KZ ZS5 - Techno-fi turu

'Kulaklık Genel' forumunda Chaturanga tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Huysuz

Huysuz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,

Ostry kc06 kullaniyorum ses derinligini cok begendim ardindan kz zs5 kesfettim fakat deneme firsatim yok acaba 2surucu fark yaratirmi, Ostry dan gecmem cok fark yaratirmi.

Akustik ve rock agarlikli dinliyorum. Genelde spotfy en iyi kalite ve bitane cinden aldigim cep amfisi ile dinliyorum.

Dedigim gibi Ostry dan memnunum bundan shure gecmek istiyordum ama fiyat cok ucuk.Kz en azindan tatminimi giderirmi.

2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Ostry KC06 da kalın bence. Bir çok kişinin beğenisini kazanmış kendini ispatlamış bir kulaklık.

KZ ZS5 değişik bir IEM, ilk dinleyişte herkesi çarpmıştı (bende aldım forumdaki bir çok arkadaş gibi) ama sonra işler değişti, içindeki sürücülerden 2 tanesinin aslında nozzlea ses verecek şekilde konumlandırılmadığı vs ortaya çıkmıştı. Yani zaten pratikte 2 sürücü çalışıyor diye hatırlıyorum. Ses karakteri olarak ta geçen süre sonunda artık KZ ZS5 i nasıl beğendiğime şaşar oldum desem yeridir :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. Huysuz

Huysuz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    @Chaturanga Yardımlarınız için teşekkürler. Peki KZ markasından alınabilecek bir IEM mevcutmudur. Renk çeşitliliği açısından fiyat uygun olması açısıyla düşünüyorum açıkcası veya önerebileceğiniz F/P farklı bir ürün varmıdır.

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    KZ ZS5 harici hiç bir modelini dinlemedim maalesef. Forumda aratırsanız mutlaka kullananlar olmuştur. f/p olarak aklıma gelen model Memt X5, deneyebilirsiniz. Mikrofonik etki konusunda olumsuz görüşler var onunla ilgili ama sesi çok beğenilen bir model bende almıştım kardeşim kullanıyor.

5. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Ben de sadece zst kullanmıştım. Çok koyu çalıyordu. Bir türlü alışamamıştım. Sadece tiz ağırlıklı kaynaklarla kullanılabilecek bir karakter olduğu kanısına varmıştım.

6. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    kc06 dan sonra kz ürünleri downgrade olur. illa ki denemek istiyorum derseniz, kz ate mantıklı olabilir.

6 kişi bunu beğendi.
  7. drorcun

drorcun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben de 1 haftadir kz zs5 kullanicisiyim, daha once quadbeat 3 kullanıyordum. kulakligi ilk taktigimda acikcasi tizleri cok rahatsiz etti (tizlerden normalde de rahatsizlik duyan birisiyim) delici tizleri var, tizlerin bu kadar baskin olmasini beklemiyordum acikcasi fakat equalizerden tizleri biraz geriye çekince ne kadar harika bir kulaklik oldugunu anladim, gerçekten 4 adet surucusu var-yok tartismalari yapiladursun benim kulagimin algiladigini yazacak olursam icinde bir adet bass surucusu bir adet midler icin surucu ve bir adet(en az) sirf tiz calan surucu mevcut. sahnesi inanilmaz genis baslar harika midlerde vokal biraz geride ama camurlasma asla yok, cok berrak ses veriyor parcadaki tum ayrintilari tek tek duyuyorsunuz. s'lerde biraz sibilans var. asiri tizlere rağmen ben kulakligi cok begendim, tek suruculu kulakliklardan sonra bu kulaklikla kafanizin icinde adeta bir muzik seti oldugunu düşünüyorsunuz. bana fazla gelen tizlere ragmen kulakligi kesinlikle oneririm, almayi dusunen varsa hic dusunmesin bence, 70 tlyi sonuna kadar hakediyor

8. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Gearbest ne zaman alışveriş yapsam sorun yaşadım oradan alınması pek tavsiye etmem