Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    ocharaku kaede almak istiyorum daha önce tecrübe eden oldu mu?

barocka bunu beğendi.
  2. Makify

Makify
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar internette sony mdr-xb50ap ile ilgili birçok yorum gördüm ancak pek tatmin etmedi. Bass ağırlıklı elektronik müzik seven biriyim daha önce ep 630 660 piston 2, hybrid, jaybird freedom 2 ve şu an da kz zs6 kullanıyorum (viper eq ile). Bunlar arasında bir kıyaslamada bulunursak sony ne durumdadır tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

3. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Bass istiyorsan İbasso it03 diyorum. İkinci elleri ara sıra uygun bulunabiliyor. Ben de baskafayimdir biraz baslari çok güzel ve derin veriyor. Yalnız sürmesi pek kolay değil ve empedans bakımından hassas .Bu sebeple iyi bir Dap ile kombine etmen lazım. KZ ler genelde bol baslidir fakat sıkıntı şu ki Midlere feci şekilde sızma yapar ve bu durum genel ses karakterini çok bozar. Tabii şu sıralar pahalı KZ ler de çıktı mesela AS16 adlı modelde fena değil ama İT03 abi senin kulakligin baslar çok uzak ve derinden vuruyor.

4. Makify

Makify
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ürün gerçekten çok hoş duruyor ancak maalesef o fiyatlara çıkma imkanım yok. Olsa olsa kzyi satıp 400 450 zorlayabilirim o paralara da bu kulaklık düşmez herhalde :) Bu zs6 modeli hi-fi türünde olduğundan aslında beklediğim bass hiç yok. Tamamen dengeli ses odaklı ancak biraz sibilans mevcut. Gümüş kablo ile sibilansı baya bi kestim. Viper eq ile sony clearbass irs kullanıyorum, kz zs6 yı tanıyamazsınız. Bu kulaklık gerçekten eq ile bambaşka bişey olabiliyor standartların aksine. Açıkçası ben kullandığım kulaklıklar skalasında bu kulaklığın sahnesini ve berraklığını seviyorum bunu satmadan alabileceğim kulaklık maksimum 250 tl olmalı. O yüzden gözüme xb50ap çarptı. Birde elimde lg hifi plus B&O play ürünü var. Bu konuda çok çok yeniyim bu alet bilgisayarda ve eldeki kulaklıklarda gayet iyi iş çıkarıyor ancak sanırım söylemek istediğiniz seviyede bir cihaz değil.

5. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    O zaman ben size Tin Audio T3 tavsiye edeceğim. Bu kulaklık KZ Z6 dan fersah fersah iyi bir kulaklık. Eski model Sonylere yönelmeyin derim. Hem T3 elinizde kalmaz her zaman nakite doner.

6. Makify

Makify
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Tavsiyenize kulak vereceğim uygun vakitte bu ürünü değerlendiririm teşekkür ederim

7. sokratesla

sokratesla
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Basshead forumdaşlar için TFZ No.3'ü araştırmalarını öneririm. Kısa bir süre Tfz T2 Galaxy kullanmıştım alt baslardaki uzama çok iyiydi. T3'ün birçok yönden daha başarılı olduğu söyleniyor.
    Aldığım T3 Türkiye'ye giriş yaptı elime ulaşınca kendi yorumları da eklerim.

rsxy bunu beğendi.
  8. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    376
    iBasso IT01 i de bir değerlendirin derim.

9. Makify

Makify
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Elimdeki ürünleri satışa koydum eğer satılırlarsa mutlaka bunları deneyeceğim. Satılmaz ise bütçem çok kısıtlı 250tl civarı ve bu yüzden b planı yapıyorum. Uygun fiyata cks77x gördüm onun dışında sony ex650ap gibi seçenekler vardı ancak cks77x eskidendir beğendim bir kulaklıktı sizin düşünceniz nedir?

10. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    113
    Herkese selam. iPhone 11 ve Cowon Plenue D2 için IEM arıyorum. IEM konusunda pek tecrübem yok. Mevcut IEM’im Klipsch x10. Bütçem 2000-2500TL arası ve ağarlıklı olarak vokal caz, enstrümantal caz, klasik ve rock (70’ler) dinliyorum. Gözüm Sennheiser IE80S’e kayıyor. Bilmem uygunmudur. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Collapse Signature Expand Signature
  11. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,936

İe 80S bahsettiğiniz müziklerde iyi sonuç vermesi pek olası değil, direkt eleyebilirisiniz.
    Earsonics ES3 gibi bir iem daha iyi olacaktır. Tabi istenen özelliklere göre değişebilir.
    Edit: Sahibinden de gördüğüm kadarıyla, sanırım benim satmış olduğum S-em9 satılığa çıkmış :) bütçenizin biraz üzerine koyabilirseniz iyidir.

12. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    113
    Öneriniz için teşekkür ederim. Klipsch x10 denediniz mi bilmiyorum ama Klipsch x10 ile kıyaslama yapabilirmisiniz?

13. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,936
    Bahsettiğiniz kulaklığı denemedim ama elimden oldukça fazla iem geçti. Klipsch'in iemininde orta seviyelerde dahi olduğunu düşünmüyorum. Kullandığım zamanlarda en çok sevdiğim caz, klasik ve rock müzikte vazgeçemediğim iemdi. Hatta hafif bir pişmanlık bile hissediyorum diyebilirim :) Eğer bütçeniz müsaitse kaçırmayın, bu fiyata en iyisi diyebilirim.

14. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    459
    S. A. Arkadaşlar, bluetooth kulaklık ile ilgili başlık bulamadım o yüzden buraya yazıyorum.

300 TL civarı bütçe var, detaylı ve doğal çalabilen, ses seviyesi yüksek olan, şarzı da iyi giden bluetooth kulaklık arıyorum, hızlı olması için Türkiye den almayı düşünüyorum, sıfır veya ikinci el fark etmez.
    Ses karakteri olarak, ath ckr 9-10 gibi olursa daha iyi olur :)

15. adil07

adil07
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slmlar arkadaşlar emektar ie800 alternatif ariyorum bütcem 1000 civarı 2.elde olablir

16. Nuun.design

Nuun.design
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Kendi ürettiğim kulaklığı denemenizi öneririm. Fotoğraf yüklemeyi beceremedim .kulaklık ahşap kulak üstü.ped ve kafa bandı deri.ped koyun kafa bandı ise dana derisi.instagramdan bakıp renk seçenekleri ile ilgili konuşabiliriz. Sürücü koss portapro. Kişiye özel tasarım yapabilirim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Kasım 2019 ---
    Ankarada olan arkadaşlar buluşup deneyebilirsiniz kulaklığı.yaklaşık 6 aydır üzerinde çalışıyorum.
    https://www.instagram.com/p/B48Dr6Xg3Qs/?igshid=1hy2akrk4bbtl

#3436 Nuun.design, 17 Kasım 2019
    Son düzenleme: 17 Kasım 2019
  17. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Drop'da mee audio pinnacle p2, 25 dolar'a düşmüş. Kulaklığı dinleyen, ses karakteri hakkında bilgisi olan var mı?

18. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    103
    İncelemeler karışık ama sibilansa açık olduğu ve kablosunun kötü olduğundan hemen her incelemede bahsedilmiş. Yorumlardan anladığım kadarıyla 30 dolar civarında chi-fi kulaklıklara yönelmek daha mantıklı.

erdal bunu beğendi.
  19. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    100-150 lira civarlarında senfer DT6 derim. Biraz daha eklerseniz Audiosense T180. İkisi de fiyatına göre çok iyi kulaklıklar. Blon Bl03 ise en çok abartilan kulaklıklar dan. Fiti çok kötü.

erdal bunu beğendi.
  20. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Yorumlar için çok sağ olun. Farklı modellere bakacağım.