KZ ZS5 - Techno-fi turu

'Kulaklık Genel' forumunda Chaturanga tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    @SalihArslann pek bütçe dostu bir kulaklık olmayacakmış. 2k dolares civarında olacak diyorlar ama daha piyasaya satışa çıkmış da değil hala.

2 kişi bunu beğendi.
  2. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044
    Hocam breaking bad etkisi mazur görün, teşbihte hata olmaz. :D

5 kişi bunu beğendi.
  3. PalaspuR

PalaspuR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Arkadaşlar bu kulak için çinden köpük siparişi verebilir miyim? Kullanıp memnun kaldığınız markaları ve linklerini paylaşabilir misiniz? İyi forumlar.

4. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Yanlış değilsem içinde zaten köpük uc çıkıyor.
    Resmini paylaşıyorum ama dediğim gibi kesin bir bilgim yok yine alan arkadaşlar size kesin bilgi verebilir.
    6055 eklentisini görüntüle

5. PalaspuR

PalaspuR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Köpükten kastım resimdeki gibi

2 kişi bunu beğendi.
  6. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    o kutu ile gelmiyor salih hocam. çin pazarına yönelik o kutu. batı pazarlarına ufacık kutu ile geliyor. inceleme için gelen içerikte köpük uç var mıydı hatırlamıyorum ama kz'nin köpük uçları başarılı değil.

2 kişi bunu beğendi.
  7. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Yok resimdeki kutu ile gelmediğini biliyorum da zaten köpük uç çıksa bile arkadaşın kafasında farklı bir alternatif varmış :))

2 kişi bunu beğendi.
  8. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    kutudan uç çıkmıyor. köpük uçlar için de en iyi marka comply benim bildiğim. Türkiye'de orjinal comply satan yerler var. Amazondan da alınabilir. Çin'de ise çakma complyler satılıyor. Fark ne derseniz çakma olanları elle bastırıp şekil vermek daha zor. Süngeri daha dandik, biraz daha kisa ömürlü. Ama tabii iş görüyor mu görüyor. Benim aylardır kullandığım Çin uretimi markasiz köpükler var hala yaşıyor :) Bütçe varsa Comply, yoksa alibaba derim :)

5 kişi bunu beğendi.
  9. PalaspuR

PalaspuR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Çin malı o köpükleri nereden aldığınızı paylaşır mısınız? Köpüklerin fiyatını görünce biraz fazla geldi kulaklık fiyatında neredeyse :)

10. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    foam tips yazin aliexpresste aratin bissuru bissuru cikiyor. Ben NICEHCK adli satıcıdan almıştım.

2 kişi bunu beğendi.
  11. PalaspuR

PalaspuR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Gümüş kablo ve köpükleri aldım hocam seste ne kadar değişim olacak bakalım. Yardımlarınız için teşekkürler.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 30 Temmuz 2017 ---
    Arkadaşlar aynı zamanda bu kulaklığa şık bir kap veya kutu tasarlayalım. Sizce nasıl olur / neler yapabiliriz? Benim aklımda bir şeyler var çizip paylaşabilirim daha müsait bir zamanda.. ne dersiniz? Cepte taşımak kabloları her defasında ayıklamak ve kulaklık üzerinden dolaşacak formu vermek zor geliyor da bana. "İç ses; Ne kadar da üşengeçmişim."

12. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    konuya keşke girmeseydim .. 16 sayfayı okudum sonuç olarak kararsızlık
    bu ses kalite işi çok zor ... biri öyle diyor biri şöyle herkeste haklı aslında kendince
    ama daplardaki kaynaklardaki farklılıkta çok etken olabiliyor
    birimiz misal ben düz basit bir akıllı telefon ile kullanacağım testi ona göre yapıyor
    bazıları 50 dolarlık veya daha kalite bir kaynakla kullanacak ona göre test yapıyor ..

bir yıldır Tennmak pro 2016 olanı kullanıyorum
    audiobudget revieuw sonucu karar vermiştim bugün halen çok şükür sıkıntısız çalışıyor
    hatta kablosunu bile değiştirme ihtiyacı duymadım
    20$ mı ne almıştım kalite olarak bana zamanında 70$ aldığım fischer eterna v1 daha iyi geldi
    hatta eternadan ses olarak sadece değil genel olarak daha kaliteli gelmişti
    o gündür bugün çinli kardeşlerimi destekliyorum ahh gönül ister japon şöyle bir (sony ex1000) ama sonuçta toplu ulaşım dışında neredeyse evde kullanmıyorum

o yüzden ne alsam :evl
    birisi yorumlarda MusicMaker Tomahawk çıkabilen bir kablo yapsaydı kesin daha iyi olurdu gibisinden bir şeyler yazmıştı
    yeni mi eklendi bilmiyorum ama böyle birşeyle karşılaştım 50dollar ama orijinal mı bilmiyorum
    https://tr.aliexpress.com/item/Newe...AR-Metal-HIFI-Music-Earphone/32822374790.html

yada kz zS5 mı alsam
    dinlediğim müzik tarzı çok değişken şu sıra ağırlıklı olarak 80/90/00 pop, classic trance tarzı

4 kişi bunu beğendi.
  13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,521
    @Juhziz Kz trance için fazla tizli kaçabilir.Gerçi az dinledim uzun dinlemeler için ne olur bilemıyorum ama bana fazla tizli geldi..Yine buluşmada ona benzer bi tomahawk dinledim,hatta kablosuda aynıydı trance icin uygun olabilir evet.

Bu fiyatlara ''Shozy zero'' öneririm. Pek lafı geçmiyor forumda ama bence çok başarılı bir kulaklık.Pek süslü,,heyecan verici bir sesi yok ancak yumuşak,müzikal,nispeten detaylı,sıcak bir sesi var.Benim su ana kadar dinlediğim en rahat kulaklıklardan biri.Bassları'da hic fena değil..

6 kişi bunu beğendi.
  14. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    trance için fazla tizli olması kötü bir şey yumuşak olması lazım çünkü malum bir podcast 3 saat sürebiliyor ... dediğiniz gibi daha yumuşak ama detaydan ödün vermeyen birşeyler lazım

Bu fiyatlara ''Shozy zero'' öneririm. demişsinizde hocam :laugh: dediğiniz fiyat 60usd:evl vergi sınırını geçiyor ayrıca dollar 3.5 pek sıcak bakamıyorum buna :(

15. lavgirin

lavgirin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    116
    Bence de trance icin pek uygun olmaz gerek sivri tizleri gerek pinpon topu gibi vurup kacan basslari.

Urbanfun hifi önerebilirim hocam , çok yuksek cozunurlekte basslari yok ama pop'ta da trance'de de is gorur.Bir cok turu uzmeden caliyor , iyi bir allrounder aslinda.

2 kişi bunu beğendi.
  16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,521
    Tomahawk 45 dolardı bu da 55 dolar aliexpres'de ikisi de sınırı aşar:)) Siz bilirsiniz. Arada çok fark yok diye önermiştim..Özellikle shozy'nin bu fiyata böyle smoth çalması vereceğiniz daha fazla paraya değecektir.İncemeleri okuyun karar verin derim. Bol şans.

17. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    teşekkürler hocam inceleyeceğim :eek:k

zehiri vermeyin lütfen :evl

18. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Katiliyorum; shozy zero'yu headfideki incelemelerden yola cikip almistim; ve bayagi da memnun olmustum kullandigim dönem.
    Gül agacindan yapilma ahsap kasasi da ayri bir guzellikteydi; basslari da gayet yumusak ve dogaldi.

Collapse Signature Expand Signature
  19. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    MusicMaker Tomahawk için çıkarılır kablo olayını ben söylemiştim. Sanırım o biri benim :D
    Evet geçenlerde onu bende gördüm o ve Tennmak pro takibimde ve çok merak ettiğim bir ürün.

20. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Aldığımdan bu yana üç defa kulağıma geçirdim kulaklığı, kasası sol kulağımda antiheliks dediğimiz bölüme denk geldiği için rahatsızlık verdi.