Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Size katılıyorum bu konuda. HD 600 zaten portatif bir kulaklık olarak dizayn edilmedi ama pek çok hifi sitesinde v30 plus ile bazen sürme hakkında anılıyor. Ondan merak etmiştim. Yanıtınız ve verdiğiniz örnekler için teşekkürler,

2. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    308
    Olay mutlaka beklentilerle de alakalı ama ben HD600'ü V30 ile bolca denedim ve sürememe noktasına ulaştığını düşünmüyorum. Elimde O2 de var ve tabii ki ses seviyeleri çok farklı fakat benim dinlediğim ses yüksekliklerinde V30'un herhangi bir şeyi eksik vermediğini gördüm, duydum. Deneme şansı olana tavsiye ederim.

mattiadestro ve mfya bunu beğendi.
  3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85

metsat bunu beğendi.
  4. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Hocam bendede O2 var, sizce O2'nin ses seviyesinle kıyaslarsak v30 O2'deki en yüksek hangi seviyeyi karsiliyor. Misal vermek gerekirse, bende Dragonfly Red vardi bir aralar ve O2'nin ses seviyesini yedinci çıtaya getirdiğimde Dragonfly Red kadar yüksek çalıyordu. Tabiki O2'de yedinci citadan sonra 3 seviye daha var ve doğal olarak Dragonfly'dan daha yüksek çalıyor. Bu arada Dragonfly Red'i iPhone 8 Plus'la kullanıyordum onu da belirtmekte fayda var.

5. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Teşekkürler, faydalı bir video idi.

6. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    308
    Sanırım 6 civarında yakın seviyede ses veriyor olmalılar. Denediğim zaman daha net bilgi verebilirim. Ben O2'yi HD600 ile pek sevemedim ama O2 + X2 güzel bir ikili oluyor. RED + HD600 ile maksimum seste müzik dinliyorsanız V30'un ses seviyesi biraz düşük gelebilir ama daha düşük ses seviyesinde memnunsanız V30 da memnun edecektir. Ses kalitesi konusunda bir şey diyemem çünkü RED denemedim. Denk gelirse sırf denemek için almak istiyorum. V30'da maksimum seste bile dip ses yok. Bu mutluluk verici.

metsat bunu beğendi.
  7. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    RED'in ses seviyesi maksimum seste dinlememe ragmen biraz düşük geliyordu, sanırım v30'un 6 civarında seviyede ses veriyor olması benim icin biraz düşük olabilir ama tabiki yinede fırsat bulunca denemek gerekiyor. Sunuda belirtmekte fayda var RED'in ses kalitesi O2'e fazlasıyla benzer. A B'ledigimde fazla bir fark duyamamistim. Sadece ses seviyesinde fark var, o da daha önce belirttiğim gibi O2'nin lehine. Bu arada bu kıyaslamayı Mac Mini Late 2012'de yapmiştim, HD 600'u kullanarak.

mfya bunu beğendi.
  8. artears

artears
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,857
    Kulaklığı sürmek demek ses çıkarması demek değil maalesef. HD600'ü uyumlu bir masaüstü amp ile kullanmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz, benden söylemesi. Herhangi bir telefon falan sennheiser süremez, gönül öyle ister tabii ama ne yazık ki işler böyle yürümüyor.

Sent from my fridge using Tapatalk

mfya ve DefinitioN bunu beğendi.
  9. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    308
    Artık klişeleşmiş "Kulaklığı sürmek demek ses çıkarması değil" sözünü duyacağımı bekliyordum zaten.

Mesajımda dediğim üzere; V30 HD600'ü herkesin zevki oranında yüksek ses seviyesine çıkaramayabilir fakat seste eksiklik hissetmedim.

Ben bu işten anlamıyorumdur, tecrübesizimdir vb. durumlar olabilir. Onun için de beklenti meselesini işin içine koydum. Benim beklentilerim de çok aşağıda değil bu arada.

HD600'ü O2+Odac ile belki 100 saat dinlemişimdir. Çok yüksek ses seviyesinde dinlemiyorum müzikleri ve zamanla fark ettim ki bu durumda sesleri duyamama, kulaklıkları veya kaynakları anlayamama gibi bir sorunum yok. Düşük seste de müzikten zevk alınabiliyor. Düşük dediysem fon müziği kıvamında da değil tabii ki. Yormayacak ama zevk verip içine de çekecek bir seviyeden bahsediyorum.

Bu bakımdan O2+Odac ile dinlediğim ve zevk aldığım ses yüksekliğini V30 ile de alabiliyorum. Bu durumda ses kalitelerini de karşılaştırmak mümkün oluyor. A-B yaparsam farklar tabii ki bulunur fakat yüzlerce kez dinlediğim parçalarda beni şaşırtan farklar duyamadım.

Görüşler ne kadar olumlu olursa olsun bir telefonun HD600'ü sürmesini kimse kabul etmez zaten. O yüzden de benim görüşlerimin veya dinletilerimin bu konuda bir değeri yok. Nasıl olsa hüküm verilmiş.

Farklı ve daha güçlü ekipmanlar ile HD600'den daha fazla performans alınabilir mi? Elbette alınır. Bu sürememek ise tamam ama ben bunu sürememek olarak algılamıyorum. İncelemelerde geçen; "sahne daha genişliyor", "müzik daha dolgun hale geliyor", "kulaklık daha kontrollü oluyor" gibi sözler o ekipmanın daha uyumlu olması ve farklı karakterde olmasından kaynaklı bence. Tabii ki çok güçsüz bir ekipmandan iyi bir ekipmana geçince bu farklar olacak ve o zaman ilk ekipmanın kulaklığı süremediğini kesin bir dille söyleyebiliriz ve buna kimsenin itirazı olmaz fakat V30'u o güçsüz/kalitesiz ekipman kategorisine koymuyorum kesinlikle. Söylemek istediğim bu.

Dediğim gibi bunlar benim görüşüm ve önemsiz.

#2269 Awésomé, 5 Kasım 2018
    Son düzenleme: 5 Kasım 2018
    mfya bunu beğendi.
  10. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Hocam ben HD600 kulaklığımı JDS Labs Objective 2 + ODAC Combo RevB ile sürüyorum ve size yüzde yüz katılıyorum. Ayrıca HDV820 ile dinleme fırsatıda buldum. Gayet tatmin edici. v30’u merak etmem çoğu hifi sitelerine göre yüksek empedanslı kulaklıkları sürme kabileyiti gösteren ve beyeni toplayan, bir DAP’la kıyaslanacak olucaksa daha “makul” fiyatlı olan hem telefon hemde müzik çalar olması. Ben hiç dinleme fırsatı bulamadım ama insanlar ve çoğu incelemeler öyle övüyorki sanki bir masaüstü amp/dac kadar verimliymiş gibi.

11. artears

artears
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,857

Ne garip. Kimse fikirlerinize önemsiz demedi. Paylaşmanız da güzel ayrıca. Burası alım-satım yeri gibi oluyor zaman zaman... Konuya dönelim, sahip olduğunuz telefona da güçsüz ve/veya kalitesiz demedim. Sennheiser sürülmesi en zor kulaklıklardan biri. Doğal olarak güçlü ekipmana ihtiyaç duyuyor ortaya potansiyelini çıkarmak için.

Elinizin altında Porsche'niz var ve hep 50 ile gidecekseniz niye Porsche aldınız ki? Neden herkes sahip olduğu ekipmanla bu kadar özdeşleşip onu yüceltmeye meyilli? Niye "kral çıplak" denince insanlar bu kadar alıngan oluyor?

Bu arada bu forumda kendi sahip olduklarıma da giydirdiğim zamanlar olduğu görülmüştür. Bu ekipmanı kalitesiz yapmaz, sadece belli konularda eksikleri olan bir ekipman yapar. Eğer cebiniz dipsiz kuyu gibi ve içi para dolu ise, bunu da audio için harcamaya meraklıysanız o zaman mükemmel denebilecek ekipmanları çok yüksek fiyatlara alabilirsiniz. Diğer ekipmanlar da şu veya bu yerden kısılmış olacak illa ki. Bu handikaplarına rağmen kendi kategorisinde iyi ekipman olabilirler. Ama iyi de, eksikleri telaffuz etmeyecek miyiz? Falancada bundan var, şimdi kötü bir şey yazmayım da aman kırılmasın mı diyeceğiz?

Bu arada şurada ettiğiniz " İncelemelerde geçen; "sahne daha genişliyor", "müzik daha dolgun hale geliyor", "kulaklık daha kontrollü oluyor" gibi sözler o ekipmanın daha uyumlu olması ve farklı karakterde olmasından kaynaklı bence. " şeklindeki sözler de uyumdan veya farklı karakterden sözlenmiş sözler değil, kulaklığın ilk başta layığı ile sürülememiş olmasından kaynaklanıyor.

Neyse, klişe laflar etmeyeyim de kimse üzülmesin o zaman. Sennheiserlar telefonla çok rahat sürülebiliyor arkadaşlar. V30 bu konuda en iyisi diyecektim, ama şimdi de samsung note 9'cular ve iphone x'ciler çok kızacak, iyisi mi susayım ben. "Herkesin telefonu, kendi kulaklığını müthiş sürer", gibi yuvarlak bir şeyler diyeyim de orta yolu bulayım o halde...

Synchronicity bunu beğendi.
  12. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    308
    Sizi tanımıyorum niye alınayım? Sizin tavrınızaydı tavrım. Ben bir ürünü deneyip görüşlerimi aktarıyorum ve siz belki de hiç denemediğiniz, görmediğiniz bir ürün için "o öyle değildir, süremez, kendinizi kandırmayın" gibi sözler ediyorsunuz ve dolayısıyla benim görüşlerimi yok saymış ve önemsiz görmüş oluyorsunuz.

Madem başkasının görüşlerini önemsemeyeceksiniz de bu forumda ne yapıyorsunuz? Yorumların "doğru" olarak nitelendirilmesi için üst düzey ekipmanlar kullanmak mı gerekiyor illa?

Bu mesajınızda da aynı önemsemez, alaycı tutumunuz devam ediyor.

LG bu telefonunda diğer üreticilerin yapmadığı bir şey yapıp sese önem vermiş ve ben de bunu belirtip küçük bir yorumda bulundum. Bunu hiçe sayıp Note 9, Iphone gibi ses kalitesiyle uzaktan yakından alakası olmayan alakasız ürünleri konuya dahil edip tekrardan alaycı bir tavır almaktaki amaç ne?

Neyse başka da bir şey yazmam. Siz ikimizin yerine de konuşuyorsunuz zaten.

hasanali bunu beğendi.
  13. artears

artears
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,857
    Demişim. Burada ne alaycı bir tavır var, ne fikir küçümseme. Ses çıkarmayı sürmek diye tanımlıyorsunuz. Tanım hatanız var. Bu forumda sıkça yapılan yanlış bir yaklaşım. Bunu demişim hatta: "HD600'ü uyumlu bir masaüstü amp ile kullanmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz, benden söylemesi." Bu da bir öneri. Kendinizi kandırmayın falan dememişim. Olay yaptığınız tanım hatasında.

İstediğinizi yazın, istediğiniz kombo ile takılın. Ama bir ara bir de düzgün bir amp ile dinleyin de farkları görün o halde...

Bu arada, siz de karşı yorumları kabul etmeyecekseniz ve dediğim dedik, çaldığım düdük gidecekseniz, sizin ne işiniz var forumda? Hani bana sormuşsunuz ya o yüzden dedim...

Son not olarak, samsung note 9'u veya iphone x'i dinlediniz mi siz? Hayır genelleme yapmışsınız siz de, merak ettim birden...

Synchronicity bunu beğendi.
  14. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FlyingSpaghettiMonster

Alınan Beğeniler:
    1,189
    Lg V30+'ı ilk çıktığı günlerden beri büyük bir merakla aldım, o günden beri kullanıyorum.
    Telefonun jakcına girip çıkan envai çeşit kulaklık denedim, standart bir telefondan az daha iyi onun dışında sesi böyle iyi şöyle iyi diyemem.
    Nedense hep ses yüksekliği tartışılıyor.
    Pazarlama stratejileriyle öne sürülen bir örnektir v30+, hadi x2 hr falan olsa neyse derim de hd600'ün beslenmesi bana da tuhaf geldi.
    Yorumların yakın zamanda forumda farklılaştığını görüyorum, konu dahilinde fikir sunanlar "bu benim fikrim siz ne derseniz deyin" veya " tamam ben bilmiyor olabilirim" gibi alınganlıklar gösteriyor.
    HD600 bir telefonla beslenemez bu kadar basit bu ister v30 olsun ister v130, akıllı telefonların ne amaçla dizayn edildiğini, içinde bulunan mercimek tanesi kadar dac çipinin amfi katının ne amaçla koyulduğu da beli iken dap gibi yorum yapmamak lazım.
    WM1A varken günlük kulakiçi kolay sürülen kulaklıklar dışında hiçbirşey kullanmıyorum.
    Bana kalırsa telefondan müzik dinlemek yoklukta idare eder, iphone x max, note 9 vs. Bu cihaz müzik için dizayn edilmemiş ki müziği nasıl çaldığı hakkında araştırma yapalım :)
    Gördüğüm kadarıyla da V30+ kullanan ve beğenmeyen de tek ben varım sanırım.

Konuyu stereocu perspektifinden bakacak olursak "KEF Blade'leri OSAWA düğün-kına amfimle denedim gümbür gümbür çaldı" demek gibi oluyor.

artears ve mfya bunu beğendi.