Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. toytoy

toytoy
    Expand Collapse
    Guest

ultrasone proline modelleri hakkındaki düşünceleriniz neler?

2. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120
    Ultrasone PL serisi genelde elektronik müzik sevenlerin adresi. PL650 daha az bas ve tize sahip 750'ye göre. Genel olarak PL750'yi daha bas ağırlıklı ses sevenler için öneriyorlar. Midbas özellikle daha az deniyor PL650 için. Kapalı kulaklıklar oldukları için kullanım alanları biraz da elektronik müzikle sınırlı kalabilir aslında, ama rock vb türlerde de dinleyenler var. Pro900 için de 750vari bass boosta sahip, ama daha dengeli tizlere sahip deniyor. Bir zamanlar PL'lerin terletme sorunuyla ilgili bir şey okumuştum, sanırım onu da Pro900 padleri takıp çözüyorlar.

3. caprice

caprice
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar ben bir adet Earcup Kulaklık almak istiyorum şu anda kullanmakta olduğum Kulaklık Kulakiçi Sennheiser CX 300 modelidir değiştirme nedeni ise sağ kulağımda daha önceki işimden dolayı zedelenmesi doktorlar dikkat etmemi hata kabul etmeyeceğini kulakiçi kulaklık kullanmaktan vazgeçmem gerektiğini söylemeleri zedelenmeden dolayı kulakiçi kulaklık kullandığımda yüzümde ve kulağımda kızarıklık oluşması ve ağrı yapması,almak istediğim kulaklığın sesi yüksek vermesi değil sesleri kaliteli ve net vermesi verebileceğim rakam 100 ila 130 tl arasında olması gerekiyor işimin yoğunluğundan dolayı foruma fazla giremiyorum girdiğimde ise yazılan yazıları ve incelemerin hepsini teker teker okumak istiyorum ve burada forumda yazan arkadaşlara teşekkürler çok güzel bir forum tüm forum üyelerinin elleri gözleri dert görmesin,soracaksınız ne tür müzik dinliyorsun diye genel kulağa hoş gelen her türlü müziği dinlerim arada sırada flim izlerim iriver H10 um vardı onuda yeğenim el koydu şu anda ppc ile kullanıyorum.bakabildiğim kadarı ile 2 tane kulaklık gözüme kestirdim ama ustalarında fikirlerini almak istrerim tekrar tekrar siz forum kullanıcılarına teşekkür ederim destekleriniz için.

"Grado iGrado Kulaklık"

http://www.elmasepeti.com/Grado-iGrado-Kulaklik_847.html#0

"Koss PortaPro Kulaklık (25. Yıl Özel Üretimi- Siyah)"

http://www.elmasepeti.com/Koss-PortaPro-Kulaklik-25-Yil-ozel-uretimi-Siyah-_2205.html#0

#103 caprice, 9 Nisan 2010
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    561
    iGrado sanıyorum netlikte daha iyidir ikisi arasında. Fakat genelde kablosu ile sorun yaşayanlar var.. Koss PortaPro genelin sevdiği bir kulaklık, alırsan mymemory'den çok güzel fiyata alabilirsin.

Benim önerim ise Yuin G2 veya G2A.. İsteklerini karşılayacaktır bu aralıkta...

Collapse Signature Expand Signature
  5. caprice

caprice
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

teşekkür ederim öneriniz için Yuin G2 Kulaküstü Kulaklık 3 adet var 112 tl ye türkiyeden bi arkadaşta var bu ürün fiyat olarak biraz araştırıyorum.mymemory den ürün aldığımızda ürün ne kadar zaman içerisinde elimize ulaşıyor kargo gümrük ücreti ne kadar farkediyor.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    561
    Bu forumdan veya donanimhaberden thetrooper00 nickli arkadaşta vardır sanırım, mesaj atarsan ilgilenecektir...

Kargo ve gümrük yok mymemory'de. Gelirse 5-6 günde geliyor genelde. Max 10 gün. Gelmezse paranı iade ediyorlar..

7. caprice

caprice
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet bende gittigidiyorda bulmuştum thetrooper00 satıyor teşekkürler.

8. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

9. ftt

ftt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar, bu arada mevcut başka bir muhabbeti bölüyor olabilirim ancak aylar sonra yeni yine yeniden hd 650 ve mdr-sa5000 arasında kalakalmış bulunmaktayım. dinleme kulaklığı olacak yalnız prodüksiyonda da işimi görsün istiyorum. ikisini birden deneyen var mı? ne diyorsunuz?

10. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
  11. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
  12. woo2y

woo2y
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Abi açıkçası mdr-sa5000 hakkında hiç bir bilgim yok ancak, prodüksüyon kullanımı da önemliyse HD650 alınacak kulaklık değil bence...

Kendine özel ses karakteri (bilinen şu lush'lık durumu, baskın basslar vsvsvs..) all-round mastering de başını ağrıtır bence... Yalnızca hd-650 türevleriyle dinlenebilecek parçalar hazırlamış olursun gibi geliyor...

Hd 600 daha dengeli gerçekten, shure shr840 da övülüyor, fiyatı da iyi... Senn hd-25 de yazayım bari, seçenek bolluğu olsun =)

13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120
    MDR-SA5000 alan hiç yok sanırım bizim forumda, hiç tartışılmadı da sanırım. Ama prodüksiyon varsa işin içinde ben HD650 almaktansa Sony ile şansımı denerdim yani. Sırf ER4S'e benziyor - ama basları biraz daha derin - sahnesi de olması gerektiği gibi diye arada söylenen 2-3 cümle bile yetebilir bence HD650'den önce MDR'yi denemeye. Sanırım sen HD650'yi denemiştin ama, ve sanırım dinlediğin müziğe genel olarak şu ana kadar denediklerin arasında en çok uyan kulaklık. O yüzden bence en iyisini sen bilirsin yine.

Başarılar dileriz tercihte :)

14. ftt

ftt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkürler arkadaşlar. şöyle iki kombodan birini yapabilirim sanki -> er4 + hd 650 ya da -> hd25 + sa5000 (er4'ü sat). iki durumda da multifonksiyon bir kombo derlemiş oluyorum. be creative'in bahsettiği "sa5000 = er4 + sahne + bas derinliği" denklemi de iki aleti de birlikte kullanmanın gereksizliğine işaret ediyor gibi. şu durumda öncelikli kriterim fiyat olacak madem.

@selim, hangi avm'nin electro world'ü bu abi?

15. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Ya şu çankayada yeni bir yer açılmıştı da ismini unuttum 365 (?) gibi bir şey olucak... Ocakta denk gelmistim vardi iki uc tane, bi bak istersen...

16. hermanni

hermanni
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar bugüne kadar alessandro ms2i ve philips hp1000 deneme şansım oldu. bunlardan edindiğim yetersiz tecrübeyle bilgilerinize başvurucam. sürekli farklı şeyler denemeyi, dinlemeyi seven biriyim. rap dışında birçok türe az çok aşinalığım var diyebilirim. tizleri gradolardaki kadar önde olmayan, sahnesi yine kıyasla daha geniş bir kulaklık arıyorum. bass az çok severim ama basskafa değilim kesinlikle. canlı kanlı (biraz yorucu) bir grado deneyiminden sonra daha dinlendirici bir kulaklık denemek istiyorum. üç kulaklığı gözüme kestirdim. hd600, hd650, philips hp1000. philipsin fiyatı gayet makul, hd serisi de metan garantili 500 küsür. hp1000 sennheisera ne kadar yakın bilmediğim için hd600 ve hd650 ye daha sıcak bakıyorum. bu iki model arasında ne gibi farklar var acaba? hd650 yle ilgili

şöyle bir yorum okudum forumda. biraz tırstım açıkcası. çok fazla kulaklık deneme fırsatım olmadı. forumları okumaya da yeni başladığım için tam olarak şöyle olsun böyle olsun diyemiyorum maalesef. yardımcı olursanız sevinicem gerçekten.

ps: unutmadan hd6xx lerin kayıt seçtiğini söyleniyor. kulaklığı mp3 playerımla kullanıcam ve aletteki bütün şarkılar 320 kbps mp3. hepsini kendim ripledim ama bu konuda endişelenmeli miyim?

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    561
    Mp3 playerın sonuna amfi bağlamayı düşünüyordun heralde..

Tarif ettiğin ses sangi AKG sesi gibi.. K601/701/702yi araştırabilirsin...

18. hermanni

hermanni
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    aslına bakarsanız düşünmüyordum. bu hatırlatmadan sonra düşünmeye başlayabilirim artık.

teşekkürler.

19. woo2y

woo2y
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Akg k271 önerebilirim,
    Amfisiz olarak da son derece iyi sonuç veren bir kulaklık ve tr de de 0'ını 220tl civarına bulmuştum...
    Fiyat performansı çok çok üst düzeyde kulaklığın...

Amfiye ciddi para yatırmayı düşünmüyorsan bence çok iyi seçim...
    Ve anlattığın ses karakterine de yakın karakteri...

İpodla bile fena değil performansı, yanına bir fioo5 alsan da yeterli olacaktır...

hd650 için söylenecek tek şey dinleyip kendin karar vermen gerektiği...
    Bazı kayıtlarda o keskin karakteri dinleme zevkime zevk katarken bazen de en sevdiğim şarkıları dinlenmez hale getirecek kadar baskın bir 'baharatı' var diyebilirim..

Hd 600 ise hd 650'den çok daha iyi bir ''all rounder'' kanımca, her işi çok iyi yapıyor, AKG701, 271 ve HD650 karşılaştırmasında da benim seçimim GENELDE hd600 oluyor..

20. hermanni

hermanni
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam.

amfi olarak little dotun lambalı modellerinden birini almayı düşünüyorum. hem f/p oranı yüksek deniyor hem de hd serisiyle uyumlarının iyi olduğunu okumuştum. bütçeye bağlı olarak little dot mkii/iii/iv aralığında gidip geliyorum.

hd650 dinleme şansına sahip değilim maalesef, en azından şimdilik. ama kayıt seçiyor olması düşündürüyor siz de söylemişsiniz. 600 ün 650 ye kıyasla "daha iyi bir all rounder olması" da cazip geldi şu an. yakın zamanda ikinci bir kulaklık almayı düşünmüyorum çünkü.

hd600 daha iyi bir seçim gibi duruyor açıkcası.