KZ ZS5 - Techno-fi turu

'Kulaklık Genel' forumunda Chaturanga tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. doğan özen

doğan özen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Kulaklık bana ulaştı ve kesinlikle f/p ürünü

7 kişi bunu beğendi.
  2. Submariner2

Submariner2
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    488

3. doğan özen

doğan özen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Kulaklığın alımında @sserkogss, turlanmasında emeği geçen @Chaturanga teşekkür ederim, @Feelblue hocama da hayırlı olsun.

https://www.amazon.com/dp/B0719CBPBJ

kulaklığın şatış fiyatı 39$ bu fiyata 4 sürücü koymaları şaşırttı açıkçası, tüm parayı sürücülere yatırmışlar herhalde
    Kulaklığın yorumu puanlandırması bu fiyat gözönüne alınarak yaptım

Kulaklık özelliği

Driver: 10mm*2pcs,6.4mm*2pcs
    Sensitivity: 106dB
    DC resistance: 16 ohms
    Frequency range: 20Hz-20000Hz
    Maximum power :10mw

Hayri hocam kutu içeriğini paylaştığı için es geçiyorum.

Malzeme kalitesi /Fit

Kulaklığın nozzle olmayan kısmı (özel ismi var mı bilmiyorum) çok büyük, kulakta biraz farklı duruyor, ayrıca biraz ağır uzun kullanımda kulak ağrıtıyor. İçindeki iki kabloyu da denedim her ikisinde de kabloyu kulağın üstünden döndürmeyi denedim öylece yalıtımı daha iyi oldu sanki ama kablolar kulağı tam saramıyor, her takdığımız zaman bi ayar yapmak gerekebilir.

Kulağa oturması çok kolay olmadı ilk başta daha sonra kulak üstünden geçirince tatmin oldum.
    5911 eklentisini görüntüle 5912 eklentisini görüntüle

İzolasyon

Penceresi açık arabada ve evde televizyon açıkken denedim dışardan ses gelmiyor, dışarı çıkan ses için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, odadakilere sordum zx100 (ses limiti kaldırıldı) 22 seviyesinde dahi sesin geldiğini söylediler.

Dinlenen parçalar

Massaka & Kodes - Seyans

Basların hakkını verdi ama şarkıdaki asıl ayırıcı kısım sibilansa sebebiyet veren sözlerin çok olması ve maalesef kulaklık sibilansa açıkça uğruyor

Skrillex Dirty - Vibe

Bu şarkıyı basları için tercih ettim. Şarkıdaki tüm basların altından kalktı özellikle 50. Saniyede başlayan titreten basların olduğu bölümden etkilendim, geri kalan sert basları da sertçe vurup geçiyor

Michael Jackson - Billie Jeans

Çözünürlük ve detayı bu şarkıda test ettim, Michael abimiz sağolsun şarkılarını çok iyi kayıt etmiş. Çözünürlükte de detayda da 100 $ altı kulaklıklar arasında üst sıralarda yer alır. Michael Jackson söylerken aradan çıkan tüm sesleri ,tıslamaları rahatlıkla duyabiliyorsunuz

Avenged Sevenfold – This Means War

Bu şarkıyı dinlerken KC06A ile karşılaştırdım. Ostry’de midler daha önde olduğu için tizleri çok net duyamadım, sanki midleri tizleri perdeliyor gibi ama bizimkinde böyle bi şey yok, ZS5’te tizler ile midler daha dengede.

Genel ses karakteri

Bas ve tizleri güzel vermesi bende v shaped izlenimi uyandırmıştı evvelce ama vokal ağırlıklı müziklere geçince fikrim değişti dengeli bir sunuma sahip. Ayrıca sahnesi de yeterince geniş enstümanların güzel konumlandırıldığını hissedebiliyorsunuz. Sahnesinden daha çok ilgilendiğim ve etkilendiğim çözünürlüğü oldu, her enstrümanın sesini tek tek vermeye çalışıyor. Baslarda ve midlerde bozulma hissetmedim sadece tizlerin çok yoğun olduğu yerlerde sanki birbirine karışma durumu var ama diğer seslerin altında kalma hali yok.

Kulaklığın karakteri

Bas:7,5/10

Mid:6,8/10

Tiz :7,5/10

Sahne:7/10

Çözünürlük:7,5/10

Malzeme kalitesi/Fit: 5/10

Kutu içeriği puan:5,5/10

Son söz

Bu fiyata daha iyi ses kalitesine sahip kulaklık var mıdır şüpheliyim. Malzeme kalitesi, fit daha iyi olsa Ostry’e kesinlikle büyük rakip olacağı kanaatindeyim ama sanki “Olm daha ne uğraşıyoz la zaten 30 küsür dolara satacaz böyle oluversin” demişler.Olumsuzluklarına rağmen kesinlikle tecrübe edilmesi gereken bir ürün, tur için tekrar teşekkür ederim.

25 kişi bunu beğendi.
  4. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Kulaklığı bugün teslim aldım, ilk izlenim gayet iyi :)

5 kişi bunu beğendi.
  5. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    697
    Arkadaslar ek bir bilgi kulaklik ek kablosuyla 26$ gibi bir fiyata gelmisti :)

once 40 kusur gibi bir fiyatti sonra dusuk bir fiyata alabilmistik.

Aldigim satici buydu ilgili bir saticiydi, biraz fiyat yukselmis ama bluetooth kablosuyla beraber satiyor, ilginc olmus.

http://s.aliexpress.com/I3qEjeaM

4 kişi bunu beğendi.
  6. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Hocam dört gözle yorumlarınızı bekliyoruz :)

2 kişi bunu beğendi.
  7. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Kulaklığı sıradaki arkadaşımız @lavgirin e gönderdim, en kısa sürede kısaca izlenimlerimi aktaracağım..

3 kişi bunu beğendi.
  8. eses

eses
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    303
    Dayanamadım bende aldım:eek:k

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  9. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Merhaba arkadaşlar, kulaklığı yaklaşık 3 gün kullandıktan sonra dün sıradaki arkadaşımıza göndermiştim, bugün kendisine ulaşır inşallah :)

Öncelikle Kulaklığın alımında, türün düzenlenmesinde emeği geçen @sserkogss a ve @Chaturanga ya teşekkür ederim.

Kulaklığı kargodan aldığımda iki küçük kutu balonlu naylona sıkıca sarılmış şekildeydi, biri kulaklığın , diğeri ise harici olarak alınmış olan kablonun kutusu, herhangi bir zarar görmesi söz konusu değil, ben yine de , on küsür yıl önce aldığım ilk dijital müzik çalarımın kıyıda köşede kalmış kutusunu kullandım kargoya verirken , kutu içeriği de biraz zayıf, 4 çift uç ve kulaklıgın kendisi var sadece, bu kulaklık için bir taşıma çantası/ olmalıydı dedim ve eski ATH lerimden kalan taşıma kutusunu da koydum bir kaç çift silikon tips ile beraber.. 5947 eklentisini görüntüle

Kulaklığın tasarımı bildiğiniz gibi custom vari tipte ve kablosu kulak arkasından dolanıyor, daha önce bu tasarımda kulaklık kullanmamış olduğumdan ilk etapta zorlandım, ama kısa sürede alıştım.

Kasa biraz irice, kulakları küçük olanlar için sorun yaratacaktır muhtemelen. İzolasyon orta seviyede, ne çok iyi nede çok kötü.

Bu arada, kulaklığın nozle biraz kısa, firma silikon tips leri de buna uygun olarak üretmiş, kendi tips lerinin çekirdekleri uzun, bende ki tüm tips lerin ise çekirdekleri kısaydı/ normaldi, kargoyu vereceğim güne kadar Kendi tipslerimi kullandım, kargoya vermeden önce şunun tips lerine bakayım nasılmış dediğimde durumu fark ettim, konuda bu tipslerin kullanılmaması rica edilmiş ama dayanamadım ve yarım saat kadar kullandım, iyi ki kullanmışım, çünkü fit konusunda hep rahatsızdım, kendi tipsleri ile bu rahatsızlık büyük ölçüde azaldı.

Ses konusuna gelirsek, ZS5 çok hafif açık tonlaması olan bir kulaklık, seside sıcak veriyor diyebilim.

Bass odaklı bir kulaklık değil, ama bass ta şiddet konusunda eksiklik te hissettirmiyor, çok derin veremesede idare eder sevide bass ları var. çok fazla genişleyip dağılmıyorda. Tonlaması da iyi.

Mid bölgesini oldukça yakın veriyor kulaklık, bu yakınlık sahneyi daraltıyor biraz, enstrüman aralarında boşluk yok gibi, hızlı parçalarda veya bol enstrümanın kullanıldığı yerlerde takip zorlaşıyor.

Tizler için iyi diyebilirim, önde değiller, çok sırıtmayıp biraz geride sakin sakin çalıyorlar diyebilirim, uzaması da yeterli sayılır.

Toparlayacak olursam.
    Artıları: güçlü coşkulu bir sesi var.
    Vokalin ve enstrümanların duygusunu yansıtmada oldukça başarılı.
    Biraz açık çalmasından biraz da yakın çalmasından dolayı perde hissi oldukça az.

Bu saydığım artılar iPhone nun çift armatür sürücülü iem ine ve ETYMOTİC HF3 e göre artıdır belirteyim istedim :)

Eksi yönleri : açıkçası 30 dolarlık bir kulaklık olduğu için eksik bir şey yazmak gelmiyor içimden :) bence bu fiyata göre çok iyi bir iem ZS5.

Okuyan arkadaşlara teşekkür ederim...

25 kişi bunu beğendi.
  10. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Açıkçası ses karakteri olarak tam aradığım kulaklık;

sahnesi geniş, enstrüman ayırımı iyi, enstrüman gerçekçiliği başarılı, mid ve tizler temiz, basları kafi derecede, dengeli bir kulaklık.

Lakin kulağımda hatırı sayılır derecede ağrı yapıyorlar ve malzeme kalitesi güven vermiyor. Bu ses karakterinde ve bu fiyatlarda öneri verirseniz çok sevinirim.

Huzurlu dinletiler...

11. lavgirin

lavgirin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    116
    mng'nin azizliğine uğrayarak kargoyu henüz teslim alabildim.

benim de ilk izlenimlerimin olumlu olduğunu belirteyim.

3 kişi bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Bu arada Wooeasy'ye yazdım 10 tane KZ ZS5 siparişi vereceğimizi ama henüz cevap dönmediler genelde haftasonları mesajlara cevap gelmiyor Pazartesi cevapları gelir. Sayfasında beyaz kabloyla beraber 39 Dolar görünüyor.

https://www.aliexpress.com/item/Ori...lgo_pvid=0ccdaed9-6524-4caa-b8f0-a9b5bd9a4eca
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 9 Temmuz 2017 ---
    Siparişleri de şöyle yapacağız,

Wooeasy'nin vereceği fiyattan almak isteyenler, Wooeasy'nin sayfasından siparişi verecekmiş gibi sepete ekleyip ilerleyecekler adres vs girecekler ancak ödeme aşamasına geldiklerinde ödeme yapmadan sayfadan çıkıp tekrar girecekler. Bu şekilde bir order no oluşmuş olacak. Ödeme bekleyen olarak siparişler arasında görecekler. Bu numarayı benimle paylaşacaklar ben gelen tüm order no ları Wooeasy'ye ileteceğim onlarda siparişlere indirim uygulayacak.

Herkes bu şekilde kendi kartıyla kendi adresine uygun fiyattan siparişini geçebilecek. Hepsini bir kişinin alması durumunda gümrükte sıkıntı çıkar o yüzden bu metod en mantıklısı olacak.

Yarın bilgi vereceğim.

10 kişi bunu beğendi.
  13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Bu KZ ZS5'lere standart kablolar uymuyor mu, veya sesi mi kötü oluyor? Alalım 24 dolardan :)

2 kişi bunu beğendi.
  14. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,549
    Sesi standart kablo ile pek iyi değil, tavsiye etmem; ama gümüş kablosu zaten 7 dolar :)

Pw no:5 ve earsonics kablosunda uyum sıkıntısı çekmedim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  15. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Wooeasy den haber gelsin arkadaşlar. @sserkogss Serkan hocam ekstra kabloyla beraber 1 ay kadar önce başka bir satıcıdan 26 dolara kabloyla almış. Tahminim Wooeasy 25-30 arası bir fiyat verir 10 kişi alacağı için daha fazla inermi bilemem :)

3 kişi bunu beğendi.
  16. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Kabloyla o fiyatı verirse çok iyi bence. Rahat 10 kişiden fazla alır gibime geliyor forumdan.

Zaten o fiyat üzerine kablomuzu kendimiz alırsak 30 dolara falan geliyor.

2 kişi bunu beğendi.
  17. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Arkadaşlar KZ ZS5 için Wooeasy beyaz kabloyla birlikte 28 Dolar dedi (beyaz kabloyla normal fiyatı 39 Dolar görünüyordu mağazasında).

Beyaz kabloyla beraber 30 Dolara satan mağazalarda var. Onlardan puanı yüksek olan birine daha mı sorayım nasıl yapalım?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 10 Temmuz 2017 ---
    Şimdi bide NiceHCK satıcısına sordum. Beyaz kabloyla beraber 31 Dolar görünüyordu normal fiyatı. Bakalım kaça düşecek en son.

2 kişi bunu beğendi.
  18. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    o da güvenilir bi satıcıdır. Bikaç defa alıșveriș yaptım hiç bir sorun yaşamadım :eek:k

3 kişi bunu beğendi.
  19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Evet hocam zaten belirli bir puan üzerinde ve en az bir kaç bin ürün satmayanlardan pek almıyorum. Gerçi ilk kez dükkan açan mağazalara haksızlık gibi oluyor ama zamanla kredilerini güçlendirmeleri gerekiyor ne yapalım :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 10 Temmuz 2017 ---
    Arkadaşlar NiceHCK 29 Dolar dedi. Mobil uygulamada 31 dolar görünüyor normal fiyatı ama bana verdiği cevapta bilgisayar üzerinde gördüğünüz fiyattan 10 dolar aşağısı olur dediler. Bilgisayarda 39 dolar görünüyor onun mağazasında da çift kablolu seçilince.

Wooeasy'den alalım diyorum siz ne diyorsunuz? Sebebi şu wooeasy her zaman olduğu gibi baya ilgi gösterdi ilerde yeni ürünlerden tur için gönderebiliriz diyor potansiyeli görünce nevri döndü herhalde :D Bide wooeasy özellikle pahalı ürünlerde ciddi indirim yapıyor ilerde topluca alacağımız daha üst seviye bir ürün vs çıkarsa ciddi indirim yapabilir bize düşüncesindeyim.

Wooeasy ile k3 pro da yaşanan ses kesilmesi haricinde problem yaşayan oldu mu fikirlerini paylaşırsa ona göre doğru karar verelim derim. Ben Wooeasy'den şu ana kadar 5-6 tane ürün aldım (LZ A4 ve K3 Pro dahil) bir sorun yaşamadım ama bu satıcıyla ilgili soru işaretleriniz varsa sebebini yazarsanız sorun yaşamayalım. 10 tane sipariş vereceğiz sonra problem çıkarsa suç bende kalmasın :) Ama dediğim gibi K3 Pro dışında problem yaşandımı yakın zamanda bilmiyorum. Sanırım Wooeasy'ye Magaosi sorunlu bir parti göndermiş olmalı. Gerçi başka satıcılarda da ses kesilmee problemi yaşandı K3 Pro da yani satıcılardan çok Magaosi de bir sıkıntı var o konuda.

Son görüşünüze göre bugün karar verelim siparişleri bugün verirsek bir an öne kargolarlar.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Temmuz 2017 ---
    Arkadaşlar @baran88 Baran hocamla da haberleştik. Çok beklemeye gerek yok sanırım, Wooeasy den update kablosuyla beraber 28 Dolar'a alıyoruz.

Yukarda anlatmıştım tekrar edeyim, KZ ZS5 almak isteyenler şu işlemleri yapmalı madde madde sıralayayım:

- Aliexpress hesabınız olmalı
    - Aliexpress hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linkten ürüne gidiyoruz

https://www.aliexpress.com/item/Ori...lgo_pvid=8f782933-7180-4a80-9263-6fd74adbc5be

- Ürünün renk ve kablo kombinasyonunu seçmemiz gerekiyor önce, bunun için Color: kısmından gri isteyenler en sağdaki seçeneği (beyaz upgrade kablosu da resimde görünüyor) mavi isteyenler ise en sağdan 3.seçeneği seçip Add to Cart deyip ürünü sepete eklemeli. Burada doğru seçeneği seçmemiz önemli aksi takdirde beyaz kablosuz versiyon gelebilir.

- Daha sonra sepete gidip "buy from this seller" yada "buy all" diyerek satın alma aşamasına geçeceğiz

- Kart bilgisi adres bilgisi vs ne varsa doğru bir şekilde girip (adres kısmında mümkünse Türkçe karakter kullanmadan yazarsanız daha iyi olur) ödemenin son onayını vereceğimiz kısma kadar ilerliyoruz. En son aşamada pay now veya confirm & pay diyor sanırım ona gelene kadar ilerledikten sonra ödemeyi yapmadan Aliexpress hesabınızdan çıkın. (Bu arada kredi kartınız otomatik hızlı ödemeye vs tanımlıysa Aliexpress hesabınızda, confirm & pay deyince doğrudan çekebilir dikkat edin karttan çekmeden önce siparişten çıkmanız lazım)

- Sonra tekrar girdiğinizde siparişlerim (my orders) sayfasına bakın orada Awaiting Payment kısmında ödeme bekleyen siparişinizi göreceksiniz. Oraya girip sipariş nosunu (order ID) kopyalayıp bana gönderin. Ben Wooeasy ye sipariş kodunu ilettiğimde onlarda sepette indirim yapıp fiyatı 28 Dolara çekecekler. Sepette fiyat 28 dolar göründüğünde de ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Normalde ürün zaten 30 Euro altında ama ben yine de pakette 10 dolar gibi göstermelerini isteyeceğim gümrükte bir sorun yaşanmaması için.

Şimdiden hayırlı olsun umarım sorunsuz bir alışveriş olur hepimiz için. Ürünler 15 günle 35 gün arası gelebiliyor bazen hızlanıyor bazen yavaş geliyor bilginiz olsun.

#119 Chaturanga, 10 Temmuz 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Temmuz 2017
    9 kişi bunu beğendi.
  20. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Fiti nasıl bu kulaklığın? Büyük gibi sanki.

2 kişi bunu beğendi.