KZ ZS5 - Techno-fi turu

'Kulaklık Genel' forumunda Chaturanga tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Çok leziz bir ön inceleme :) elinize sağlık...

2 kişi bunu beğendi.
  2. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    Hocam buradaki beğenileri göz önüne alarak ben de sipariş vermiştim KZ zs5 . sanırım bir haftaya elimde olur. ben hem gümüş kaplama kablo hemde orijinal kablosuyla satın aldım. çünkü gümüş kablolar pek kafamı sarmıyor. kesinlikle bassları azaltıyor tiz ve upper mid ler ön plana çıkıyor. Sizin fikriniz nedir bu konuda . KZ ZS5 gümüş kabloyla mı yoksa kendi kablosuyla mı daha iyi ses veriyor ?

3. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    Kulaklık cumartesi elime geçti. İlk gün taktım biraz denedim. Çözünürlük, sahne hissi fena değil. Baslar çok şiddetli değilse de, yeterince derin vurabiliyor. Tizler hafif yapışma yer yer sibilans eğiliminde. Bazen gerçek üstü zil sesleri gelebiliyor. Doğal olmasa da dinlemeyi ilginç kıldıkları kesin. Yine de fiyatına göre tizler genel olarak başarılı. Ama orta frekanslar, ah işte onlar tam hayal kırıklığı oldu. Bazı parçalardaki çok sevdiğim yaylıları bu kulaklıkta duymakta oldukça zorlandım. Çok uzaklardan, cılız bir şeyler geliyor o kadar. Tüm orta frekans aralığında geçerli bir durum değil bu. Orta üst frekanslar yerinde, ama altlar yok. Bu yüzden de sahne olduğundan geniş gibi algılanıyor, ama ortadaki gövde yoksunluğu müzikal bir sunumu, parçalardaki duygu yoğunluğunu yok ediyor. Dupstep seviyorsanız eğlenceli sayılabilir. Klasik müzik, new age, jazz için pek uygun değil. Yalnız ben elimdeki farklı silikon uçlarla denedim. Yukarıda arkadaşların bahsettiği köpük uçlarla da denemek lazım. Kablolara gelirsek, gümüş kabloda baslar daha derin, ses genel olarak daha canlı, berrak. Ancak mikrofonlu seçtiğim için gümüş kabloda da olur sanıyordum, yokmuş. Sadece stok kabloda var. Stok kablo gümüş kabloda belirttiğim yönlerden geride gibi gelse de, nedense bana daha müzikal bir sunumu var gibi geldi. Detay seviyesi düştüğü için de olabilir. Yine de bir süre pişirip öyle denemekte fayda var. Kulaklık fit olarak çok başarılı değil. Aslında kablolarda memory wire olmasa daha rahat olurmuş. Her şeye karşın fiyatına göre başarılı buldum bu ürünü. Orta frekanslardaki sorun olmasa bayıldım bile diyebilirdim. Ama benim dinlediğim tarzlarda en önemli kısım orta frekanslar. Bu yüzden notunu baya bir kırdım.

10 kişi bunu beğendi.
  4. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Hocam bir kaç parça örnek verirseniz sevinirim...

5. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    İlk dikkatimi çeken Hair OSD-Aquarius oldu. Şarkının ikinci kısmına geçerken arkadan yaylıların eşlik ettiği bir bölüm vardır. İşte o yaylılar bir hayli zayıf kalıyor. Ama bu parçanın girişindeki baslar çok hoş ve dinamik geliyor. Bunun dışında keman ağırlıklı "Loreena McKennitt-Tango to Evora", "Taksim Trio-Vazgeçtim", "Gidon Kremer (Astor Piazzolla)- Oblivion" gibi parçalarda ve denediğim birçok tangoda alıştığım müzikaliteyi bulamadım. Ses kötü değil, ama duygu yoğunluğunu yaşatamıyor bu şekilde.

3 kişi bunu beğendi.
  6. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    teşekkürler hocam. benim kulaklıklar da gelince bu bilgiler ışığında testini yaparım. inşallah midler çok kötü değildir çünkü benim için de midler çok önemli.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 26 Temmuz 2017 ---
    hocam 30-35 dolar değmez mi sizce ? ben aldım daha gelmedi .

2 kişi bunu beğendi.
  7. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam mid önemliyse kaç defa yazdım MusicMaker Tomahawk IEM tam sizlik ama kz zs5 mid de sizi çok üzebilir v yapıya sahip ve genel itibari ile beğenilsede bence o fiyata Türkiye de de alabileceğiniz çok güzel kulaklıklar var. 105 ile 110 TL gibi bir fiyat aralığını düşünecek olursak hb de bir bakın o fiyat aralığında yada burad az biraz daha koyarak ikinci el mis gibi kulaklık alınabilir.

2 kişi bunu beğendi.
  8. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    :) hocam bir şey beklediğim için almadım .bende shure se846 var . burada bir sürü arkadaş çok övdü. Sertuğ bey var burada . kendisinde en az 10 tane en üst düzey iem ve kafa üstü kulaklık var. tecrübesine çok güvenirim. O 300 dolar değerindeki kulaklıklarla eş değer deyince alayım dedim . toplam 31.00 dolar verdim .hem stok kablo hemde gümüş kablo gelecek beraber. 1000 dolarlık kulaklığı her yere götürmem onu dinlerim beğenirsem dedim. beğenmezsem de yeğenlerimden birine hediye ederim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 26 Temmuz 2017 ---
    hocam sizin bahsettiğiniz MusicMaker Tomahawk Z mi. aliexpress de 30 küsür dolara satılıyor. yoksa faklı bir modeli daha mı var ?

2 kişi bunu beğendi.
  9. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    45 usd hocam linkini paylaşayım. Bu arada sağlam kulaklık var ama fantaziye kaçayım diyorsunuz ahh siz zenginler :D
    https://penonaudio.com/MusicMaker-Tomahawk-MrZ-IEM

5 kişi bunu beğendi.
  10. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    :)) hocam zenginlikten değil de işte benim en büyük eğlencem bu. oradan buradan kesip kulaklığa yatırıyorum.

7 kişi bunu beğendi.
  11. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam takılıyorum yaa varsa da Allah daha fazla versin sende olması bendekini azaltmıyor nede olsa :))
    Dediğim kulaklıkta likte bir ara turu oldu saolsun Hayri Hoca beni o tura yazdı ki iyiki de yazmış sayesinde gerçekten çok güzel bir kulaklık deneyimi yaşadım.

2 kişi bunu beğendi.
  12. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    şimdi de aklımda Chord Hugo var . nasıl alırım diye hesaplar yapmaya başladım. ama zor görünüyor. çok pahalı.

13. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    4 kişi bunu beğendi.
  14. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    :)))
    olsa daha neler alırdık acaba. ama işte buna da şükür.

15. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hatun benimle elektronik markete gelmek istemiyor bende orada kendimi kaybediyorum :D

6 kişi bunu beğendi.
  16. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    hatunlar anlamaz öyle şeylerden. zaten anlamadıkları 2 şeyden biri elektronik ikincisi de spor ( futbol ) benim hatun benle gelir ama bir şey almam izin vermez. ben hep habersiz alırım. zaten kullanırken görse bile fiyattan anlamadığı için sorun çıkmıyor.
    :) bu arada o lafı da beğendim '' sende olması bendekini azaltmaz ''

2 kişi bunu beğendi.
  17. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam hatunda diyor aylık 50 bin TL maaşın olsa burada bir çırpıda yer bitirirsin değil mi diyor. Bazen şu elektronik eşyalara baktığın kadar içten banada baksan diyor. Ama bilmiyor ki bir elektronik eşya trip atmak nedir bilmez. Düşünsene ps 4 oynuyorsun birden oynun ortasında ps 4 donuyor yada kapanıyor ve sana trip atıyor ve bir mesaj ben sana 1 yıl önce şu oynu al oyna demiştim ama sen almadın şimdide al oyna oynaya biliyorsan...
    6020 eklentisini görüntüle

6 kişi bunu beğendi.
  18. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    ha,ha,ha,ha. aynen hocam . kesinlikle yerden göğe kadar haklısın.
    bu arada nereden buluyorsunuz bu güzel minik ifade resimlerini. bu sayfada göremiyorum ben.

2 kişi bunu beğendi.
  19. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Ooo muhabbete gel :D

5 kişi bunu beğendi.
  20. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse