Kulaklık ile Trafikte Dikkat!!!

'Konu Dışı' forumunda lucabalo tarafından 5 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    re600 sağlam mı? :D

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Çok büyük geçmiş olsun. Bu işler gerçekten şakaya gelmez!!!

3. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    87
    Dışarıda kullanım için kesinlikle dış sesi kesmeyen kulaklıklar kullanın, namı diğer açık kulaklık.

4. netknight

netknight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    280
    öncelikle çok geçmiş olsun, buraya gelip bizi uyarmanız da güzel bişey. benim de geçen konuyla biraz alakasız da olsa bişey başıma geldi.

kulakta kulaklıkla otobüsten indim, iner inmez bi bayan adres sormak için bana yöneldi. kulaklığı çıkarırken bi baktım sol kulağımda double flange uç kalmış. normalde bu şekilde kaldığı durumlar oldu çoklukla ama parmağımla kulaktan çıkarabiliyordum. bu sefer parmağımı sokuyorum yok arkadaş gelmiyor, nası soktuysam kulak yoluna. hafiften rahatsız etmeye de başladı meret. neyse ben de indim metroya ordaki görevliden rica ettim "abi kalem gibi bi şey var mı, kulağımdaki şu ucu çıkarabilir misin diye". o da sağolsun kalemle çıkardı. ben de o günden sonra ucu kulaklığa bantladım ince bi şekilde, öyle kullanıyorum. böyle de inanılmaz anılarım vardır :laugh:

5. Osman

Osman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    cımbız taşı yanında cımbızla çıkartabilirsin. benimde takılı kalıyor bazen. sony nin uçlarını kullanıyorum çoğu iemlerimde kulağımdan çıkıyor kulaklık kulakçığı içeride kalıyor cımbızla çekiyorum sonra :bu

6. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Cımbızla kendi kulağına girmek tehlikeli. Denk gelse kulak zarını direk götürür aman diyim

7. Osman

Osman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    kürdan olsa hadi neyse de cımbız girmiyor kulağa iki tarafını sokunca kalıyor zaten bir yerde maksat azıcık ucundan yakalamak kulakçığı çok minik bir dikkat etmek yeterli oluyor :shh

8. netknight

netknight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    280
    @Osman ama düşünsene metroda bi arkadaşını gördün diyelim, dikkatsiz bi şekilde çıkardın kulaklığı kulaktan, hoop kaldı uç kulakta. o kadar insanın içinde cımbızı elime alıp kulağıma sokmaya baya bi çekinirdim heralde :). kullanılan uçlar değişecekse senin çözümün ideal olabilir ama ben bu uçta karar kıldığım için kestiğim bantın yarı genişliğini kullanarak yapıştırdım ucu kulaklığa.

9. Osman

Osman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    dikkat çekmez ya. nasıl kürdanla dişimizi temizlerken elimizi kapatıyoruz gözükmesin diye. cımbızlada alırken tek elle örtersin kulağını biraz hiç bişeycik olmaz. yolda metrbüste sağda solda çok çıkardım yani hiç sorun olmadı. en temizi bu bence yada elektrik bandı alıp çok ufak parça kopartıp kulağının içine doğru ittirip tıkaça yapıştırıcan öyle çekicen. :confused: gittikçe pisleşiyoruz muhahah :testere

10. Ouroboros

Ouroboros
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    154
    Uç kalması berbat birşey. vc02 kullanırken başıma gelmişti. Şimdiki kulaklığıma bunun için özellikle bakmıştım. Artık sorun yaşamıyorum :)

11. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Geçmiş olsun dostum, senin de dediğin gibi aman dikkat!

Ben de dışarıda yaya halinde müzik dinlemeyi sevmiyorum bu arada. Kontrolün kendimde olmasını tercih eden biri olarak, durum benim bu hissime çomak sokuyor. Dolayısıyla ortada müzik zevki kalmıyor benim için. Bırak işlek bir yeri, tamamen sakin bir yer olsa bile, ya biri seslendiyse, ya "duymuyor musunuz.... x'i düşürdünüz" deyip şimdi omuzuma dokunacak diye zihnimi az da olsa yoruyor.

2 kişi bunu beğendi.
  12. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Gecmisler olsun

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  13. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Bu arada gecmis olsun dileklerini ileten arkadaslara tesekkur ediyorum. Merak edenler icin soyluyorum, hic biseyim yok gayet saglikliyim :)

Tekrar soyluyorum, dikkat edin. Evde bile dikkat edin, kulaklikla muzik dinlerken dikkat edin !

3 kişi bunu beğendi.
  14. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Yorumların hepsini okumadım ama ucuz atlamışsınız. İzmir'de sahil yolu var Mithatpaşa caddesinin deniz kenarı. Karşıdan karşıya geçerken kulagında kulaklıktan gelen arabanın sesini duyamıyor tanıdıgım biri ve 1 ay yogun bakımda kalıyor. Keza bisikletle giderken de çok dikkatli olmak lazım. Öldükten sonra ah'lar vah'lar kalır geriye sadece.

2 kişi bunu beğendi.