Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    @dulty evet denedim ses farkı var bundan eminim.

@one_m7 aslında tam anlatamamışım.normalde aynı boyutta uçlar kullanırım.böyle bir durumla karşılaşınca bir de öyle deneyeyim demiştim.

2. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Fx hiç görmedim, kulaklığın herhangi bir yerinde küçücük bir delik varsa ve bir tanesi tıkandıysa o taraftan az bas gelecektir. Ona bir bakın.

Collapse Signature Expand Signature
  3. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Edit: sanırım arkasında vent varmış. Temizlemeyi deneyin.

4. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    @dulty vent ızgara kısmı mı oluyor?eğer ki öyleyse orayı nasıl temizleyebilirim?

5. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Muhtemelen. Ama nasıl temizlersin bilmiyorum bir forumda o kısmı açılmış olarak gördüm ama zarar vermeden açılır mı bilemiyorum.

6. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    Birincisi ventilasyon deliğinin tıkanması olabilir, kontrol amacıyla ikisi de bant ile kapatın sorun devam ediyıor mu deneyin.
    İkincisi sızıntı olan bir yer olabilir bassın düzgün gelmediği tarafı kontrol edin oynayan yer var mı diye.sızıntı varsa dikkatlice yapıştırısınız.

7. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    @tsn141 ventilasyon deliği sürücünün ön tarafında bulunan delik mi?fx700 ün öntarafında 3 tane oldukça küşük delik var onlar mı oluyor bu dediğiniz acaba?

8. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    Arkasındaki hava alması için olan delikler, direk ızgara var sanırsam. Zaten kapattığınızda basın gidişinden anlşarsınız.

9. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    denedim ancak fark değişmedi.kablodan mı şüphelensem neyden şüphelensem bilemedim :/

10. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Benim daha önceki kullandığım brainwavzda Bass problemi vardı tek tarafta, nozzle yakınlarında ufacık bir delik buldum, tıkanınca düzeldi.

Silikon gibi ince bir yalıtım maddesi de vardı oradan taşan, deliğin açılmasına sebep olan

11. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    @ardacumhur sanırım bende ki problem de buna benzer. :(

yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

sanırım farkın sebebini buldum.ie8 de kontrol düğmesini kapatınca seste yoğunluk artıyordu.bunda öyle bir durum vardır diyerek;hem nozzle hem de ızgara(ventilasyon) kısımlarını kapatıp kulağıma yaklaştırıyorum.bu sefer sağdan ses daha yüksek çıkıyor.sanırım dışarı ses kaçırıyor.

ayrıca tuhaf diyeceksiniz belki ama kulaklıkların nozzle kısımlarını kapatıp ,arka kısmından biraz sömürdüm :D hava akımı nasıl diye. sol taraftan hava daha zor gelirken sağda daha kolay geliyor.aynı işlemi ızgara kısmını kapatıp, uçdan denedim yine sesin az geldiği kulaklıkta hava kolay geliyor.ya kablo girişinden ya da kasanın birleştirildiği yerden içeri hava giriyor.demek ki müzik çalarken de oradan kayıp oluyor. bunun için ne yapabilirim?

12. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    kulaklıkla hala uğraşıyorum ve sorun nedir anlayabilmiş değilim. :( kablonun kasaya girdiği kısımdan ses kaçırıyordur diyerek itinayla oraya iyi bir yapıştırıcı sürdüm.pek değişiklik olmadı gibi.geriye kaçak vericek kasanın birleşim noktası kalıyor ancak oraya nasıl müdahale ederim bilemedim. ancak hala farkı hissediyorum. :((

acaba sorun sürücülerde mi diye düşünüyorum şimdi.burn in müziklerinden sinelog olanı açıyorum başlarda bass frekansta ses %17 oranında sol da kuvvetli oluyor sonrasında midbass larda düzeliyor.tuhaftır tizlere geldiğinde sağda bir parlama hissediyorum.bu durumu cks1000 de pek yaşamıyorum.bir de müzik dinlerken solun ızgara kapattığımda o inleten,titreten bass lar sağ tarafla dengeleniyor.ancak sağın ızgarayı kapatırsam bir değişiklik yok.

kulaklığı ikinci el aldım ve kulanan 3. kişiyim. benden önce kullanan kişi bu farkı duymadığını söyledi.gelen kargo da gayet sağlamdı.yolda bir şey olmuş olamaz.acaba benden önce kullananlardan biri güçlü bir kaynaktan farklı dengede ses mi verdi?ya da kulaklık tam burn in olmadı mı?çünkü kulaklık son derece temiz kullanılmış.burn in e bıraksam çözüm olur mu?

ne yapsam bilemedim.fatura yok şirket bu konuda ne yapar bilemiyorum. kulaklığa bakabilecek sorunu anlayabilecek birine de gönderebilirim.sizce ne yapsam?bana ne önerirsiniz? :-\

13. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Sony- Mdr1-Rbt kullanıyorum. Bluetoothla açtığım zamanlarda şarkı çalmıyorken çok tiz bir 'bip' sesi geliyor ve gerçekten kulağımı tırmalıyor. Acaba kulaklık bana bir şey mi anlatmaya çalışıyor diye düşündüm. Pc de olur ya...

14. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    O ses çoğu blutut cihazda olan bağlantı bildirim sesi olmasın? Kısmanın/kapatmanın da yolu olduğunu hiç görmedim.

15. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    @prostheticwhim bağlantı sesi ayrı bu 5 saniyelik aralarla çıkan garip bir ses. Kullanımı engellemiyor şarkıyı açınca ses kesiliyor zaten, sadece bir acaba diyorum. Özelliklerinde bulamadım bunla ilgili bir şey

16. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Wireless bağlantı açıksa kapatmayı deneyebilirsiniz, bluetooth gamepadlerde sorun yaratıyordu wireless.

17. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    Kimseden yanıt gelmeyince tekrar sormak istedim.Bana ne önerirsiniz?Kime danışmalıyım sorun hakkında? :(

18. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bence fazla güç vermekle filan bozmak çok zor. İki tarafı da kapatınca benzer bir ses alıyor olmanız bozukluğun vent lerden birinin tıkalı olmasından kaynaklandığını düşündürüyor bana. Napabilirim derseniz, orası zor işte. Bence JVC ye bir mail atın durumu anlatın belki servis verebilirler.

2 kişi bunu beğendi.
  19. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    Hava bir de ızgaralardan üfürmeyi deneyin kaçak var mı diye, aklıma bası az gelen tarafta sürücünün yerinden çıkma ihtimali geldisürücü yerinden atmışsa basslar gelmeyecektir. Kaçak durumuna bakın, sürücü yerinden atmışsa kulaklığı söküp sürücüyü yerine takıp birleştirebilsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  20. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    yardımları için herkese çok teşekkür ederim. @tsn141 sizin söylediğiniz sürücü yerinden çıkması sorunu düşününce çok mantıklı geldi.kulaklığın iki ızgarayı kapatıp kulağıma yaklaştırıca bu sefer sağdan daha çok ses çıktığını duyuyorum.zarar vermeden nasıl açabilirim kulakığı ya da kime yaptırabilirim?