Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. metsat

  metsat
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  14 Mayıs 2018
  Mesaj:
  68
  Alınan Beğeniler:
  86
  Size katılıyorum bu konuda. HD 600 zaten portatif bir kulaklık olarak dizayn edilmedi ama pek çok hifi sitesinde v30 plus ile bazen sürme hakkında anılıyor. Ondan merak etmiştim. Yanıtınız ve verdiğiniz örnekler için teşekkürler,
   
 2. Awésomé

  Awésomé
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  19 Ocak 2010
  Mesaj:
  364
  Alınan Beğeniler:
  445
  Olay mutlaka beklentilerle de alakalı ama ben HD600'ü V30 ile bolca denedim ve sürememe noktasına ulaştığını düşünmüyorum. Elimde O2 de var ve tabii ki ses seviyeleri çok farklı fakat benim dinlediğim ses yüksekliklerinde V30'un herhangi bir şeyi eksik vermediğini gördüm, duydum. Deneme şansı olana tavsiye ederim.
   
  mattiadestro ve mfya bunu beğendi.
 3. bahirtaha

  bahirtaha
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  4 Mart 2018
  Mesaj:
  503
  Alınan Beğeniler:
  322
   
  metsat bunu beğendi.
 4. metsat

  metsat
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  14 Mayıs 2018
  Mesaj:
  68
  Alınan Beğeniler:
  86
  Hocam bendede O2 var, sizce O2'nin ses seviyesinle kıyaslarsak v30 O2'deki en yüksek hangi seviyeyi karsiliyor. Misal vermek gerekirse, bende Dragonfly Red vardi bir aralar ve O2'nin ses seviyesini yedinci çıtaya getirdiğimde Dragonfly Red kadar yüksek çalıyordu. Tabiki O2'de yedinci citadan sonra 3 seviye daha var ve doğal olarak Dragonfly'dan daha yüksek çalıyor. Bu arada Dragonfly Red'i iPhone 8 Plus'la kullanıyordum onu da belirtmekte fayda var.
   
 5. metsat

  metsat
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  14 Mayıs 2018
  Mesaj:
  68
  Alınan Beğeniler:
  86
  Teşekkürler, faydalı bir video idi.
   
 6. Awésomé

  Awésomé
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  19 Ocak 2010
  Mesaj:
  364
  Alınan Beğeniler:
  445
  Sanırım 6 civarında yakın seviyede ses veriyor olmalılar. Denediğim zaman daha net bilgi verebilirim. Ben O2'yi HD600 ile pek sevemedim ama O2 + X2 güzel bir ikili oluyor. RED + HD600 ile maksimum seste müzik dinliyorsanız V30'un ses seviyesi biraz düşük gelebilir ama daha düşük ses seviyesinde memnunsanız V30 da memnun edecektir. Ses kalitesi konusunda bir şey diyemem çünkü RED denemedim. Denk gelirse sırf denemek için almak istiyorum. V30'da maksimum seste bile dip ses yok. Bu mutluluk verici.
   
  metsat bunu beğendi.
 7. metsat

  metsat
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  14 Mayıs 2018
  Mesaj:
  68
  Alınan Beğeniler:
  86
  RED'in ses seviyesi maksimum seste dinlememe ragmen biraz düşük geliyordu, sanırım v30'un 6 civarında seviyede ses veriyor olması benim icin biraz düşük olabilir ama tabiki yinede fırsat bulunca denemek gerekiyor. Sunuda belirtmekte fayda var RED'in ses kalitesi O2'e fazlasıyla benzer. A B'ledigimde fazla bir fark duyamamistim. Sadece ses seviyesinde fark var, o da daha önce belirttiğim gibi O2'nin lehine. Bu arada bu kıyaslamayı Mac Mini Late 2012'de yapmiştim, HD 600'u kullanarak.
   
  mfya bunu beğendi.
 8. artears

  artears
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  26 Ekim 2011
  Mesaj:
  546
  Alınan Beğeniler:
  2,064
  Kulaklığı sürmek demek ses çıkarması demek değil maalesef. HD600'ü uyumlu bir masaüstü amp ile kullanmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz, benden söylemesi. Herhangi bir telefon falan sennheiser süremez, gönül öyle ister tabii ama ne yazık ki işler böyle yürümüyor.

  Sent from my fridge using Tapatalk
   
  mfya ve DefinitioN bunu beğendi.
 9. Awésomé

  Awésomé
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  19 Ocak 2010
  Mesaj:
  364
  Alınan Beğeniler:
  445
  Artık klişeleşmiş "Kulaklığı sürmek demek ses çıkarması değil" sözünü duyacağımı bekliyordum zaten.

  Mesajımda dediğim üzere; V30 HD600'ü herkesin zevki oranında yüksek ses seviyesine çıkaramayabilir fakat seste eksiklik hissetmedim.

  Ben bu işten anlamıyorumdur, tecrübesizimdir vb. durumlar olabilir. Onun için de beklenti meselesini işin içine koydum. Benim beklentilerim de çok aşağıda değil bu arada.

  HD600'ü O2+Odac ile belki 100 saat dinlemişimdir. Çok yüksek ses seviyesinde dinlemiyorum müzikleri ve zamanla fark ettim ki bu durumda sesleri duyamama, kulaklıkları veya kaynakları anlayamama gibi bir sorunum yok. Düşük seste de müzikten zevk alınabiliyor. Düşük dediysem fon müziği kıvamında da değil tabii ki. Yormayacak ama zevk verip içine de çekecek bir seviyeden bahsediyorum.

  Bu bakımdan O2+Odac ile dinlediğim ve zevk aldığım ses yüksekliğini V30 ile de alabiliyorum. Bu durumda ses kalitelerini de karşılaştırmak mümkün oluyor. A-B yaparsam farklar tabii ki bulunur fakat yüzlerce kez dinlediğim parçalarda beni şaşırtan farklar duyamadım.

  Görüşler ne kadar olumlu olursa olsun bir telefonun HD600'ü sürmesini kimse kabul etmez zaten. O yüzden de benim görüşlerimin veya dinletilerimin bu konuda bir değeri yok. Nasıl olsa hüküm verilmiş.

  Farklı ve daha güçlü ekipmanlar ile HD600'den daha fazla performans alınabilir mi? Elbette alınır. Bu sürememek ise tamam ama ben bunu sürememek olarak algılamıyorum. İncelemelerde geçen; "sahne daha genişliyor", "müzik daha dolgun hale geliyor", "kulaklık daha kontrollü oluyor" gibi sözler o ekipmanın daha uyumlu olması ve farklı karakterde olmasından kaynaklı bence. Tabii ki çok güçsüz bir ekipmandan iyi bir ekipmana geçince bu farklar olacak ve o zaman ilk ekipmanın kulaklığı süremediğini kesin bir dille söyleyebiliriz ve buna kimsenin itirazı olmaz fakat V30'u o güçsüz/kalitesiz ekipman kategorisine koymuyorum kesinlikle. Söylemek istediğim bu.

  Dediğim gibi bunlar benim görüşüm ve önemsiz.
   
  #2269 Awésomé, 5 Kasım 2018
  Son düzenleme: 5 Kasım 2018
  mfya bunu beğendi.
 10. metsat

  metsat
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  14 Mayıs 2018
  Mesaj:
  68
  Alınan Beğeniler:
  86
  Hocam ben HD600 kulaklığımı JDS Labs Objective 2 + ODAC Combo RevB ile sürüyorum ve size yüzde yüz katılıyorum. Ayrıca HDV820 ile dinleme fırsatıda buldum. Gayet tatmin edici. v30’u merak etmem çoğu hifi sitelerine göre yüksek empedanslı kulaklıkları sürme kabileyiti gösteren ve beyeni toplayan, bir DAP’la kıyaslanacak olucaksa daha “makul” fiyatlı olan hem telefon hemde müzik çalar olması. Ben hiç dinleme fırsatı bulamadım ama insanlar ve çoğu incelemeler öyle övüyorki sanki bir masaüstü amp/dac kadar verimliymiş gibi.
   
 11. artears

  artears
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  26 Ekim 2011
  Mesaj:
  546
  Alınan Beğeniler:
  2,064

  Ne garip. Kimse fikirlerinize önemsiz demedi. Paylaşmanız da güzel ayrıca. Burası alım-satım yeri gibi oluyor zaman zaman... Konuya dönelim, sahip olduğunuz telefona da güçsüz ve/veya kalitesiz demedim. Sennheiser sürülmesi en zor kulaklıklardan biri. Doğal olarak güçlü ekipmana ihtiyaç duyuyor ortaya potansiyelini çıkarmak için.

  Elinizin altında Porsche'niz var ve hep 50 ile gidecekseniz niye Porsche aldınız ki? Neden herkes sahip olduğu ekipmanla bu kadar özdeşleşip onu yüceltmeye meyilli? Niye "kral çıplak" denince insanlar bu kadar alıngan oluyor?

  Bu arada bu forumda kendi sahip olduklarıma da giydirdiğim zamanlar olduğu görülmüştür. Bu ekipmanı kalitesiz yapmaz, sadece belli konularda eksikleri olan bir ekipman yapar. Eğer cebiniz dipsiz kuyu gibi ve içi para dolu ise, bunu da audio için harcamaya meraklıysanız o zaman mükemmel denebilecek ekipmanları çok yüksek fiyatlara alabilirsiniz. Diğer ekipmanlar da şu veya bu yerden kısılmış olacak illa ki. Bu handikaplarına rağmen kendi kategorisinde iyi ekipman olabilirler. Ama iyi de, eksikleri telaffuz etmeyecek miyiz? Falancada bundan var, şimdi kötü bir şey yazmayım da aman kırılmasın mı diyeceğiz?

  Bu arada şurada ettiğiniz " İncelemelerde geçen; "sahne daha genişliyor", "müzik daha dolgun hale geliyor", "kulaklık daha kontrollü oluyor" gibi sözler o ekipmanın daha uyumlu olması ve farklı karakterde olmasından kaynaklı bence. " şeklindeki sözler de uyumdan veya farklı karakterden sözlenmiş sözler değil, kulaklığın ilk başta layığı ile sürülememiş olmasından kaynaklanıyor.

  Neyse, klişe laflar etmeyeyim de kimse üzülmesin o zaman. Sennheiserlar telefonla çok rahat sürülebiliyor arkadaşlar. V30 bu konuda en iyisi diyecektim, ama şimdi de samsung note 9'cular ve iphone x'ciler çok kızacak, iyisi mi susayım ben. "Herkesin telefonu, kendi kulaklığını müthiş sürer", gibi yuvarlak bir şeyler diyeyim de orta yolu bulayım o halde...

  Sent from my fridge using Tapatalk
   
  Synchronicity bunu beğendi.
 12. Awésomé

  Awésomé
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  19 Ocak 2010
  Mesaj:
  364
  Alınan Beğeniler:
  445
  Sizi tanımıyorum niye alınayım? Sizin tavrınızaydı tavrım. Ben bir ürünü deneyip görüşlerimi aktarıyorum ve siz belki de hiç denemediğiniz, görmediğiniz bir ürün için "o öyle değildir, süremez, kendinizi kandırmayın" gibi sözler ediyorsunuz ve dolayısıyla benim görüşlerimi yok saymış ve önemsiz görmüş oluyorsunuz.

  Madem başkasının görüşlerini önemsemeyeceksiniz de bu forumda ne yapıyorsunuz? Yorumların "doğru" olarak nitelendirilmesi için üst düzey ekipmanlar kullanmak mı gerekiyor illa?

  Bu mesajınızda da aynı önemsemez, alaycı tutumunuz devam ediyor.

  LG bu telefonunda diğer üreticilerin yapmadığı bir şey yapıp sese önem vermiş ve ben de bunu belirtip küçük bir yorumda bulundum. Bunu hiçe sayıp Note 9, Iphone gibi ses kalitesiyle uzaktan yakından alakası olmayan alakasız ürünleri konuya dahil edip tekrardan alaycı bir tavır almaktaki amaç ne?

  Neyse başka da bir şey yazmam. Siz ikimizin yerine de konuşuyorsunuz zaten.
   
  coskun.gercek ve hasanali bunu beğendi.
 13. artears

  artears
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  26 Ekim 2011
  Mesaj:
  546
  Alınan Beğeniler:
  2,064
  Demişim. Burada ne alaycı bir tavır var, ne fikir küçümseme. Ses çıkarmayı sürmek diye tanımlıyorsunuz. Tanım hatanız var. Bu forumda sıkça yapılan yanlış bir yaklaşım. Bunu demişim hatta: "HD600'ü uyumlu bir masaüstü amp ile kullanmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz, benden söylemesi." Bu da bir öneri. Kendinizi kandırmayın falan dememişim. Olay yaptığınız tanım hatasında.

  İstediğinizi yazın, istediğiniz kombo ile takılın. Ama bir ara bir de düzgün bir amp ile dinleyin de farkları görün o halde...

  Bu arada, siz de karşı yorumları kabul etmeyecekseniz ve dediğim dedik, çaldığım düdük gidecekseniz, sizin ne işiniz var forumda? Hani bana sormuşsunuz ya o yüzden dedim...

  Son not olarak, samsung note 9'u veya iphone x'i dinlediniz mi siz? Hayır genelleme yapmışsınız siz de, merak ettim birden...

  Sent from my fridge using Tapatalk
   
  Synchronicity bunu beğendi.
 14. Synchronicity

  Synchronicity
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  1 Mart 2015
  Mesaj:
  580
  Alınan Beğeniler:
  1,700
  Lg V30+'ı ilk çıktığı günlerden beri büyük bir merakla aldım, o günden beri kullanıyorum.
  Telefonun jakcına girip çıkan envai çeşit kulaklık denedim, standart bir telefondan az daha iyi onun dışında sesi böyle iyi şöyle iyi diyemem.
  Nedense hep ses yüksekliği tartışılıyor.
  Pazarlama stratejileriyle öne sürülen bir örnektir v30+, hadi x2 hr falan olsa neyse derim de hd600'ün beslenmesi bana da tuhaf geldi.
  Yorumların yakın zamanda forumda farklılaştığını görüyorum, konu dahilinde fikir sunanlar "bu benim fikrim siz ne derseniz deyin" veya " tamam ben bilmiyor olabilirim" gibi alınganlıklar gösteriyor.
  HD600 bir telefonla beslenemez bu kadar basit bu ister v30 olsun ister v130, akıllı telefonların ne amaçla dizayn edildiğini, içinde bulunan mercimek tanesi kadar dac çipinin amfi katının ne amaçla koyulduğu da beli iken dap gibi yorum yapmamak lazım.
  WM1A varken günlük kulakiçi kolay sürülen kulaklıklar dışında hiçbirşey kullanmıyorum.
  Bana kalırsa telefondan müzik dinlemek yoklukta idare eder, iphone x max, note 9 vs. Bu cihaz müzik için dizayn edilmemiş ki müziği nasıl çaldığı hakkında araştırma yapalım :)
  Gördüğüm kadarıyla da V30+ kullanan ve beğenmeyen de tek ben varım sanırım.

  Konuyu stereocu perspektifinden bakacak olursak "KEF Blade'leri OSAWA düğün-kına amfimle denedim gümbür gümbür çaldı" demek gibi oluyor.
   
  DrWhite, artears ve mfya bunu beğendi.
 15. odessa

  odessa
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  15 Mayıs 2015
  Mesaj:
  11
  Alınan Beğeniler:
  2
  selamlar
  Zishan Z2 yada Z3 almayı istiyorum.kulaklıkta ibasso it01 alacağım.sony mp3 üm ve Vsd3 kulaklığım dan sonra baslı geniş sahneli tizi rahatsız etmeyen bir seçim yapmak istiyorum.Nasıl seçim , hata varmı?z2 mi z3 mü?daha şık f/p olarak yakın tavsiyeniz var mı merak ediyorum.
   
  #2275 odessa, 6 Aralık 2018
  Son düzenleme: 6 Aralık 2018
 16. cyraz

  cyraz
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  30 Haziran 2013
  Mesaj:
  303
  Alınan Beğeniler:
  182
  Mesajları tek tek merak edip okudum.
  Kimse sizinle alay etmiyor. Siz kendi yağınızda kavurmuşsunuz kendinizi hocam. Kesinlikle yanlış anlamışsınız. :)

  Bende görüşümü belirteyim o zaman. Size karşı değil.

  Geçen sene hd600 dinledim. Hatta yüzlerce saat. Huawei telefonumda da dinledim. Pc ve laptopta lol oynarken de kullandım. Hatta arkadaşımın 40 bin dolarlık alette de bayaa bir dinledim. Sonra laptoba ve telefona bir daha takmadım. Hd800 ve Orpheus için de öyle.

  KZ ZST cep telefonlarında hd600, oriolus ve Tzar VS. den daha iyi performans veriyor.
   
  DrWhite ve ilkercom bunu beğendi.
 17. bahirtaha

  bahirtaha
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  4 Mart 2018
  Mesaj:
  503
  Alınan Beğeniler:
  322
  zishan dsd baya iyi diyorlar ama acayip tipsiz bir cihaz bence ,gerçi tasarım göreceli bir kavram .
   
  odessa bunu beğendi.
 18. cyraz

  cyraz
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  30 Haziran 2013
  Mesaj:
  303
  Alınan Beğeniler:
  182
  @bahirtaha Nisan z2 z3 bilmem. Bütçeniz hakkında da fikrim yok ama dediğiniz özellikler Sony zx2 ve Vm1a modellerinin en belirgin özelliği. Başka adı sanı belirsiz 300 liralık aletlerden yüksek beklenti içinde olmamak gerek. Hatta bilginiz yoksa paranızı boşa harcamanıza sebep olabilir. Nihayetinde 300 lira küçük bir meblağ değil. Onun yerine bir süre tel. Ve pc ile takılıp 1000 lira seviyelerinde 2. el müzikçalarlara göz dikebilirsiniz. Yoksa inanın ses kalitesi olarak pek birşey farkettirmiyor.
   
  odessa bunu beğendi.
 19. bahirtaha

  bahirtaha
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  4 Mart 2018
  Mesaj:
  503
  Alınan Beğeniler:
  322
  hocam odyyse nick'li arkadaş sormuş aslında :D ben hidizs ap100'um ile gayet mutluyum :D
   
  odessa bunu beğendi.
 20. Falconakin

  Falconakin
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  17 Aralık 2017
  Mesaj:
  27
  Alınan Beğeniler:
  2
  Cümleten Selamın aleyküm.
  Yaklaşık 300 tl kadar bütçem var.
  Sennheiser cx5.00 kulaklık mevcut
  Müziklerimi spotify üzerinden dinliyorum eğer internetten indirdiysem genelde 320kbps formatında indirip poweramp uygulamasından dinliyorum
  Ayrıca bir sorum daha olacak suan ki kombinasyonum samsung s8plus+spotify ikinci ele veya sıfır alacağım 300-500 tl arası bütçedeki müzik çalar daha iyi verim verir mi sennheiser cx5.00 ürünü icin