KZ ZS5 - Techno-fi turu

'Kulaklık Genel' forumunda Chaturanga tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Elinize sağlık bence gayet güzel bir inceleme yazısı olmuş. Yeşil renk urbanfun da baya tutuluyor :)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. PalaspuR

PalaspuR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Benim kulaklığım da geldi =) Merak ettiğim şu ki gümüş kablo ve standart kablonun kıyasını yapabilir misiniz?

3. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Benim de aldığım kulaklik suan kulağımda. İkk izlenimlerim fiyatına gore degerlendirince cok iyi. özellikle vokal performansi

2 kişi bunu beğendi.
  4. PalaspuR

PalaspuR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Hocam yardımınız için teşekkür ederim. Dikkat ettiğim kadarıyla bu kablolar neden örgü tipinde bu yapı da olmasının ne katkısı oluyor? Bir bilginiz var mı? Bir diğer merakım ise bu kulaklık ile gelen standart kablo ve gümüş kablo arasında çok büyük bir fark olur mu? Sıradan birinin fark edebileceği bir fark.

2 kişi bunu beğendi.
  5. pumpingiron

pumpingiron
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Arkadaşlar tennmark Pro nasıl kz zs5 ile ikisinin arasında kaldım hangisi ne açıdan mutlu eder yardımcı olur musunuz

2 kişi bunu beğendi.
  6. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    KZ hakkında incelememi tamamladım ama kabaca şunu diyebilirim ki ben beğenmedim. Belki ağır bir eleştiri yazısı yazabilirim. Tennmak pro benimde bir ara gündemimdeydi ama sana tavsiyem MusicMaker Tomahawk kulaklığını al 45 usd belki daha ucuza satan yerde bulabilirsin yada pazarlıkda yapabilirsin.

5 kişi bunu beğendi.
  7. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Eleştiri yazınızı dört gözle bekliyorum, özellikle k3 pro ile karşılaştırmanızı...

2 kişi bunu beğendi.
  8. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    K3 Pro ile karşılaştırma olacak ama konfor ve rahatlık olarak ses kalitesinde çok adeletsiz olur. Ama bu fiyat bandında K3 Pro ya kafa tutacak bir kulaklık varsa bence bunlardan biri MusicMaker Tomahawk (45 usd) dır dostum.

9. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
  10. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    2 kişi bunu beğendi.
  11. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Hocam bir incelemesi var mı bu kulaklığın ben bulamadım :( Ben KZ ZS5 in en çok sahne genişliğini beğeniyorum, MusicMaker Tomahawk de nedir sahne genişliğinin durumu?

12. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Tomahawk IEM sahne konusunda ortalama kullanıcı üzmez diye düşünüyorum.

13. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    K3 Pro 45 $'lık bu kulaklıkla kıyas kabul eder mi sizce?

14. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    KZ ZS5 IEM İzlenimlerim

Forumda ATE modelinin de incelemesini yaptığım, f/p markası KZ'nin; Campfire'dan bir hayli esinlenilmiş tasarımlı, 4 sürücülü iem'ine bakıyorum bu sefer. Yine bu güzel girişim için Serkan beye, ve @Yabguz hocama teşekkürlerimi sunuyorum.

Kutu İçeriği, Malzeme Kalitesi vs.

Ürün maalesef Çin pazarındaki kutusu ile gelmemiş. Ufak bir karton kutu ile karşılaşıyoruz. Fiyatına göre kabul edilebilir bir durum.

Cihazın kasası plastikten yapılma. İnternetteki fotoğraflardan daha güzel gözüktüğünü söyleyebilirim. Ancak ödünç alınan Campfire tasarımındaki vidalar burada olmadığından, cihazı sıkıcı gözüküyor. Malzeme kalitesi yeterli, ATE'den daha sağlam izlenimi aldım.

Yanında gelen beyaz kabloyu kullandım ve hayatımda gördüğüm en kötü memory wire kısmı ile muhattap olmuş oldum. Sahibi olsam parçalar atardım. Memory wire haricinde ise yumuşak ve rahatsızlık vermeyen bir kablo olmuş.

Ses

Cihaz açık ve biraz da parlak çalıyor. Shanling M2S'in sıcak ve biraz dizginlenmiş tizlerine rağmen bunu hissetmek mümkün. 4 sürücünün verdiği güç ile mikro detayları başarı ile verebiliyor.

Bas konusunda çok zorlandım. Baslar çok çok garip. Saçma gelecek ama dinamik driverlardan birinin nozzle'a ses verdiğinden şüpheliyim. Baslar miktar olarak az ama vuruş var. Mantıklı gelmiyor ama başka nasıl açıklarım bilmiyorum. Tahminimce sürücü direk kasa içine ses veriyor, böylece titreşim yayıyor olabilir.

Şuradaki illüstrasyonu gördükten sonra teorim akla yatkın geldi:

Sağdaki ufak dinamik sürücü bu duruma sebebiyet veriyor olabilir.

Bu gariplik haricinde basın derine inmesi iyi. Basshead seviyesinde değil ancak yeni başlayan arkadaşları tatmin edecektir. ATE kadar etli değil baslar.

Midler perdesiz çalıyor. Bir iki yerde pik var ancak genel olarak flat bir sunumu var. Mid sunumu ATE kadar yakın değil. Sahnenin ATE'den büyük olmasının etkisi olabilir.

Tizler cihazın vitrindeki bölgesi. Enerjik çalıyor. M2S'te bile sibilans vardı, daha flat çalan aletlerde insanı üzebilir. Sıcak çalan daplar ile eşleştirilmesi lazım. Sibilans haricinde yeterli bir tiz uzaması vardı. Ancak tizlerin bana renkli geldiğini de söylemeden geçemeyeceğim.

Toplarsam, baslarda benim algıladığım gariplik haricinde fiyatına göre iyi çalan bir kulaklık. Özellikle mikro detay arayan, çözünürlük isteyenler alabilir. Ama sıcak bir dap ile kullanılmasını öneriyorum.

20 kişi bunu beğendi.
  15. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,534
    Emeğine sağlık Baybars hocam. Basslarla ilgili dediğin şey benim de dikkatimi çekmişti, küçük boy spiral dot uçtan orta boya geçince durum düzelmişti. Acaba uca bağlı olabilir mi?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  16. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    teşekkür ederim hocam. LZ'nin yanında gelen bir iki uçla ve double flange ile denedim ancak bende değişim olmadı. ancak bir daha ZS5'e rastlarsam aklımın bir köşesinde tutacağım dediklerinizi.

4 kişi bunu beğendi.
  17. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Eline kulağına sağlık kısa v eöz olmuş güzelde olmuş Bass larda ki o garipliği bende sezdim ama sizin gibi hiç düşünmemiştim :D
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 17 Temmuz 2017 ---
    Bu arada bu cihaza şu spinfit uçlardan hangi boy almak gerekiyor. nozzle kalınlığı 4,5mm galiba yanlış ölçmediysem :D 4,5mm slikon uç mu almalıyım buna ben . bi el atıverin gari :D

2 kişi bunu beğendi.
  18. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,534
    Yeni piyasaya çıkan, mantar görünümlü double flange spinfitleri demiyorsanız cp100 ile kullanabiliyorum, biraz güreştim ama ilk kez takarken :)

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  19. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    2 kişi bunu beğendi.
  20. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Hocam bluetooth kablosu ile kullanan var mıdır? Performans nasıl bluetooth kablosu ile şarjı ses kalitesi vs.