Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. vedatsezgin

vedatsezgin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Sennheiser cx3.00 kablosunda oluşan erime ve soyulma problemi için kulaklığı geçen yıl garanti kapsamında servise gönderiyordum. Kargo ürünü kaybettiği için zararımı karşıladılar ve aynısından bir tane daha aldım. bir yıl geçmesine rağmen aynı erime soyulmaları yine yaşıyorum. Yıllarca cx300 kullanmıştım ama hiç böyle bir problem yaşamadım. cx3.00 larda böyle bir problem var. Kablo hamur gibi oldu. Değiştirtsem yine aynı sorun çıkacak. Bununla ilgili konuşulan bir şey oldu mu merak ediyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  2. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Arkadaşlar merhaba,

Kulaklığımın ses yoğunluğu hafif sağ tarafa kayıyor. Yani ses sol taraftan sağ tarafa göre daha az geliyor ya da sol taraf daha fazla. Özellikle alt frekanslarda çok daha belirgin üstlerde çok farkedilmiyor. Bunun nedeni hakkında bir fikri olan var mı? Neden olabilir?

Kulaklık Sennheiser HD650

3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,042
    Bir çok şey olabilir, sol sürücüde sorun çıkmıştır, kabloda sorun çıkmıştır (varsa alternatif bir kabloyla deneyin önce), 3.5mm jakta sorun çıkmıştır (az ihtimalde olsa).

Yine zor ihtimal ama uzun süredir toz alabileceği bir yerde kaldıysa sol sürücü ve üzerindeki filtre arasında fazla toz birikmiş olabilir vs..

Bence kablo değiştirebiliyorsanız değiştirin sorun kablodan mı anlamak için. Sorun kablodan değilse servise götürün. Kendiniz müdahale etmeseniz daha iyi olur.

Collapse Signature Expand Signature
  4. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Sürücüde ses tamamen gitmiş değil. Misal bass var ama sağ tarafa göre miktarı az. Çorap mod uygulanmıştı ama sol sürücü bir süredir açıkta duruyor. Servis nerede var Ankara'da biliyor musunuz? En azından sorun tespiti yaptırabilirim. Kablo elimde malesef başka yok.

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,042
    Ankara'da var mı bilmiyorum ancak Sennheiser'ın sayfasında servis başlığı altında sadece 2 yer var Bircom ve başka bir yer. İkisi de İstanbul.

Gerçi kendilerinden alınmayan ya da modlanmış ürüne parasıyla bile olsa bakarlar mı arayıp sorabilirsiniz.

https://sennheiser.com.tr/satis-noktalarimiz

6. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Anlaşılan kendi başımızın çaresine bakıcaz. Kulaklıktan anlayan iyi birini bulmam gerekicek Ankara'da. O da zor gibi.

7. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#307 Synchronicity, 23 Eylül 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  8. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Arkadaşın konusu ile ilgisi yok ama Philips daha önceleri kulaklık kablosundaki kırılmaları garantiye sokmuyordu müşteri memnuniyeti adına 6 aylık cihazlarının ücretsiz tamirini artık yapmakta

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    Aşağıdaki çözümleri sıra ile uygulayın.

- Her müzikte olduğundan emin olun. Bazı albümlerde (özellikle senfoni gibi) kayıtlar bazen yönlü çalabiliyor. Veya davul gerçek sahnede hafif yönlü ise, kayıtta da öyle mix edilmiş olabiliyor.

- Başka bir müzik çalar ile deneyin. Bazen kaynağın jack girişi ve kulaklığın jackı birbiri ile problem yaratabiliyor. Mümkünse kulaklığınız gibi stereo bir girişe (3 pin/2 çizgi) takın. (Telefonların çoğunda giriş 4pin/3 çizgi oluyor)

- Kulaklığı söküp, tozu, pisliği vs. temizleyin. Her iki süngeri veya çorabı da deneme amaçlı komple iptal edin.

- Kafanızda kulaklığı ters çevirin. Sol kulağınıza sağ, sağ kulağınıza sol gelsin. Eğer az ses aynı taraftan geliyorsa duymanızda sıkıntı olabilir.

- HD650 çıkarılabilir kablolu bir kulaklık. Sağ tarafın kablosunu sola, sol tarafın kablosunu sağa takın.

- Sıkıntı sadece bas ile ilgiliyse, padlerin kenarlarında hava kaçakları olabilir. HD650'de padler yine sağ sol uyumlu denenebilir.

- Başka bir HD650 kablosu ile denenebilir. Üyelerden birinden istenebilir belki.

- Farkedebilecek başka bir forum üyesi ile buluşun, bir de o denesin.

Yukarıdakilerden sonra çözüm bulamazsanız artık servis yolu görünüyor demektir. Ama HD650ler sağlam kulaklıklar, sürücü olarak kolay kolay sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  10. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Servis yolu kapalı gibi görünüyor. Bugün bana gelen mesajı aynen yazıyorum.Ankara da başka bir kablo ile deneyebileceğimiz bir arkadaş var ise buluşup deneyebiliriz ama nerden bulucam o arkadaşı o da bir mesele. :( Dediğiniz diğer yolları akşam eve geçince deneyeceğim.

Mesaj şu şekilde idi.

Sennheiser Türkiye olarak Sennheiser garanti olan bütün ürünlere destek vermekteyiz.

Sennheiser ürünleri tamir edilebilir ve tamir edilemeyen ürünler olarak ikiye ayrılmaktadır.

Belirttiğiniz model maalesef tamir edilemeyen bir üründür.

Garanti süresini devam etmesi halinde sıfır ürünle değişim olacaktır.

Bu durumda malesef yapılacak farklı bir işlem bulunmamaktadır.

Sevgiler,
    Sennheiser Türkiye

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    Kulaklık ne kadar eski bilmiyorum ama driver problemi çıkarsa, bir kanalın sesini düşürmek bir çözüm olabilir. İkinci el bozuk bir HD650 bulmak bir çözüm olabilir. Ve de Sennheiser ile (Türkiye veya yurtdışı) sadece driver temin edilmeye çalışılabilir, tamirini de siz yaparsınız.

12. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Sorun sanırım kulaklığın kablo girişinde. İlk aldığımdan beri gevşek duruyordu ve sürekli çıkmasından dolayı araya kağıt sıkıştırarak tutturuyordum. Kabloların yerlerini değiştirerek denedim düzeldi gibi geldi bana. Lakin bir kaç kere test etmek için tak çıkar yaptıktan sonra giriş kısmında bu sefer temassızlık sorunu çıktı. Sesin gelmesi için içeriye doğru yüksek baskı uygulamak gerekiyor. Bırakınca ses kayboluyor. Sesin az çıkmasıda yerine tam oturmayışından oluyordu anlaşılan.

Şuan sol tarafı tamamen kaybettim. Aramızda anlayan var mı ne yapabiliriz? Sürücüde problem görünmüyor. Kablo girişinde problem var.

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    İyi en azindan sikinti ortaya cikti.

İzgara kismini bir kasik yardimiyla cikarin. Veya hatta internetten bir arastirin komple dagitmak icin yonergeler bulabilirsiniz.

Sonrasinda problem neredeyse orayi lehimlettirebilirsiniz.

Olmazsa soketleri iptal eder, direk kablolayip kullanmaya devam edersiniz.

14. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Tekrar mesaj attım servise. Bakalım ne diyecekler. Bu konuda tecrübem olmadığı için işleri daha kötü hale getirmek istemiyorum. Geri dönüşü olmayan kötü sonuçlar çıkabilir.

15. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143

hocam kulaklıgı söktükten sonra kabloyu taktın yerdekı soket kısmı yüksek ihtimalle temas etmiyordur pimlerin geçtiği kısım yukarıya çıkmış olabilir direk kablolu durumu getireceksen lehim işlemini sana yardımcı olmak için yapabilirim ama ulaşım sıkıntısı var

16. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Aynen öyle yukarı kaçtı muhtemelen. Ulaşım problem olur. Ankara'da bir arkadaş var ise bakabiliriz ancak.

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    Eliniz yatkinsa problem cikmaz, lego gibi zaten.

18. FztMiko

FztMiko
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhabalar ,
    Elimde görselde göreceğiniz gibi oldukça yıpranmış bir Gr07 Bass bulunmakta. Ürünü tamir edip kullanabilirim , işime yarar diyen arkadaş olursa göndermek istiyorum. Kulaklığı çöp olmaktan kurtaralım :)

Düzenleme : Kulaklık sahiplendirildi :) Bir arkadaşımız sağolsun kurtaracak :)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

#318 FztMiko, 26 Eylül 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Eylül 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  19. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Beyerdynamic Custom One Pro kulaklığımın earpadleri parçalandı. Üst taraftaki bant da parçalandı. Sebebi boynumda takılı olması yürürken. Ama bu kadar zamandır o kadar kulaklık taşıdım hiç bu sorun olmamıştı. Garantiye girer mi? Yeni padler 20 Euro'ya filan patlayacak. Hardcase alıp hep orada mı taşımalıyım bu kulaklığı?

20. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Sorunu çözdüm kulaklığın hiçbir şeyi yok. :)

Servise göndersem 500 lira alırlardı kesin.

Sürücü yerinden çıkmış. Dolayısıyla giriş soketi yerinden kaymış. Pimin değdiği yay biraz üstte kaldığından temas sağlanamıyordu muhtemelen.

Yardım eden herkese teşekkür ederim. Özellikle MuttFTS arkadaşımızın fikirleri sayesinde ucuz atlattım diyebilirim. ;)

4 kişi bunu beğendi.