LG'nin Yeni Müzik Telefonu LG V20

'Haberler' forumunda moonstar tarafından 7 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    Merhaba Arkadaşlar,

LG firmasının daha önce çıkarmış olduğu ve kanatimce gayet başarılı bir telefon olarak gördüğüm LG V10 modelinden sonra, şimdi de yeni cihazı olan V20 yi piyasaya sürmeyi planlıyor.

LG firması, bizi ilgilendiren Hi-Fi kanadında yine Bang&Olufsen ile işbirliğine gitmiş ve 32Bit destekli 4 Çekirdekli ESS Marka bir DAC kullanmış. Modeli Hakkı'nda kesin bilgi olmamakla birlikte, bir akıllı telefonda kullanılan ilk 4 dört çekirdekli "Quad Core" DAC olacakmış.

Kaynak: http://www.lg.com/us/PDF/press-release/LG-V20-ESS-Quad-DAC-Release-US_FINAL_08-11-16.pdf

Cihaz doğrudan Android 7 Nougat güncellemesi ile gelecek ve V10' da olduğu gibi ikinci bir ekrana sahip olacak.

Teknik özellikler: http://www.gsmarena.com/lg_v20-8238.php
    LG Resmi Sayfası: http://www.lg.com/us/mobile-phones/v20

V20 için hazırlanmış Kore dilinde olduğunu tahmin ettiğim bir tanıtım videosu.

Collapse Signature Expand Signature
    14 kişi bunu beğendi.
  2. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Ses konusunda da firma elinden geleni yapmış. ESS Sabre ES9218 adındaki dörtlü DAC sistemi, bozulmaları minimuma çekiyor

Yazıyor internette...

3. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Isin icinde sabre varsa dikkatli olunmali derim ben gencler. Su son 3 yildir dx100den dx90a X7ye Hifiman hm901slere varana dek sabrelerle savasa bogusa bugunlere geldim.
    Aradaki sabreli dac/amplari saymiyorum bile. Fakat dinledigim sabreler icinde bu sabre olmus yahu dedigim tek alet de hm901s oldu iyi mi. Digerlerinde maalesef tizler ya kontrolden cikiyordu, ya basedilemeyip yuvarlatiliyordu, ya da duz oldugu gibi cayira saliniyordu.

Bir telefon aksami icinde sabreyi kontrol edip( ozellikle tizlerini ) ustelik de az biraz isitabilmislerse LG'ye bir tebrik telgrafi cekmek gerekir bence.

4. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Arkadan çok tipsiz lg modelleri. V10 klas bir görüntü sunuyordu. V20 g5 e benzemiş.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    109
    G4, G5 ve V10'daki bootloop sorununun çözülüp çözülmediği anlaşılmadan alınmaz bence. En az 2-3 ay beklenmeli.

6. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    545
    Benim merak ettiğim konu bu cihazların ses kalitesi ne seviyede. Bi fiio X5 veya X7 ile kıyaslarsak nedir?

Ayrıca botloop sorunu ciddi bir durum. mesafeli durmakta fayda var.

7. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    490
    İnsan tutacak bunu arkadaş, bu boyutlar ne? Nefret ettim yeminle akıllısından da telefonundan da.

V10 çok temiz bir ses veriyordu, ama medium / high gain gerektiren bir kulaklığınız yoksa çok da insanın ağzını açık bırakmıyordu. Görüntü itibariyle de daha şık ve sağlam duruyordu (bence.)

Ayrıca 2-3 ay kullandım ama bootloop falan yaşamadım şahsen.

5 kişi bunu beğendi.
  8. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    498
    ama hakkını vermek lazım önden iyi . blackberry z10 nun aynısı ama güzel olmuş.Arkası lg v10 dan alınıp ufak değişikler yapsaydı . Siyah neyse de beyaz eski teknolojik alet gibi olmuş. İki kamera işi bozuyor alışık değiliz ya uzaylı malı gibi geliyor galiba :D
    4306 eklentisini görüntüle 4307 eklentisini görüntüle

9. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    545
    @moonstar Gökhan hocam sen ne diyorsun. LG V10 veya g5 in fiio X5 e göre konumu nedir?

10. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    @ilkercom Zamanında şöyle birşeyler yazmışım.

Açık söylemem gerekirse, yanında hem DAP hem de Telefon ile dolaşmak istemeyen, "Giriş ile Orta " seviye arasında konumlandırabileceğimiz bir Hi-Fi kabiliyeti olsun isteyenler için önerebileceğim bir cihaz. Elbette sadece bu iş için üretilmiş bir Fiio X5 ile aynı seviyelerde bir cihaz demek haksızlık olur, ancak X3 seviyesine yakın çalan bir telefondu V10. Bu arda yıllar önce X3 ile X5'lerimizi kıyasladığımızda arada çok fazla fark yok da dediğimizi hatırlıyorum :)
    X3 ve X5 den daha nötür çaldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Güç olarak da Meizu Pro 5 kadar olmasa da gayet yeterli bir besleme sağlayabiliyordu. Mesela Takstar HI2050 rahat sürülüyordu.

11. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    545
    O gün x5 ve X3 arasında çok fark yok dediğimizi iyi hatırlıyorum ama bir çok kişi tersini söyler. Üstelik X3 o dönem fw3,0 güncellemesini almamıştı. O güncelleme ile sesi çok değişti. Biraz daha kibarlaştı filan. Güç olarak X3 ün X5 den bariz olarak güçlü olması çok ilginç bir durum.

Takstarı sürebilmesinden kastınız her halde sesin az biraz gövdelenmesi filan. Yoksa X3 gerçek anlamda takstarı süremiyor. Bunu en iyi desktop amfiye bağlayınca anlıyorsunuz. Arada fersah fersah fark oluşuyor.

Ama yinede dediğinizi anladım. O seviyedeyse çok iyi. Belki telefon alırken ben de aynı psikolojiyle hareket edersem meizu veya lg lere bakarım.

12. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    Takstar'ı sürme meselesi de şöyle; Takstar'ı Sony ZX2 ile dinlediğimde, daha doğrusu dinlemeye çalıştığımda, cılız, gövdesiz, ses db'si resmen yerlerde sürünen bir sunumla karşılaştım.

Aynı kulaklığı V10 ile kullandığımda çok şaşırmıştım, çünkü gayet gövdeli ve db'si yüksek bir sunum ile karşılaşmıştım.

Bir de V10 için bir enteresan durum var. Ersonics Velvet ile yaptığım dinlemelerde ses db'si Takstar'a oranla bir miktar daha düşüktü.

V10 50 ohm değerine kadar IEM modunda çalışmakta ve Velvet'in direnci "poti konumuna göre" 31,5 - 41,5 ohm değerleri arasında değişmektedir ve dolayısıyla bu sınırın altında kalmaktadır.

Takstar 60ohm gibi bir değere sahip olduğundan, V10 IEM modundan çıkıp beslemeyi arttırıyor diye düşünüyorum. Durum böyle olunca V10, Takstar'ı bir telefona göre gayet iyi sürmesiyle beni epey şaşırtmıştı.

3 kişi bunu beğendi.
  13. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    490
    Empedans adaptörü ya da ekstra bir 3.5mm uzatma adaptörü ile medium/high gain kalıcı hale getirilebiliyor V10'da bu arada. Gereken ekstra güç de değiştirilebilir batarya sayesinde sıkıntı olmaktan çıkıyor.

Ama şunu 4 - 4.7 inç ekranlı bir telefona koysalar buradan Güney Kore'ye kadar halay çekeceğim...

3 kişi bunu beğendi.
  14. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    V10 neredeyse tam istediğim gibi olmuş bir cihazdı. Ancak pili değişmesine rağmen kısa sürede bitmesi ve boyut olarak birazcık büyük olması sebebiyle biraz can sıkmıştı.

V20 için umutluyum, nacak tasarım gerçekten de Blackberry Z10 havasında. Yani bu cihazı görsem sanırım V20 değil de Z20 derdim :D Keşke tasarımda V10'nun çizgisinde kalsaymışlar...

Bu arada V20, 24 bit-192 kHz gibi bir değerde ses kaydı ve video içi ses kaydı yapabiliyormuş.

Cihazın diğer başlıca özelliklerinin açıklandığı faydalı bir link:
    http://www.androidauthority.com/lg-v20-features-714104/

#14 moonstar, 9 Eylül 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Eylül 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  15. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
  16. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    Onu Avrupalılar düşünsün:) Biz LG tarafindan ortadoğu-asya ekseninde sayıldığımız için geçen seferki gibi gelir Türkiye'ye ;)

17. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Öyleyse süper. Donanımhaber'de ağlamaya başlamışlar da :D

18. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    Geçen sefer yine çoğu Avrupa ülkesine gelmemişti. Ama şunu da söyleyeyim, root, custom rom kurmak isteyenler bunu unutsun :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Ben ilk telefonumu lenovo'dan yana kullanacağım. Müzik özelliği olmasa da. 5-6 gün giden pili var :D

3 kişi bunu beğendi.
  20. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    5-6 gün ciddi bir süre. Ayrıca Lenovo, Motorola'yı aldıktan sonra epey yol aldı. Yalnız şu çinli dostlarımızın altın rengine olan takıntılarını anlamış değilim. Bu arada ZTE Axon 7 de AKM Dac çipi ve diğer spektleri ile ilgimi çekiyor.

3 kişi bunu beğendi.