LG çift ekranlı yeni amiral gemisi LG V10 (32 bit DAC'la geliyor)

'Haberler' forumunda bakieryigit tarafından 1 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    lg'nşn fiyat politikası devam eder inşallah gelince paralel ithalat alır bayağı ucuza getiririz. Bu arada kulaklığı quadbeat 3 mu yoksa değişmiş mi?

2. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Fiio X3 ii almayı düşünüyordum ama bu cihazı beklerim artık.
    Ne olursa olsun cepte tek cihaz taşımak daha rahat oluyor.
    Iem kullanacağım için fazla güç aşırı ihtiyacım değil zaten.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    sürekli müzik dinliyorsanız x3ii yi almak daha doğru bir tercih olacaktır. zira telefonla 4-5saat müzik dinlediğinizde yanınızda x3iiden daha büyük bir powerbank taşımanız gerekecektir :D ses kalitesi olarak yine bir dap'ı telefonla kıyasladığımızda dap daha iyi diyeceğiz.

Collapse Signature Expand Signature
    #23 KaraSinek, 13 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Şubat 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  4. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Günde 3 saatim yolda müzikle geçiyor. Evde de 15 20 dk. dinlerim ortalama. Şarj cihazı her türlü var şu an ondan dolayı. :)
    10 güne kadar ilk incelemeleri düşer herhalde telefonun. Hangisini alsam mutlu olurum ama bakalım nasıl yapacağız.
    Note 3 ile de 2 sene oldu. Suyu ısındı biraz. Ses kalitesi gerçekten iyiyse beraber DAP bedavaya geldi der geçerim. :)

4 kişi bunu beğendi.
  5. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Benimde almayı düşündüğüm cihaz bir incelemeler gelsin daha net karar vereceğim aslında :D

6. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Meizu Pro 5'le tokuşturmak lazım bu aleti, ne derece iyi ikiside acaba.

4 kişi bunu beğendi.
  7. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Meizu yıllardır hifi chip'leri telefonların da kullanıyor şimdiye kadar çok iç açıcı sonuçlara imza atama dı, LG yeni heyecan ve yeniler herzaman merak uyandırır, meizu'yu çok merak ediyorum desem yalan olur,ama LG merak ediyorum..

8. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Mevzu daplarla kıyaslamaksa hangi marka olursa olsun yanlış olur. Kendi açımdan bakarsam, Meizunun sabreli pro serisinden 200-250 dolarlik daplardan fazla performans beklemedim, sonuçlarıda umduğum gibi bir çok yönden o bant aralığında kaldı. Ama iş diğer telefonlarla kıyaslamaksa işler değişmeye başlıyor. Mx4 Pro için konuşacak olursak bütün amiral gemilerinden daha iyi bir ses performansına sahipti ama amiral gemileriyle aralarında uçurumda yoktu. Özetle herşeyi dac/amp'a indirgemek yanlış oluyor. Bunun devre tasarımı, direnci, kapasitörü, elektriği, diğer bileşenlerle enterferansı cartı curtu birsürü şeyi var. Minnacık telefon devrelerinde ne daplardaki gibi sesin yakalanabileceğini düşünüyorum nede iyi telefon devreleriyle iyi diye satılmaya çalışılanların kıyaslanabileceğini düşünüyorum. Ama meizuyu ilk defa merak ediyorum amfi tarafında opa2604 kullanıyor. All in one'da düşündürebilecek birşey ortaya koyabilmişler mi. Aynısı Lg içinde geçerli.

2 kişi bunu beğendi.
  9. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    LG V10 için head-fi üzerinde bir inceleme yayınlanmış:
    http://www.head-fi.org/t/785335/lg-v10-hi-fi-audio-quality-review-on-serious-audio-performance

Beni heyecanlandırdı ne yalan söyleyeyim. :yourock
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Ekim 2015 ---
    Şu yorumları hak edecek bir alet yaptılarsa alır geçerim:

Conclusion: can this LG V10 be a replacement for any DAP ? Heck yes ! I won't be surprised with that rating against the ZX2 and the V10 can easily compare to Fiio X5 and surpass X3 or others. I would alternatively switching from between ZX2 and this phone without problems. Also, I am of a more natural, details and flat kind of folk, I love it. Be that I never heard from X3/5, but with the high scores against the Titan ZX2 [​IMG]. It will satisfy you, who love mid-fi DAPS, and ultimately the combination of a smartphone and audio performance with portability.

3 kişi bunu beğendi.
  10. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Bir kısım kullanıcı için kötü haber:

Telefonun kaliteli müzik için konulan Sabre chip ve kulaklık amfisi sadece Stock LG müzik uygulaması açıkken devreye giriyormuş. Onun dışında Poweramp, Neutron, Spotify, Tidal gibi uygulamalar açılınca telefon Snapdragon chipi devreye alıyor ve doğal olarak da ses kalitesinde büyük bir düşüş oluyor. Telefondan bu uygulamalarla müzik dinlemek isteyenler için ayrı bir DAP almanın yerini tutamayacak maalesef.

Şahsen android nimetlerinden(Spotify, Tidal vb.) faydalanamayacaksam benim açımdan anlamsızlaştı bu telefon.
    Not: Kaynak, head-fi'daki kullanıcı incelemeleri

3 kişi bunu beğendi.
  11. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    XDA-developers den biri onu çözer. Yeter ki ses devresi iyi olsun.

3 kişi bunu beğendi.
  12. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    İhtimal dahilinde ama kesin değil. Kesinleşmeden de benim almam mümkün değil. Yüksek satış fiyatı ile geleceğini de düşünürsek, eldeki telefonu değiştirmek için artılarının çok olması lazım.

4 kişi bunu beğendi.
  13. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    head-fi genelde heyecanlı açılışlarla başlar amazon v.s. kullanıcı değerlendirmeleri önemli..

4 kişi bunu beğendi.
  14. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    XDA'dan alıntı yapılmış head-fi'de.
    Son duruma göre Tidal'de de destek var.
    Spotify an itibariyle destek sunmuyormuş.
    Uygulamanın destek vermesi ile özelliğin açılabileceği düşünülüyor.
    Tabi çalışsa da dinlemeden konuşmak güç. Yeterince denenmesi ve yorumlanması beklenmeli.

15. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    http://www.lg.com/tr/smart-phones/lg-LGH960TR

Türkçe sayfası açılmış okumak isteyen bakabilir , ürün Tr'de satılacak o kesinleşti. Bu arada yazılımla o cipin kullanım alanını genişletebilirler , android de herşey mümkün , önemli olan tutulup kullanan sayısının artması , sayı ne kadar yüksek olursa destek de o kadar yüksek olur. Sony ZX2 buna en güzel örnek normalde yazılım üzerinde oynayıp o ses kısıklığını çok rahat giderebilirlerdi , Costum kernel ve yazılım tarafı 2 önemli nokta.
    V10'a desteğin olacağı yönünde düşüncem. Yine de biraz beklemek gerekiyor.

4 kişi bunu beğendi.
  16. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Türkiye fiyatı açıklanmış 2699 lira olacakmış.

http://www.teknolojioku.com/haber/lg-v10-turkiye-lansmani-gerceklesti-32008.html
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 18 Kasım 2015 ---
    Hatta 100 lira anında indirim 111 lira parapuan hediyeli, http://urun.n11.com/cep-telefonu/lg-v10-cep-telefonu-P63583799
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 18 Kasım 2015 ---
    Ayrıca gittigidiyorda anında 100 lira indirim ve 100 lira çip para fırsatı var.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lg-v10-lgh960tr-lg-turkiye-garantili-195896101

#36 SE_GuRu, 18 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Kasım 2015
    7 kişi bunu beğendi.
  17. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Ben alacağım bunu ama 2000 lira bandına gelmesini beklerim sanırım.
    Spotify Premium beni tatmin ediyor. IM02'yi de sevdim ancak Note3 beslemiyor maalesef. Beslese de bir şeylerin eksik olduğunu hissediyordum önceden gerçi.
    Bununla güzel ikili olacaklar bence.

18. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Teşhire düşse de bir inceleme yazsam:)

2 kişi bunu beğendi.
  19. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318

Tamam özellikleri filan iyi de LG de bozdu.Mesela G2'nin çok sevilmesinin sebebi neydi?Ya da şöyle söyleyeyim.G2,G3 F/P olarak bu derece iyi olmasa LG cep telefonu sektöründe şuanki konumunda olabilir miydi?

Tekrarlamam gerekirse LG'de bozdu.

9 kişi bunu beğendi.
  20. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    @DefinitioN hocam söylediklerinize tamamıyle katılıyorum. Uzun süre lg modellerini kullandım. G2 ile büyük bir çıkış yakaladı ve kendini sevdirdi. Tabiki sebebi tamamen duygusal :) Fiyat/performansı çok iyiydi. G3'lede bunu devam ettirdi. Baktı piyasa güzel telefon piyasasındada sevilmeye başladı, sonra zafer sarhoşluğuna kapıldı. Sanırım hemşehrisi samsungun fiyat politikasına özenmeye başladı. Lg v10 ile ilgili olarak gördüğüm haberlerdede ülkesinde istediği satış rakamlarını yakalayamamış. Bu fiyatlardan ülkemizdede pek fazla beklentileri olmasın. Yakında ithalatçı garantili ürünler gelince daha güzel fiyatlara alınabilir. Yada yurtdışı operatör cihazlarından temin ederiz ;)

5 kişi bunu beğendi.