LG çift ekranlı yeni amiral gemisi LG V10 (32 bit DAC'la geliyor)

'Haberler' forumunda bakieryigit tarafından 1 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Subut

Subut
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    Vay be uzun zamandır bir telefon için bukadar heycanlanmamıştım. S4 ü değiştirme vaktide gelmişti :D
    Resimdeki kulaklık Akg k701 diye gördüm ben doğrumudur acaba?

2 kişi bunu beğendi.
  2. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
  3. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    LG V10 u Lenovo VİBE X3 ike kıyaslayasak acaba ses kalitesi ve barındırdığı ses chipi dac amfi katı olarak hangisi daha üstün olur.

#63 RACEKING26, 5 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Aralık 2015
  4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Meizu PRO 5

Collapse Signature Expand Signature
  5. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    arkadaşlar selam şu an en iyi telefon dac ve kulaklık amfisi meizu pro 5 demi yoksa v10 da mı v10 u ses için alacaktım ama meizu daha iyiyse onu beklemek istiyorum bilgilendirir ve yardımcı olursanız sevinirim.

6. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Dinlemeden bilmek imkansız.

7. captainhook

captainhook
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    eğer dahili amfi ve analog converter barındıran bir telefon istiyorsanız kesinlikle lg den önce "meizu pro 5" i öneririm http://www.meizu.com/en/products/pro5/hifi.html hi-fi çipset'i ve diğer özelliklerine bakabilirsiniz pro 5 in yanında 1-2 ay içerisinde piyasaya çıkacak 4.7 inçlik gene içinde hi-fi çipsetleri barındaracak ve en az pro 5 kadar güçlü "meizu pro 5 mini" yi alabilirsiniz ve fiyatlandırma olarak neredeyse lg ve diğer büyük üreticilerin modellerinin 2/3 - 1/2 si kadar ve en az onlar kadar güçlü(işlemci,ram,kamera , vs.vs.).

bu öneriyi normal de yapmayacaktım ama xiaomi'nin mi note pro modeli şuanda en iyi hi-fi çipsetine sahip olan telefon lakin üreticinin kullandıgı yazılım(ui) den kaynaklı kullanım kısıtlaması ile geliyor ve çeşitli custom rom'lar kullanarak bu kısıtlamaları deliyorsunuz yani son kullanıcıyı yoracak şeyler oldugu için pek öneremiyorum ama eğer android dünyasıyla ilgili iseniz veya tanıdıgınız birine rom attırma imkanınız varsa kesinlikle 1. sırada bulunması gereken telefondur. fiyati da yaklasık 1500 tl civarıdır.

kullanılan chipsete buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.devicespecifications.com/en/model/82af3203

sevgiler.

#67 captainhook, 6 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Aralık 2015
  8. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    çok teşekkür ederim bilgilendirme için
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Aralık 2015, İlk mesaj zamanı 7 Aralık 2015 ---
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim açıkçası xiaomi note pro aklımda vardı fakat snapdragon 810 vukuatlı bir işlemci aşırı ısınıyor. o da canımı sıkıyor. muhtemelen meizu pro 5 i bekleyeceğim.

9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    LG V10'dan sonra akıllı telefonlara bakış açım değişti (tabi Hifi babında).

Telefon üreticilerinin de yavaş yavaş bu işe el atması benim açımdan çok sevindirici bir olay. Anlaşılan bu işte ekmek olduğunu görmeye başladılar ve yakın zamanda megapixel, ekran, işlemci rekabetine bir de hifi mevzusu eklenecek. Tabi bu durum en çok bizlere yarayacak.

Açıkçası dışarıda cebimde hem Telefon, hem de Dap hatta Dap + Amfi ile dolaşmaktan gına canım sıkılmaya başlamıştı.

Umarım yakın zamanda Sony, Lg, Samsung, Meizu gibi firmalar Lotoo PG/AK240/TP vs. kadar başarılı ses veren akıllı telefonlar üretirler :)

2 kişi bunu beğendi.
  10. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Gökhan hocam DAP ları sattın kafan rahat bizim Daplar elde mi patlasın :)

2 kişi bunu beğendi.
  11. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @zafer çoban Zafer Hocam içiniz rahat olsun, telefonlar şimdilik Zx2 kıvamına gelmedi, O zamana kadar daha çok DAP alınıp satılır :)

Şaka bir yana, keşke Zx2 ayarında sesi olan bir telefon çıkarsalar, ne güzel olur. Ama başta da yazdığım gibi V10 kullanmaya başladığımdan beri hifi özellikli akıllı telefonların geleceği konusunda daha bir umutluyum ;)

3 kişi bunu beğendi.
  12. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Telefonların dap ayarına gelmesi hatta bahsettiğiniz en üst seviye daplar kadar iyi olması neredeyse imkansız bence :D Teknik olarak telefon ve laptoplar sese parazit yaratacak bir çok parçaya veya devreye sahip. Bu yüzden daplardaki kadar temiz ses beklemek hayal olur :p Gelecekte belki farklı teknoloji ile daha iyi ses yakalanabilir.

13. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Bence bu konuda imkansız diye bir şey yok ve bu gelecek çok yakın bir zamanda gerçekleşecek diye düşünüyorum.

Şu anda bile bir iki nesil önceki telefonların ilerisinde bir deneyime sahip cihazlar çıkmaya başladı. Hatta başlık V10 olduğu için bu cihaz üzerinden gidersek, DX90 ve Fiio X5'den çok daha temiz ve arkan plan gürültüsü neredeyse yok denecek bir ses deneyimi alıyorum. Bu bile kayda değer bir gelişme :)

4 kişi bunu beğendi.
  14. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    X5 veya dx90 hiç dinlemedim ama orta seviye dap sinifindalar herhalde. Bunlardan daha temiz ve daha iyi ses veriyorsa süper hocam. Ben de merak ettim alan bi arkadaşım olursa ilk isim dinlemek :D

15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Teknik açıdan bir telefonun DX90'dan daha iyi ses vereceğini düşünmüyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  16. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @Shagrath Evet orta sınıf cihazlar. Avea bayilerinde satılmaya başlandı, oralarda dinleyebilirsiniz, tabi çok kalabalık ve gürültülü ortamlar olduğu için tam fikir edinemeyebilir siniz.

@VirtuFortuna Bence mümkün Oğulcan :) Teknik olarak biri ES9018K2M kullanıyor (DX90) diğeri ise 9018C2M kullanıyor (V10).

Tabi en iyisi alıp en azında birkaç gün denemek ve karşılaştırmak. Ama V10 şaşırtıcı derecede temiz bir sunuma sahip. Özellikle SOC (Sysetm on A Chip) üzerinde yer alan bütünleşik DAC'dan çok daha başarılı ;)

17. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    şimdi 350.-usd dap alıp,telefonun andan daha iyi ses v.s. verdiğini söylemek bazı arkadaşlar kaldıramayabilir arkadaşlar,iyimi değil mi bilmiyorum ama biraz alıştıra alıştıra söyleyin yaw!! millet de karın ağrısı başlıyor.bende de olsa başlar açıkçası:)

18. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Kendim Tidal kullanmadığım için teyit edemiyorum, fakat XDA developers sitesindeki kullanıcılar Harici Hifi Dac'ın Stok Oynatıcı, Google Play Music ve Tidal ile çalıştığını teyit ediyor. Fakat diğer Marketten indirdiğim Player'ler ile şimdilik çalışmadığını belirteyim.

Bu arada cihazın Amfisi epey güçlü. DünVelvet'ten benim Takstar HI 2050'ye geçtim, sesi sona getirmişim, kulak hasarı almatan zor kurtuldum :D

Bu da harici DAC arayüzü.

3 kişi bunu beğendi.
  19. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    @moonstar Valla Gökhan Abi sen diyorsan elbet vardır bir hikmeti ama işin DAC çipi ile bitmediğini biliyoruz :)

Bu arada hayırlı olsun yeni cihazın. Artık DAP işi bitmiş gözüküyor keyifli dinlemeler.

3 kişi bunu beğendi.
  20. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @VirtuFortuna Teşekkür ederim Oğulcan.

Elbette iş sadece donanım ile bitmiyor. Mesela Fiio X5, Plenue P1 hatta PG bile aynı DAC çipini kullanıyor (PCM1792) fakat hepsi farklı karakterde ve kalitede cihazlardı. İşin içerinde opamp, devre kartı vs. vs. gibi donanımlar haricinde, yazılımsal etkenler de var.

Bir sürpriz olmazsa DAP işine ara vermeyi düşünüyorum. Biraz da Fiio X7 ile ilgili gelişmeleri beklemeyi düşünüyorum. Tabi bu arada neler çıkar neler olur bilemiyorum :)

Yatırımları daha çok kulaklık yönünde yapmayı düşünüyorum ;)