Kulaklık Arıza Danışma Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda tsn141 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Bu FX700'lerin ayarlarinda bi sorun olmasi kronik mi acaba ? @Solanahtarı

Collapse Signature Expand Signature
  2. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    Ultrasonic welding ise muhtemlen kanırtarak çıkarırsınız, kasayı kırabilirsiniz. Sallyıp kontrol edin oynama var mı diye.

3. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    oynatmayı denedim ama hiç olmuyor.Güç uygulayayım diyorum ama yaparsam elimde kalabilir.firmaya bir msj atsam ilgilenirler mi acaba?faturası yok ürünün bu şekilde yardımcı olurlar mı acaba?

4. birbarbarturk

birbarbarturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar, Ankara'da kulaklık kablolama yapabilecek bir yer veya şahıs önerebilir misiniz?

5. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Kulaklik nedir acaba?

6. birbarbarturk

birbarbarturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Akg K701.

7. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    @compicat ile iletisime gecerseniz yardimci olacaktir, diger turlu sanmiyorum ki bahsedilen yerlerin size kalite adina yardimi dokunabilsin.

8. birbarbarturk

birbarbarturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kendisine mesaj attım ancak artık Ankara'da yaşamıyormuş.

9. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Neden Ankara'da olmasi gerekiyor onu anlamadim ben, istekte bulundugunuzda size kargolayabilir.

10. birbarbarturk

birbarbarturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Olabilir aslında. Aklıma gelmedi. Gelmeme sebebi de bütçemin ciddi anlamda kısıtlı olmasından dolayı kargo masrafına beynimde yer vermemem sanırım.

11. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Hatırladığım kadarıyla k701 jaka kadar 4 tel geliyor; yani sadece jak değişimiyle balanced olabilecek durumda. İşini bilmeyen biri yaparsa o kabloyu mahvedebilir. Bu sebeple, benim önerim gerekirse biraz bekleyip iyi birine yaptırın.

12. birbarbarturk

birbarbarturk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öyle yapacağım sanırım.

13. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    Arkadaşlar tekrardan merhaba biraz uzun süren uğraşlar sonucunda kulaklığı servisine gönderebildim. Gelen yanıtı sizinle paylaşmak istedim.Bir de ikinci el bir ürün alırken gerçekten temiz ve faturalı olmasının önemini bir kere daha anlıyor insan.

Gelen mesaj:

Tekrar Merhaba Barış Bey,

Kulaklıktaki sorunu şöyle tarif edebilirim; kulaklığın bir tarafındaki hoparlörde mid seviyesinde bahsettiğiniz gibi hafif düşme var, buna ne neden olabilir? bizim tespitimiz; müzik içerisindeki bir peak melodide kulaklığın o tarafına yüksek watt geldiği ve ohmaj kazandığı yada kayebttiği yönünde, kullandığınız kaynağın ne olduğuda önemli.
    Satışını yapmadığımızdan sorumluluğumuz dışında bir ürün, daha önce görmediğimiz ve parçası bulunmadığından zarar vermemek adına müdahale edemiyoruz, ürün' ün detaylı incelenmesinde esas neden belli olacaktır.

Her ürün paketi içerisinde garanti belgesi olma zorunluluğu var bildiğiniz gibi ancak garanti için bu belgenin fatura bilgileri girilerek doldurulması gerek sonuçta ürünün garantisinin başlatılması bazı sistemlerde de bu bilgilerin girilerek kayıt ettirilmesi gerekir.

Yapılması gereken; faturasına ulaşmanız ancak o zaman JVC' den konu hakkında talepde bulunmak doğru olabilir, eğer ürünü bu şekilde aldıysanız ve belgeleri yok ise geri vermeniz çünkü maliyeti yaklaşık kulaklık maliyeti olacaktır zaman kayebtmeyelim hızlıca çözelim derseniz ulaşım giderleri ile daha fazla olacaktır.

Aldığınız kişi ile görüşüp belgelerin durumunu bir öğrenin sonrasında bana iletirsiniz nasıl bir yol izeleyeceğimize bakarız.

İyi çalışmalar dilerim.

Aslında ben mid frekanslarda değil de bass frekanslarda sorun yaşıyordum. Herneyse sol driverda bir sorun olduğu muhtemeldi, bulundu çok şükür. O kadar uğraştığımı bilirim. Şimdi ilk satın alanlara ulaşıp faturasını bulmalıyım, ya da iade etmeliyim. Bir ihtimal daha var parasını verip yaptırtmak ancak Jvc bu konuda ne kadar insanflı onu bilemiyorum. Çekiniyorum açıkçası.

14. DeadFoe

DeadFoe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    @brsdrgn Geçmiş olsun dostum. Aslında yurt dışındaki gibi olmalı bizdede sistem. Serial'e kayıtlı olmalı artık yıl olmuş 2015.. :(

15. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    @DeadFoe Teşekkür ederim. Şimdi fatura bilgisine ulaşmaya çalışıyorum. Kulaklığı ilk alan kişiye kadar ulaştım ve anlaşılan benden önce kullananlardan bir kişi bu probleme sebep olmuş. Ben aldığım ilk gün farkedip yazmıştım sorunu. Bayadır bununla uğraşıyorum. :(

16. gratefulfunk

gratefulfunk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    İstanbul'da kulaklık kablosu tamiri yapabilecek bir yer biliniyor mu acaba?
    HE-500; kablo kulaklığa vidalanarak bağlanıyor. Temassızlık kulaklığın sağ girişinde vidaya 2 santim kadar yakınlıkta.

17. SercaN__

SercaN__
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Hifiman rezeromun ara kablosu kaybolmuştu ne zamandır öle köşede yatıyordu.Sonra şu modu gördüm.http://www.head-fi.org/t/521712/mod-hifiman-re-zero-balanced-plug-removal-standard-plug-mod. Bende yapayım dedim ama beceremedim iki tane gold kablo diyor bende ama biri yeşil biri gold.Neyse 2 tane jack te denedim lehim falan filan ama sadece bi taraftan ses alabildim oda sanki mahalleden geçen overlokçu gibi uzaktan uzaktan geliyor.En son vsonic vs1d aldım.Ondada pek rezero tadı alamadım.Acaba umut var mı rezerom için.

18. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Jacklerın ıcıne lehım yaptıktan sonra sag-sol ve topraklamanın bırbırıne hıc temas etmemesı gerekıyor, yalıtkan bantla ıyıce ayırıp oyle kapatıyorum jackı ben, kulaklıkta problem yoksa sorun ondandır. Topraklama sınyal kablolarının etrafında sarılı teller seklınde olabılıyor o sekıldeyse onları da bıraraya toplayıp lehımlemek gereklı toprak kısmına.

19. SercaN__

SercaN__
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Sanırım bu ince işçilik için yetenek yok bende.Fiio e6 yla birlikte ara kablo olmadanda çalışıyordu.Ne hikmetse oda mefta oldu.Şarza takınca ışığı yanıyor ama normalde hiç bi hareket yok.Çok şanssızım bu kulaklık konusunda ben çooook.

20. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhabalar,

HD650 nin sol tarafında alt frekanslarda ses miktarındaki azlığın sebebi ne olabilir? Özellikle basslı müziklerde sağda bass varken solda yok gibi hissediliyor.