Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Çok saol yaa ara dap alasim geliyor bir piyasası ne bileyim istedim bu Tidal insanı kötü etkiliyor :D bir kaç liste buldum onları takip ediyorum onlar kendilerini güncelledikçe banada yansıyor yeni şarkı keşfi böyle oluyor yani ben bu şekilde yapıyorum :))

2 kişi bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Bende bir Tidal bağımlısı olarak Android'siz bir DAP tan bir süre sonra sıkılabilirim düşüncesindeyim, sadece sabit belli sanatçıları yada albümleri çevirip çevirip dinlemek istemiyorum. Yada yeni çıkan bir albümün FLAC versiyonunu kısa sürede dinlemek varken uzun süre beklemek vs istemiyorum.

Herhangi bir öneride gördüğüm bir parçayı yada albümü bir tıkla bulabilmek büyük rahatlık. Bulamadıklarımız da oluyor elbette ama %95 oranında ben aradığımı Tidal'de bulabiliyorum (tabiki bu benim dinlediğim tarzlarla müziklerle ilgili bir durum, yerli içerik az bunun farkındayım)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Fiiox5 3rd gen. sahibiyim,kulaklık ibasso it03 kullanıyorum. Bütçem maksimum 2000 tl. Fiio'nun bass seviyesi bana yeterli gelmiyor android tabanlı başka bir dap düşünüyorum kafamda sony nw-zx2 var ama üretim yılı olarak düşük bir model ve fiio'dan geçmeye değer mi bilmiyorum. Sony olmazsa eğer önerebileceğiniz bass seviyesi biraz yüksek ve android tabanlı bir dap var mı?

4. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Hocam zaten kulaklığınızin bass düzeyi fazla. Dap ı Da bassli tutarsanız ses kalitesini begenmeyebilirsiniz. Onun yanında zx2 daha iyi seçim bence. Ama bass dan ziyade ses kalitesi açısından. Dinlemeden almamak sizin için daha iyi olabilir.

5. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Doğru söylüyorsunuz hocam da ben denizciyim gemideyim. Karada kaldığım zaman da ailemle meşgul oluyorum tatil vs. Dinleyip almak en iyisi tabi. Dediğiniz gibi dinleme şansım olmadığı için şimdilik vazgeçtim değiştirmekten.

6. Sertaç Yekta

Sertaç Yekta
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba, genelde klasik müzik dinliyorum, sennheiser ie800 kulaklığım var player olarak ne önerirsiniz? Teşekkürler

7. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Fiyat aralığını nedir?

8. Sertaç Yekta

Sertaç Yekta
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    4000 TL ye kadar

9. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Bence o paraya Sony nw1a al ama İe800 u de değiştirirsen çok daha iyi olur senin için.

Ben İe800 ile hm901s u denemiştim çok şahane olduğunu söyleyemem. Üst seviye dap alacağım dersen kulaklığını da upgrade etsen iyi olur.
    Ha kulaklığım dan memnunum dersen dediğim gibi aklıma Sony den başka bişey gelmedi
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Ekim 2017 ---
    Bu arada İstanbul da isen bence 22 ekindeki buluşmaya git orda istemediğin kadar dap incelersin denersin kulaklıklara bakarsın senin için daha iyi olur. 4bin TL ciddi bir rakam çünkü

3 kişi bunu beğendi.
  10. denizhan007

denizhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Merhabalar, Astell&Kern Kann kullanan yada bilgisi olan var mı? Şuanda Shanling M5 kullanıyorum. Aslında buna uygun bir kulaklık alayım diyorum ama ''Kann'' aklımı karıştırdı. Yaklaşık 6000 Tl bütçem var. Metal müzik dinliyorum. Sizce paranın çoğunu cihaza yatırıp Shanling'i satıp Kann'ı almaya değer mi? Yoksa direk kulaklık mı alayım?

11. Sertaç Yekta

Sertaç Yekta
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Malesef Aydın da yaşıyorum, katılma şansım olmaz, ibasso dx2000 ile A&K kann arasında kaldım.

12. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    opus #2'de çok övülüyor hocam. ona da bi göz atın isterseniz.

13. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    cayin n3'ten dx80'e geçmek gerekli olur mu sizce? gözle görülür, kulakla duyulur fark olur mu?

14. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,361
    n3'ü dinlemedim ama anlatılanlar kadar varsa bence gerek yok

2 kişi bunu beğendi.
  15. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Black Friday'de gozumu karartip bir campfire andromeda alma niyetindeyim. Normalde iphone-> Chord Mojo -> pinnacle P1 kullaniyorum ama Andromeda'larin dusuk output impedance'li cihazlarla pek iyi bir sinerjisi olmadigi ama Sony ZX2 ile tabiri caizse yardirdigi soyleniyor.

Su asamada uretimden kalkmis bir ZX2 alinmali mi gercekten, yoksa WM1A ya da ZX300'e mi yonelinmeli?

16. egemenozelkose

egemenozelkose
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    400 tl ye kadar önerebileceğiniz dap var mıdır ?

17. Khiron

Khiron
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    30$ civarına veya altına bi' şey almayı planlıyorum. ruizu veya benjie var aklımda. ancak çok bir fikrim yok her türlü yardıma açığım.

18. Olcay.rs

Olcay.rs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Genel olarak basslı şarkılar dinliyorum, hafıza beklentim var çünkü elimde 128 gb micro sd bulunmakta. Ekranda fotograf gözüksün video oynatsın gibi ek özellikler istemiyorum sadece şarkı ismi albüm ismi yazsa kafi, akg k451 kulakligimla kullanacagım. 300 TL max 350 TL olmalı daha üstü beni zorlar ama 400 liraya akg k451 ile daha çok verim alacagım cihaz olursa tercih ederim. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

#2038 Olcay.rs, 28 Kasım 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Kasım 2017
  19. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Aklıma sadece x3 1.nesil geldi ,

3 kişi bunu beğendi.
  20. Olcay.rs

Olcay.rs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam 2015'te üretimi durdurulmuş ayrıca 64 gb micro sd desteği var benim elimde 128 gb micro sd var ek olarak 64 almak istemiyorum. Sanırım 0 urun olmasını tercih ettiğimi söylemeyi unutmuşum. Yine de öneriniz için teşekkür ederim.