. FightCat

FightCat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhabalar,

Marley Exodus kulaklığım aldığımdan beri jakı tam oturtunca daha boğuk ses verme, biraz geri ekince düzelme gibi enteresen bir sıkıntıdan muzdaripti zaten ama idare ediyordum. Fakat artık geçen gün sol taraftan ses gelmeyince "ne olacaksa olsun" diyip içini açtım. Resim linktedir.

http://imgur.com/a/3hAMn

Şimdi şöyle ki, kulaklığın yapısı, sol taraftan bağlantı şeklinde. Sağ mıknatıstan gelip sıkda birleşip çıkış veriyor yani.

Bilhassa solda yuvarlak içine aldığım kısımdan işkillendim, Hiç anlamıyorum bu işlerden ama orada bir ek falan mı var diye düşündürttü, bilemedim.

Sizce bu kulaklığın tamir şansı var mıdır? Bir şey yapabilir miyim? (Götürebileceğim bir yer yok, Belçika'dayım)

Teşekkürler.

19. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Arkadaşlar, kulaklık tamiri nerde yaptırılır?
    Son iki kulaklığım da benzer şekilde bozuldu. Biri y boğumundan diğeri de jak boğumundan temassızlık yapıyor ve kulaklığın birinden ses geliyor diğerinden gelmiyor.
    Acaba kullanım şeklinden mi kaynaklanıyor?
    Mp3 çalar ve telefon pantolon veya mont un cebinde duruyor?

Biri ckr-7, diğeri de htc 10 kulaklığı?

Kendim tamir edebilir miyim ya da?

20. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Forumdan @compicat nickli Boğaç Bey ya da @kornography nickli Yağız arkadaşımızla görüşerek bilgi alabilirsiniz. Ellerinden geleni yapacaklardır.