Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    A45 tüm Sony DAP'ları temsil ediyor sanırım.

Collapse Signature Expand Signature
    Totem bunu beğendi.
  2. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Bence ikinci el Sansa Clip Zip bulun, sıfırı bildiğime göre artık satılmıyor. Rockbox'layın ve keyfini çıkarın.

3. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    @black81 Bu arada A45 ile A105 arasında mühendislik anlamında önemli farklar mevcut.

Devre şemasından PCB layout'una, tek parça alimünyum kasadan, kapasitör ve rezistörlerden lehime kadar çok önemli eklemeler var.

A45 kullandınız diye "Sony DAP'lar o parayı etmez" deyip genellediğinizde bu yanıltıcı olur. WM ve ZX serileri oldukça iyi ses başarımı olarak.

Kaldı ki belirttiğim üzere A45 ile A100 serisi de aynı devreye ve komponentlere sahip değil. Dolayısıyla "sesi aynıdır" argümanı geçersiz olur. Yine iyi çalmıyor olabilir ama verdiğiniz bilgi yanlış.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Ocak 2020 ---
    A100 serisi PCB

A40 serisi PCB

border66 ve Onur668700 bunu beğendi.
  4. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    ZX2 kullandım ve üst seviye bir cihaz olduğu için üst segmentin fiyatını hakedebileceğini belirttim. ZX2 cidden güzel çalıyordu. A105 gelirsek Sony Dap lari çok seven bir arkadaşım araştırdığını ve seste teknik olarak aynı özelliklere sahip olduğunu söylemişti. Ona dayanarak söyledim yanılmışım. A45 i gerçekten beğenmemiştim. Kendi hatamı kabul ediyorum da siz de biraz sert çıktınız.

5. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Selamlar,

youtube incelemesi izlemiştim 1-2 tane Sony nw-A100 ile ilgili. Sizin mesajda bahsettiğiniz şeyi söylüyorlardı sonuç olarak ikisi de, yani A45 ile ses rengi ve yapısı hemen hemen aynı sadece Android işletim sistemi eklemlenmiş hali şeklinde. Ayrıca denedikten sonra net bir yorum yapılabilir ama her yeni çıkan model için de deneme yapmak pek mümkün görünmüyor. Mesela Zishan DSD pro diye tuğla benzeri bir player var (110 usd civarı Aliexpress) incelemelerde çalması ve sesi için inanılmaz diyorlar Yani gel de çık işin içinden .

Selamlar herkese.

6. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Elime bir kaç chifi geçti. Isınma ve yazılım problemleri can sıkıyor genelde. Çok iyi araştırmak lazım. Ve biraz fazla para verip sorunsuz bir cihaz almak en iyisi. Coğumuz ses kalitesine odaklaniyoruz ama cihazın belirli basli problemleri olunca insan soğuyor. Dinleyesi gelmiyor. Yani denemeden almayin derim . Neyi sevdiyseniz onu alın.

7. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Selamlar,

Kesinlikle belirttiğiniz şekilde düşünüyorum, kalite asla tesadüf değildir ve ucuzda değildir. Ama makul kaliteyi uygun fiyata da bulabilirsek ne ala :)
    Daha önceki mesajlada bahsedilen şekilde ekipmanlar çok pahalı değil (tartışılır bir konu kabul ediyorum) bizim para birimimiz ve gelirlerimiz biraz düşük sanki x6 katı ortalama + vergiler+ kutu gümrüğe sunum -açma bedelleri vs.

Ama forumda epey konuları mesajları okumaya çalıştım ve şunu diyebilirim ; ekonomik zorluklara rağmen ve niş sayılabilecek bir hobi için epey istekli ve uzman arkadaş var forumda (bu da bende oluşan intiba dır).

iyi akşamlar herkese, iyi dinlemeler..

8. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,345
    Kesinlikle katılıyorum. Bana Lotoo Paw Gold'u sattıran budur. Sorunlarını halletmiştim ama cihazdan soğudum. Önce ısınma nedeni ile bataryası içinde langur lungur oynamaya başladı. Onu hallettik, ekran gitti. Üretici sorunun kronik olduğunu kabul etti, ama yeni ekranı parayla sattı. Sonra ekranı takarken sorun oldu. Onu da hallettim, cihazda sorun kalmadı, ama bende de sinir kalmadı. Zaten memleketimde distribütör de yoktu. Çok zararla satıp Sony aldım, sonra arkama bakmadım bir daha...

Sent from my fridge using Tapatalk

refuserQ bunu beğendi.
  9. Ahmethuseyin

Ahmethuseyin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    A&K se100 nasıl bir cihazdır, kann cube ile yakınmıdır ses olarak

10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Cube daha iyi çalıyor

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Ahmethuseyin bunu beğendi.
  11. Ahmethuseyin

Ahmethuseyin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Fiio m11 pro ve Astell Kern se100 den hangisini tavsiye edersiniz
    şimdilik audio technica m50x ile kullanıcağım, ileride ibasso it04 ekleyebilirim

12. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    İstanbul'da iseniz hifilife mağazasına gidip AK modelleri deneyimlemenizi tavsiye ederim .Genelde AK ler fiyat olarak biraz tuzlu olabiliyor. Şık, sağlam ve dengeli sesleri olan cihazlar. Ayrıca ses imzaları nasıl desem "fluid" yani akıcı diyebilirim. Bu husus biraz daha özel kılıyor AK leri bana göre. cihazlar çok pahalı cihazlar, mümkünse araştırarak değil de deneyimleyerek satın alın derim bir şekilde. SE100 1500$ dolar diye biliyorum. Yeni tanıtılan FİİO M15 modelini de düşünebilirsiniz öyleyse. Bu fluid tanimimi doğru şekle sokacak bilgili bir kimseden de yardım bekliyorum :D

13. Ahmethuseyin

Ahmethuseyin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    açıkcası ikinci el se100 vardı 6850TL ye, fiio m11 pro sıfır alsam oda 6500 civarı olucaktır ama daha TR ye gelmemiş tabi, eskişehirde oturduğum için bu ara pek gelemem gibi

14. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Dediğim gibi denemeden almanızı tavsiye etmem. Mesela Fiio M11 teknik anlamda çok başarılı olmasına rağmen bana bir tık parlak geldi, mikrodetayci bir adam değilim o yüzden bu tarz cihazlar bana pek anlam ifade etmiyor. Ne kadar geniş sahnesi, mikro detayı olsada, benim aradığım şey akışkanlık, müzikallik, o sıcak analogvari ses. Bazılarına yapay geliyor ya da törpülenmiş de diyorlar ama siz seviyorsanız yorumların bir önemi yok. Cihazlara internetten araştırıp bu bundan daha iyi ya da bunu almak daha mantıklı fikirleri sadece teoride. Çok subjektif yani. Nasil bir ses istediğinize yola çıkarak doğru cihazı bulacağınızı umid ediyorum. Ayrıca normal M11 de hiç fena değil onu söyleyeyim.

15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    M11 Pro.

H3llDORADO ve Ahmethuseyin bunu beğendi.
  16. Ahmethuseyin

Ahmethuseyin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    açıkcası ses sıcaklığı,rengi,teknik ses,akışkanlık gibi şeyler ne ifade ediyor pek bilmiyorum, ipod classic,touch,lgv30,stereo amfi (hifi hoparlör) dışında pek bi tecrübem yok,
    hani derler ya müziği nasıl üretildiyse öyle duyun,önemli olan şeylerden biri galiba

#2476 Ahmethuseyin, 10 Ocak 2020
    Son düzenleme: 11 Ocak 2020
  17. marimera

marimera
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Uygun fiyatlı hi-fi player olarak ne önerirsiniz peki? Max 2bin tl mesela? Tidal programı kullanabileceğim bu fiyatlarda player var mı? Yabda minimum hangi fiyatlara çımmam gerekir?

Yoksa bu fiyatlarda dap bakacağıma telefona dac/amfi mi bağlamak mantıklı?

18. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#2478 Synchronicity, 16 Ocak 2020
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  19. marimera

marimera
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Fiyatlarına baktım da, bunşar 4bin tl'den başlıyor. Daha uygun alternatif var mıdır?

20. fastfalcon

fastfalcon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    217
    Var tabii olmaz mı? Öncelikle offline tidal de çalabilen ürünler var. Aşağıda düşükten yükseğe igöre sıralıyorum.

Fiio M6 / Fiio M9 / Fiio X5 iii / Cayin N5ii

Ertan6161 bunu beğendi.