Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Bang Olufsen Beoplay H4 nasıl bir kulaklıktır? Bas ve sahne genişliği açısından tatmin edici midir? Çok şık görünüyor gerçekten merak ettiğim bir kulaklık.

2. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    ben denedim bu kulaklığı ama hiç begenmemistim,o paraya çok daha iyi kulaklıklar alınabilir .

Volkan bunu beğendi.
  3. UmutA.

UmutA.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    H4 ü denemedim fakat Sennheiser Momentumu öneririm benzer fiyat aralığında

4. Yaxi

Yaxi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir arkadasim 100-250tl butcesi ile kulakustu kulaklik almak istiyor, mumkunse sifir olmasini istiyor. Ben pek mumkun olmadigini soyledim ama sizlere de sormak istedim. Oluru nedir, dis sesleri engellesin istiyor ama kulak ici olmayarak.

Edit:Simdi bir daha mesaj atti, dandik bir seye 100 verecegime 250 de veririm daha iyi olur dedi.

5. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060
    Koss ksc75, porta proya bakabilirsiniz ya da sennheiser px100 e indirimde bakılabilir. kulaküstü gürültü engelleme işinde ısrarcı ise benim dinlediğim ürün yok fakat beyerdynamic dtx350 öneriliyor bakılabilir.

#3025 DrWhite, 6 Ocak 2019
    Son düzenleme: 6 Ocak 2019
    Yaxi bunu beğendi.
  6. Fresh

Fresh
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Fidelio X2'yi kayda değer bir kulaklıkla değiştirmek(sitemi genel olarak yükseltmek) istiyorum. 1.5 yıldır kullanıyorum ve sıkıldım yavaş yavaş. Belki farklı bir şey dinlesem pişman olup koşa koşa döneceğim ama bu riski almaya hazırım. Sennhesier HD6xx(hd650)'in sahnesi dar geldi biraz (film, oyun amaçlıda kullandığım için kulaklıkları) o şu an satışta, kullanmadım gibi bir şey zaten hakkı ile sürebilecek bir sistem olmadığından.

Head-fi'ya baktım biraz ama onların kendi para birimleri üstünden tuzları kuru olduğundan direkt 600-650 dolarlık kulaklıkları önermişler(elear falan). Bu kadar çıkmaz benden. Bu kadar çıkmazsa da sağlam bir upgrade elde edemez miyiz acaba ?

7. voiceofthesoul

voiceofthesoul
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
  8. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Bu fiyat aralığında iyi bir tercih gibi, benim de bu civarda bi şeye ihtiyacım var, yorumlar da genel olarak iyi gibi…

9. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    357
    Hocam bu tarz bişeyler bende almak istiyorum. Ancak bu bütçe çokta hakim olduğum bir bütçe değil. Malum bu aralığa her önüne gelen kulaklık çıkarıyor. Eğer alacağınız kulaklığa karar verirseniz bana haber verebilir misiniz? Ha bide it01 i tek satmayı düşünürseniz almayı düşünebilirim:)

voiceofthesoul bunu beğendi.
  10. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Hocam kulaklığı kullanmadım ama hi res sertifikasının olması iyi bir kulaklık olduğu izlenimi vermesin size. Pioneer f/p olarak başarılı bir markadır ama.

voiceofthesoul bunu beğendi.
  11. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Ben IT01 satmıyorum, karıştırdınız sanırım.

12. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    357
    Evet karıştırmışım çok üzgünüm.

13. voiceofthesoul

voiceofthesoul
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Amazon'da yapılan yorumlar fena değil açıkçası. Kulaklığın sesinin dengeli ve detaylarda hiç fena olmadığını söylüyorlar. Amazon'da fiyat 68 dolar, burada en ucuza satan mediamarkt. Hepsiburada da ise 370 tl, bu da yurtdışı fiyatına tekabul ediyor. Ama mediamarkt'ta belli ki indirim var o nedenle alınabilir gibi görünüyor ama henüz karar veremedim.

14. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    @bahirtaha hocamla karıştırdınız sanırsam :D

15. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Evet öyle oldu Furkan hocam :D Herkes it01 e talip sadece :) İt01 gerçekten çok popüler ve güzel bir kulaklık ama alacak arkadaşlara tavsiyem uyumlu bir kaynak ile kullanılması .İT01 enstürman ayrımının gayet iyi olduğu, çok kaliteli ve güçlü basslara sahip, sahnesi geniş ,tizleri oldukça detaylı bir kulaklık. Tabii bu özelliklerin hakkıyla ortaya çıkması için iyi bir kaynak kesinlikle gerekli.

#3035 bahirtaha, 7 Ocak 2019
    Son düzenleme: 7 Ocak 2019
    TAYFUN3506 bunu beğendi.
  16. voiceofthesoul

voiceofthesoul
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_pıoneer-se-ms5t-k-kulak-üstü-kulaklık-siyah-1187269.html

Kulaklığa sepette ek olarak %25 indirim gelmiş. Şuan da fiyatı 194 TL. Bence çok uygun bir fiyat. Ben almaya karar verdim. Diğer sitelerle ve yurt dışı fiyatıyla karşılaştırdığında bu fiyat aşırı derecede iyi. Bu tip kulağı içine alan ve konforlu, ses kalitesi fena olmayan bir kulaklık Türkiye'de yok bu fiyata açıkçası, çok fazla alternatiflere baktım ama f/p açısından bundan iyisi yok sanırım şuan da bu aldığı indirimlerle.

17. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    169 TL gibi bir rakama kadar düşmüştü aynı sitede kısa bir süre. Maalesef internette fazla bir incelemesini bulamadığım için riske girmemiştim.

18. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Arkadaşlar moondrop kanas pro kullanan var mı acaba forumda? 160-180 dolar civarında tek bir dinamik sürücüye sahip ve campfire audio vega ile karşılaştıranlar bile olmuş. Çok merak ettim açıkçası :)

Synchronicity bunu beğendi.
  19. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Evet bende çok iddialı olduğunu duydum, bir de Bgvp Dm9 çok duydum benzer fiyat bandında. Tek dinamik sürücülerle güzel işler yapıyorlar gerçekten.

20. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Youtube'da yeni çıkan ibasso it01s ile karşılaştırma yapmışlar ama açıkçası hangisi hangisine ait ve böyle bir karşılaştırma sağlıklı mıdır pek anlamadım.