Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Bende 1a var Huawei p10 telefon ile evde dinlenilebilir bir düzeyde ses şiddeti oluyor. Ama dışarıda denemedim. Bence dışarıda biraz üzebilir. Bir de telefon ile kulaklığın vaadettiklerini göremiyorsunuz. Tüm bunlara rağmen evde kullanım olarak beni pek de üzmedi.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Nezaketiniz için teşekkür ederim. Sony mağazaları görüyorum ara ara ilk fırsatta deneyeyim.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Çağan

Çağan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Şu an kullandığım Sony mdr xb450ap modelini öneririm.Ses kalitesi açısından fiyatının kat ve kat ötesinde bir kulaklık xb550 modeli de yeni çıkmış bir inceleyin isterseniz
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Şubat 2018, İlk mesaj zamanı 25 Şubat 2018 ---
    Sony MDR 1A 829 TL ye geçen gün sipariş verdim Türkiye de sınırlı sayıda olan bir kulaklık yurt dışı fiyat 200 euro civarında bence kaçırmayın derim.My Sony shop sitesinde mevcut ürün.

4. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Hocam tabiri caizse beş param yok şu anda, minimum 6 ay biriktirme aşamam var. Teşekkür ederim öneriniz için ama. :)

5. power-amp

power-amp
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Selamlar, 1700₺ bütçem var ve her tür müziği dinleyen biriyim. Geçmişte taşınabilir olarak Sony MDR-EX1000+Hifiman HM801 ve masaüstü olarak da Hifiman HE5+EF5 kombinasyonlarını kullandım..(Bilenler hatırlayacaktır). Şimdilerde kaliteli bir telefon yerine bütçeyi DAP+inEar için harcamaya karar verdim. Tizlerden çok hoşlanmayan biriyim ama @UmutecH 'in deyimiyle tizlerin şıkır şıkır olmasından da çok rahatsız değilim. Özellikle SONY markası üzerinden araştırmalarımı sürdürüyorum. Sizler ne tavsiye edersiniz?

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Ne yaptınız yaa!Daha gecen güne kadar tertemiz 1-A 400 liraya haftalarca ilanda kaldı.Zar zor satıldı.

2. ele bi bakaydınız ya!

#2746 DefinitioN, 25 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Şubat 2018
    6 kişi bunu beğendi.
  7. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Kesinlikle katılıyorum.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  8. Çağan

Çağan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Valla Hocam göremedim forumlarda en son çare olarak 2. el alımlara baktım,sahibinden de de vardı.Göremeyince amazon dan almayı düşündüm.Orada da zamlanış en sonunda aldım artı ama memnunum.Çok uzun zamandır takip ettiğim bir üründü.499 TL ye mediamarkt a düşmüşlüğü bile var.Bir dahakine artık forumları daha yakından takip ederim. :D

9. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,502
    Yakın zamanda ZX300 ve A35'in yeni modeli olan A45 gelecekler.

Bende hafifçe hayal kırıklığı yaratan A25 sonrası A35'i beğenmiştim. A45'in ses kalitesi A35'ten de bir miktar yukarda olacak gibi duruyor, fazladan birkaç özelliği de var (USB DAC gibi).

Kafaüstü kulaklıklar için A45'i pek tavsiye edemem, lakin Sony'ler genel olarak kulakiçi kulaklıklarla oldukça iyi iş çıkarmaktalar.

5 kişi bunu beğendi.
  10. swarfdg

swarfdg
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Evde telefon ve tabletle Spotify kullanarak metal müzik dinliyorum. Şu an kullandığım kulaklık Sennheiser Hd 2.30G. Yalnız bu kulaklık müzik dinlerken beni çevremden soyutluyor. Bu yüzden evde, sessiz ortamda kullanabileceğim, metal müzik performansı iyi olan açık yapılı bir kulaklık arıyorum. Metal müzikte ses kalitesinin en az HD 2.30'un ses kalitesi kadar iyi olmasını istiyorum. Bütçem max. 250 lira. AKG Y30'u gözüme kestirdim tavsiye eder misiniz?

11. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,537
    Zx300 sözde Ocak - Şubat gibi gelecekti; Şubat bitti hala gelemedi, gözler yollarda kaldı. Mart ya da Nisan'a ertelendi galiba.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  12. power-amp

power-amp
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Şimdilik öneri üzerine AK120 ve LZ A4 incelemelerini okuyorum. Bir yandan da yarın sony center'a uğrayıp aklımdaki DAP ve InEar örneklerini denemeye çalışacağım. Bu işin sonu yok, bir kaç yıl evvel zamansızlıktan ilgilenemeyip terk ettiğim bu hobiye tekrar dönüş yapmaya korkar oldum fiyatları görünce. Kısmet bakalım.

2 kişi bunu beğendi.
  13. SK55

SK55
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 haftadır kulak-üstü kulaklık almak için araştırma yapıyorum ancak hala karar veremedim tabiri yerindeyse boğuldum denebilir.Hem dışarda(Htc 10 telefonumla) hemde evde bilgisayarımla(ses kartı yeterli seviyede) kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum. Müzik olarak %80 house-edm-rap %20 klasik türlerini dinliyorum. Tamamen basshead olmasamda sıkı,derin kendini hissettiren basslar seviyorum dinlediğim ağırlıklı müzik türüne uygun olacak şekilde.. Tiz olarak ne çok parlak ne çok sönük ancak detay konusunda da çok üzmeyecek birşeyler arıyorum. Daha önce monster n-tune,sms audio street by 50 kulaklıkları kullandım,özellikle street by 50 severek kullandığım kulaklık olmuştu. Aklımdaki modeller şöyle.
    -Kablolu
    *audio technica ath-m50x
    * beyerdynamic custom one pro
    *beyerdynamic dt 770 pro 32 ohm
    *sennheiser hd 598cs
    *hifiman edition s

Bunların dışında da bütün önerilerinize açığım.Bütçem maks 1000tl.Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

14. Çağan

Çağan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Akg y50 de bakın bence ama saydiklarinizdan benim tercihim audio technica ath m50x

15. swarfdg

swarfdg
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Telefonda Spotify kullanarak metal müzik dinlemek için AKG Y30 uygun bir kulaklık mıdır?

16. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    426
    iBasso IT01 öneririm…
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Şubat 2018, İlk mesaj zamanı 27 Şubat 2018 ---
    Zte axon 7 kullanıcısıyım, başta müzik performansı olmak üzere çok memnunum. Hiç bir eksiği yok...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Şubat 2018 ---
    MEMT X5 öneririm.

5 kişi bunu beğendi.
  17. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,760
    Dertlere derman olmuşsun hocam :D

18. ancientbehemoth

ancientbehemoth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Lypertek Mevı olabilir gibi göründü gözüme. Aşağıda ayrıntılı incelemesi @karanehir35 tarafından yapılmış:

http://www.techno-fi.net/forum/konu/20-60-usd-arası-Çoklu-İem-İncelemeleri-alanı.12614/#post-210527
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Şubat 2018, İlk mesaj zamanı 28 Şubat 2018 ---
    Kafaüstü arıyorsanız, V-Moda Crossfade M-100 olabilir.

Collapse Signature Expand Signature
  19. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Amazon.de'de 220 euro o_O

20. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    akg k915 hakkında bilgisi olan var mı acaba bass seslerini nasıl veriyor sahnesi nasıl geniş mi??? Almayı düşünüyorum eğer kullan varsa bir kaç küçük açıklama yazarsa sevinirim.