LG çift ekranlı yeni amiral gemisi LG V10 (32 bit DAC'la geliyor)

'Haberler' forumunda bakieryigit tarafından 1 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Teknolojinin olduğu yerde olmaz diye bir şey yoktur.
    Gerekli özen gösterildiğinde üst seviye DAP'lar ile yarışacak kalitede çıkış sunabilen telefon yapılması bence imkansız değil.
    Psikolojik olarak 500 dolar üstü verilen cihazın aynı fiyattaki telefondan daha üstün olduğunu düşünmek ister insan hak veriyorum. Ancak pekala tersi de mümkün olabilir. Ön yargıları bırakmak gerekir diye düşünüyorum.

2. captainhook

captainhook
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    kardeşim 1-2 ay bekleme şansın varsa kesinlike pro 5 mini almanı öneririm 10 çekirdekli mediatekin yeni işlemcisini kullanacak 4 çekirdekli mali t880 gpu olacak 3-4 gb ram ile de tadından yenmez ayrıca pro 5 den daha iyi bir hi-fi çipseti kullanılacagı da söylentiler arasında

3. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    teşekkürler bilgilendirmeniz için beklerim o kadar bekledim. =) fakat aklımda şu soru var bu ürün 1-2 ay içerisinde bizim ülkemize giriş yapar mı? hatta türkiyeye girişi olacak mı çünkü meizu nun bazı modelleri digitalmarket te satılıyor.

4. captainhook

captainhook
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    kardeşim o konuda bizim çinden şurdan burdan telefon getiren aracılar arı gibiler çıkar çıkmaz hemen getiriyorlar. 2-3 gün gecikmeli geliyor lakin ilk çıktıgında biraz fahiş oluyor fiyatlar ama ben kendimde pro 5 mini almayı düşünüyorum ve uygun satan bi satıcı buldum gerektiği zaman sizinle paylaşırım bağlantıyı yurtdışında satılan fiyatin üzerine 20 dolar gibi az bir kar marjıyla getiriyor cihazlari ;)

5. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Bu arada konu Meizu'ya ulasti diye bende sormak isterim bilgisi olan arkadaslar aydinlatirsa sevinirim.

Guvenli, temiz, garantili basi agritmayacak bir sekilde Meizu cihazlari almak ne kadar mumkun ulkemizde? Goruyorum M1 Note ve M2 Note hatta bir nebze MX5 falan bulunuyor bazi online alisveris sitelerinde ama cogu audiophile dostumuz gibi bende PRO5'i bekliyorum buyuk bir hevesle, gelecek mi gelecekse ne zaman gelecek bilgisi olan birisi cevaplarsa cok sevinirim gercekten.

Telefonu hi-fi ses olayi disinda beklememin nedenlerinden bazilari trene atlayip QHD ekrana gecmemis FHD'de kalmis olmasi (aradaki farki ayirt edebiliyorum ciplak gozumle diyene selamlar ama ben ne performans ne de batarya omrunden vazgecmek isterim), 4gb ram / 64 gb kapasite ve micro sd girisi ile geliyor olmasi (biliyorum 3 gb ram / 32 gb kapasite olarak giris seviyesi de var), su anda android aleminde rakipsiz bir islemci kullanmasi ve FHD ekranindan dolayi performansi ayni islemciyi kullanan Samsung cihazlardan daha iyi olmasi. Bir de Flyme OS bence android arayuzleri arasindaki en basarili olanlardan biri.

Bunun disinda ezelden beridir Meizu'yu severim, eskiden dap falan da yapan bir firmaydi. Eger yillarin eskitemedigi Galaxy S2'yi degistireceksem bu PRO5 olsun istiyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  6. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    çok sevinirim ya hocam. iletişim halinde olalım =)

7. captainhook

captainhook
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    iki tarafında mesajını alıntı yapamadıgım için söylüyorum eğer pro5 alma gibi bir isteginiz varsa çeşitli forumlarda kendini kanıtlamış satıcılar.***buraya dikkat lütfen 9 aralıga kadar bi başvuru formunda bulunuyorsunuz ve yanlış hatırlamıyorsam aralıgın son haftasında 515 dolara 32 gb versiyonu 600 dolara 64 gb versiyonu nu veriyorlar. ve para ödeme kısmını ****telefonu aldıktan sonra**** yapıyorsunuz yani ön ödemeli degil. ozan ve koray arkadasıma pm atıp linkleri paylaşacagım.

sevgiler.

3 kişi bunu beğendi.
  8. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    106
    Bende akıllı telefonların şuan ve yakın gelecekte kullandığımız giriş seviyesi (Fiio x3 vb.) herhangi bir dap dan daha "iyi" ses verebileceğine inanmıyorum.
    Genelde cihazların kullandığı dac chip'lerinden bahsedilmiş, bence de dijital analog bir cihazın en önemli parçası kullandığı dac'dır sesi hakkında önemli bilgi verir ama devre tasarımını ve yazılımı bir kenara bıraksak bile kullanılan komponentlere bağlı olarak sese etki eden bir çok faktör var ve toplamda dac bunu anacak küçük bir parçası olur.

Mesela sadece dac boyutları açısında bakarsak tablo şöyle.
    Lg V10 9018C2M .................5mm²
    Fiio x5 pcm1792 ..............85mm²
    Hifiman hm901 2XES9018 ...........200mm²

9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Ben de denemeden yorum yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum. DAC boyutu ile ses kalitesini arasında bağ kurmak ne kadar doğru onu düşünüyorum. Fakat bu tablo teknolojinin geldiği noktayı görmek açısından iyi bir örnek.

Ben gelecekten umutluyum.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  10. captainhook

captainhook
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    semih hocam aynı kodlu olup boyut olarak farklı olan çipsetlerde vardır.şimdi olaya boyut açısından bakmak ciddi bi yanlıştır . üreticiler boyut olarak ufak olan çipsetleri operasyonel olarak adlandırırlar ve bu çipsetler işyüklerini paylaşacakları işlemci ram vb. donanımlara ihtiyac duyarlar onlarla entegre biçimde çalışırlar. diger taraftan çap olarak büyük olan çipsetler ise kompakt olarak üretirler yani üretici aslında kullanılan çipsetin ihtiyac duyacagı bütün gücü çipsetin içine yerleştirir bu sayede çipset işlemci ram vb. gibi yan donanımlara gerek duymadan kendi içindeki elektronik-mekanik sistemle kendi üstüne düşen görevi yerine getirir.

aslında iki side aynı görevi yapar operasyonel çipset operasyonel bir yol izlerken kompakt olan kompakt bir yol izler.

2 kişi bunu beğendi.
  11. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    106
    Tabloyu verirken dac'ların ürettikleri sesin niteliği açısından doğrusal bir bağlantı kurmak istemedim ancak şöyle bir durum da var işlem kapasitesinden ziyade söz etiğimiz şey analog sinyal. Söz konusu hi-fi olunca da ağırlık, boyut, yüzey gibi faktörler önem kazanıyor ne kadar rasyonel gelmese de. :) Mesela verimli dijital amfilerin teknolojisi günümüzde ne kadar gelişmiş olasa bir çok hi-fi firma 70'lerdeki gibi düşük verimli transistörler ile class a amfiler üretiyorlar 50-100 kg ağırlıklarında.

5 kişi bunu beğendi.
  12. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Bu konu Meizu'ya kadar ulaştıysa ben de xperia z3 ailesiyle girmek istiyorum. Uzun süredir head-fi'yi takip ettim bu konu ile ilgili. Z3'ün çift fta 9890 çipi olması sanırım onu üst sıralara taşıyor..

Şöyle bir sıralama yapmış bir arkadaş,

If I had a top 5 (without the V10)it would be as follows:

1. Xperia Z3
    2. Meizu MX4 Pro
    3. Huawei P8
    4. Htc One M9+
    5. HTC One M9

....10. Iphone 6....15. Galaxy S6 ;-)

V10 sanırım birinci sırayı kaptı. Ben de meizu mx4 pro daha iyi diye düşünüyordum hatta telefonumu satıp mx4 pro alacaktım ama bir bakayım, kullandığım telefon ne kadar kaliteli dedim. Sonuç bu çıktı :)

Konuyu çok dağıtmadan; V10 gerçekten hoş bir telefon olmuş. standda dururken kulaklığımı takıp demo şarkısı dinlemeye çalıştım(HR yazıyordu) ama o an pek bir şey anlamadım. dsf-flac dosyalarla bir deneme sürüşü yapmak lazım tabii bir de sağlam bir kulaklıkla..

13. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    Bugun Z5 dinledim, v10'dan daha çok beğendim nedense. Bir daha dinlemeye gideceğim bu işten hiç bir şey anlamadım.

4 kişi bunu beğendi.
  14. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Z5 ile Z3 arasında chip farkı var mı acaba?

15. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Ben de Z3 var ama hiç memnun değilim maalesef. Amfisi hiç güçlü değil ve düşük seste dinlemek zorunda kalıyorum bu yüzden.

16. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Ben de telefon seçerken dinleyerek karar vermiştim, Sony en hoşuma giden sesi verdi. Çok güçlü değil ama o kesin, tahmin ediyorum bir iphone'un yarısından biraz fazla olabilir çıkış gücü (Z2 var bu arada). Ama bütün software geyikler kapalıyken baya tatlı bir sesi var bence.

17. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    253
    Sony Z3'ü bu kadar cihaz içinde en üste koyan sıralamaya katılmam maalesef...

2 kişi bunu beğendi.
  18. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Z5 te iyi bence Hi-res audio diye baya övmüşlerdi zaten.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Aralık 2015, İlk mesaj zamanı 9 Aralık 2015 ---
    Banada V10 daha basslı ve biraz daha ses şiddeti yüksek geldi ama Z5te daha detaylı tok ve net ses aldım gibi hissettim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Aralık 2015 ---

#98 RACEKING26, 9 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Aralık 2015
  19. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Burada bir kıyaslama yapılmış.

20. RACEKING26

RACEKING26